Oprava kinescopických televízorov

TV je jedným z najrozšírenejších užívateľsky príjemných zariadení, ktoré sa vyskytujú v takmer každom dome. Kinescope alebo, ako sú skrátené, CRT TVS sa vyznačujú spoľahlivosťou, trvanlivosťou a sú populárne v tomto dni. Po mnoho rokov sa skutočne stali tradičným atribútom v obytných miestnostiach mnohých rodín. Toto sú najviac „staré“ televízory, bezchybne, ktoré slúžia desaťročia a časom, stav prakticky „rodinného člena“. Čo robiť, ak „obľúbené“ zlyhalo? Je možné nezávisle opraviť? Ako začať diagnostiku porúch? Pochopme si.

Známky členenia

Pred pokračovaním do opravy musíte sa uistiť, že problém sa stále skrýva, aké sú jej príznaky. Najdôležitejšou a drahou časťou ELT zariadenia je kinescope.

Kvalita obrazu zobrazená na obrazovke priamo závisí od prevádzky tejto časti. Správnosť a trvanie fungovania kinescope je spôsobené prevádzkovými podmienkami.

Užívatelia takýchto televízorov je mimoriadne dôležité, aby sa zabezpečilo, že napätie na elektródach je presne zodpovedané technickými parametrami uvedenými v pokynoch. Existuje len niekoľko klasických príznakov rozbitia, ktoré označujú zlyhanie jedného alebo iného prvku v televíznom systéme.

  • Technika sa nevypne. Toto je jedna z najobľúbenejších situácií s majiteľmi CRT a moderných modelov LCD. Tento problém súvisí s poistkou, ktorá má nehnuteľnosť opustiť. Avšak, rôzne modely majú rôzne detaily. Dôvod môže byť tiež skrytý v dióda mostíku. Je potrebné skontrolovať, či nekonal prekonať.

  • Zmeny farby obrazovky pri sledovaní kanálov, Zvuky neprirodzenej reprodukcie farieb sa môžu objaviť, niekedy farebné horizontálne alebo vertikálne pruhy. Všetky tieto sú príznaky chýb pozície alebo skôr silnú magnetizáciu kinescope.

  • TV sa nezapne ani zapnúť, Ale po chvíli sa vypne samostatne, indikátor bliká alebo nehorí. Takýto problém sa vyskytuje v prípade, že elektronické sieťové napätia skoky.
Prečítajte si viac  TWS-slúchadlá: funkcie a prehľad najlepších modelov

  • Existuje obraz, ale nie je žiadny zvuk. Toto je určite znamenie nesprávnej prevádzky reproduktorov. Zvuk niekedy odtrhne a praskanie z času na čas. Môže sa vyskytnúť porucha v elektrárni alebo v reťazci rádiového kanála.

  • Zariadenie nereaguje na príkazy diaľkového ovládača. S najväčšou pravdepodobnosťou je odmietnutie spojené s defektom diaľkového ovládača. Možno potrebujete jednoducho zmeniť batérie. Menej často zlyhajú fotodetektor alebo televízny mikrokontrolér, ktorý spracováva príkazy diaľkového ovládania. Tento prípad vyžaduje, aby majster majstra, ktorý bude musieť digitalizovať zariadenie na určenie príčiny.

  • Kanály zmiznú. Toto je znak zlyhania televíznych prijímačov. Toto „ochorenie“ je možné opraviť automatickým ladením alebo manuálnym nastavením podľa pokynov. Ak sa po zmene situácie nezmení, a televízor nemôže nájsť jediný kanál, a namiesto toho, nápis „NO SIGNALION“ vzniká na obrazovke, alebo jednoducho šetrič obrazovky hluku, možno niečo nie je v poriadku s vysokofrekvenčným reťazcom alebo tunermi, ktoré sú zodpovedné Pre elektrické transformačné signály.

Hlavné chyby

Rovnako ako pravidlo, s vizuálnou kontrolou, nie je vždy možné odhaliť to, čo sa presne rozpadlo na televízore, ktorá položka bola mimo objednávky. V tomto prípade je potrebné začať diagnostikovať vnútorný systém z napájania. Jeho overenie sa vykonáva s analýzou napájacieho napätia, napätia zaťaženia, integrity a správneho fungovania hlavného sieťového dodávateľského reťazca a spätnej väzby, ktorý je navrhnutý tak, aby reguloval a stabilizoval napätie. Potrebujete kontrolu kondenzátorov elektrolytov, ktorých kapacita je významne znížená a počas sušenia sa zúží, čo vedie k nesprávnej prevádzke celej schémy napájania.

Kontrola riadkového skenovania môže preukázať, že chyba je ukrytá v prevádzke výstupného stupňa alebo výstupného tranzistora malého písmena \ t.

Kontrola rámčeka Označuje problémy s generátorom elektrických oscilácií a výstupných kaskád. Skontrolovať prietokový reťazec kinescope merať stupeň tepla. Keď sa vyskytne pomerne vysoké napätie Stačí skontrolovať integritu závitu, vykurovaciu katódu kinescope pre svoju prácu.

Prečítajte si viac  Ako nainštalovať a sledovať YouTube na televízoroch Samsung?

Kontrola výberu videa, systém zvýraznenia obrazovky, blok bloku a matrice sú potrebné, ak TV a obrázok chýba. To znamená, že niečo je nesprávne s napájacím napätím rádiového kanála alebo tunera a WCC funguje nesprávne. Ak je zvuk, ale nie je žiadny obrázok, potom je to video zosilňovač a blok Chroma. Ak je zvuk, ale žiadny obrázok, potom sú to reťazce prechádzajúceho zvukového alebo nízkofrekvenčného zosilňovača.

Kontrola riadiacej jednotky: Musíte sa uistiť, či prívod elektrickej siete prichádza, analyzovať úroveň pulzácie jeho napätia. Mali by ste tiež skontrolovať prevádzku generátora hodín, sledovať priechod signálu z prijímača do procesora, a tiež venovať pozornosť prítomnosti plusov prieskumu a predložiť ich na kontrolný autobus. Ak existujú problémy s nastaveniami kanálov, zvyčajne to je prípad chýb uzolu televízneho prijímača.

Oprava DIY

Spočiatku stojí za zmienku, že CRT, ako akýkoľvek iný televízny model, je krehká a komplexná technická schéma. Potrebujete byť trpezliví na opravu prijímača nezávisle. Dôležitá presnosť a pozornosť. Jeden nesprávny, nevedomý pohyb a kinescope sa môžu poškodiť, v dôsledku čoho nahradenie za nové bude stáť asi 70% hodnoty samotného televízora.

Prvá vec, ktorú potrebujete, je Zistite presne, kde sa prejavuje rozpis a čo je jej „príznaky“. Tým sa výrazne ušetrí čas a udržiava zariadenie z zbytočnej demontáže a otáčania dosky. Skôr ako sa rozhodnete rozobrať televíziu, je potrebná jeho predbežná diagnóza.

Analýza by sa mala začať so zadným ochranným krytom. Odhlásením skrutiek uvidíte holistický obraz „DISTIDES“ TV. Pri odstraňovaní veka je dôležité nie ublížiť a nezasiahnuť banku Kinescope, na ktorej je nainštalovaná doska s prvkami.

Niekedy to môže byť prekvapení, koľko prachu je zostavený vo vnútri prípadu, ktorý chcete vymazať pomocou malého štetca, ktorý nemôže poškodiť vnútorné prvky televízora.

Odporúčania

Zvážte komplex ELT – prípad. Len zistením individuálneho členenia, uistite sa, že to bol tento prvok, ktorý zlyhal, pri uskutočňovaní predbežnej diagnózy môžete začať opravovať televízny personál. Ak nie ste celkom istí vo svojich schopnostiach, je lepšie nestráhať čas a obrátiť sa na špecialistov. Pred príchodom sprievodcu nezabudnite skontrolovať a eliminovať tieto banálne situácie:

  • nedostatok elektriny v interiéri;
  • Skontrolujte, či je prijímač pripojená k zásuvke;
  • Odstráňte vrstvenie prachu na televíznej obrazovke.
Prečítajte si viac  Technológia pozláteného štuku

O opravách televízora Aiwa Pozri viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: