Odrody a výber papiera pre tlačiareň

Kancelárska technika využíva iný spotrebný materiál, vrátane papiera, ktorý má svoje vlastné vlastnosti, indikátor hustoty, vzhľad a účel. Mali by ste si vybrať, na základe parametrov tlačeného zariadenia a osobné účely. Takéto výrobky sú ponúkané v niekoľkých veľkostiach, môžete tlačiť pohľadnice, bannery, katalógy, takže je užitočné študovať popis spotrebného materiálu. Zvážte ďalšie odrody a výber papiera pre tlačiareň.

Názory

Vyberte papier tlačiarne nie je tak jednoduché, ako sa môže zdať na prvý pohľad, pretože je ponúkané nielen v normálnej forme, ale aj v širokej škále na trhu. Po štúdiu špecifiká materiálu môžete pochopiť, prečo jeden alebo iný typ zapadajú. Ak chcete správne vybrať produkty, je potrebné určiť klasifikáciu, zoznámte sa s hlavnou vlastnosťou papiera podtypu.

Univerzálny materiál pre tlač sa nestane, pretože všetko závisí od účinku, ktorý sa očakáva v dôsledku toho.

Farebný papier

Jedná sa o bilaterálne listy natreté v rôznych odtieňoch. Sú ponúkané vo všetkých farbách, bez bielej hrany pri rezaní. Táto možnosť v kancelárii sa používa najčastejšie, rovnako ako je vhodný pre decoupage a kartón. Na tomto príspevku môžete tlačiť prezentačné materiály, letáky, reklamné brožúry a iné podobné produkty. Vzorky sú ponúkané v inej hustote.

Ak potrebujete urobiť krásne letáky, môžete ich vytlačiť na jemný viacfarebný papier, pretože to môže byť červená, žltá, modrá, sivá a tak ďalej. Tento typ materiálu je vhodný na kopírovanie grafických obrázkov, stačí si vybrať príslušný odtieň a hustotu, ak potrebujete silné brožúry alebo brožúry.

Obojstranný papier

Tento materiál sa často používa pri tlači katalógov, farebných brožúr a bežných textových súborov. Lesklý papier má hladký povrch, vyzerá to jasne a farebne. Na trhu nájdete fotografický papier s matným povlakom a rôznou hustotou. Bilaterálny papier by sa mal používať opatrne, najmä pokiaľ ide o tlač na atramentovú tlačiareň.

Snímací valec musí byť čistý tak, aby stopy atramentu neboli potiahnuté na zadnej strane, inak sa obraz bude rozmazná.

Xerox

Tento papier Papier je ponúkaný v bielej farbe, môže to byť v rôznych formátoch. Takáto kancelárska typ materiálu je vhodná na tlač textových dokumentov, naskenovaných obrázkov. Toto je najpraktickejšia možnosť s prijateľnou cenou. Papier môže byť hustý, indikátor je vždy v popise.

Perforovaný alebo valcovaný papier

Materiál je vhodný na použitie na tlačiarňach matricových tlačiarní pre tlač neodstraňovateľného grafického alebo textového toku. Ak potrebujete tlačiť veľké množstvo informácií, papier s takými vysokými spotrebiteľskými vlastnosťami je dokonalá. Na okrajoch sú otvory, materiál má oddelenie.

Tlačiarne Bubon sú vhodné na použitie takéhoto papiera. Skladaný materiál je ponúkaný v rôznych triedach perforácie. Malé aplikované na kvalitnejšom papieri, štrbine – pri nižšej kvalite a seba-kópie pozostáva z niekoľkých vrstiev.

Magnetický

Materiály na magnetickom základe sú vytlačené na špeciálnom papieri. Spotrebiteľ je ponúknutý lesklý a matný, takže najprv je potrebné určiť, aký obrázok sa musíte dostať. Magnetický papier by sa mal používať na atramentových tlačových zariadeniach. Je kompatibilný s pigmentovými a vo vode rozpustnými atramentmi. Často sa vytlačí fotografie, grafiku, obrázky. Ľahko sa rozreže, a je naplnený do kovových povrchov.

Prevod

Tento typ papiera sa nazýva termotransfer. Používa sa v atramentových tlačiarňach, ktoré sú vhodné na tlač obrázkov a nápisov na tmavých tkanivách. Preložený papier je k dispozícii pre čiernu a farebnú bavlnu, ako aj pre biele tkaniny.

Takýto materiál sa musí použiť len po učení návodu na získanie požadovaného účinku.

Zdrap papiera

Takýto materiál často používa kreatívnych ľudí, ktorí milujú vytvoriť niečo nezvyčajné s vlastnými rukami. Papier pre pohľadnice by mali byť husté, takže môže byť použitý ako hlavné pozadie alebo platový plat. Listy sú ponúkané v rôznych formátoch. Je lepšie použiť laserovú tlač tak, že atrament je bezlepiacim lepidlom a boli vodotesné, neuskutočňujúce sa pri práci. To je druh dizajnérskeho papiera pre scrapbooking, ktorý priťahuje milencov, aby niečo robili s vlastnými rukami.

Kraft

Takýto papier sa používa ako obalový materiál. Je to hustá vrstva, ktorá môže vydržať zaťaženie a mechanické poškodenie. Ekologický materiál a odolný voči vlhkosti. Remeselný papier vytvára balíky, tašky, ktoré možno použiť na prepravu tovaru. Môže byť použitý ako krásny obal, na ktorom sa používajú obrázky, logá a nápisy. Často sada obsahuje 500 listov, mnoho produkcií používajú vytvorený papier v dôsledku vysokých indikátorov.

Priehľadný

Toto je samolepiaci film, ktorý sa používa na tlač propagačných produktov, vrátane príznakov a reklám. Hlavným znakom takéhoto materiálu je, že sa môže aplikovať takmer na ľubovoľnom povrchu – kov, sklo, plast, drevo. Papier sa uvoľní s lepkavou vrstvou, atramentové tlačiarne sa používajú na tlač. Veľkou výhodou prenosového filmu je jeho jas, takže priťahuje pozornosť a stáva sa skutočným asistentom v reklamných kampaniach. Je trvanlivý, rýchlo schne a neovplyvňuje vlhkosť.

Maliarsky papier

Materiál robí zo sekundárnych surovín, má miernu hustotu a sivastý odtieň. Je to tenký papier, takže je ponúkaný za nízku cenu. Najčastejšie sa používa na vytlačenie novín a ďalších produktov tejto povahy.

Rozmery

Tento ukazovateľ zohráva dôležitú úlohu. V kancelárskej sfére, papier A4 využíva najväčší dopyt. Toto je spoločná veľkosť, ktorá je vhodná na tlač dokumentov, grafických obrázkov, Xerox. Takmer všade označenie a. Hlavný formát je považovaný za A0, po tom, čo sa ďalšia veľkosť rovná polovici predchádzajúceho listu. To je, ak je rozdelená AS0, ukáže z papiera A1 a tak ďalej. Každý list má svoju vlastnú veľkosť, a to:

  • A0 – 841×1189 mm – lepšie vhodné na výrobu plagátov, plagátov, stenových tabuliek na ňom písanie;
  • A1 – 594×841 mm – Takéto parametre tiež umožňujú tlačové plagáty a plagáty;
  • A2 – 420×594 mm;
  • A3 – 297×420 mm – Na tomto formáte sa vyrábajú noviny
  • A4 – najdôležitejšie 210×297 mm – sa vzťahuje počas tlače dokumentácie, zmlúv, aplikácií, neplatných a dokonca aj mnohých kníh; Všetky tlačiarne podporujú takýto tlačový formát;
  • A5 – 210×148 mm – kompaktné, tak vhodné pre vreckové príbehy, citácie, malé notebooky a tak ďalej;
  • A6 – najmenší 148×105 mm alebo 10×15 cm, ak hovoríme o fotografický papier.

Hustota

To je jedna z najdôležitejších indikátorov kvality kvality, čo je dôvod, prečo tento parameter potrebuje osobitnú pozornosť. Hustota znamená hrúbku listu, ktorá ovplyvňuje vzhľad vytlačených výrobkov, jeho trvanlivosť. Každý takýto ukazovateľ je vhodný na určité účely. Hustota je vždy indikovaná na papierovom balení, meranej v gramoch na meter štvorcový.

  • Hustota posunutého materiálu sa pohybuje od 60 do 160 g / m². Taký papier sa používa na tlač kancelárskych potrieb. Listy sú univerzálne, ľahko sa tlačia označenie.
  • Potiahnutý papier má špeciálnu vrstvu, takže tlačený obrázok bude jasný, pretože farby neabsorbujú. Papier má hustotu od 70 do 300 g / m². Je vhodný pre reklamné lesklé brožúry, plagáty a plagáty.
  • Designer je považovaný za najviac hustý – od 100 do 300 g / m². Taký papier sa používa na tlač brožúr, vizitiek, mäkkých obalov. Materiál je odolný voči vymazaniu, trvanlivým a bude slúžiť oveľa dlhšie kvôli hrúbke.

Najlepší výrobcovia

Ak si chcete vybrať kancelársky papier, môžete zvážiť rozsah od Svetocopy. Produkty odovzdali dôkladnú kontrolu a testovanú spotrebiteľmi. Hlavnou výhodou je, že je vhodný pre všetky modely tlačiarní, ktoré sa často používajú v kopírovacích strojoch. Ponúka sa v štandardnom bielom formáte. Jeho hustota – 80 g / m², a to je dosť na podnikanie.

Výrobky možno pripísať najlepšom hodnotení Balet Premier, ktorý je k dispozícii vo formáte A4 pre 500 listov na balenie. Toto je hladší povrch, na ktorom atrament zhasne takmer okamžite.

Papier je šetrný k životnému prostrediu, vhodný pre rôzne typy zariadení.

Nie je ťažké vstúpiť do kancelárskeho papiera Canon, Koniec koncov, spoločnosť využíva prírodný produkt na výrobu. Dosiahla najvyššiu belosť. Materiál je vhodný pre dokumenty, ktoré sa musia uchovávať v archíve mnoho rokov. Ak chcete vytlačiť fotografie, je mimoriadne dôležité správne vybrať spotrebný materiál, na ktorom obraz bude vyzerať prírodné, svetlé a dynamicky. Preto je lídrom medzi bohatým zoznamom nepochybne rovnaký kanon, ktorý nie je prekvapujúci, pretože spoločnosť sa zaoberá aj výrobou samotnej techniky, ku ktorému sa ponúkajú spotrebný materiál a príslušenstvo. Foto Papier vyrobený v japonských továrňach, sa vyznačuje zvýšenou hustotou. Atrament nebude šírený na povrchu, zariadenie vníma takéto materiál dokonale.

Dôležitý! Pre domácu a profesionálnu tlač fotografií je možné zakúpiť Epson, ktorý sa podarilo dobyť dôveru kvalitných plechov, odolných voči účinku vlhkosti a priameho slnečného žiarenia. Farby na ňom jasné a skutočne realistické.

Ako si vybrať?

Ak chcete riadne vybrať spotrebný materiál, najprv je potrebné rozhodnúť o výrobkoch, ktoré budú vytlačené, ako aj použitá tlačiareň. Pri nákupe papiera sa prvá vec zohľadňuje jeho účel a potom – hustota. Ak sa používa laserové zariadenie, hrubý papier nie je vhodný, pretože sa dá jednoducho uviaznúť v zariadení. Stupeň hladkosti ovplyvňuje kontrast a jasnosť obrazu. Preto, ak by mal byť lesklý časopis, katalóg alebo leták, je lepšie vybrať si farebný obojstranný papier. Hrubý materiál zvyšuje spotrebu tonera pri tlači obrázkov.

Tuhosť charakterizuje stabilitu listu na ohýbanie. Dekoratívny papier sa neodporúča kúpiť, ak je tlačiareň laser, pretože hromada sa naleje na mechanizmus a životnosť sa rýchlo zníži. Spočiatku je potrebné dať cieľ – čo presne vytlačíte, v akom množstve. Je potrebné určiť, čo by mal byť jas farieb, tento typ spotrebovaného MFFU udržiava.

Akýkoľvek papier by mal byť uložený na suchom chladnom mieste, inak sa deformuje. Preložte listy horizontálne, skryť ich pred priamym slnečným svetlom.

O tom, ako zvoliť Printing Paper na prúdovej tlačiarni, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár