Čo je foto v tlačiarni a ako ju vyčistiť?

Dnes je nemožné si predstaviť prácu v rôznych odvetviach bez počítača a tlačiarne, čo umožňuje zobraziť akékoľvek informácie použité na papieri. Vzhľadom na zvýšený dopyt po tomto type technológie vyvinuli výrobcovia obrovské množstvo výrobkov. Napriek modelovej rozmanitosti je hlavným prvkom vo všetkých zariadeniach photo bubon. Na získanie vysoko kvalitného tlačového textu musíte pozorne sledovať tento prvok a včas ho udržiavať.

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Foto Krash – jeden z hlavných prvkov akejkoľvek tlačiarne, ktorý je zase súčasťou dielu kazety. Je z bubna, že jasnosť a kvalita prijatého vytlačeného textu závisí.

Priemer valcového zariadenia je niekoľko centimetrov, ale jeho dĺžka závisí od modelu zariadenia. Vnútorná časť fotobaban je absolútne dutá, na okrajoch sú plastové ozubené kolesá, vyzerá to ako dlhá trubica. Výrobný materiál – hliník.

Pôvodne sa výrobcovia používali ako dielektrický striekací selén, ale inovatívny vývoj umožnil aplikovať špeciálne organické zlúčeniny a amorfný kremík.

Napriek rôznym zložením sú všetky kryty veľmi citlivé na ultrafialové žiarenie. Ak počas prepravy nebolo možné vyhnúť sa kontaktu so solárnymi lúčmi, potom prvýkrát na listoch papiera bude viditeľný.

Zariadenie a princíp prevádzky

Otvorené – rotujúci hriadeľ, ktorý je v predaji kazety, a jeho hrany sú pripojené k špeciálnym ložiskám. Povlak zariadenia má striekanie selénu a najčastejšie sa deje modré alebo zelené. Odborníci prideľujú nasledujúce pracovné vrstvy hriadeľa:

 • nabíjanie;
 • generácia účtovania;
 • Základný povlak;
 • Elektricky vodivý základ.

Princíp prevádzky zariadenia je založený na projekte svetelného obrazu na povlaku Selén, V procese, z ktorého sa nachádza lakovací prvok na osvetlený segment hriadeľa. Počas otáčania zariadenia sa farba prenesie do listu papiera a pod vplyvom vysokých teplôt sa roztaví a drží ho.

Navratená a servisná kazeta je schopná uvoľniť viac ako 10 000 strán vytlačeného textu. Tento indikátor sa môže líšiť v závislosti od typu tonera, teplotného režimu v miestnosti, vlhkosti a kvalite papiera.

Nasledujúce faktory môžu znížiť pracovný zdroj:

 • Častý jediný výtlačok;
 • Použitie farbív s veľkými pigmentovými časticami;
 • Aplikácia hrubého a mokrého papiera na tlač;
 • Výkyvy suchého teploty v interiéri.

Ako si vybrať?

Aby ste pochopili, ako udržiavať laserovú tlačiareň, musíte venovať pozornosť typu PhotobAban, ktorý sa deje dva typy.

 • Autonómny – zariadenie, ktoré sa nachádza oddelene od kazety. Tento typ zariadenia je najčastejšie inštalovaný na profesionálnom vybavení a ak existujú chyby a poruchy, vyžaduje si úplnú výmenu nového.

 • Časť kazety – univerzálny prvok, ktorý sa používa vo väčšine typov zariadení. Napriek výrazne menšiemu zdroju je možné ho opraviť av prípade potreby – čistenie. Dôstojnosť sa považuje za nízku cenovú ponuku prvkov komponentov.

Ako vyčistiť?

Napriek vysokému potenciálu zdrojov fotobrabanu, s častou prevádzkou tlačiarne, je rozpadom tohto prvku, ktoré sú často spojené s nesprávnym používaním technológie. Požitie cudzích predmetov a používanie zlej kvality spotrebného materiálu môže vyvolať vzhľad škrabancov, bodov a nezrovnalostí na povrchu zariadenia.

Jednoduchosť dizajnu fotobrabanu umožňuje opustiť dom s vlastnými rukami na vykonávanie pravidelného čistenia jeho povrchu Keď sa na tlačenom plechu objavia čierne bodky a sivý odtieň. Aby sa zabránilo týmto poruchám, odporúčajú experti, aby zariadenie ihneď po tom, čo sa dopĺňajú, av žiadnom prípade nepoužívate farbu a bubny rôznych značiek.

Pre vysoko kvalitné čistiace aktivity sa odporúčajú, aby boli schopní dodržiavať určitú sekvenciu akcií:

 • Odpojenie zariadenia z elektrickej siete;
 • Otvorenie predného krytu a extrakcie kazety;
 • pohybovať smerom k ochrannému oponu;
 • Odstránenie bubna;
 • Umiestnenie zariadenia na čistom a hladkom povrchu;
 • odstránenie kontaminácie špeciálnym vložkou bez suchého vlákna;
 • Návrat prvku v zariadení.

Hlavná podmienka pre vysoko kvalitnú prácu – držanie šachty striktne pre koncové oblasti. Najmenší dotyk s fotosenzitívnym prvkom môže po dlhú dobu vyvolať zníženie kvality tlače a v niektorých prípadoch znamenajú a dokončuje výmenu prvku. Pri použití mokrých obrúskov po čistení je potrebné dôkladne utrieť povrch suchým a čistým materiálom.

Je prísne zakázané používať ostré a hrubé predmety, ktoré môžu kaziť fotosenzitívny povlak, ako aj roztoky založené na alkohole, amoniaku a rozpúšťadlách.

Čistenie povrchu s jasným osvetlením môže viesť k citlivému striekaniu.

Moderné modely zariadení sú vybavené automatickým čistiacim systémom, ktorý prvé funkcie plne, Ale po určitom čase, nosenie a zlyhanie. Špecialisti odporúčajú, aby tento moment nevynechali a zabránili hromadeniu veľkého počtu častíc na maľovanie na prvok.

Možné poruchy

Rozšírené modely tlačiarne sú často vybavené automatickým monitorovacím systémom, ktorý nezávisle ovláda stav hriadeľa. V čase zistenia zdrojov tlačiarne na kritickú značku a v stave opotrebovaného systému sa systém zobrazí informácie o potrebe prijatia činností zhodnocovania a píše „nahradiť“.

V závislosti od modelu a typu zariadenia môže byť postupnosť akcií mierne nastavená, ktorú výrobca podrobne špecifikuje vo svojom pokyni.

Tlačiareň je nepostrádateľným asistentom modernej podnikateľskej osoby, prístroj vám umožňuje vytvárať vysoko kvalitnú tlačenú dokumentáciu. Vzhľadom na vysokú úroveň dopytu po tejto technike odporúčajú, aby experti odporučili, aby nezabudli vykonávať pravidelné preventívne inšpekcie a vyčistenie zariadenia, ktoré zabraňujú vzhľadu nežiaducich blotov, tmavých miest a nečistôt na dokumentoch.

Pred pokračovaním s kontrolou tlačiarne musíte starostlivo prečítať inštrukcie výrobcu, v ktorom je podrobne opísaná celá postupnosť činností a možných príčin poruchy. Pravidelné usporiadanie komplexu jednoduchých udalostí sa vyhne finančným nákladom na nákup nových zariadení.

Ako vyčistiť tlačiareň SAMSUNG SCX-4200, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár