Odrody a tajomstvo výberu skenerov

Moderná technika umožňuje preložiť všetky obrázky v digitálnej forme, na tento účel sa podáva špeciálne zariadenie, ktoré sa nazýva skener. Skenovanie môže byť podrobené časopisu, dôležitým dokumentom, knihe, akejkoľvek fotografii, snímke a ďalších dokumentoch, ku ktorému sa aplikuje text alebo grafický obrázok.

Skenovanie môže byť uskutočniteľné pripojením skenera na osobný počítač alebo toto zariadenie funguje offline tým, že vysiela obraz v digitálnej forme na počítači alebo smartfóne na internete.

Čo to je a prečo potrebujú?

Skener – Toto je zariadenie mechanického typu, ktoré umožňuje preložiť text a obraz do digitálneho formátu vo forme obrázka, potom súbor môže byť uložený v pamäti osobného počítača alebo prenesený do iných zariadení. Pohodlnou metódou ukladania je, že pripravené naskenované súbory môžu byť archivované, komprimovať ich hlasitosť.

Charakteristika Rôzne typy skenovacích zariadení závisia od ich účelu a môžu fungovať nielen s papierovými médiami, ale aj na spracovanie filmu, ako aj objemové položky skenovania v 3D formáte.

Skenery majú Rôzne modifikácie a veľkosti, Ale väčšina z nich patrí Modely tabliet, kde sa skenovanie vykonáva z grafických alebo textových médií. Napríklad, ak chcete skenovať fotografiu, potom musí byť list s obrázkom umiestnený na pohári skenera a zatvorte ho s krytom zariadenia, po ktorom bude radiálny svetelný prúd nasmerovaný na tento list, ktorý sa odrazí z fotografie a zachytí skener konverziu týchto signálov do digitálnych údajov.

Hlavnou zložkou prvku skenera je jeho matrica – s jeho pomoc a zachytáva signály odráža z obrázku a kódovanie ich do digitálneho formátu.

Matrice skenerov sú 2 možnosti.

 • Nabíjanie viazaného zariadenia, že v skrátenej verzii vyzerá ako CCD. V takejto matice sa proces skenovania vyskytuje s použitím senzorických shosesitive prvkov. Matrica je vybavená špeciálnym vozíkom, kde je lampa zabudovaná do podsvietenia obrazu. Počas procesu skenovania, špeciálny systém pozostávajúci zo zamerania šošoviek zhromažďuje svetlo odrazené z obrázku, takže pri výkone hotového skenovania bola rovnaká farba a nasýtený, ako aj zdroj, systém zaostrenia určuje dĺžku Lúč obrazu s pomocou špeciálnych fotobuniek a rozdeľuje ich v farebnom spektre. Počas vykonávania skenovania príliš tesnej lisovanej fotografie do pohára skenera sa nevyžaduje – svetlo prúdenie má pomerne intenzívnu silu a je schopný ľahko prekonať niektoré vzdialenosti. Informácie získané v dôsledku spracovania sa javí ako rýchlo rýchlo, ale takéto skenery majú jednu nevýhodu – matricová lampa má krátku životnosť.

 • Kontaktný snímač obrazu, že v skrátenej verzii vyzerá Cis – Toto je senzor typu kontaktu. Vozík, v ktorom sú LED a fotobunky, je tiež zabudovaný do matice tohto typu. Počas procesu skenovania sa matrica pohybuje pomaly pozdĺž pozdĺžneho smeru obrazu, a v tomto čase sú balenia – zelené, červené a modré spektrum striedavo zahrnuté, vďaka čomu je vytvorený farebný obraz na výstupe. Modely matrice tohto typu sú charakterizované trvanlivosťou a spoľahlivosťou a náklady na skenery sa líšia z analógov s iným typom matrice. Avšak, to nebola stáť bez nedostatku a spočíva v tom, že pôvodný obraz by mal byť pevne stlačený na okno skenera, navyše, proces skenovania sa vykonáva neustále, najmä ak je vybratá vysoká kvalita výsledku.

Hlavnou charakteristikou skenovacích zariadení je ich Stupeň hĺbky farebného obvodu a schopnosť snímania rozlíšenia, ktorý sa odráža na kvalitu výsledku. Farebná hĺbka girity Môže sa pohybovať od 24 do 42 bitov, s tým väčší je k dispozícii v rozlíšení skenera, tým vyššia je kvalita konečného výsledku.

Povolenie skenera môžu byť vybrané nezávisle a meria sa v DPI, čo znamená počet dátových bitov na 1 palcový obraz.

Popis druhov

Prvý skener bol vynájdený v Amerike v roku 1957. Toto zariadenie bolo typom bubna a konečné povolenie obrázkov neprekročilo 180 pixelov a bol to čiernobiely obraz, pozostávajúci z atramentu a bieleho lúmenu.

Prečítajte si viac  Memphis štýl v interiéri

Dnešok Zariadenie typu bubna Skener má vysokorýchlostný princíp práce a má vysokú citlivosť, s tým, čo je najmenší prvok viditeľný v obraze. Funguje rýchlo automatickéSkener typu bubna pomocou emisií halogénu a xenón, čo umožňuje skenovať aj transparentný zdroj dokumentu. Najčastejšie je to sieťový širokouhlý desktop, ktorý spracováva listy A4.

V súčasnosti Modely moderného skenera sú rôznorodé, Môže byť Bezkontaktná verzia alebo prenosná, To znamená, že pracuje v bezdrôtovom systéme. Vydanie Telefónne skenery, Laserové typy pre nenávzlové aplikácie a miniatúrne vrecko.

Pokiaľ ide o aplikáciu

Typ skenera bubna je pomerne obyčajný, ale okrem toho existujú aj iné typy Rôzne aplikácie.

Filmový skener

Jeho úlohou je rozpoznať informácie obsiahnuté na prezentácii, negatívnom alebo filme. On nebude schopný spracovať obraz na nepriehľadnom médiu, pretože analógy pre knihy alebo dokumenty tabliet môžu urobiť analógy. Skener pre diapozitívy má zvýšené optické rozlíšenie, pretože je dôležitou podmienkou pre získavanie obrázkov s vysokým stupňom definície. Moderné zariadenia umožňujú viac ako 4000 dpis a spracované obrazy sa získavajú s najvyššou presnosťou.

Podobné skenovacie zariadenia typu, Navrhnutý pre film, majú ďalší dôležitý aspekt – vysoký stupeň optickej hustoty. Zariadenia môžu spracovať obrázky pri vysokej rýchlosti bez straty kvality. Najnovšie modely generácie majú možnosť odstrániť škrabance, cudzie častice, odtlačky prstov, a sú tiež schopní nastaviť reprodukciu farieb a vrátiť jas a nasýtenie farby, ak je zdroj spaľovaný pod lúčom ultrafialového zariadenia.

Ručný skener

Takéto zariadenie slúži na spracovanie textu alebo obrazu v malých zväzkoch. Proces spracovania sa spustí vykonaním zariadenia na zdrojovom dokumente. Manuálne skenery zahŕňajú automobilovú nefunkčnú diagnostiku, ako aj manuálne zariadenia, ktoré slúžia ako prenosný textový konvertor.

Manuálne typy skenery sa používajú v oblasti finančných prostriedkov pri čítaní čiarového kódu z produktu a prenesú ho na POS terminálu. Manuálne typy skenovacích zariadení zahŕňajú elektronické notebooky spracovanie a zadržiavajte až 500 listov textu, po ktorom sa skenovanie prenáša do počítača. Nemenej populárne prekladatelia, ktoré čítajú textové informácie a vydávajú výsledok vo forme prekladu a reprodukcie zvuku.

V závislosti od vzhľadu môžu byť kompaktné manuálne skenery podobné malým pravíkom a pracujú z batérie a prenos informácií na PC sa vykonáva cez USB kábel.

Planétový skener

Používa sa na skenovanie textov pre digitalizáciu obrazu zriedkavých alebo historicky cenných inštancií. Okrem toho, takéto zariadenie bude nevyhnutné pri vytváraní svojej elektronickej knižnice. Spracovanie informácií je podobné procesu otáčania knihy.

Softvérové ​​zariadenie umožňuje zlepšiť vzhľad obrazu a odstrániť škvrny, cudzie záznamy. Skenery tohto typu eliminujú a inklinujú stránky na mieste ich väzby – Toto je dosiahnuté použitím skleneného skla v tvare V pre upnutie zdroja, ktorý vám umožní nasadiť časopis alebo 120 ° knihy a vyhnúť sa stmievaniu v obrátení stránky.

Tablet Scanner

Toto je najbežnejší typ zariadenia, ktorý je univerzálne používaný v kancelárii, pri skenovaní kníh alebo kresieb, spracovať akékoľvek dokumenty s maximálnym formátom A4. Existujú modely s automatickým podávačom dokumentov a skenovanie stránok z dvoch strán. Takéto vybavenie môže zvládnuť obal dokumentov, ktoré boli naložené do prístroja. Rôzne tabletové skenera je lekárska možnosť, ktorá automaticky moderuje lekárske röntgenové obrázky.

Rozsah moderného skenera je distribuovaný na domácom aj obchodnom rozsahu pôsobnosti.

Podľa miesta určenia

Používajú sa typy skenera Pre širokú škálu úloh.

Laserový skener

Podobné profesionálne prístroje má rôzne Úpravy, kde je lúč lúča laserový prietok. Takéto zariadenia je možné vidieť v obchode pri čítaní čiarového kódu, ako aj na iné účely, napríklad na monitorovanie priemyselných predmetov, v architektonickom dizajne, na stavbách, pri monitorovaní štruktúr a štruktúr. Laserový skener má schopnosť kopírovať alebo zmeniť podrobnosti výkresov, obnoviť modely v 3D formáte.

Prečítajte si viac  Zvlhčovače vzduchu s Ionizátorom: Kritériá výrobcov a výberových kritérií

Širokouhlý skener

Je to zariadenie, ktoré je potrebné pre architektov, dizajnérov a konštrukciejej. Takéto zariadenie nielenže skenuje rôzne dizajnové objekty, ale tiež umožňuje pracovať s dokumentáciou a toto zariadenie môže byť použité na stavenisku a v kancelárskych podmienkach. Zariadenie tejto úrovne pomáha vytvárať kópie aj so zlým zdrojovým originálom.

Rôzne širokouhlý skener je plotter, Ktorý má stále meno „GRAFT-Builder“. Používa sa na prenos veľkého formátu skenovania pre tkaninu, papier alebo polymérový film. Plotter sa používa v design-Bureau, v dizajnérskom štúdiu, v reklamnej agentúre. Plottery majú možnosť tlačiť obrázky vo vysokej kvalite s väčším rozlíšením.

Profesionálny skener

Je to považované za najrýchlejšie zariadenie schopné spracovať zdrojové údaje. Používa sa v organizáciách, vzdelávacích a vedeckých inštitúciách, v priemyselnej kancelárii, archívov – kdekoľvek je potrebné zvládnuť veľké množstvo obrázkov a prekladať ich do digitálneho zobrazenia.

Môžete pracovať na profesionálnom skeneri s rôznymi formátmi až do veľkosti A3 a postupne postupovať až do 500 strán dokumentácie. Skener má schopnosť rozsah veľkých objektov, rovnako ako môže zlepšiť vzhľad zdroja zobrazenia pomocou upravovania a eliminovať rôzne chyby.

Za 1 minútu môžu profesionálne skenery zvládnuť 200 listov.

Sieťový skener

Podrobnosti o tomto type zahŕňajú Tableta a Skenery typu napájania. Podstatou sieťového zariadenia je, že môže byť použitá pripojením k spoločnej počítačovej sieti, zatiaľ čo zariadenie nielenže digitalizuje dokumenty, ale aj prenos skenovania vybraných e-mailových adries.

Pokrok sa stále nestojí, a niektoré typy modelov už idem do minulosti, ale jeden zostane nezmenený: Skener je technické zariadenie, ktoré má dátum dopytu a potrebného.

Populárne modely

Popularita skenerov je veľmi vysoká a vytvára sa veľa hodných modelov, ktoré patria výrobcom počítačových zariadení. Ako príklad zvážte niektoré možnosti.

 • Model Briver ADS-3000N. Takéto zariadenie sa používa v kanceláriách a je schopný automaticky informovať a spracovať až 50 listov naraz a doba spracovania bude trvať len 1 minútu. Denný skener pripravený na spracovanie až 5000 strán. Prenos digitalizovaných údajov sa vykonáva cez USB port. Skenovanie sa dá vykonávať z 2 strán a kvalita kópií bude vysoké rozlíšenie. Počas prevádzky zariadenie vytvorí nejaký hluk, ale jeho vysoký výkon vám umožňuje venovať pozornosť tomuto nedostatku.

 • Model Epson Perfection V-370 Foto. Kvalitný skener, ktorý sa používa na skenovanie farebných obrázkov. Zariadenie má vstavaný systém pre digitalizáciu diapozitívov a filmu. Naskenované kópie možno ľahko prezerať a upravovať. Skener je schopný pracovať pri vysokej rýchlosti bez straty kvality. Nevýhodou je, že transparentné zdroje prístroje skenuje o niečo dlhšie ako farebný obraz.

 • Model Mustotek Iscanair Go H-410-W. Prenosné zariadenie, s ktorým môžete uložiť obrázky na svojom mobilnom telefóne prenosom prostredníctvom bezdrôtového kanála Wi-Fi. Zariadenie je úplne autonómia a pracuje z batérií AAA. Kvalita obrazu možno vybrať z 300 do 600 dpi. Zariadenie je vybavené valcami a indikátorom, ktorý neumožňuje skeneru na obrázku príliš rýchlo.

Aby bolo možné digitálne spracovanie, ktoré majú byť vynikajúca kvalita, bude originál na skenovanie potrebný na pevne opraviť na nejakom povrchu.

 • MODEL ION DOCS-2 GO. Prenosný pohľadový skener, ktorý je vybavený slotom a má konektor pripojenie iPad. Zariadenie vníma žiadne tlačené texty a dokumenty, skenuje ich rozlíšenie najviac 300 dpi a uloží na obrazovke Tablet. Oblasť skenovania tohto modelu je obmedzená a množstvom do poľa 297×216 mm. Pomocou skenera môžete digitalizovať fotografie, rovnako ako diapozitívy a uložiť ich v pamäti iPad alebo iPhone.
Prečítajte si viac  Prehľad MFP Canon

 • AVE FS-110 MODEL. Používa sa na domácich účetoch a digitalizuje film, toto zariadenie je kompaktná verzia skenera skenera. Je možné ho pripojiť k počítaču – v tomto prípade nebude digitalizácia vykonaná na nízkej obrazovke zariadenia, ale na Monitor PC. Počas práce môžete nastaviť ostrosť obrázka, ako aj uložiť výsledok do priečinka na ploche PC. Skener je vybavený rámom určeným na spracovanie diapozitívov a negatívov. Napájanie sa vykonáva cez USB port.

Moderní výrobcovia sa snažia zlepšiť svoje skenery a implementovať všetky nové a nové možnosti v ich zložení.

Pôsobnosť

Skenovacie zariadenie je nepostrádateľným ľudským asistentom a vzťahuje sa na rôzne sféry svojho života:

 • Spracovávacia dokumentácia, obrázky;
 • Skenovacie výkresy;
 • Práca s fotografiami vo foto štúdiu, reštaurovateľných službách;
 • Skenovanie architektúry a stavebné objekty v 3D formáte;
 • Zachovanie vzácnych kníh, archívnych dokumentov, obrázkov;
 • Vytvorenie elektronických knižníc;
 • v medicíne – zachovanie röntgenových lúčov;
 • Aplikácia pre domácnosť pre digitalizáciu časopisov, obrázkov, fotografií.

Hodnotné zariadenie skenovacieho zariadenia leží nielen v procese digitalizácie zdrojových údajov, ale aj v možnosti ich úpravy.

Ako si vybrať?

Výber skenovacieho zariadenia sa musí vykonať na základe jeho použitia. Toto zariadenie nie je možné aktualizovať, takže zoznam možností musí byť určený vopred pred nákupom.

 1. Pri výbere modelu skenovacieho zariadenia pre domáce alebo kancelárske aplikácie, musíte sa zoznámiť s technickými vlastnosťami. Kancelárska technika musí spĺňať špecifickosť organizácie. Najčastejšie sa takéto kancelárske vybavenie používa na prácu s aktuálnou dokumentáciou alebo na digitalizáciu archívu. Z tohto dôvodu musí mať skener automatický podávač dokumentov.
 2. Ak práca znamená spracovanie menších dokumentov, potom je potrebné zakúpiť širokouhlý skener s vysokým teplotou s vysokým rozlíšením.
 3. Voľba domáceho skenera určuje kompaktnosť zariadenia, jeho spoľahlivosť a nízke náklady. Pre domáce použitie je nepraktické pre získavanie drahých výkonných zariadení s vysokým stupňom rozlíšenia pôsobiaceho pri spracovaní vysokého zdroja.
 4. V prípade, keď je skener potrebný na spracovanie filmu, diapozitívov alebo negatívov, mali by ste zastaviť výber na zariadení, ktoré môže obnoviť reprodukciu farieb, eliminovať účinok „červených očí“ a má snímkový adaptér vo svojom dizajne.
 5. Stupeň a hĺbka reprodukcie farieb pre skener domácnosti nemá zásadne veľký význam, takže aplikácia zariadenia pre 24 bitov je povolená.

Pred nákupom skenera musí byť testovaný a pokúsiť sa spracovávať fotografiu alebo dokument. Počas testu sa pozerajú na rýchlosť zariadenia a kvalitu reprodukcie farieb.

Prevádzkové tipy

Pred začatím skenovania musí byť zariadenie nainštalované – to je pripojenie a konfigurácia. Algoritm akcie je tu:

 • Zariadenie je pripojené k elektrickej sieti 220 V;
 • Prostredníctvom USB portu je skener pripojený k počítaču;
 • Dokument sa nachádza v okne skenera otáčaním textu alebo dole, a kryt zariadenia je zatvorený vyššie.

Ďalším krokom je vykonávanie nastavení softvéru:

 • V ponuke ideme von, stlačte tlačidlo „Štart“ a potom prejdite na časť „Zariadenia a tlačiarne“;
 • Ak ide o samostatné zariadenie, nájdite svoj typ typu tlačiarne s skenerom alebo iba skenerom;
 • Zadajte pododdiel z vybraného zariadenia a nájdite možnosť „Spustiť skenovanie“;
 • Po aktivácii sa dostaneme do okna „Nové skenovanie“, ktoré je začiatkom procesu spracovania.

Pred začatím skenovania, ak si želáte, môžete nakonfigurovať kvalitu konečného skenovania:

 • Prejdite do menu „Digitálny formát“ a vyberte čiernu a bielu, farbu alebo skenovanie so sivými odtieňmi;
 • Ďalej musíte vybrať formát súboru, v ktorom sa zobrazí digitálny obraz dokumentu – najčastejšie sa vyberie JPEG;
 • Teraz vyberte kvalitu obrazu, ktorá bude zodpovedať určitému rozlíšeniu, minimum je 75 DPI a maximum je 1200 dpi;
 • Vyberte hlavnú úroveň jasu a parametra kontrastu;
 • Stlačte „Spustiť skenovanie“.

Prijatý súbor môžete uložiť na stolný počítač alebo ho odoslať do priečinka vytvoreného vopred.

V ďalšom videu nájdete recenziu Universal Planet Scanner Elar Tashan A2B.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: