Odrody a nuansy výberu projektorov

Projektory tvoria základ domovských divadiel, ale často sa používajú v kanceláriách s rôznymi spoločnosťami. Veľa odrôd takýchto zariadení sú ponúkané na trhu, ktorý je rozdelený do niekoľkých kategórií, každý má svoje vlastnosti, princíp práce a vymenovanie. Môžete sa oboznámiť s poradím najlepších projektorov vo svojom odbore, ako aj naučiť sa základné odporúčania, ktoré pomôžu určiť výber takéhoto vybavenia.

Zariadenie a princíp prevádzky

Projektor je autonómne zariadenie, ktorých hlavnou úlohou je prenos informácií z externého zdroja na veľkú obrazovku. Optické zariadenie je schopné konvertovať signál z kamier, kamkordérov, počítačového vybavenia, videom prehrávača a televízneho tunera. Hlavnými výhodami zariadenia zahŕňajú kompaktnosť, nízku hmotnosť, pohodlie kontroly a pripojenie, jednoduchosť dopravy, ako aj schopnosť ich nahradiť objemným TV.

Pokiaľ ide o funkčnosť, ich dosť veľa. Projektor môže byť ovládaný diaľkovým ovládaním. Väčšina modelov podporuje reguláciu kurzora vo vzdialenosti od počítača s laserovým ukazovateľom. Zariadenie má rôzne nastavenia, ktoré vám umožňujú vybrať jas, kontrast, reprodukciu farieb a iných indikátorov. Väčšina moderných zariadení podporuje 3D technológiu. Niektoré modely majú interaktívny režim, ktorý je veľký plus.

Obraz je možné prenášať horizontálne aj vertikálne, takže je možné premietaciu aj na strope, ak to prináša používateľovi. V ponuke je možné vybrať jazyk, ako aj automatické nastavenia, čo je celkom pohodlné.

Stojí za zmienku rozlišovacou vlastnosťami, ktoré nie sú vo všetkých projektoroch, ale čo je viac v dopyte, pretože spĺňajú vysoké štandardy. Ďalšie zariadenia jednotky zahŕňajú prítomnosť vymeniteľných šošoviek, ktoré môžu byť zahrnuté v súprave, vďaka čom je možné použiť krátku alebo dlhú možnosť. Projekcie môžu byť vykonané nielen na bielom povrchu, ale aj na tme. Pri sledovaní filmov bude veľká plus funkcia zastavenia rámu. V modeloch je zásuvka na pripojenie flash karty. Samostatné úseky obrazovky sa môžu opakovane zväčšiť pomocou elektronického zväčšovacieho skla.

Vnútri zariadenia je lampa, ktorá vykonáva úlohu zdroja svetelného zdroja. Lúč prechádza týmto systémom a je rozdelený do troch hlavných farieb, po ktorých je v modulátore vytvorená pixelová štruktúra. Riadiaca jednotka prijíma signál, reguluje smer fungovania matrice. Po tom, objektív zostáva zbierať toky rôznych farieb, takže obraz je vytvorený na obrazovke. Objektív vykoná úlohu škálovania obrazu.

Každý typ projektora je však usporiadaný inak a pracuje s niektorými rozdielmi, ktoré možno nájsť na.

Čo je potrebné?

Účel projektorov a ich početné funkcie priťahujú rôznych spotrebiteľov. Zariadenie je veľmi populárne, pretože vďaka neho vďaka nemu je možné vykonať profesionálne prezentácie, na preukázanie reklamy, textov, zvážiť grafiku s tabuľkami podrobnejšie. V mnohých vzdelávacích inštitúciách sa projektori aktívne používajú na prednášky a semináre. A tak často sa takéto zariadenie aplikuje na prezentácii, aby sa ukázali diapozitívy.

Milovníci kina Získajte jednotky na osobné použitie, aby ste si mohli vychutnať prezeranie kultových obrazov v každom čase v pohodlných podmienkach. Preto je bezpečné povedať, že takéto vybavenie bude užitočné pre vzdelávacie účely, v kanceláriách a zábave.

Žiadny plazmový teleexer je schopný konkurovať projektoru, pretože tento obrázok nemôže prejsť.

Typy a ich charakteristiky

Toto zariadenie je rozdelené do typov s rôznymi vlastnosťami, princípom práce a vymenovania.

Diekopický

V takomto zariadení sa vytvárajú obrázky v dôsledku diaperstva. To znamená, že lúče svetla prechádzajú cez dopravný nosič.

Tento typ projektorov je jedným z najbežnejších.

Biskupský

Tu je prenos odrazeného svetla, čím sa vytvorí obraz o nepriehľadných položkách.

Epidiascopický

Takýto agregát kombinuje transparentné obrázky s nepriehľadným.

Multimédiá

Toto zariadenie sa objavilo a rozvíjalo sa v dôsledku pokročilého vývoja. Jednotka má video signál v reálnom čase, po ktorom ho prenáša na povrch, či už je to stena alebo špeciálna obrazovka. Môže existovať zvukový kanál.

Ďalšia trieda projektorov tohto typu prijíma súbor z lokálnej siete pomocou vstavaného alebo samostatného média, po ktorom ho dekóduje a prenáša obraz na obrazovku, zatiaľ čo tam je aj zvuk. Toto zariadenie teda kombinuje prehrávač a samotný projektor.

Najčastejšie je zariadenie prevádzkované na univerzitách, vedeckých inštitúciách a kanceláriách.

Laser

Už z mena sa zistí, že obrázok sa zobrazí pomocou laserového lúča. Toto zariadenie sa vzťahuje na vypúšťanie zariadenia tekutých kryštálov. Jedinečnosť jednotky spočíva v tom, že kvalita projekcie nezávisí od formy povrchu obrazovky. Každý samostatný bod obrazu je ťahaný laserovými impulzmi, ktoré nevyžadujú zameranie. Tento typ projektorov teda nevyžaduje objektív – obraz bude v každom prípade rezaný.

Inštalačné projektory absorbovali všetky moderné vývoj v oblasti takýchto zariadení. Takéto zariadenia sú charakterizované funkčnosťou a spoľahlivosťou, tiež neprekonanú reprodukciu farieb. Takáto výkonný projektor bude vynikajúcou voľbou.

Senzorické zariadenia sú vhodné na prevádzku vo veľkých divákoch, kde sú veľké steny a dosky, kde potrebujete robiť vysoko kvalitný obraz. Táto technika sa ľahko používa a univerzálnosť. Hlavnou výhodou prístroja je, že podporuje prácu obrazovky rukami, ktorá zaisťuje interaktivitu. Niektoré modely v súprave majú perie, ktoré môžu byť kreslenie a písanie počas prezentácií. Pokiaľ ide o zvuk a jas, tieto ukazovatele sú na najvyššej úrovni.

Video projektor tohto typu môže byť širokouhlý, čo je veľká výhoda.

Samostatne treba poznamenať ultra-závitové zariadenia. Sú vytvorené na zasadacie miestnosti a učebné publikum malých veľkostí. Vďaka úzkej inštalácii agregátu nespadá do lúča do lúča. Takáto vzdialenosť je k dispozícii s pomocou zrkadlového systému, takže môžete zabudnúť na oslepujúcu oblasť a tiene na obrazovke.

Medzi mnohé zariadenia patrí TV tuner, ktorý je celkom pohodlný, ale táto charakteristika je ďaleko od všetkých modelov.

3D projektor

Zariadenie vám umožňuje sledovať športové vysielanie, filmy, absolvovanie hry s účinkom prítomnosti.

Na výrobu takýchto zariadení sa používajú pokročilé technológie a zariadenia sa vyznačujú vynikajúcim kontrastom, vysokým jasom, a často podporujú super rozlíšenie, takže obraz bude vždy jasný a ostrý.

Druhy návrhov na umiestnení

Stropný alebo zavesený projektor sa teší vo veľkom dopyte v celkových sálach, pretože je ľahké opraviť, a môžete nastaviť smer lúča. Stojí to za zmienku Takéto zariadenie je výhodne obsluhované, ak sa rozhodnete vopred na mieste lampy a filtrov vopred. Takéto zariadenia sú namontované v tesnej blízkosti stropu.

Dlhý držiak drží vybavenie na zavesenom strope, pričom sa skrýva za tkaninou.

Niektoré typy zariadení sú dosť na to, aby sa na podlahu usporiadali domáce kino. Takéto vonkajšie projektory sú považované za viac mobilných, môžu byť prenesené na ľubovoľné miesto, vyberte ho, usporiadať priamo priamo pred webnou obrazovkou.

Desktopová jednotka sa používa vo vzdelávacích inštitúciách a často prenáša vynikajúci obraz v akomkoľvek svetelných podmienkach. Takéto zariadenie je možné ľahko nainštalovať a nakonfigurovať sami. Tento typ projektorov je tiež prenosný.

Rozmery

V závislosti od rozmerov majú projektori rôzne parametre, ktoré ovplyvňujú ich mobilitu a praktickosť aplikácie. Napríklad, Prenosný projektor je považovaný za vreckovú verziu technológie, pretože môže byť ľahko prenesená, vezmite si s vami na výletoch.

Samozrejme, že stojí za zmienku, že takýto typ zariadenia nie je vždy rozlíšený vysoko kvalitnými vlastnosťami, ale pre osobné použitie je celkom vhodné.

Veľký projektor je najčastejšie inštalovaný v obrovských sálach, kde sa nachádza širokouhlý obrazovka a vyžaduje sa vysoko kvalitný obraz. Takéto agregáty sú dosť drahé, ale náklady sú odôvodnené prítomnosťou vynikajúcich charakteristík.

Okrem toho má celkový projektor kapacitu, je spoľahlivejšia a trvanlivejšia.

Najlepšie moderné modely

So všetkými rôznymi produktmi, každý nefunguje od prvého času, aby pochopili, ktorá možnosť si vybrať na určité účely. Preto je užitočné poznať poradie najlepších agregátov, ktoré sa už podarilo zarobiť popularitu z viacerých dôvodov.

Projektor Xgimi H2 označuje priemernú cenovú kategóriu, ale je považovaný za pokročilý model LED zariadení. Kvalita obrazu na najvyššej úrovni, pretože jednotka dáva rozlíšenie 1920×1080, čo je už pozoruhodné. Je dôležité poznamenať, že majiteľ sa nemusí starať o zdroj lampy, okrem toho, že projektor môže nahradiť monitor v dôsledku zníženej ohniskovej vzdialenosti. Obraz nebude len jasný, ale kontrast a svetlý.

Charakteristickým znakom tohto modelu je prítomnosť zabudovaných reproduktorov, operačného systému a automatického zaostrovania.

Ak máte záujem o možnosť rozpočtu, môžete bezpečne zvážiť UNIC GM 60, ktorý sa predáva za prijateľnú cenu. Táto prenosná jednotka ponúka nízke rozlíšenie, prítomnosť jednoduchého hráča a podporuje najbežnejšie formáty.

Produktová zostava je vynikajúca, Treba však poznamenať, že fanúšik funguje hlučne, ale ak existujú stĺpce, táto chyba bude nevýznamná.

Nie je možné poznamenať, že populárny výrobca projektorov Epson a jeden z modelov EH-TW5650. Tento zástupca takýchto zariadení je schopný prilákať spotrebiteľov. Ak chcete vytvoriť svetelný zdroj, použil sa značková technológia – hovoríme o projekčnej lampách, ktorá má zvýšenú jas a je charakterizovaná efektivitou, zatiaľ čo ekonomicky spotrebuje energiu. Kvalita obrazu je taká vysoká, že pri prezeraní filmu bude vytvorený zmysel pre osobnú prítomnosť. Zariadenie tejto spoločnosti je vo veľkom dopyte medzi hráčmi, pretože vysoko oceňujú dobrý obraz.

Výrobca predstavuje veľa ďalších možností, ktoré možno bezpečne považovať za vynikajúcu reputáciu spoločnosti.

Cinemood filmubik IVI CineMood sa stal produktom ruského vývoja. Toto zariadenie nie je najlacnejšie, ale veľkou výhodou je jeho ľahká, takže môže byť prepravovaná bez problémov. Špecifikácie indikovali hlbokú integráciu s službou IVI. V autonómnom režime môže filmube pracovať až 5 hodín. A tiež projektor má vstavanú pamäť 32 GB.

Ide o rozpočtovú možnosť pre tých, ktorí nevyžadujú vysoké povolenie, ale chce si kúpiť cenovo dostupné zariadenie na prácu v kancelárii alebo domáce použitie.

Kancelárske vybavenie sa dá spočítať Model Viewsonic Pa503w, ktorá sa vzťahuje na priemernú cenovú kategóriu. Správne zdroje Zdroje dosiahnu 15 tisíc hodín. Rozlíšenie 1280×800 dáva jas a kontrast, aj keď sú v interiéri celkom svetlo.

Stojí za zmienku, že tento model má konektor, ku ktorému môžu byť staré počítače pripojené, a to je plus.

Taiwanská spoločnosť Acer môže tiež potešiť svojich užívateľských projektorov. Napríklad, Model H6517ABD Vhodné pre domáce použitie, často sa používa na zabezpečenie domáceho kinosonu. 1920×1080 Rozlíšenie bude dať dobrý obraz.

Špeciálny čip je podpora trojrozmerného obsahu, ale pre to potrebujete špeciálne okuliare.

Ako si vybrať?

Napriek tomu, že projektori nie sú tak populárne medzi bežnými spotrebiteľmi, priťahujú dostatočnú pozornosť sebe a spôsobiť úroky. Tieto zariadenia majú mnoho výhod aj v porovnaní s najviac módne televízory. Ak však chcete nájsť projektor, musíte vedieť niekoľko kritérií, ktoré je dôležité zohľadniť počas vyhľadávaní.

Mobilné modely môžu pracovať v rôznych podmienkach, okrem toho, že väčšina z nich má bezdrôtové rozhrania a integrovanú pamäť s batériami. Preto, ak sú jazdy naplánované na prírodu, a chcem s vami chytím niekoľko filmov, stojí za to zvážiť len také zariadenie, ale zároveň skúmať kapacitu batérie. Treba však tiež pripomenúť, že kompaktné modely nemôžu poskytnúť super komplexný obraz. Pre profesionálne kino a veľkolepé prezentácie sú celkové projektory lepšie zvážiť, pretože ich charakteristiky sú pozoruhodné.

Po prvé, je potrebné študovať technológiu tvorby obrazu, dozviete sa o svetelnom zdroji, pretože tieto charakteristiky ovplyvňujú jas. Každý chce získať vynikajúce riešenie obrazovky, takže táto hodnota digitálnej technológie zohráva dôležitú úlohu. Je potrebné pripomenúť, že video súbory musia byť kvalitu, ktorú chcete vidieť prostredníctvom projektora.

Jas a kontrast nie sú najnovšie vlastnosti, ktoré ovplyvňujú vnímanie výkonu vybavenia. Preto venujte pozornosť uhlopriečke obrazovky, pretože je to viac, tým menej osvetlenia bude potrebné. S slabým tienením sa vyžaduje jasno rozlíšenia.

Vzhľadom na všetky tieto parametre môžete nezávisle hľadať projektor pre kancelárie, montážna hala, domáca, škola, trieda alebo ulíc.

Ako použiť?

Táto otázka určite vyplýva od každého, kto nadobudol iba projekčné techniky a chce ho vytvoriť na ďalšiu prevádzku. Pripojenie a konfigurácia zariadenia nie je tak ťažké, pretože sa môže zdať na prvý pohľad, stačí študovať pokyny, ako aj sledovať radu špecialistov.

Najprv musíte sa uistiť, že existujú všetky potrebné vodiče. Je dôležité premýšľať nad aplikáciou na zariadenie, vyriešiť problém upevnenia, ak hovoríme o stropnom zariadení. Po tom, zostáva vypočítať vzdialenosť medzi projekčným povrchom a samotným zariadením – a môžete spustiť inštaláciu. Ak hovoríme o dizajne zavesenia, budete musieť upevniť držiaku na strop, potom spoľahlivo opraviť projektor na ňom.

Ďalším krokom je nastavenie zdroja obrazového signálu. Každý projektor má svoje vlastné funkcie pripojenia, takže musíte preskúmať pokyny od výrobcu. Pri pripájaní zariadenia so zdrojom informácií budete musieť konfigurovať prehľad obrázka pomocou agregovaného menu. Možno je potrebné zmeniť jazyk, ak je predvolene vybratá angličtina.

Počas celého obdobia prevádzky potrebuje technika údržbu a vysoko kvalitnú starostlivosť, bude trvať len dlhú dobu. Bude potrebné vykonávať externé čistenie pomocou mokrého mäkkého vložky, odstránenie prachu z puzdra. Pokiaľ ide o interné priehradky projektora, je potrebné otvoriť prípad, čistenie dosky a častí.

Dôležité je aj čistiace šošovky, ale je dôležité zabezpečiť, aby škrabance nezostali, takže použite mäkkú handričku. Úspech!

O tom, čo projektor vybrať pre domácnosť, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: