Čo a ako vyčistiť tlačiareň HP?

K dnešnému dňu nájdete tlačiarne HP nielen v kanceláriách, ale aj takmer každom dome. Táto technika slúži len už mnoho rokov, ale skôr alebo neskôr, vyžaduje čistenie. Tento postup môže byť vykonaný niekoľkými spôsobmi bez demontáže tlačiarne.

Ako môžete čistiť?

Laserové tlačiarne sa líšia od atramentovej a matrice. Týka sa to nielen vlastností dizajnu, princípu prevádzky, ale aj ich upratovanie. Keď zariadenie začne prenášať chudobné obrazy na papieri, naznačuje, že má čas na čistenie. Na tento účel musí byť technika odpojená od siete a počkať, kým sa ochladí, potom vyberte kazetu a opatrne ju vyčistite vložkou alebo strapcami. Pokiaľ ide o bubon, obsahuje mnoho krehkých častí, ktoré môžu byť poškodené pri čistení. Preto odborníci odporúčajú túto zložku zariadení na čistenie v servisných strediskách.

S ťažkým znečistením hlavy sa pre tlačiareň HP používa špeciálna preplachovacia kvapalina. Musí byť rovnaká značka ako atrament. Na odstránenie vo vode rozpustné atrament, destilovaná alebo odsolená voda sa často používa. Doma sa môže pripraviť aj na čistenie zmesi pozostávajúcej z amoniak alkoholu (5%) a destilovanej vody, proporcie sú 1: 10, resp. Ak potrebujete vykonať čistenie z pigmentového farbiva, je najlepšie vybrať si produkty obsahujúce izopropylalkohol.

Metódy

Hlavnou zložkou tlačiarní HP je tlačová hlava. Skladá sa z mnohých rôznych dosiek, fotoaparátov a trysiek, vďaka ktorému sa na papieri nastrieka atrament. Počas prevádzky zariadenia musí byť tlačová hlava pravidelne kartáčovaná z upchatých oblastí, inak začne laserová alebo atramentová tlačiareň produkovať nízku kvalitu. Aby ste to mohli urobiť, môžete sa obrátiť na špecialistov služby Service Center a môžete si vyčistiť a opláchnite trysky s vlastnými rukami, inými komponentmi. K dnešnému dňu, čistenie tlačiarní HP možno vykonať pomocou špeciálneho programu a mechanicky.

Softvér

Tento typ čistenia je možné vykonať po inštalácii programu HP Rozhodovací program, mnohí výrobcovia sú pripojení k tlačiarni na disku. Ak neexistuje inštalačný program, potom je možné stiahnuť z oficiálnych stránok. Samotný proces čistenia sa vyskytuje rýchlo a jednoducho, pretože to stačí na spustenie programu, predpnutie potlačeného zariadenia. Menu vyberie ovládací panel tlačiarne, je tu čistenie kaziet. Ak je zariadenie na dlhú dobu nečinné, postup sa odporúča niekoľkokrát opakovať – ​​kým sa tlačiareň nezastaví, aby rozdávala chyby.

Okrem, Môžete tiež požiadať o čistenie špeciálnych nástrojov obsahujúcich systém Windows – Nachádza sa na ovládacom paneli vytlačených zariadení v ponuke „Nastavenia tlačiarne“. Vďaka tomuto nástroju môžete rýchlo vymazať všetky modely tlačiarní HP bez demontáže. Jediná vec, ktorú toto upratovanie niekedy nestačí, pretože trysky nebudú schopní čistiť. V takýchto prípadoch je potrebné odstrániť kontaminačnú príručku, ktorá je mechanicky.

Mechanický

Pred pokračovaním s manuálnou praxou tlačiarne musíte najprv vykonať všeobecnú diagnostiku zariadenia a urobiť z nej vizuálnej kontroly. To pomôže posúdiť sumu nadchádzajúcej práce. Niekedy technika vyžaduje len čistenie z častíc papiera, nečistôt a prachu a v niektorých prípadoch potrebujete „všeobecné čistenie“, vrátane prania tlačovej hlavy. Okrem toho by sa malo skontrolovať aj na šancí a ohyboch hadice shruch, uistite sa, že je tesnosť kazety a brány. Ak je brána pripojená na istotu, vzduch môže preniknúť do neho, čo negatívne ovplyvní kvalitu tlače.

Je potrebné venovať pozornosť atramentovým nádržiam: ak nie sú úplne naplnené, potom musia byť riešení takým spôsobom, aby nezostali žiadna prázdnota. Pravidelne sa takéto kontajnery odporúčajú opláchnuť špeciálnou tekutinou. Potom je náplň dopĺňaná a kontrola testovacej stránky.

Pokiaľ ide o čističe tlačovej hlavy, je potrebné použiť iba špeciálne splachovacie výrobky. Táto zložka tlačiarne rýchlo stráca svoje vytlačené schopnosti, takže je možné ho obnoviť len čistením. Mechanický čistič tlačovej hlavy tlačiarní HP sa vykonáva dvoma spôsobmi: čerpanie špeciálnej kvapaliny s injekčnou striekačkou cez penovú gumu alebo sciah. Treba poznamenať, že umývanie tlačiarní, pre ktoré sa používa pigmentový atrament, je do značnej miery odlišný od umývania zariadení, kde nie sú kazety pigmentované (farba). Samotný proces čistenia obsahuje niekoľko krokov.

  • V prvom rade je potrebné uistiť sa, že všetok atrament v spodnej časti kazety je impregnovaný špongiou. Ak tomu tak nie je, kazeta nebude tlačiť v budúcnosti.
  • Údržba je potom spustená, po skončení, ktorá manuálne odstraňuje kontaminanty s dýzami. Tento proces je zložitý, takže ak nie sú žiadne skúsenosti, je lepšie kontaktovať špecialistov na servisné stredisko.

Ak po vykonaní postupu sa tlač nestala vysokou kvalitou, potom môžete prepláchnuť kazetu s teplou vodou, Ale nie úplne (dosť niekoľko sekúnd, aby sa kazeta priviedla k žeriavu s teplou vodou). Zároveň je možné vodu len na boku, kde sú umiestnené dýzy (miesto, cez ktoré sa tesnenie vykonáva). Potom by mala byť náplň dobre vysušená sušičom vlasov, vzduch by nemal byť horúci. Výmena spustenia špeciálneho programu, môže sa vykonať niekoľkokrát. Niektorí majitelia tlačiarní uprednostňujú čistenie trysky tlakom, aplikuje prázdnu žiadnu injekčnú striekačku (pre to najprv je potrebné zatvoriť na kazete všetky otvory okrem jedného).

Odporúčania

Inštalácia tlačiarní HP musíte zapamätať si ich pravidelnú údržbu a periodické čistenie. Odstráňte z kontaminácie a prach môže byť manuálne doma, ale týka sa čistenia čistenia, je lepšie zveriť profesionálov. Ak sa na displeji zariadenia objavila správa, ktorú vyžaduje hlava, je potrebné ho urýchlene vziať na servisné stredisko.

Pred pokračovaním čistenia Tiež v tlačiarni je potrebné zoznámiť s inštrukciou, ktorá je pripojená k zariadeniu. Počas odstraňovania kontaminantov sa treba vyhnúť tkanine s týmito prvkami, inak ich bude stavať nečistoty z látky. Ak chcete urýchliť proces čistenia, odporúča sa, aby handrička v špeciálnej tekutine. Ak vám finančná pozícia neumožňuje kúpiť čistiace prostriedky určené pre tlačiarne HP, môžu byť nahradené jednoduchým čističom pohárov pána Muskul.

Aby sa zabránilo silnej kontaminácii technológie, musí byť čistením každý deň, najmä sa týka hlavy a kazety. Raz týždenne sa odporúča odstrániť prach z tlačiarne, inak sa bude hromadiť a dostať sa dovnútra. Na čistenie predného krytu môžete používať iba suchú handričku bez hromady.

Ako vykonať čistenie a obnovenie atramentových kaziet HP, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: