Čo je to dokumentový fotoaparát a ako ho pripojiť?

Prvé kamery dokumentov sa objavili na trhu koncom 80. rokov. minulý storočie a okamžite pripisujú kategórii najdôležitejších pocitov. Do tejto doby, popularita tradičných video projektorov začala rýchlo odmietnuť, napriek tomu potrebu kvalitatívnej prezentácie zostáva. To je dôvod, prečo v roku 1988. Naraz dve spoločnosti prezentovali svoje nové demonštračné zariadenia, ktoré v budúcnosti dostali názov „Document-Fotoaparát“ – Ukázalo sa, že sa dostanú „v desiatok“.

Čo to je?

Dokument-kamera je Zariadenie, ktoré vám umožní strieľať všetky objekty umiestnené pod ním, ako aj následný prenos prijatých obrázkov na osobnom počítači alebo inom multimediálnom projektore. Pomocou dokumentu fotoaparátu na veľkom monitore môžete ukázať stránku študentského notebooku, kníh, kariet, akejkoľvek fotografie, ako aj drog pre laboratórne experimenty.

Je to veľmi aktuálny vynález, pretože reproduktor k reproduktoru pred poslucháčmi by nemali byť jasne a jasne dopravované materiály, ale zároveň je to tiež ilustrované – to je presne dokumentový fotoaparát.

Toto zariadenie má veľa výhod.

 • Možnosť Zachovanie získaných obrázkov Vo vnútornej pamäti pre akúkoľvek ďalšiu reprodukciu.
 • Uľahčiť prípravu na semináre a praktické cvičenia – Učiteľ alebo rečník by už nemal tráviť čas na prípravu handouts a ich distribúciu medzi poslucháčmi.
 • Kombinácia príležitostí Internetové kamery a skener na zobrazenie streamovanie videa.
 • Dostupnosť možnosti zvýšiť informácie o obrázku – Toto je obzvlášť dôležité, ak musíte preukázať malé obrázky.
 • Pohodlie a jednoduchosť manažmentu, ktorý sa vykonáva pomocou tlačidiel alebo cez diaľkové ovládanie.
 • Mobilita – Prevažná väčšina fotoaparátov má kompaktné veľkosti a malú hmotnosť, aby sa mohli vždy prijímať so seminárom alebo prezentáciou.

Kde sa vzťahuje?

Dopyt po demonštračnom zariadení získava len jeho obratu. Dnes sú kamery dokumentov používajú každý deň:

 • Počas vzdelávacieho procesu, napríklad, Pri vykonávaní praktických tried a prezentácií v školách, stredných špeciálnych a vyšších vzdelávacích inštitúciách, ako aj v školiacich centrách;
 • Pri nahrávaní vzdelávacích prezentácií a videí, určené na dištančné vzdelávanie;
 • o sympóziách, seminároch, školení a výrobných stretnutí ako základných prvkov akejkoľvek videokonferencie;
 • Počas Súdneho dvora zobrazovať vysielanie a dôležité dokumenty;
 • v medicíne na diaľku si vymieňať údaje medzi niekoľkými konzultantmi s cieľom objasniť diagnostiku a produkciu optimálnych systémov liečby pacientov;
 • Ako pomáhajú ľuďom s problémami s víziou – Takéto zariadenie im umožňuje zvážiť obrázky, čítať noviny a časopisy bez nepohodlia;
 • v kartografii, Rovnako ako geológia a niektoré iné priemyselné odvetvia.

Preskúmanie druhov

Prenosný

Mobilné zariadenia sú prezentované na trhu najväčšie. Ich hmotnosť nepresahuje 3 kg, sú kompaktné, takže v zloženej forme sa dajú ľahko odstrániť v krabici. Okrem toho, v moderných dokumentoch, komorách okrem toho stanovuje dopravné ustanovenie, ktoré poskytuje aspoň všetky prvky rečníka. To robí modely pohodlné na prenášanie, napríklad z jednej vzdelávacej haly do druhého. Pokiaľ ide o funkčnosť, potom Všetky moderné prenosné inštalácie sú takmer horšie ako drahšie desk.

Stacionárny

Stacionárne modely sú charakterizované ich veľkosťami. Najčastejšie sú reprezentované desktopovými rozhodnutiami, v ich tradičnom pracovisku medzi notebookmi, knihami, výhodami, že je nepravdepodobné, že by boli dosť oneskorené – najčastejšie potrebujú samostatnú tabuľku. Hmotnosť desktopových zariadení začína od 5-6 kg. Keďže mobilita v tomto prípade už nestojí za to, môžete vždy použiť výkonnú optiku, ktorá dáva 10-násobný obraz – Optika sú pomerne ťažké, preto je potrebné podporovať si to výkonné mechanické stojany.

Najčastejšie sú na nich namontované svetlé bočné žiarovky, čo umožňuje zvýrazniť objekty – tento produkt je veľmi odlišný od kompaktných a relatívne nízkych výkonových LED diódy prenosných kamier.

Strop

Tieto dokumentové kamery sa používajú na zobrazenie reklamných prospektov, röntgenových lúčov, diapozitívov, iných dokumentov, ako aj všetkých vzoriek produktu.

Populárne modely

Ponúkame malý prehľad o najobľúbenejších modeloch fotoaparátov dokumentov.

Aver Vision U50

Toto je jeden z najpohodlnejších prenosných dokumentov. Rozlíšenie je 5 megapixelov, existuje vstavaný mikrofón, možnosť nahrávania videa, ktorých frekvencia je 30 snímok za sekundu. Vďaka tomuto fotoaparátu môžete použiť nielen pre prácu s dokumentáciou, ale aj pre videokonferencie. Zariadenie má možnosť Quick Autofocus, a tiež umožňuje 8-násobne digitálny nárast. Zariadenie sa často používa s interaktívnou doskou – pre toto použitie Avervision Flash alebo pluginy+. Umožňujú nahrávať obsah zvuku a videa v reálnom čase, ako aj odstrániť obraz najvyššej kvality.

S špeciálnym softvérom môžete vykonávať prácu s rôznymi efektmi obrazu, Napríklad zmraziť definovaný video rám alebo urobiť čiernobiely obraz. Ak si želáte, môžete nakonfigurovať vyváženie bielej a vyváženie expozície, ako aj zabezpečiť, aby program automaticky upravil potrebné parametre. Zariadenie má flexibilný statív a LED lampu, pre maximálnu rukoväť pohodlia posunu. Podporovaná práca s operačnými systémami systému Windows a MacOS.

ELMO MX-1

Tento fotoaparát kombinuje kompaktné rozmery a skvelé funkcie, jeho povolenie je 4K, nahrávanie videa je vyrobené s frekvenciou 60 snímok za sekundu, všetky video objekty sú preložené na displeji bez oneskorenia v čase. Riadenie hlavných možností dokumentu fotoaparátu je možné vykonať na paneli aj prostredníctvom počítača.

Existuje dodatočná inštalácia akéhokoľvek softvéru, ktorý vám umožní zvýšiť funkčnosť výrobku. Hlava fotoaparátu dokumentov sa otáča vo všetkých smeroch, ktoré v kombinácii s nastaviteľnou výškou statívu umožňuje ľahko nastaviť požadovanú pozíciu.

DOKO DC1310F

Tento fotoaparát je moderný model, ktorý vám umožní efektívne demonštrovať materiál. Zvyčajne sa používa vo vzdelávacích inštitúciách, pri vykonávaní kancelárskych prezentácií na výstavách a všetkých druhoch aukcií. Fotoaparát má matricu s rozlíšením 13 megapixelov, poskytuje sa optický zoom, vlastný 10-násobný nárast. Matrica s objektívom môže byť nakonfigurovaná automaticky, vďaka ktorej môžete dosiahnuť okamžitú ostrosť obrazu.

S nedostatočným osvetlením, všetky automatické parametre mierne znižujú kvalitu snímania, Používatelia však môžu vždy nastaviť parametre manuálne. Potrebné režimy sú nakonfigurované pomocou tlačidiel umiestnených na základe fotoaparátu dokumentov.

Systém podporuje plné HD povolenie, ktoré vám umožní uložiť všetky informácie bez straty kvality.

Tipy na výber

Moderný trh ukazuje rôzne typy dokumentov – s pripojením k mobilným zariadeniam, s 2 USB, s Maticou CMOS, s VGA-vstupom, s podporou formátu WMV, s rozlíšením SXGA, s aplikáciou Ethernet, s podporou AUDIO S senzorom, HD 1080p a mnohými ďalšími modelmi. Aby ste si mohli kúpiť dokumentový fotoaparát, ktorý bude plne odpovedať na všetky vaše požiadavky a priania, Osobitná pozornosť by sa mala venovať takýmto dôležitým kritériám.

 • Dostupnosť – počítač (VGA / DVI) a televízia (kompozitné (VHS) a S-Video (S-VHS). Ak boli v predchádzajúcich rokoch, výrobcovia dokumentov-kamery obmedzené na inštaláciu len televízneho výjazdu, dnes je často na predaj výrobkov s nedostatkom schopnosti pripojiť systém na TV. To do značnej miery znižuje možnosť použitia dokumentov-kamery.
 • VGA Video vstup – Umožňuje preložiť video signál z počítača do projektora alebo interaktívnej dosky. Vďaka tomuto dizajnu má zariadenie možnosť pripojiť video projektor do počítača pomocou dokumentu fotoaparátu a vysielanie video objednávky bez skreslenia.
 • Rozlíšenie matice – Vzhľadom na skutočnosť, že štandardné riešenie VGA z väčšiny video projektorov je 1024 × 768, požadovaný počet prvkov pre registrujúcich matríc by malo byť najmenej 790 tis. Čím vyššia je posledná číslica – tým väčšia bude ostrosť vysielanej karty.
 • Analógový a digitálny optický nárast – Táto možnosť opakovane zvyšuje detail demonštrácie nového objektu, používa sa na zobrazenie mikrotektorov alebo malých predmetov.
 • Dostupnosť USB rozhranie – Umožňuje používať dokument-fotoaparát ako počítačová webová kamera na striedanie akékoľvek objemové objekty s ďalšou uchovávanie získaných obrázkov.
 • Prítomnosť otočnej hlavy – Táto možnosť umožňuje užívateľovi demonštrovať objekty, ktoré sú na stránke dokumentu fotoaparátu.
 • Dostupnosť posuvného alebo otočného statívu – V tomto prípade môžete vždy zmeniť vzdialenosť od objektívu do objektu, čím sa zvýšiť alebo znížiť jeho obraz.
 • Vstavané podsvietenie – Táto funkcia vám umožňuje zobraziť obrázky nestačí osvetlených alebo tmavých miestností.
 • Vnútorná pamäť – Zahŕňa možnosť zachovania určitého počtu obrázkov zachytených položiek, aby sa ďalej demonštrovali.

Prevádzkové pravidlá

Podobne ako akúkoľvek inú techniku, dokumentový dokument vyžaduje najdôležitejší vzťah.

 • Je potrebné ho uložiť na suchom mieste, chránené pred vlhkosťou, kvapkami a mechanickými otrasmi.
 • Môžete použiť na čistenie objektívu Iba mäkké obrúsky a špeciálne kompozície, ktoré sa predávajú v špecializovaných predajniach. Vyhnite sa aplikácii abrazívnych nástrojov a tvrdých kovových kefiek.

Súlad s týmito jednoduchými pravidlami umožní vášmu fotoaparátu pracovať dlhú dobu.

O tom, ako pracovať s MT 130 GK Leader, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: