Čo sú vákuové slúchadlá a ako si ich vybrať?

Slúchadlá – Veľmi pohodlný a užitočný vynález, môžete počúvať hudbu hlasno a zároveň nezasahovať do nikoho. Medzi obrovský výber vákuových modelov sú dnes veľmi populárne, budú diskutované.

Čo to je?

Vákuové slúchadlá sa líšia od obyčajného, ​​pretože sú zavedené do ušného kanála. Silikónové tesnenie poskytuje vákuum a pomáha dosiahnuť potrebnú tesnosť, nespôsobuje nepríjemnosti užívateľovi. Toto je druh zátky, ktoré sú jednoducho usporiadané. Vyzerajú štýlovo a jemne.

Vďaka tomuto rozhodnutiu bolo možné dosiahnuť vynikajúcu zvukovú izoláciu a čistotu zvuku. Koniec koncov, keď užívateľ strčí slúchadlá v uchu, ukázalo sa, že zvuk z reproduktora sa dostane priamo na membráne cez kanál, ktorý je spoľahlivo izolovaný z vonkajších vibrácií. Na samom začiatku bola táto technológia vynájdená konkrétne pre hudobníkov, ktorí by mali vykonávať na pódiu.

Všeobecne platí, že vákuové slúchadlá sú výberom skutočných milovníkov hudby, ktorí sa chcú vychutnať vysoko kvalitnú hudbu a nie preplatok.

Výhody a nevýhody

Intrakinálne modely majú výhody aj nevýhody, o ktorých sa musí povedať. Výhod:

 • malá veľkosť a hmotnosť;
 • veľký počet modelov;
 • vysoká kvalita zvuku;
 • Univerzálnosť.

Nosiť s vami takéto slúchadlá, nie je potrebné, môžu byť umiestnené v malom vrecku na hrudníku. Nie sú len káblové, ale aj bezdrôtové modely, ktoré sa považujú za jednu z najvhodnejších možností.

Vákuové slúchadlá majú štandardný konektor pre pripojenie, takže sú ľahko pripojené k prehrávači, telefónu, počítaču a dokonca rádiu.

Pokiaľ ide o nedostatky, sú:

 • Je škodlivý pre vypočutie, pretože počas dlhodobého hľadiska môžu vzniknúť problémy;
 • Dobrá zvuková izolácia zvyšuje nebezpečenstvo pobytu na ulici;
 • Ak veľkosť slúchadiel nestačí, spôsobuje nepohodlie;
 • Náklady môžu byť vysoké.

Preskúmanie druhov

Vákuové slúchadlá môžu byť kanál, s mikrofónom alebo dokonca s basom. Existuje drahý profesionál. Napriek takejto odrode môžu byť klasifikované podľa dvoch veľkých skupín.

Káblový

Najbežnejšie modely. Dostal takýto názov vďaka drôtu, cez ktorý sa pripojenie vykonáva do zariadenia.

Bezdrôtový

Tento druh má svoju vlastnú klasifikáciu:

 • Bluetooth;
 • s rádiovou komunikáciou;
 • s IR portom.

Drôt v takýchto modeloch chýba.

Typy trysiek

Trysky môžu byť univerzálne a závislé od veľkosti. Prvá má špeciálne výčnelky, cez ktoré môžete upraviť potápanie do ucha. Druhý sa predáva vo veľkosti, takže užívateľ má možnosť vybrať si najvhodnejšiu možnosť.

Tiež sú trysky vyrobené z rôznych materiálov:

 • akryl;
 • pena;
 • Silikónový.

Väčšina z nich spôsobuje nepohodlie akrylového modelu, pretože majú väčší tlak na ušnom kanáli. Dobré tesnenie dávajú penové trysky, sú mäkké a príjemné, ale rýchlo sa rozpadajú.

Lacné a pohodlné možnosti – silikónové modely, avšak, ak sa porovnáme s penou, kvalita zvuku v nich je horšia.

Hodnotenie najlepšie modely

Vysoko kvalitné a lacné vákuové slúchadlá dnes nie sú nezvyčajné. Existujú možnosti z dobre známych a začiatočníkov výrobcov s prípadom a bez neho na drôte. Biele zariadenia sú veľmi populárne. V hornej časti najobľúbenejších modelov nielen rozpočet, užívateľom overené spoľahlivé slúchadlá, ale aj drahé. Z hľadiska montáže a materiálov sa všetci líšia medzi sebou a výber je vždy pre užívateľa.

Prečítajte si viac  Čo ak nie je zobrazený televízor?

Sony MDR-EX450

Model má širokú škálu frekvencií, dobre reprodukuje basy. Dizajn má klasický dizajn bez akýchkoľvek držiakov. Drôty sú silné, samotné slúchadlá – v prípade, ktoré pomáhajú zachovať ich integritu na dlhú dobu. Model je univerzálny, ideálny pre počúvanie hudby na tablete, smartfóne alebo prehrávači. Niektorí používatelia si všimli nedostatok nastavenia hlasitosti.

SENNHEISER CX 300-II

Výrobca je známy na výrobu modelov štúdiového typu, súčasne jeho vákuová možnosť nie je menej dobrá. Dizajn je jednoduchý a zariadenie je obzvlášť citlivé, ale frekvenčný rozsah je slabý. Toto je možné vidieť len vtedy, keď je headset pripojený k vysoko kvalitnému zariadeniu. Zo minusov, stojí za zmienku veľmi odolného drôtu, ktorý je rýchlo nosený.

Panasonic RP-HJE125

Toto sú skvelé a lacné slúchadlá pre váš telefón alebo tablet. Samozrejme, že pre tieto peniaze, užívateľ nedostane super vysokokvalitný zvuk. Zariadenie má však jednoduchý dizajn a štandardný frekvenčný rozsah, zaručuje silnú basu. Ako ukazuje prax, toto je odolný headset. Slúchadlá sú celkom pohodlné, predávajú sa vo veľkom rozsahu farieb. Minusy – tenký drôt.

Sony WF-1000XM3

O týchto slúchadlách chcem povedať veľa. Tento model je dosť ťažký (8,5 g) vďaka svojej forme. Pre porovnanie Airpods Pro váži 5,4 g. Prezentované v čiernej a bielej. Logo a dokončovanie mikrofónu sú vyrobené z krásneho medeného drôtu. Vyzerať oveľa drahšie ako jablko.

Na prednej strane je dotykový ovládací panel. Slúchadlá sú veľmi citlivé, zahrnuté aj z vystavenia vlasovým prameňom. Povrchové lesklé a pod osvetlením sú viditeľné odtlačky prstov.

Keď sú slúchadlá dosť ťažké, je dôležité vybrať si veľkosť trysiek a nájsť optimálnu polohu v uchu, inak slúchadlá padnú. Zahrnuté štyri páry silikónových a troch párov prenosu peny.

Rovnako ako iné modely v tejto triede, je tu prípad s nabíjaním. Z plastu a pozostáva z dvoch častí. Farba rýchlo vzlietne, najmä ak nosenie zariadenia vo vrecku s kľúčmi.

Soundmagic St 30

Tieto slúchadlá sú odolné voči vode, potu a prachu. 200MAH Batéria s technológiou Bluetooth 4.2, ktorý spotrebuje menej elektriny, dáva 10 hodín pri prehrávaní hudby alebo 8 hodín v režime Talk. Kábel z medi bez kyslíka je určený pre hi-fi zvuk, diaľkové ovládanie s mikrofónom je kompatibilné s Apple a Androidom a kovové časti sú pokryté špeciálnym vláknom, odolné voči zlomeniu.

Prečítajte si viac  Prečo The Canon Printer vytlačí pruhy a čo robiť?

Kritériá voľby

Prvá vec je vyriešiť, kúpiť káblové alebo bezdrôtovú možnosť. Pre váš telefón si môžete vybrať a model je lacnejší s drôtom, počítač je lepší bezdrôtový pre počítač. Typ trysky hrá veľkú úlohu, hlasné slúchadlá s čistým zvukom zvyčajne ide s peniou tryskou. Sú ideálne pre hudbu.

Pokiaľ ide o silikónové trysky, to nie je len rozpočtová možnosť, ale nie celkom praktická. Kvôli jeho tvaru sa vákuové slúchadlá stávajú úplne zbytočné a strata silikón je veľmi jednoduchý. Preto je veľmi dôležité mať súbor ďalších náhradných trysiek. Každá forma každej osoby je individuálna, môže sa stať, že štandardný silikónový model nehodí, takže dobrí výrobcovia sa snažia dodávať dve sady trysiek do ich slúchadiel.

Vákuové modely sa vyznačujú hĺbkou pristátia v uchu. Mnohí sa bojí kúpiť príliš pôsobivé vo veľkosti, pretože okamžite vyvoláva otázku: „Ako ich môžem vložiť do môjho ucha?“. Alebo sa jednoducho bojí, že príliš blízko usporiadanie reproduktorov negatívne ovplyvňuje membránu. V skutočnosti, naopak – ako slúchadlá viac, tým viac hlasitosti pri počúvaní hudby a hlboko zasadené poskytujú lepšiu zvukovú izoláciu a umožní vám nezvyšovať hlasitosť v hlučnom mieste.

Pri výbere modelu dizajnu a ergonómie nie je na poslednom mieste. V tomto prípade veľkosť neovplyvňuje kvalitu. V tomto ohľade existuje možnosť vybrať si headset tejto veľkosti, takže aj pri počúvaní hudby bolo možné pokojne nosiť klobúk.

Pri výbere voľnej voľby je lepšie venovať pozornosť dĺžke kábla. Malo by byť dosť na pripojenie k telefónu a dať ho do vrecka. Takže môžete minimalizovať poškodenie.

Pokiaľ ide o cenu, tovar slávnych značiek nie sú vydané, ale aj kvalita takýchto modelov je oveľa vyššia. To sa prejavuje vo všetkom: v použitých materiáloch, montáže, kvalita zvuku.

Širší frekvenčný rozsah, tým lepšie. Môžete sa pýtať veľkú otázku: „Prečo preplatok pre tie frekvencie, ktoré ľudské ucho nepočuje?“. To platí najmä vtedy, ak má kupujúci záujem o výber slúchadiel na telefóne.

Nezabudnite, že naše sluchové prístroje vníma frekvencie od 20 Hz do 20 kHz. Len mnohí ľudia nepočujú nič po 15. Zároveň, na balení slúchadiel z obzvlášť zákerných výrobcov, môžete vidieť, že ich zariadenia sú schopné reprodukovať aj 40 a 50 kHz! Ale nie všetko je také jednoduché.

Už bolo preukázané, že klasická hudba je vnímaná nielen cez uši, ale aj celé telo, pretože takéto zvuky ovplyvňujú aj kosti. A v tomto vyhlásení je nejaká pravda. Takže ak slúchadlá môžu reprodukovať frekvencie, ktoré človek nepočuje, nie je to tak zlé.

Všimnite si tiež, že hlasitosť zvuku zodpovedá parametrovi nazývanému citlivosti. Na rovnakej kapacite, citlivejšie vákuové slúchadlá znieť hlasnejšie.

Optimálny výsledok pre tento parameter je 95-100 dB. Väčší pre milovníka hudby a nepotrebujete.

Prečítajte si viac  Ako demontovať diaľkové ovládanie z televízoru LG?

Stupeň udržateľnosti je parameter, ktorý nie je menej dôležitý. Ak máte záujem o výber slúchadiel do počítača, môžete venovať pozornosť vysokým hodnotám tohto parametra. Veľmi často môže technika tohto typu fungovať normálne len s mikrofónmi, v ktorých odpor nepresahuje 32 ohmov. Avšak, ak je 300 ohmový mikrofón pripojený k prehrávaču, bude to stále znieť, ale nie príliš nahlas.

Harmonické skreslenie – tento parameter zobrazuje priamu kvalitu zvuku vákuových slúchadiel. Ak chcete počúvať hudbu s vysokou kvalitou prehrávania, vyberte produkt, v ktorom je koeficient skreslenia nepresahovaný 0,5%. Ak tento ukazovateľ presahuje 1%, môžeme predpokladať, že tovar nie je príliš vysoká kvalita.

Ako nosiť?

Servisná životnosť vákuových slúchadiel, pohodlia a kvality zvuku závisí od toho, ako správne ich užívateľ vloží do uší. Existuje niekoľko pravidiel, ako nosiť zariadenie:

 • Slúchadlá sa jemne vložia do ušného kanála a tlačia prstom;
 • lalok musí byť mierne oneskorený;
 • Keď zariadenie prestane vstúpiť do ucha, lalok sa uvoľní.

Dôležitý! Ak sa objavila bolesť, potom sú slúchadlá vložené do ucha príliš ďaleko, musíte ich presunúť trochu späť na výstup.

Pre užitočných používateľov existuje zoznam odporúčaní:

 • Trysky sú potrebné na pravidelnú zmenu – aj keď sú neustále vyčistené, časom sú kontaminované;
 • Keď nepohodlie, musíte zmeniť trysku alebo dokonca zmeniť zariadenie;
 • Iba jedna osoba by mala používať slúchadlá.

Čo keď slúchadlá vypadnú zo uší?

Stáva sa to, že kúpené vákuové slúchadlá jednoducho vypadnú a nedržia v ušiach. Existuje niekoľko Lifehakov, čo tento problém vyrieši:

 • Drôt na slúchadlách by mal vždy stáť;
 • Veľká dĺžka kábla je často dôvodom, prečo môže zariadenie vypadnúť z uší, v tomto prípade je najlepšie využiť špeciálny clothespin;
 • Keď je drôt hodený späť cez krk, je to lepšie;
 • Z času na čas je potrebné zmeniť trysky, ktoré sa opotrebujú, stratíte formulár.

Vlastnosti starostlivosti

Starostlivosť o vákuové slúchadlá je jednoduché, musíte ich utrieť špeciálne riešenie a konať podľa nasledujúcej schémy:

 • Zmiešajte 5 ml alkoholu a vody;
 • časť, ktorá je vložená do uší, sa ponorí do roztoku počas niekoľkých minút;
 • Zarovnate zariadenie z roztoku, utrite suchou vložkou;
 • Slúchadlá môžete použiť len po 2 hodinách.

Namiesto alkoholu často používali peroxid vodíka. V tejto zmesi sú slúchadlá nasiaknuté 15 minút. Je veľmi ľahké čistiť zariadenie s bavlneným prútikom alebo špáradlom s vlnou rany, ktoré sú vopred namáčané v roztoku. Je potrebné konať opatrne, aby nedošlo k poškodeniu siete.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: