Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Ak chcete udržiavať vysoko kvalitný zvuk v domácom kine, je potrebný špeciálne zariadenie, ktoré zabezpečí vytvorenie správneho zvukového vzoru a bude tiež zvýšiť na pohodlnú úroveň bez akéhokoľvek rušenia a skreslenia. Soundbar môžete použiť na to, čo vám umožní opakovane zlepšiť kvalitu zvuku v porovnaní s pravidelnou TV, ale ak chcete vytvoriť skutočne vysoko kvalitný systém – nemôžete robiť bez integrálneho AV receivera.

V našej recenzii budeme podrobne analyzovať, čo je zariadenie, aký je jeho účel a ako si vybrať vhodný model.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo to je?

AV receiver – jeden z najkomplexnejších prvkov domáceho kina, navrhnutý tak, aby vykonal veľký počet rôznych funkcií. Termín „prijímač“ (inými slovami, „prijímač“) sa prvýkrát objavil v 20. rokoch minulého storočia, aby vymenoval kombinované zariadenie, ktoré kombinované možnosti rádia aj zosilňovača.

Ako sa vyvíja digitálna technológia, predpona AV bola pridaná do názvu – to znamená zvukové video, V súlade s tým, prijímateľom sám reinroval do audio-prijímača a začal sa používať pri výrobe domácich divadlov.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Konštrukcia ľubovoľného prijímača obsahuje:

 • Modul digitálneho tunera;
 • predzosilňovač;
 • Multikanálové zvukové dekodéry pre zdroje signálu, ktoré majú viac ako dva audio dátové kanály;
 • Prepínač zvuku a videa;
 • Riadiaci modul, ktorý je zodpovedný za indikáciu a spracovanie signálov diaľkového ovládača, je buď z predného panela zariadenia;
 • elektrická jednotka.

Prítomnosť všetkých týchto prvkov spôsobuje transformáciu AV prijímača do komplexného systému domáceho kina.

Preto sa považuje za jednu z hlavných komponentov zariadenia, spolu s odrazom zvukového obsahu.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je potrebné?

Funkčné vlastnosti AV prijímačov skutočne pôsobivé.

 • Veľký výber rôznych nastavení tunera. S mikrofónom systém automaticky definuje také parametre ako:
  • Veľkosti stĺpcov;
  • Stupeň ich odľahlosti zo zdroja;
  • Indikátory objemu pre každý signál;
  • Nízky frekvenčný spánok pre subwoofer.

V najdrahších modeloch vám táto možnosť umožňuje dodatočne nastaviť parametre amplitúdových frekvenčných parametrov miestnosti, v ktorom je systém nainštalovaný, prečítajte si jeho akustické vlastnosti a nastavte ich, získať vysoký zvukový výkon.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

 • Priestorový zvuk multimedimedianontaine. Digitálne dekodéry vám umožňujú rozložiť zvukový obvod s viacerými kanálmi, ktoré sú určené na používanie všetkých dostupných stĺpcov. Video Converter určuje konverziu S-Video, ako aj kompozitný video signál na komponent alebo konverziu akéhokoľvek typu analógových signálov v digitálnom HDMI. Pri pripájaní AV prijímača do osobného počítača, DVD a Blu-ray, ako aj video recepcie, kamery a prehrávača médií, aby ste získali vysokokvalitný obraz, môžete použiť jeden kábel HDMI. Treba však mať na pamäti Táto možnosť je charakteristická pre najnovšie modely s vysokou cenou.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

 • Analógové pripojenie vonkajšieho dekodéra, ktorý poskytuje prichádzajúce signály. Diaľkové ovládanie, ktoré vám umožní spravovať všetky komponenty multimediálneho systému pomocou jedného zariadenia. Táto možnosť je tiež typická pre najdrahšie modely AV prijímača.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

 • Podpora ďalších zón, Predpokladajme, že pripojenie druhého stereoakustického systému v prípade, že potrebujete vidieť film alebo počúvať hudbu v inej miestnosti.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Hodnotenie najlepšie modely

Moderný priemysel ponúka najširšiu voľbu AV prijímača. Zamerajte sa na top 3 najobľúbenejšie modely.

YAMAHA RX-V485 5.jeden

Ak tento systém opíšte krátko, môžete dať dve slová – lacné a bezpečné. Pri stretnutí s podobným zariadením, každý užívateľ okamžite vzniká prirodzenú otázku – je to naozaj možné získať vysoko kvalitný zvuk pre také nízke náklady. Podrobnejšie štúdium možností tohto zariadenia však úplne rozptýli všetky pochybnosti.

Zariadenie pracuje na vysokom výkonovom procesore Cinema DSP 3D, dizajn obsahuje systém YPAO, ktorý umožňuje automaticky konfigurovať a kalibrovať akustické parametre pomocou mikrofónu pripojeného k nemu.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Výhody modelov možno pripísať:

 • Nízka úroveň skreslenia zvuku Pri práci na dvoch kanáloch 80 W – tento parameter nepresahuje 0,09%;
 • Dobrá kompatibilita s bezdrôtovými systémami HUDOPASTUSTA 20, ako aj hudobníkom 50;
 • Vstavaný hlasový asistent Amazon Alexa;
 • Podpora pre väčšinu ďalších služieb streamingu.

Avšak, to nebolo bez nedostatkov – najmä užívatelia poznajú nízky výkonový výkon.

Prijímač je optimálny pre používateľov, ktorí plánujú prejsť z plochého zvuku svojho televízora k kvalitatívne novej úrovni reprodukcie zvuku pre primeranú hodnotu.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

ARCAM AVR 390 7.jeden

Tento 7-kanálový model AV-prijímača je umiestnený svojimi tvorcami ako produkt pre reálne audiofily, ktoré sú schopné vyhodnotiť tento realizmus prehrávania hudby a hi-fi-zvuk pri prehrávaní zvukových súborov.

V strede predného panela ťažkopádového puzdra je ovládací gombík zvuku, na spodnej strane je displej – na oboch stranách tejto rukoväte môžete vidieť tlačidlá výberu zdroja. S cieľom pripojiť sa k acoustickej inštalácii, Konštrukcia obsahuje 7 skrutkových svoriek.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Medzi výhody zariadenia môžu byť pridelené:

 • Výnimočne vysoko kvalitné video a zvukové hry;
 • Podpora pre 4K formátov, ako aj Dolby Atmos a DTS: X;
 • Aplikácia systému DIRAC Live, ktorý vám umožňuje nastaviť akustické parametre;
 • Schopnosť spravovať zariadenia IOS pomocou aplikácie.

Zo mínusov je možné poznamenať:

 • nedostatok podpory formátu AURO-3D;
 • DIRAC Live Setup.

Všeobecne platí, že tento prijímač je vybavený plným funkčným, vďaka ktorým môže poskytnúť Najvyššie prehrávanie zvuku.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

ONKYO TX-RZ830 9.2

Tento 9-kanálový prijímač sa vzťahuje na segment drahé a prestížne elektrotechniky, navrhnuté nielen na náročné, ale aj veľmi bohatý používateľ.

Zariadenie predpokladá prevodovka 4K a HDR, podporuje pracovať na Dolby Atmos a DTS, obsahuje vlastný vstavaný prehľad Google Chromecast, rovnako ako 40 predvoľieb v rozsahu FM / AM.

Kvalita zvuku potvrdí certifikát Certified THX – to znamená, že systém prešiel tvrdým testovaním všetkých technických a prevádzkových parametrov.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Výhody modelu:

 • Účinok plnej prítomnosti pri počúvaní melódií alebo sledovania filmov;
 • Prírodný a prírodný zvuk hudobných nástrojov a zvukov voľne žijúcich živočíchov;
 • vysoký stupeň kompatibility s ohromujúcou väčšinou zvukových platforiem;
 • Schopnosť vytvoriť systémový systém.

Od znevýhodnenia:

 • Nedostatok podpory Audyssey;
 • Z času na čas začína plynúť Wi-Fi.

Tvorcovia takéhoto prijímača sa podarilo plne implementovať špičkovú digitálnu architektúru s významnými výstupnými prúdmi. Tak, kvalita zvuku a videa, ktorá je vytvorená pomocou tohto zariadenia, extrémne vysoká. Všetky predchádzajúce prijímače tejto ceny kategórie sú uvedené menej jasným zvukom a videom.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Kritériá voľby

Možnosti moderných AV prijímačov produkovaných najväčšími výrobcami sú dosť ťažké zdôrazniť. Preto rôzne modely nemajú žiadne zjavné výhody, ktoré by mohli byť rozhodujúce pri výbere konkrétneho zariadenia. V každom prijímači je lepšie identifikovať charakteristické vlastnosti, ku ktorým by bolo možné byť založené pri výbere optimálneho modelu.

Multikanálový zvukový dekodér

Pri výbere prijímača Musíte venovať pozornosť podpory, pretože to bude vo veľkej miere závisieť od objemu priestorového efektu filmov filmov. Dobrý prijímač musí spracovať všetky existujúce štandardy kódovania zvuku, inak môže byť práca nesprávna. Napríklad, v neprítomnosti kontaktu s signálom DTS v dekodéri, jednoducho nebudete môcť sledovať filmy zaznamenané v tomto formáte. To sa dá urobiť len vtedy, ak dostanete ďalší exkodér vonkajšieho DTS. Preto Pri nákupe AV receivera pre domáce kino by ste mali venovať pozornosť prítomnosti dekodérov pre štandardné digitálne formáty.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Rozhrania

Rozhranie HDMI je považované za univerzálne, dnes sa vzťahuje na normy a je k dispozícii zo všetkých modelov. Prijímač HDMI poskytuje multifunkčné plné pripojenie k nasledujúcim typom portov:

 • Prehrávač Blu-ray;
 • DVD prehrávač;
 • herných konzol;
 • satelitný prijímač;
 • PC alebo notebook.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Ak ste si vzali dvojice zariadení pre zobrazenie, napríklad TV a projektor, optimálnu možnosť pre vás bude HDMI-výstup, ako aj USB porty alebo mini-HDMI.

Tým sa výrazne zjednoduší pripojenie, ako aj ďalšie vysielanie multimédií z akéhokoľvek mobilného zariadenia.

Koaxiálne a optické konektory zabezpečujú efektívne prepínanie prehrávača CD, ako aj počítačové audio karty.

Nezabudnite na populárne sieťové rozhrania, ako je Wi-Fi, ako aj internet a DLNA, Vďaka maximálnej slobody je zabezpečená v organizácii multiplikácie.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Užitočné funkcie

Prevažná väčšina prijímačov vám umožňuje spracovať prichádzajúci video signál: analógové aj digitálne, vrátane 3D. Táto možnosť bude užitočná, ak chcete reprodukovať 3D obsah zo zariadení pripojených k prijímaču. Nezabudnite na podporu verzie HDMI všetkými dostupnými zariadeniami.

V súčasnosti poskytuje takmer akúkoľvek inštaláciu HDMI 2 Spínacie schopnosti.0 s 3D podporou pri rozlíšení 4K, môže previesť video signál do digitálneho formátu a váhy na obrázku až 4k. Táto funkcia dostala názov APKAIning, umožňuje sledovať video s nízkym rozlíšením na displeji s vysokým rozlíšením.

Pre začínajúcich používateľov bude model AV receivera pravdepodobne užitočný, ktorý poskytuje svoj vlastný automatický ladiaci systém s meracím mikrofónom.

Nie menej užitočné pri prevádzke AV prijímača bude Menu grafického používateľa, ktorý sa zobrazuje na displeji, ako aj diaľkové ovládanie študentov, ktoré má vlastnú pamäť na makro.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Zosilňovač

Tu je zásada prevádzky veľmi jednoduchá: čím viac spotrebuje energia, tým účinnejšie bude fungovať. Nezabudnite však, že príliš vysoko vysoké výkonové parametre sú rovnako nebezpečné ako nedostatočné. Vhodná hodnota pre miestnosť v 20 kV. M bude považovaný za 100 W prijímač pre každý kanál, pre haly Mini-meter môžete obmedziť kompaktné mini-prijímače. Vnímanie publika je vo veľkej miere závislé od výstupných charakteristík tohto zariadenia, je dôležité, aby sa výkon rovnomerne distribuoval vo všetkých kanáloch.

Pri výbere vhodného prijímača musíte zaplatiť samostatnú pozornosť rovnosti parametrov sily predných a zadných akustických systémov.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Používateľská príručka

Ak ste našli AV receiver pre dom, ktorý plne spĺňa vaše požiadavky a príležitosti, potom musíte pripojiť zdroje. Na zadnom kryte akéhokoľvek prijímača sa nachádza panel konektorov, ich počet a rozmanitosť sa môže vystrašiť neskúseným používateľom. Avšak, ak trávite čas na pripojenie, potom ich už nebudete musieť kontaktovať.

Pred pripojením subwoofera, reproduktorov a zdrojov musíte zariadenie vypnúť – Takže sa môžete vyhnúť hlasným kliknutiam, ako aj skratom a niektorým iným poruchám. Takmer všetky vstupy v moderných prijímačoch sú podpísané, niektoré modely poskytujú digitálne kódovanie, čo výrazne uľahčuje proces pripojenia viacerých stĺpcov. Takže, v niektorých modeloch, vstupy obsahujú odkaz na zdroj: Blu-ray, DVD, CD, hernú konzolu, ako aj kábel / satelit, prehrávač médií a tak ďalej. To znamená, že výrobca optimalizoval technické a prevádzkové parametre týchto vstupov na získanie signálu z každého špecifického zdroja.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Ak plánujete prehrať obsah zvuku a videa v 4K formáte HDR, potom Musíte použiť rozhranie s HDCP2.2. Niektoré modely sú certifikované iba pár portov HDMI – v tomto prípade, musíte s ním pripojiť 4K prehrávač Blu-ray.

Na konfiguráciu pripojenia sú ešte viac spôsobov. Prvým je použitie káblového pripojenia cez internet. Táto metóda sa považuje za spoľahlivejšiu a stabilnú v porovnaní s Wi-Fi alebo Bluetooth.

A je tiež možné pripojiť cez USB port. Zvyčajne sa používa na nabíjanie smartfónov, ale ak si želáte, môžete ho použiť na prehrávanie zvukových a video súborov z jednotky Flash.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Na záver uvedieme niekoľko odporúčaní, ktoré vám umožnia výrazne rozšíriť prevádzkové obdobie prijímača:

 • Zabráňte za vstup do zariadenia;
 • Vyčistite zariadenie pred prachom a nečistotou, pretože padajúce dovnútra, spôsobujú skrat;
 • Ak sa vo vašej oblasti často vyskytnú napätie, potom sa postarajte o stabilizátor, ktorý chráni zariadenie od vyhorenia.

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Čo je AV receiver a ako si vybrať?

Ako si vybrať AV receiver pre domáce kino, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár