Odrody a nuansy fotografického výberu

Fotografia je výkresová technika so svetlom, ak sa budeme prekladať doslovne – „sveta“. Obrázok sa vytvorí pomocou matrice vo fotoaparáte, fotosenzitívnym materiálom. Prvá fotografia takmer 200 rokmi v roku 1826 urobil Francúz NIEPS. Použil komoru-obscura a prvý záber bol vytvorený 8 hodín. Takmer v Unison, ďalší Francúza, DAGER, priezvisko, ktoré bolo imortalized v Slovom „Daggerotypií“. Ale dnes je to všetko príbeh, mnohí strieľať fotografie na telefóne, avšak fotoaparát je stále v dopyte profesionálnym technikom. A fotografia ako druh umenie nestratí svoju pozíciu.

Čo to je a prečo potrebujú?

Už spomenul Louis Dager v roku 1838 prvá fotografia s obrazom osoby. ALE Nasledujúci rok, Cornelius urobil prvý self-portrét (môže povedať, ERA Selfie začal aj potom). V roku 1972 bola vykonaná prvá farebná fotografia našej planéty. A to všetko vďaka vzhľadu zariadenia nazývanému fotoaparátu. S princípom jeho práce sa každý zoznámi v škole. Toto je špeciálne zariadenie, ktoré konvertuje svetelný závit odchádzajúci z objektu do formátu, ktorý je vhodný na ukladanie prijatých informácií. Obrázok je pevný podvozkom.

Analyzujeme, ako fotoaparát funguje.

 • Stlačením tlačidla Special Otvorí uzávierku. Prostredníctvom uzávierky a objektívu, svetlo, ktoré sa odráža z fixácie objektu spadá do komory.
 • Svetlo padá na citlivý prvok, film alebo matricu. Takže obrázok je vytvorený, obrázok.
 • Ventil prístroja je zatvorený. Môžete vytvoriť nové obrázky.

Dnes sa aktívne používajú filmové a digitálne fotoaparáty. Vymenovanie ich je rovnaké, ale technológia na získanie obrazu vyzerá inak. Vo filmovej technológii, chemickom a digitálnom elektrickom. V digitálnych fotoaparátoch je fotografia pripravená na chvíľu a nie je prekvapujúce, že je to táto technika, ktorá dnes dominuje na trhu.

Pre ďalšie zváženie témy vykonáme stručný prehľad podmienok.

 • Šošovka – Toto je súbor šošoviek objednaných vo valcovej budove. Zdá sa, že komprimuje veľkosť exteriéru na veľkosť matice kamery a zaostrie sa na to tento mini obraz. Objektív – jedna z hlavných častí fotoaparátu ovplyvňujúcej kvalitu obrazu.
 • Matrica – Toto je obdĺžniková doska s fotobunky. Každý z nich sa zaoberá transformáciou svetla do elektrického signálu. To znamená, že jeden foto-prvok sa rovná jednému bodu v obraze vytvorenom na matrici. Kvalita týchto prvkov ovplyvňuje detail foto.
 • Hľadáčik – Takzvaný pohľad na fotoaparát, pomôže si vybrať fotografovanie objektu.
 • Dynamický rozsah – Rozsah jasu objektov, fotoaparát ho vníma od absolútnej čiernej na absolútne biele. Širší rozsah, tým lepšie sa prenášajú farebné odtiene. Najlepšie v tomto prípade bude stabilita matrice na kríž, hladina hluku v tieni bude nižšia.

Foto – vzrušujúce umenie fixácie reality, a nielen reality, a autorské práva sa pozrite na tento svet. A fotoaparát je druhými očami fotografa.

Preskúmanie druhov

Kamery sú dnes prezentované vo veľkom sortimente – z prenosných objektov až po veľmi drahé a bohaté zariadenia.

Film

Svetlo odrážajúce sa od odstráneného objektu je cez šošovkovú membránu, špeciálnym spôsobom so zameraním na flexibilný film polyméru. Tento film je pokrytý fotosenzitívnym emulziou. Najmenšie chemické granule na fólii pod ľahkou akčnou zmenou farby a transparentnosti. To znamená, že film vlastne „si pamätá“. Ak chcete vytvoriť akýkoľvek odtieň, ako viete, musíte kombinovať červené, modré a zelené farby. Takže každý mikrograf na povrchu filmu je zodpovedný za svoju farbu na obrázku a mení vlastnosti ako ľahké lúče, ktoré na ňom padli.

Svetlo sa líši od teploty farieb a intenzity, pretože na filme v dôsledku chemickej reakcie vykazuje takmer plné kopírovanie scény vymeniteľného alebo objektu. Štýl filmovej fotografie tvorí charakteristiky optiky, scény času, osvetlenia, času zverejnenia membrány a iných nuans.

Digitálny

Prvý digitálny fotoaparát sa objavil v roku 1988. Dnes tieto kamery zachytili základ trhu takýchto zariadení a sú natáčaní len praví konzervatívci alebo milovníci „starý štýl“. Popularita digitálnej technológie súvisí s distribúciou digitálnych technológií: z osobných počítačov na tlač fotografií bez reagencií s činidlami. Nakoniec, najdôležitejšou výhodou digitálnych fotoaparátov je možnosť korekcie kvality obrazu v čase streľby. To znamená, že percento pokazených rámov je minimalizované. Zásada prevádzky zariadení z klasickej komory nie je iná. Iba na rozdiel od filmovej kamery v digitálnej fotografickej ochrane je nahradený fotoelektrickým. Tento mechanizmus sa vyznačuje transformáciou prúdu svetelného prúdu v elektrickom signáli s následným záznamom informácií o informačnom nosiči.

Prečítajte si viac  Magnetophias "Poznámka": Vlastnosti a popis modelov

Bežný spotrebiteľovi je väčší záujem nie, ako digitálny fotoaparát funguje, ale klasifikácia svojich typov. A výrobcovia ponúkajú rôzne možnosti. Napríklad kompaktné vybavenie, druh vreckových komôr alebo spoločných, „mydlo“. Jedná sa o malé fotoaparáty s nie zvláštnym citlivým senzorom, nedostatkom hľadáčika (s zriedkavými výnimkami) a nominálnym objektívom.

Zrkadlo

Medzi fotografmi je táto technika veľmi obľúbená. Pravdepodobne na úkor vlastnej univerzálnosti: zrkadlová komora je dobre strieľať a statika, a dynamika. Hlavným rysom „Creek“ – zrkadlo toho istého optického hľadáčika. Rovnako ako odnímateľná šošovka a matrica s vysokým rozlíšením. Komplexný sklenený prenosový systém pomáha odrážať obraz v zrkadle umiestnenej pod uhlom 45 stupňov do hľadáčika. To znamená, že fotograf uvidí v skutočnosti ten istý obraz, ktorý bude vydaný na hotovom obraze.

Niektoré modely „Slsklok“ sú vybavené plnohodnotnými senzormi. Kvalita obrazu je veľmi vysoká, zariadenie spotrebuje energeticky ekonomicky, rýchlosť prevádzky je vysoká. Fotograf ovláda hĺbku poľa a môže strieľať v surovom formáte. Iba v prípade, že takáto technika sa rozhodne kúpiť milenca, môže sa mi to zdať najpohodlnejšie. Napriek tomu nie je malá jednotka a šošovka má len dizajn. Ak s vami nesieme všetko, niekedy celková hmotnosť komory a jej prírastky je 15 kg.

Nakoniec, manuálne nastavenia „DRIK“ nie je tiež vhodné pre každého. Automatický režim prevádzky Mnoho viac ako. A samozrejme, cena takýchto zariadení v porovnaní s kompaktnými digitálnymi kamerami je výrazne vyššia.

Mescal

Full-Frame Zierateľné komory nemajú pohyblivé zrkadlo a pentapres, to znamená, že rozmery takýchto zariadení sú už viac zrejmé ako rozmery „SLIRLLLOCK“. Tieto kamery sú kompaktnejšie, sú ľahšie prenášané. Optický hľadáčik V nich je nahradený elektronickým, je tu LCD displej. A kvalitou obrázkov týchto okolností, mimo nej. „Lupa“ sú vybavené zameniteľnou optikou a dokonca aj šošovky pre „SLKLOK“ môžu byť niekedy inštalované na technike typu zrkadla prostredníctvom špeciálnych priaznivcov.

Ak hovoríme o nepríjemnostiach, môžete sa s nimi spoľahnúť relatívne rýchla spotreba batérie, pretože snímač a hľadáčik (ako už bolo uvedené, elektronické) práce v tejto technike neustále. Je to však pravdepodobne fixovateľné a vzhľad viac hnacích batérií je len otázkou času.

Vypadnutý

Dalgano Charter je typ fotografického vybavenia pomocou radu škáry na opravu. Finder sortimentu je zariadenie používané na meranie vzdialenosti od osoby, ktorá odstraňuje, k cieľu, ktorý odstraňuje. Rozdiel od „Soapnya“ je menej hlučná uzávierka a krátka stlačte interval na tlačidle Trigger, a bez blikajúceho obrazu v hľadáčiku počas snímania. Hľadáčik je nevyhnutne prítomný v moderných komorách. A to dokazuje rám úplne, a napríklad vizier „SLIRLLOCK“, napríklad zobrazí maximálne 93%. Okrem toho, niektoré „rasové lúče“ majú veľké zorné pole, a nie „SLS“.

A ak označíte chyby, stojí za to hovoriť hneď – mnohí z nich sú podmienené. A technický pokrok každý deň zruší jednu nevýhodu po druhom. Ale ak sú stále pridelené, niekedy skĺzne nepresnosť orezanie, ťažkosti s makrootografovaním, polarizačný filter má veľmi špecifické, s ľahkými filtrami funguje tiež nie je ľahké.

Stredný formát

Jedná sa o kamery so stredným formátom matrice. Film a digitálna – klasifikácia zostávajú rovnaké. Štandardizovaný je iba formát matrice pre filmovú technológiu av digitálnom – výrobca ho stanovuje podľa vlastného uváženia. Všetky komory na formátovanie digitálnych médií sú rozdelené do zariadení s diaľkovou maticou, na kamere s vymeniteľným digitálnym zadným diskom, ako aj kardanovackymi kamerami s digitálnym pozadím. Hlavné výhody technológie s priemerným formátom:

 • Vysoká informačná nádoba, to znamená, že objektív takéhoto zariadenia môže opraviť veľký počet objektov a znižuje zisk obrazu;
 • Zariadenie reprodukuje farbu a odtiene obrazu, to znamená, že korekčné intervencie sa prakticky nevyžadujú;
 • Dostatočná zaostrenie.

Vyššie uvedené typy zariadení ukazujú, že digitálny formát je na tomto trhu plná dominantná. A nie stereoskopické, infračervené, široko-uhol, panoramatické dotazy nie sú poprední ako jednoducho hľadanie dobrého digitálneho prístroja. Najlepšie s otočnou obrazovkou. Zostávajúce vlastnosti sú bajonet, napríklad (ako typ upevnenia objektívu do fotoaparátu), a dokonca aj 4K (formát nahrávania, ktorý je obraz, ktorý sa skladá z viac ako 8 miliónov pixelov) – voliteľné. Sú liečení Pro, a milovníci a začiatočníci si často vyberajú komoru na značky za cenu a zameriavajú sa na základné charakteristiky.

Prečítajte si viac  Aké sú rozmery a štandardy VESA na televízore, ktorá je indikovaná a pre to, čo sa používajú?

Hlavné charakteristiky

Tento slovník pomôže pochopiť, ako by mali byť základné kritériá posúdiť kamerou.

 • Hĺbka poľa (chrípka). Tzv. Membrána, ohnisková vzdialenosť objektívu, rozlíšenie a vzdialenosť zaostrenia ovplyvňujú hĺbku obrazu.
 • Veľkosť matice. Čím viac najužitočnejšia plocha matice, tým väčšia je fotóny, ktoré zachytáva na jednotku času. Ak je fotografia vážne rozhodne, je žiaduce, aby kamera o plodinách bola 1,5-2.
 • Rozsah ISO. Ale na maximálnej hodnote tohto parametra a nie je potrebné venovať pozornosť. To môže byť zvýšená nekonečne, ale s užitočným signálom ovplyvňuje zisk a hluk. To znamená, že v praxi nie sú použiteľné limitné hodnoty ISO.
 • Na obrazovke. Ako je viac ako jeho povolenie, tým pohodlnejšie je prezeranie fotografie. A aspoň mnohí sú presvedčení, že je lepšie nájsť dotykovú obrazovku pre modernú osobu, nenahrádza tlačidlá a prepne presne.
 • Mechanická sila. SHOCKPROURNÁ – charakteristika, ktorá je viac aplikovaná pre fotografov, odstrániť v extrémnych podmienkach. To znamená, že obvyklý používateľ nie je potrebný na preplatok.
 • Dust Colleckopy. Ak sa predpokladá častá montáž v prírode, potom je zariadenie na ochranu vlhkosti naozaj pohodlnejšie. Ale aj keď je tento indikátor vysoký, nezaručuje, že fotoaparát nebude trpieť pri vstupe do vody.
 • Zdroj batérie. Viac jeho kapacity, tým lepšie. Ale stojí za to zapamätať si, že kamery s elektronickým hľadáčikom v tomto zmysle sú viac „nenávistné“.

Hlavné vlastnosti fotoaparátu sa skontrolujú tucet: V súprave sú rôzne pamäťové karty a zámok blesku a prieskum a oveľa viac. Ale okamžite sa snaží zistiť všetko, čo nie je tak a nevyhnutne. Tieto vedomosti sa postupne prichádzajú. Ale tieto tipy sú presnejšie ako rady do komory.

Ako si vybrať správne?

Cieľ, úloha, úroveň prípravy fotografa – to je to, čo potrebujete na odpudzovanie. Zvážte, ako najlepšie.

 • Ak cieľ získať fotoaparát je väčšinou rodinný strieľať, potom aj obvyklé „mydlo“ sa s ním dokonale vyrovná. Kvalitné fotografie v dennom svetle – pomerne skutočná požiadavka na takéto fotoaparáty. Musíte si vybrať model s rozlíšením až 8 mp a maticou CMOS. Mali by ste navigovať modely s maximálnymi parametrami svetiel, v kompaktoch, stojí za to pripomenúť, neodstrániteľné šošovky a opraviť to nebude fungovať.
 • Ak sa obrázky plánujú urobiť v prírode, odpočinok, cestovanie, výber môže byť zastavený na zrkadlovom zariadení s rozlíšením 15-20 MP.
 • Ak cieľom nákupu nie je amatérsky streľba, ale profesionálny, mal by to byť „zrkadlo“ s veľkou maticou (MOS / CCD). Zároveň, 20 MP pre detail viac ako dosť. Ak je snímanie dynamické, potrebujete nárazové zariadenie.
 • Makro Technika – Toto je primárne dobrým objektívom. Odporúča sa zostať v konštantnej ohniskovej vzdialenosti. Širokouhlý objektív je vhodný na streľbu pevných častí, dlhé zaostrenie – pre všetky pohybujúce sa.
 • Pre začiatočníkov Neexistuje žiadna univerzálna rada, vyberte si jeden alebo iné parametre. Prostriedky však zaručujú, že drahá technika pre skúsenosti prvého natáčania by sa nemali zakúpiť. Dokonca aj z výpočtu, že všetky „zvončeky chladnej komory je nováčikom, použije sa minimálne a cena za skúsenosti bude platiť veľmi veľké.

Preto by nováčikovia na fotografii by nemali vyzerať tak veľa na chránenej komore z otrasov alebo či „explózium“ explózie FOTIK), ale na fotosenzitivite, ohniskovú vzdialenosť, hodnoty povolenia.

Obľúbené značky

Slávne značky vedia ľudí zďaleka od fotografovania. Čo je fotoaparát najlepším, argumentujú tomuto dňu v relatívnom pre výrobcu a modely. Top 6 popredných značiek na fotografickom trhu zahŕňa všetky známe mená.

 • Canon. Táto spoločnosť bola viac ako 80 rokov, japonský výrobca má svoje vlastné poplatky v rôznych ázijských krajinách av Číne. Spoľahlivé puzdro, vynikajúca kvalita, výber zariadení a rozpočet – nepredstaviteľné prostriedky na plemeno. Funkčnosť všetkých modelov je relatívne jednoduchá a dostupná.

 • Nikon. Neustále konkurujú vyššie opísanú značku. Veterán na fotografickom inžinierstve – 100-ročný predný predný. A to je tiež japonský výrobca, ale rastliny sú tiež zverejnené v celej Ázii. Veľmi často sa značka spomína ako najlepšie „parapety“ pre nových fotografov v pomere cien – kvalita.
Prečítajte si viac  Apartmán s Mansardom: Pros a nevýhody

 • Sony. Ďalšie japonské svetové meno spoločnosti. Považuje sa za vlajkovú loď vzhľadom na najlepšiu vizualizáciu detektora elektriny. A tiež značka má plné právo na „vziať“ purge „podľa objektívov autorských práv. Vhodné pre modely spoločnosti a šošovky iných dodávateľov.

 • OLYMPUS. Na základe japonskej značky pred viac ako 100 rokmi. Toto je najväčší výrobca zrkadlovej zariadenia. Vytvoril 5 generácií chránených kamier. A tiež ponúka kupujúcemu mnoho rozpočtových modelov. A ohniská tejto techniky sú približné pre profesionálne.

 • Panikársky. Neum Brand – Lumix. Profil je široký: z kompaktných modelov na „Slskalk“. Mark spája dve uznávané vlastnosti – nemecké a japonské. Existujú modely, ktoré sú celkom rozpočtové za cenu, ale môžu strieľať v skutočných extrémnych podmienkach: na popálenine slnka, na dierovanie do kostí mrazu a dokonca pod vodou.

 • Fujifilm. Táto značka miluje mnoho foto dávkach, „Mirrand“ výrobca sú považované za najrýchlejšie a fotografie sú krištáľovo čisté. Teraz sa spoločnosť sústreďuje na rozvoj najlepších najlepších prémiových kamier.

Príslušenstvo

Výber príslušenstva, samozrejme, závisí od potrieb fotografa. Najdôležitejšie obsahuje niekoľko položiek.

 • Pamäťová karta (pre digitálny fotoaparát) a film pre film. Ak je Pro odstránený, bude vhodný pre 64 GB kartu (minimum), ale mnohí fotografi získajú dopravcu naraz 128 GB.
 • Ochranný filter. Dáva sa na objektív a chráni predné šošovky z prachu, vlhkosti, bahna.
 • Slnečná zmes. Toto príslušenstvo sa používa na zníženie počtu oslnenia a svetla na fotografii.

Synchronizer môže potrebovať fotograf: zaručuje simultánny blesk a uzávierky. Často fotografi získavajú externý blesk, statív na stabilizáciu obrazu. Menej používané zahŕňajú špeciálny komplex na čistenie šošoviek, farebných svetlo filtrov, AQUABOX, aby sa zapojili do podmorskej snímania, a dokonca aj diaľkové ovládanie. Ale pred nákupom príslušenstva, musíte demontovať v komore, jeho nastaveniach (a vystavenie a režimy snímania), a pochopiť, čo, naozaj potrebujete, a čo bude unáhlený nákup.

Prevádzkové tipy

A na konci niekoľkých cenných tipov pre nováčikov, ktoré, zatiaľ čo slová „úprava“, „expozícia“ a „hĺbka poľa“ len vystrašiť. Tu je 13 poradenských začiatočníkov.

 • Nastavenia fotoaparátu by sa mali vždy resetovať. Stáva sa to, že na zachytenie rámu musíte reagovať rýchlo. A tu je „fotka“ v ruke, rámec je vyrobený a kvalita obrazu nie je, pretože nastavenia neboli odstránené.
 • Mapa musí formátovať. A urobte to pred snímaním, pretože prakticky zaručuje akúkoľvek deformáciu údajov.
 • Nastaviť veľkosť obrázka – užitočný zvyk. Samotná kamera je zvyčajne predvolené priestory s vysokým rozlíšením, ale nie je vždy potrebné.
 • Potrebujete naučiť nastavenia nastavení. Tak skontrolovali silné a slabé stránky technológie, jeho schopnosti.
 • Statív musí byť vysoká kvalita. Čím dlhšie bude trvať, tým rýchlejšie sa rozvíja, tým menej je náchylný na nosenie.
 • Nezabudnite na vyrovnanie línie horizontu. Malo by byť jasne horizontálne, bez nakláňania. Ak je digitálna úroveň horizontu „prešitá“ v komore, potrebujú použiť.
 • Manuálne zameranie sa často bezpečnejšie automatické zaostrovanie. Podrobné zameranie v priebehu makra by malo byť napríklad manuálne.
 • Ohnisková vzdialenosť používania je potrebná na udržiavanie, s prihliadnutím na odľahlosť, čo sa teraz odstráni.
 • Uistite sa, že ste skontrolovali okraje rámu, pretože väčšina hľadísk 100% objektu obrazu nedáva.
 • Vždy potrebujete snímať viac, ako je potrebné, pretože ihneď, napríklad tie najlepšie zmeny v osvetlení nie sú viditeľné – a na fotografii budú viditeľné. Strieľať veľa a potom si vyberte najlepšiu prax, ktorá neuspeje.
 • Neignorujte režimy expozície dostupné v komore. A aspoň mnoho výhod sa týkajú nich skepticizmom, kreatívne aplikovalo možnosti technológie veľmi zaujímavé. Napríklad pri konfigurácii režimu „Portrét“ sa objaví široká clona s tlmenými farbami. A s „krajinou“ stúpa sýtosť.
 • Často existuje spor o dôležitosť expozície a clony. Presnejšie, to je dôležitejšie. Membrána riadi chrípku a rýchlosť uzávierky – rýchlosť uzávierky. Čo je potrebné vážnejšie ovládanie, potom v priorite.
 • Pri výmene objektívu by sa kamera mala vždy vypnúť, musí sa uchovávať otvor šošovky. Zasiahnutie prachu a iných nežiaducich častíc do komory pri výmene objektívu – často praxe, pretože tento okamih by sa mal vykonávať extrémne jemne.

Majú dobrú voľbu!

Ako si vybrať správnu kameru, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: