Čo je lepšie: Soundbar alebo Home Cinema?

Kto nechce zostať jeden na jednom s primitívnym zvukom jeho televízora, kúpi soundbar alebo domáce kino. Čo je to? A čo z nich je lepšie? Pokúsme sa zistiť znaky navrhovaných techník.

Čo je to Soundbar?

Soundbar je akustický panel, Schopný výrazne zvýšiť zvuk a zlepšiť svoju kvalitu. Je zvolený pre konkrétny typ LCD displeja a umiestnený v blízkosti televízora, aby ste získali hlbší a priestorový zvuk. Pre dĺžku panelu, závislosť na uhlopriečke obrazovky sa musia zhodovať. Netýka sa zariadenia s 3D zvukom, ktorý sa skladá z niekoľkých stĺpcov. Pre vysoko kvalitnú reprodukciu sú postavené v jednom riadku v určitom uhle.

Soundbar je ponúkaný ako rozpočet alternatíva k klasickému domácemu kinematu, dostatočne zvládne s funkciami, ktoré mu boli zverené, ale predchádzajúca technika pozícií nie je.

Soundbar je ideálny pre malé izby, v tomto ohľade ich nasýti čistým akustickým zvukom, nie je horší ako reproduktory. Ale ak je miestnosť veľká, nebude konkurovať akustickým systémom.

Toto zariadenie má však mnoho výhod.

 • Jeden kompaktný panel sa vyrovnáva s vynikajúcim zvukom.
 • Je ľahké spravovať.
 • Má krásny dizajn.
 • Technika podporuje takmer všetky moderné formáty.
 • Vnímajte externé pohony.
 • Má vstavaný hráč.

Nevýhody akustického panelu sú uvedené: je horší ako zvuk domáceho kina a má závislosť na uhlopriečke displeja.

Puzdro Saundbar obsahuje nasledujúce komponenty:

 • zosilňovač na mnohých kanáloch;
 • Zvukový dekodér;
 • základná doska;
 • Audio procesor;
 • TUNER Shortwave;
 • Reproduktorový systém;
 • ekvalizér.

Soundbar je umiestnený pod obrazovkou, na špeciálnom zariadení alebo na polici, ak sa nachádza v súprave. Základom panelu je založený na reflexnosti zvukových vĺn. Mnohí reproduktory zozbierané v paneli sú nasadené v rôznych uhloch, čo vám umožňuje sprostredkovať zvuk každému poslucháčovi.

Prečítajte si viac  Všetko o kamerách Fujifilm

Soundbars sú tak rozdelené do dvoch skupín:

 • Prvým spôsobom jednoducho rozširuje zvuk televízora, poskytovanie ďalších rečníkov;
 • Druhý má zvukové projektory schopné poskytnúť nielen stereo zvuk, ale aj ohromujúci objem a hĺbku zvuku.

A ešte jednu radu – nekupujte model so zabudovaným subwooferom. Vyzerá to kompaktnejšie, ale stráca zvuk. Lepší subwoofer na nákup samostatného bloku.

Vlastnosti domáceho kina

Zariadenie Domáceho kina Veľa meradlo, Obmedzenie jedného panelu. Toto je celá sada zariadení, ktorá ovplyvňuje zvuk a obraz. Umiestnenie takéhoto vybavenia do nepripraveného malého mestského bytu bude mať sťažnosti susedov, ktorí sa zrazili s outsidermi.

Nákup moderných zariadení, mali by ste sa starať o zvukovú izoláciu. Stojí za to pochopiť Domáce kiná sa môžu plne ukázať len vo veľkých izbách, Preto sú ideálne pre vidiecke domy, kde môžete poskytnúť individuálny priestor na zobrazenie vašich obľúbených filmov a počúvať silné koncerty, bez toho, aby ste zasahovali do iných.

Zariadenie je vybavené multikanálovým formátom, vysokým akustickým údajom, jeho kompozícia obsahuje:

 • od 5 do 7 reproduktorov, ktoré sú umiestnené okolo obvodu haly na podporu vysokokvalitného zvuku;
 • Zariadenie transformujúce sa dokonalého obrazu;
 • zvukový zosilňovač;
 • AV prijímače;
 • hráčov;
 • Diaľkové ovládanie.

Všetok tento systém musí byť správne nakonfigurovaný, inak nemôžete získať očakávaný efekt.

Minusy domácich divadiel sú tesne sledujú zložitosť nastavenia. V niektorých prípadoch si vyžaduje účasť odborníka. Druhý mínus je požiadavka na stupnicu miestnosti a prítomnosť zvukovej izolácie. Ale ak robíte všetko správne, môžete získať nielen nádherné vybavenie, ale aj toaletu, ktorá vám umožní pripojiť sa k umeniu kina a hudby. Majitelia takejto miestnosti sa objavujú možnosť zhodnotiť skutočne skutočný čistý zvuk a jasný realistický obraz.

Výber domáceho kina, treba mať na pamäti, že sa vyrába v dvoch modifikáciách – 5.1 a 7.jeden. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody.

Kanový prijímač 5.jeden

Používali za posledných niekoľko desaťročí. Prijímač 5.1 umožňuje vyhodnotiť zvuk v stredných a dokonca malých izbách. Obsahuje všetky druhy kanálov, vrátane subwoofer, ktorý poskytuje priestorový zvuk rôznych frekvencií.

Prečítajte si viac  Ako zistiť počet kilometrov Canonových kamier?

Kanový prijímač 7.jeden

Tento systém obsahuje všetky komponenty prijímača 5.1, ale s nejakým pridaním. Hovoriť jednoduchým jazykom, je schopný odniesť cudzí šum od poslucháča, ktorý ho ponechám s čistým zvukom. Okrem, Modifikácia 7.1 reprodukuje hlbší zvuk, vykonáva špecifický smer vlny a pokrytie väčšieho akustického poľa. Takéto výhody ovplyvňujú výber medzi systémami v prospech 7.1, ale obmedziť výber priestorov. Komplexnejší prijímač kanálov je vhodný len pre veľké izby.

Mimochodom, už používa Prijímačov 9.1 s veľmi flexibilnými nastaveniami nastavení, ktoré spĺňajú rozšírené požiadavky akéhokoľvek filmu a hudby. Ale stojí za to zabudnúť na pomocnú hodnotu takýchto zariadení. Ak hovoríme o rozpočtových verziách, budete sa musieť vrátiť k modifikáciám 5.jeden.

Vzhľadom na výhodu akéhokoľvek domáceho kina stojí za zmienku:

 • Schopnosť konfigurovať systém pre konkrétnu miestnosť;
 • pohodlná kontrola konzoly;
 • Príjemná, hlboká a čistá reprodukcia zvuku;
 • Prítomnosť prehrávača médií ovplyvňujúcich obrázok.

Výber domáceho kina, nemali by sme zabúdať, že je vhodný pre skvelé priestory, je ťažké konfigurovať a náklady.

Čo si môžete vybrať, čo je lepšie?

Soundbar a domáce kino, bezpochyby, vynikajúca moderná technika, ktorá môže potešiť komukoľvek s ich príležitosťami. Ale čo si však vyberiete pre domáce použitie – skúste sa zistiť spolu. Ak zvážime technické vlastnosti oboch systémov, potom domáce kino je určite iné pre lepšie. Je určený pre vyberavý Kinoman a Melamanana so skúsenosťami získavaním ideálneho zvuku. Multicomponent Acoustics s jednotným zvukovým tlakom v celej miestnosti, prirodzene, je mimo konkurencie na zariadenie, ktoré v niektorých prípadoch jednoducho zlepšuje zvukové schopnosti televízora.

Môžete si však vybrať Soundbar a drahšie, s kanálovým prijímačom 5.1 schopný poskytnúť vysoko kvalitný zvuk.

Výhodou saunbar je kompaktná a estetická forma. Krásny dizajn panelu bude vyhovovať každému modernému interiéru. Keďže domáce kino je viaczložkové zariadenie, ktoré potrebuje stavebné stĺpy okolo obvodu celej miestnosti. Do druhej výhody Náklady, ktoré sú výrazne lacnejšie na zvukovom paneli. To stojí tiež za to pamätať Domáce kino potrebuje veľkú a špeciálne vybavenú izbu. 70% akustického zvuku závisí od reflexnosti stien, ich hrúbky a čalúnenia materiálu.

Prečítajte si viac  Slúchadlá pre televízor s dlhým drôtom: Charakteristika a výberové kritériá

Priblížte sa k výberu technológie reprodukcie zvuku, každý užívateľ sa môže rozhodnúť pre seba, aký druh možností izby, rozpočet, čo je jeho túžba dosiahnuť kvalitu zvuku.

O tom, ako správne vybrať SoundBar, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: