Osvetlenie v štúdiu

Štúdiový apartmán je jedným z najlepších riešení pre mladých párov, študentov, a len pre tých, ktorí majú radi voľné miesto. Dizajn tejto miestnosti zahŕňa jednu veľkú izbu bez oddielov. Aby sa priestor zdal viac a ľahšie, a puzdro bolo naplnené pohodlím a srdečne, je potrebné starostlivo zvážiť osvetlenie v apartmánovom štúdiu.

Druhy osvetlenia

Existujú dva typy osvetlenia – prírodné a umelé. Atmosféra byt bude priamo závislá od oboch druhov.

Prirodzený

Toto je presne svetlo, ktoré preniká do bytu z ulice. No, ak sa okná vyjdú na slnečnú stranu – potom nebude mať nedostatok osvetlenia. V prípade tieňovej strany sa však budete musieť uchýliť k niekoľkým trikom. Zlikvidujte masívne tmavé záclony, ktoré sa zmenšujú priestor a svetlo. Organza, závoj, svetelné záclony, tkaniny rolety budú vyzerať veľmi dobré.

Hojnosť prirodzeného osvetlenia ovplyvňuje aj zdravie, zdravie a náladu. Preto veľké okná prídu k tomu, ako to nie je možné. Vynikajúcou možnosťou bude francúzske zasklenie s obrovskými oknami podlahy, Ale nie každý je vyriešený na takejto kardinálnej zmene. Potom sa odporúča jednoducho vyzdvihnúť okná bez okien a bohatý dekor. Nezabudnite okná z času na čas umyť, pretože uložený prach zabraňuje dobrému osvetleniu.

Umelý

Hlavnou úlohou umelého osvetlenia je, aby sa večer a nočný voľný čas čo najpohodlnejší. V prvom rade je potrebné poskytnúť základné svetlo – to môže byť stropné lustre, lampy, lampy. Všetky tieto zariadenia dávajú rozptýlené jednotné svetlo, ktoré vytvoria pozitívnu atmosféru. Neinštalujte halogénové žiarovky – skresľujú priestor s chladnou žiarovkou.

Pracovné svetlo – poddruhy inštalované v špecifickej zóne. Pomôže to dosiahnuť dobrý výkon a viesť zrak. Typicky, stolné lampy, lampy, prívesné lampy sú získané ako pracovné svetlá. Aplikujte ho na voľný čas, ako je čítanie v posteli. Zaujímavý výber bude individuálnym osvetlením, ktorý nebráni zvyšku domácnosti, ak sa náhle rozhodnete čítať v noci.

Accent alebo miestne osvetlenie je navrhnuté tak, aby zdôraznili pohodlie vášho domova. Bude účinne prideliť jednotlivé prvky, ako sú fotografie, maľby, krásne figúrky. Dosiahnutie je možné dosiahnuť inštaláciou skrytých žiaroviek, Sconces, Sophods. A dekoratívne lampy, sviečky a nočné svetlá poskytnú atmosféru domáce teplo.

Zónové svetlo

Oddelenie bytu pre ľahké zóny – skvelý spôsob, ako vizuálne zvýšiť priestor. Nemali by ste vyzdvihnúť len jedno osvetľovacie zariadenie, skúste experimentovať s rôznym osvetlením.

Vyzerá to veľmi zaujímavé pre osvetlený barový stojan – to oddeľuje kuchyňu z rezidenčnej oblasti. Aj dobré riešenie bude umiestnenie vstavaného podsvietenia na podlahe – táto metóda pomôže rozlišovať medzi chodbou a obývacou izbou. V samom obývacej izbe budú veľké luster a niekoľko lampy nad pohovkou vyzerať elegantne.

LED stuhy – vec pre tých, ktorí milujú originality. Môžu byť umiestnené odlišne – mimo rímsy, na podlahe, okolo obvodu nábytku.

Ak sa vám páči mäkké svetlo, nainštalujte stropné svietidlá, zariadenia namontované v kuchynskom nábytku, sklopných skrinkách. Vyzerá originálny nábytok, vybavený mäkkým podsvietením, v obývacej izbe.

Ľahké tipy

Obrovskou výhodou štúdiového bytu je, že v ňom je pomerne veľa prirodzeného osvetlenia. Je však obhajovaný na distribúciu a umelo, pretože situácia v dome závisí od toho.

Zóna chodby musí byť rozsvietená rovnomerne, mäkké svetlo. Na tento účel je podsvietenie LED perfektné na rohovom. To nie je len svetlo, ale aj vizuálne zvýšiť strop.

Dobré riešenie bude umiestnenie sconce na bokoch zrkadla. Pamätajte, že je potrebné nainštalovať Sconium na úrovni ľudského rastu a výlučne v páre. Ale v zóne obývačky sa zdá, že luster visí v strede miestnosti. Ako svetlé žiarovky vyzdvihnúť fluorescenčné zariadenia alebo žiarovky. Pre malé lampy, môžete použiť optické vlákno – jeho viacfarebné vlákna vytvoria magickú atmosféru.

Snažte sa, aby sa vaše lampy zhodovali s predmetom interiéru, ktorý si vyberiete. Táto možnosť bude obzvlášť vyhrať v apartmánoch štýlu fúzie. Tu, každá zóna – vlastný samostatný svet, znamená to, že osvetlenie v nej môže byť vydané rôznymi spôsobmi. Ale nepreháňajte to – hojnosť osvetľovacích zariadení vytvorí pocit nahotu a vrhu.

Nastavenie osvetlenia do kuchynskej oblasti nezabudnite, že tiene by nemali byť vytvorené na pracovných plochách. Na tento účel sú fluorescenčné lampy perfektné. Mäkké osvetlenie môže byť zabudované do skriniek a cez umývadlo – napríklad LED svietidlo. Jej nevedomé jemné svetlo pomôže oči odpočinku po ťažkom dni. Okrem toho sú takéto svietidlá trvanlivé a vôbec sa nevyhrievajú.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár