Na TV LG je zvuk, ale žiadny obrázok: Dôvody a opravy

Niekedy môže dokonca vysoko kvalitné vybavenie zlyhať. Je to veľmi nepríjemné, keď televízne funguje, ale ako rádio. V niektorých prípadoch je možné opraviť vlastné sily, ale môže byť potrebné pomáhať špecialistu. Ak chcete začať, je potrebné chápať, prečo je zvuk na televízore LG, ale žiadny obrázok. Aké sú dôvody?

Typy problémov

Najčastejšie príčiny chýbajúceho obrazu v kórejských televíziách značky LG sa zvažujú:

 • Technika vysiela zvuk, ale samotný obraz je preč na obrazovke;
 • čierna obrazovka;
 • Podsvietenie nefunguje;
 • skreslenie obrazu;
 • a nedostatok malieb;
 • Periodický zmiznutie obrazu alebo zhasne obrazovku;
 • Farba prevodovka v zelených tónoch alebo čiernej a bielej farbe.

Väčšinou je dôvodom poruchy niektorých komponentov. Problémy môžu byť najviac odlišné.

Diagnostika

Najjednoduchšia vec, ktorá môže urobiť priemerný užívateľ – vykonávať vizuálnu kontrolu technológie. V oblasti rozumných limitov dokonca rozsúvajte televízor a strávite svoje vnútorné čistenie. Ako samostatne detekovať členenie?

 1. Vypúšťacie kondenzátory odpojením zariadení zo siete.
 2. Otvorenie zadného krytu televízora.
 3. Skontrolujte, či káble na pravdepodobné šance a praskne.
 4. Ak chcete skontrolovať napájanie na prítomnosť nadúvacích a taviacich kondenzátorov alebo rezistorov.
 5. V prítomnosti špeciálnych nástrojov môžete merať napätie vstupných obvodov napájacieho okruhu.
 6. Opatrne dobiehajú televízne puzdro, môžete pochopiť kvalitu spike modulov a drôtov (ak technika reaguje s blikaním).

V prípade kontroly stáží sa osobitná pozornosť venuje plateniu stavu tabuliek a kondenzátorov. Ale teraz ich oprava je stále lepšia na to, aby si zveril profesionál, ak problémy objavili.

Oprava

Napájanie nefunguje

Ak má video vybavenie LG zvuk, ale žiadny obrázok ani zášklby, potom problém leží v rozbití napájania. Môžete tiež vykonať nasledujúcu sériu manipulácií.

 • Vypnite televízor zo siete. Takže kondenzátori budú unicaor. Ďalej budete musieť odskrutkovať blokovacie skrutky a odstrániť zadné veko. Skontrolujte káble a slučkové slučky. Treba tiež venovať pozornosť výkonu tlačidiel a poistky.
 • Vykonávať inšpekciu napájania Na tému roztavených alebo poškodených rezistorov a kondenzátorov.
 • Zmerajte napätie výstupných obvodov napájacieho adaptéra. Indikátory musia byť v súlade s pokynmi.
 • Jemne dotknite TV. V prípade normalizácie práce techniky stojí za to vykonávať plnú diagnostiku napájacieho zdroja. Dôvod môže byť zlý spike.

V tomto prípade je najlepšie požiadať o pomoc majstrovi alebo v najbližšom servisnom stredisku, ako môžete zhoršiť poruchu.

Problém s káblom

Ak je objem vysielania normálny, a obrazovka je tmavá, potom je potrebné otestovať kábel antény a kábel HDMI. Môže to byť Dôvod bezohľadnej práce poskytovateľa alebo zlomenia káblovej televízie konzoly. Moninfo nástroj pomôže zistiť pravdepodobné poruchy.

Tiež potrebujú Skontrolujte kvalitu pripojenia káblových kontaktov a ich integrity. Ak to chcete urobiť, odporúča sa, keď je televízor vypnutý, vytiahnite a znova vložte zástrčky vodičov antény a elektrocabilné v konektoroch. Ak sa problém spočíva v pripojení kábla HDMI alebo pripojenia vodičov, stačí reštartovať predponu alebo vymeňte dokovací kábel.

Navyše potrebujú Venujte pozornosť smerovaču – či indikátor bliká (možno prerušiť internetom). A ak je elektrický konektor samotný „potopenie“, potom sa musí nahradiť do maximálnych termínov. Káblové izolácie Poškodenie je mimoriadne nebezpečné a plná s uzavretím kontaktov technológie. Okrem toho je možné získať zranenia používateľa.

Zlyhanie matice

To je snáď najčastejšou príčinou rozbitia. V tomto prípade to môže „skočiť“ obraz, obraz môže byť len polovica obrazovky alebo „blast“ monitor so všetkými druhmi farieb Rainbow. Matrica má prestávku na telo v dôsledku vlhkosti, silného nárazu alebo pri páde. Komponent môže tiež spôsobiť skrat.

V tomto prípade, s vlastnými rukami, opravy je nemožné. Takže, ak dôvod v mechanickom poškodení matrice, potom ho musíte zmeniť na nový alebo kúpiť nový televízor. Ak je napriek tomu, že obrázok „MUTNET“ alebo SPLITS, potom je oprava vyrobená v servisnom stredisku bez nahradenia časti. So správnom zážitku môže byť matrica nahradená a nezávisle. Ale zložitosť spočíva v možnosti nájsť pôvodnú kvalitnú časť. V opačnom prípade je to strata času a peňazí.

Spálené kondenzátory

Silné napäťové skoky v sieti sú veľmi ovplyvnené prácou kondenzátorov. Hlavné znamenie, že kondenzátor zlomil Rezanie. Tiež prenos zmizne ihneď po zapnutí alebo cez krátky čas, obraz sa začne obťažovať, možno jasno.

Ak zariadenie rozoberte, potom na doske môžete vidieť opuchnuté alebo explodované kondenzátor. Okrem toho popáleniny a poistky. Mimochodom, po skoku energie, televízne napájanie nie je najprv. V tejto situácii musíte kontaktovať osobitne vyškoleným ľuďom. Ak v čase neopravíte poruchu, problém je komplikovaný, pretože zlyhanie napájania bude znamenať.

Hlinená matrica

Známky porúch MATRIX LOOP:

 • Televízor nezobrazuje obraz, obraz pravidelne zmizne;
 • vzhľad vlniek alebo rušenia vysielania;
 • Zobrazí displej na obrazovke – pruhy alebo duplikácii obrázku.

Oprava v technickom centre určite musí byť opravená. Odstránenie porúch v závislosti od špecifík poškodenia slučky. V ranom štádiu je zistená porucha eliminovaná remapaním poškodených častí prvku. V opačnom prípade musíte položku úplne vymeniť.

Je rozumné nahradiť slučku, pretože oprava môže byť nevhodná a veľmi ťažké. Nezávisle vykonávajte určité úpravy.

Hnusný menič

Všetky príznaky poškodenia meniča nie je možné uviesť. Najčastejšie sú však:

 • blikanie a skreslenie obrazu;
 • nedostatok videa alebo jeho vzhľad neskoro;
 • Po zapnutí zariadenia sa displej stráca jasu alebo okamžite zhasne;
 • Prítomnosť prevodovky zvuku sprevádzaná vlnkami na obrazovke;
 • rozmazaný obrázok alebo veľmi tmavý obraz.

Menič je zodpovedný za:

 • Napájanie na zvýraznenie žiaroviek;
 • Konverzia 12 voltov konštantného napätia vo variabilnej vysokonapäťovej premennej;
 • stabilizácia vstupného prúdu lampy na požadovanú hodnotu;
 • nastavenie jasu podsvietenia;
 • koordinácia výstupnej kaskády meniča so vstupným odporom svietidiel;
 • Ochrana elektronických spojovacích stánkov a preťaženie napájacieho zdroja.

Najčastejšie sa problém v meniči prejaví v lampách, transformátoroch alebo regulátoroch na doske. Oprava meniča bude vyžadovať schopnosť používať spájkovaciu železo, multimeter a základné znalosti fyziky a elektroniky. Inými slovami, nebude schopný opraviť vlastnými rukami, a preto sa diagnóza vykonáva prakticky nebude. Ak chcete pomôcť s riešením problému môže len master.

Nepracujúce podsvietenie

To je pravdepodobne najčastejšia príčina chýbajúceho obrazu na televíznej obrazovke. Technika LG často zlyhajú v LED svetlách. Určiť, že je to jednoduché.

Porucha poruchy prvkov dáva Twink alebo vlnky.

Tiež rozbité lampy na diagnostiku veľmi jednoduché. Stačí zapnúť televízor v najvyššej možnej miestnosti a v blízkosti svieti v monitore. Na mieste šokovania by sa mal objaviť obrázok.

Oprava takejto poruchy doma je prakticky nemožná. Minimálne – poradie detailov vyrobil veľmi dlho priamo od výrobcu. Preto najlepšie riešenie problému bude odvolanie na certifikované servisné centrá.

Poškodenie video procesora

Takéto poruchy sa prejavuje buď okamžite alebo postupne. Základné značky:

 • Zobrazia sa deformácie farieb alebo nesprávny displej odtieňov;
 • zmizne jednu z farieb;
 • Zvukový sprievod dopredu pred obrazom vysielania, obrazovka svieti s modrým odtieňom.

V tejto situácii je najlepšie nahradiť procesor novému.

Poškodenie dekodérov

Prítomnosť širokých pásov na televíznej obrazovke hovorí presne rozpad dekodéra. Môže sa stať, keď slučky sú dysfunkcia. Zvyčajne táto situácia vyžaduje úplnú výmenu všetkých hardvérových vnútorností. V tomto prípade bude lacnejšie kúpiť nové zariadenie.

Tipy

V prípade, že obrazovka nefunguje, ale zvuk je prítomný, je lepšie urobiť len na diagnostiku technológie. Konkrétne:

 • Vypnite a po určitom čase zapnite televízor – je možná pravidelná zlyhanie systému;
 • Skontrolujte pripojenie anténneho kábla a konektorov, môže tiež rozbiť drôty;
 • Zvýšte objem na maximum, vo väčšine prípadov bude technika stabilizovať svoju prácu bez ďalšieho zásahu;
 • S pravidelným poklesom napätia v elektrickej sieti sa odporúča inštalovať neprerušiteľný zdroj napájania.

Oprava moderných televízorov bez toho, aby boli dotknuté len skúsených majstrov, a náklady na diely pre zariadenie sú veľmi vysoké. tedaDôrazne sa odporúča kompetentne a opatrne zvládnuť techniku ​​a najmenšie problémy, ktoré sa majú opraviť v špecializovaných organizáciách.

Ako vymeniť LG TV Matrix, naučíte sa z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: