Čo by mala byť vzdialenosť od projektora na obrazovku?

Pri spustení prvého filmu na projektore sa prehliadač zaujíma, či je projektor správne nainštalovaný. V tomto článku zvážte možnosti moderných projektorov na získanie ideálneho obrazu a plného ponorenia do sveta kina.

Vertikálna a horizontálna poloha

Umiestnenie projektora – Hlavným dôvodom kvality výsledného obrazu. To môže byť umiestnené v rôznych bodoch miestnosti – môžete ho visieť pod stropom, dať do skrine, za divákom, blízko alebo pred ním. Moderné projektory sú rozdelené do dvoch typov nastavenia obrazu:

  • s posunom objektívu (posun objektívu);
  • bez posunu (ofset).

Projektory prvého typu Môže byť umiestnený vedľa diváka, pretože funkcia Shift umožňuje zmeniť polohu obrazu horizontálne bez straty kvality obrazu. Takéto zariadenia sú veľmi vhodné pre domáce použitie – v obmedzenom priestore.

Druhý – Je to v podstate kancelária alebo projektory pre kino sály. Tento druh nemá horizontálny posun a zmení obraz len vertikálne. Tento typ by mal byť striktne umiestnený v strede obrazovky, na ktorom sa obraz premieta.

Umiestnenie projektora pod stropom je veľmi pohodlné, ale potrebujete vedieť niektoré hodnoty vertikálneho posunu.

Moderné zariadenia sa nachádzajú v obrátenej forme. Je dôležité objasniť kritérium zmeny – je uvedené v návode na obsluhu a je označený ako percento. Hodnota s pozitívnou hodnotou bude hovoriť o maximálnom zvýšení obrazu na strop vzhľadom na obrazovku (napríklad + 96%), zatiaľ čo negatívna hodnota, naopak, indikuje minimálne zníženie projekcie na podlahu – 96%.

Pri zavesení alebo lokalizácii projektora na skrini je potrebné vopred Zohľadnite si dostupnosť zdrojov potravín v blízkosti. Všetky zariadenia sú vybavené pripojením HDMI a napájacím káblom. Ak model projektora nie je vybavený vertikálnym nastavením, je potrebné ho povoliť a nezávisle nastaviť obrázok, pohybujte sa nahor alebo nadol.

Optimálna vertikálna vzdialenosť sa vypočíta podľa vzorca: Upevňovacia výška = výška obrazovky vynásobená vertikálnou výškou posunu. Ak napríklad výška zariadenia posunula od + 96% do -96%, a výška obrazovky 124.5 cm (toto sa rovná diagonálu 50 palcov), potom sa ukáže 124.5×96% = 119.5 cm. To znamená, že projektor môže byť umiestnený viac ako 119.5 cm nad alebo pod vzhľadom na stred obrazovky.

Uistite sa, že ste zvážili pozíciu diváka v miestnosti. Túto otázku možno vypočítať, ale je potrebné vziať do úvahy hodnoty samostatne pre každý divák a obrazovka, ktorú si vybral.

Premietacia vzdialenosť

Za hodnotu vzdialenosti projekcie je vzdialenosť od objektívu na obrazovku narušená za predpokladu, že projektor nemá funkciu aproximácie (priblíženie). Určite to nepríjemné. Potrebujete šírku obrazovky viacnásobiť projekčným vzťahom. Tieto hodnoty nájdete z inštrukcie pripojenej k obrazovke. Napríklad šírka obrazovky 254 centimetrov (to je uhlopriečka 100 palcov) a projekčné vzťahy od 1.4: 1 až 2.8: 1, potom dokonalá vzdialenosť na zobrazenie bude od 3.55 až 7.1 m (1.4×254 = 355.6 cm a 2.8×254 = 711 cm).

stopa. Ak ste už visel projektora a neviete, akú veľkosť je potrebné vziať obrazovku, potom s týmto vzorcom môžete vypočítať.

Napríklad vzdialenosť od projektora na stenu je 3 m. Túto veľkosť berieme a rozdelíme na projekčný vzťah (1).4: 1, 2.8: 1), 3/1.4 = 2.14 m, 3/2.8 = 1.07 M. Ukazujeme sa teda, že potrebujeme šírku obrazovky od 1.07 až 2.14 M.

Po dokončení výpočtov môžete bezpečne začať výber upevnenia zariadenia. Dôležitý zohľadniť povlak, Na ktorú bude projektor pripojený. Neukladajte na držiaku – moderné projektory majú pomerne veľkú váhu a lacné uzávery ich jednoducho nestávajú. Pri zadávaní zariadenia na strop Vyhnite sa umiestneniu sedadiel pre divákov priamo pod projektorom Aby ste sa vyhli náhodnému pádu.

Umiestnenie projektora krátkeho zaostrenia

Shortophocus – Typ projektora určený na použitie v malých miestnostiach. Veľmi dobre vhodný pre tých, ktorí nechcú zapojiť do profesionálnej inštalácie. Kompaktná veľkosť a nenársnosť. Tento typ projektora bude ideálnou voľbou pre domáce použitie. Hlavnou výhodou je MESMER slepota (ak sa tento druh používa pre malé prezentácie). V závislosti od modelu môže byť tento typ projektora inštalovaný vo vzdialenosti od 10 cm do 2.5 M.

Inštalácia nevyžaduje špeciálne zručnosti alebo výpočty, malé rozmery ľahko umožnia projektoru na požadovanú vzdialenosť vybrať najlepšiu kvalitu obrazu.

Vzhľadom na rôzne typy obrazoviek stojí za to zaplatiť pozornosť Gleber: Ako je menej, tým lepšia je zobrazená projekcia. Ak sú v miestnosti ďalšie svetelné zdroje, musíte ich poslať od webu na obrazovke, ak je to okno, potom je potrebné ho čo najviac stmaviť, aby sa zabránilo získaniu rizík.

Teda, Výber projektora, môžete, bez odbornej pomoci, vykonať potrebné výpočty na určenie veľkosti obrazovky a vzdialenosť od zariadenia na plátno na obrazovke.

Ako nainštalovať proshery.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: