Pásy na televíznej obrazovke: Príčiny a eliminácia poškodenia

Vzhľad pásov na televíznej obrazovke je jedným z najbežnejších defektov, zatiaľ čo pruhy môžu mať najdôležitejšiu orientáciu (horizontálne a vertikálne), a tiež sa líšia farbou (najčastejšie tam sú čiernobielo a biela, modrá, červená, šedá, takmer transparentná alebo viacfarebná). V každom prípade, ich vzhľad priamo označuje hardvérovú poruchu televízora prijímača, môže to byť dôsledkom mechanického nárazu, skratu alebo zlyhania systému.

V našom preskúmaní sa viac zameriame podrobnejšie dôvody pre takéto škody a poskytnúť odporúčania, ktoré vlastník technikov, ak sa stretol s takýmto nepríjemným situáciou.

Možné príčiny vzhľadu

Na obrazovke prijímača televízneho prijímača sa môžu objaviť horizontálne a vertikálne pásy, niekedy môžu rôzne chyby môžu indikovať jedno poruchy – preto je veľmi dôležité pochopiť, ako to môže byť odlišné, v ktorých sa môžu vyskytnúť prúžky a aké sú rozpis.

Neexistuje žiadna takáto technika, ktorá by bola poistená proti zlyhaniu akýchkoľvek modulov systému. Dokonca aj televízory takýchto svetoznámych výrobcov, ako je LG, Samsung a Sony, z času na čas. Pravdepodobná príčina rozbitia môže byť určená povahou pásiem.

V vertikálne sa nachádza čierny prúžok často indikuje prítomnosť prerušení v fungovaní matrice. Dôvodom takého nepríjemného fenoménu sa najčastejšie stáva prudkým skokom napätia. Avšak, nemusíte sa ponáhľať, aby ste mohli behať do servisného centra a obzvlášť rozoberte samotný TV. Je pravdepodobné, že po niekoľkých dňoch bude chyba zmizne sám – musíte vypnúť zariadenie z napájania, a po určitom čase sa preinštalovanie.

Zdá sa, že výskyt jedného alebo niekoľkých tmavých alebo svetlých čiar – príčina zlyhania matrice. V tomto prípade to nestojí za utiahnutie opravou, pretože po krátkom časovom období sa počet pásov zvýši a ich šírka sa zvyšuje. Ak je matrica rozbitá, nie úplne, oprava bude stále potrebovať rozsiahle – poškodenie je zvyčajne eliminované úplnou výmenou bloku.

Ak sa na deformácii na zariadení vysielajúci obraz a horizontálne usporiadané farebné LED pásy išli, potom to označuje nesprávnu prevádzku kontaktnej slučky matice.

S najväčšou pravdepodobnosťou, kontakt je oslabenie, pretože ak sa úplne presunul, video obsah nebolo možné vysielať. Zvyčajne sa takéto členenie eliminuje pomocou kontaktov kontaktov alebo úplne vymeňte slučku novej.

Tenký snehobiely horizontálny pás, ktorý ide v hornej časti obrazovky, v strede alebo dolnej časti, zvyčajne sa vyskytuje kvôli problémom s rámom snímky. Dôvodom pre takúto poruchu je zvyčajne skrat, ktorý je spojený s ostrými výkyvmi napätia. Kvôli príliš vysokému napätiu sa kontakty začínajú roztaviť a mikroobvod je pokrytý trhlinami.

Najkomplexnejšou poruchou je čierne pruhy, bez ohľadu na to, či sú horizontálne buď vertikálne. Eliminácia takéhoto pásu si vyžaduje významné finančné investície. Najčastejšie, takáto vada označuje poruchu dekodéra, pretože majstri sú nútení zmeniť celú matricu. Ak to neurobíte, potom postupne sa počet čiernych pásov rásť, a navyše, budú širšie, takže nie je možné pohodlne televízne prenosy a filmy.

Pásy zhora až do spodnej kombinácie s škvrnami rôznych veľkostí sa často vyskytujú v dôsledku požitia televíznej vlhkosti – v tomto prípade dochádza k deštrukcii plazmovej matrice.

Farebné čiary podobnej orientácie sa objavujú vďaka procesom korózie, ktoré sa začali v matrici.

Diagnostika

Spravodlivosť kvôli tomu, že nie vždy vzhľad pásov naznačuje vážnu poruchu a neznamená, že televízor musí byť vykonaná čo najrýchlejšie pre profesionálneho pána. Niekedy vznikajú kvôli nedbanlivosti používateľa, môže to byť spôsobené prachom dostať sa do zariadenia alebo nesprávne zadané nastavenia obrazu. A jeden a ďalší problém možno vyriešiť na vlastnú päsť.

V každom prípade je potrebné vykonať vlastnú diagnostiku.

Ak to chcete urobiť, prejdite cez menu v nastaveniach TV. Potom vyberte možnosť „Podpora“. Kliknutím na blok „Self-Diagnóza“. Ďalej zostáva len začať testovanie obrazu.

Ak sa na televíznej obrazovke objaví dôvod, ktorým sa pásmi objavili pásy, má programový pôvod Mali by ste vykonávať blikajúci systém, pre to existuje niekoľko po sebe idúcich manipulácií:

  • Pripojte televízny prijímač cez kábel alebo prostredníctvom Wi-Fi pripojenia na internet;
  • V nasledujúcich nastaveniach nájdete blok „Podpora“;
  • Vyberte položku „Aktualizácia softvéru“.

Po tom, systém automaticky začne kontrolovať správne aktualizácie. Je potrebné čakať na koniec svojho sťahovania, spravidla, čas priamo závisí od rýchlosti internetového pripojenia.

Po inštalácii televízora musíte reštartovať.

Ako odstrániť prúžky?

Dostupnosť všetkých pásov na obrazovke zabraňuje pohodlnému prezeraniu filmov a programov. Situácia na korekciu priamo závisia od pôvodu problému. Takže, ak sa pruhy objavili po tom, čo televízor padol, alebo kvôli nárazu, potom v tomto prípade je zvyčajne poškodenie kryštálov LCD a ich spojov, ako aj priehľadné vnútorné sklo. V tomto prípade Vymeňte vnútorné prvky matrice nebude fungovať – ​​panel musí byť úplne vymenený.

Existujú aj iné dôvody.

Keď problémy s kontaktom

Ako sme už spomínali, vertikálne pruhy na televíznej obrazovke sa často objavujú vďaka nízkej kvalite kontaktu. V podstate sa to stane, ak je televízor spočiatku zostavený nesprávne. Okrem, Je možné, že vlastník zariadenia nedodržal pravidlá prevádzky zariadenia – dokonca aj nesprávne čistenie panelu často vedie k výskytu defektov.

Objasnite, či je katalyzátorom vzhľadu riadkov problémy s kontaktmi, veľmi jednoduché. Zvyčajne je to pomerne jednoduchá vizuálna kontrola. Akékoľvek porušenie v miestach spojenia sú viditeľné na voľné oko: oxidované kontakty vyzerajú zelene.

Ak je zapojený oxidovaný, potom je možné ich vyčistiť nožom, čepeľami alebo iným poukazovaným nápravným prostriedkom.

Majte na pamäti: Ak je rozsah porážky príliš veľký – to bude mimoriadne ťažké vyrovnať sa s takou poruchou. Po odstránení svetlu, určite potrebujete skontrolovať napätie, pre tieto kontakty sú prezývané multimetrom.

Výmena slučky

Ďalším spoločným dôvodom vzhľadu pásiem na televíznom displeji je členenie maticovej slučky. Takáto chyba je veľmi jednoduchá, pre to potrebujete mierne presunúť slučku alebo mierne stlačiť. Ak v čase kontaktovania defektov zmiznú, preto je príčina poruchy diagnostikovaná.

Pre to Ak chcete nastaviť situáciu, mali by ste si vziať zväčšovacie sklo a potom s ňou nájsť graf poškodenia slučkového vedenia. Majte na pamäti, že to nebude jednoduché – taká oprava je veľmi starostlivá a prakticky šperky. Reštaurovanie povlaku prechádza zahrievaním kontaktov na určitú teplotu alebo pomocou vodivej laky. Najlepšie je zveriť túto prácu pre profesionálov, pretože aj najmenšie prehriatie často vedie k problémom zhoršenia.

Niekedy sa ukázalo, že nielen zapojenie zariadenia je poškodené, ale aj celá slučka. To znamená, že tento detail musíte úplne nahradiť.

Matrix kábel (z hľadiska dizajnu TV) je hardvérová spojovacia jednotka. S cieľom odstrániť ho, musíte podporovať televízny panel a odstrániť časť detailov. Takmer všetci výrobcovia stanovili typické upevňovacie prvky, z tohto dôvodu sa skrutky potrebujú odskrutkovať životne dôležitý smer v smere hodinových ručičiek. V niektorých modeloch, spojovacia slučka a súvisiace zapojenie sú upevnené priamo na veko, v tejto situácii, počas analýzy televízora, odstrániť podrobnosti veľmi hladko – takže ich nič nepoškodzuje.

V prípade poškodenia matrice a jej komponentov

Tam sú tiež neočakávané línie o tejto otázke. Podobné problémy sa spravidla objavujú v dôsledku skratu alebo poškodenia mechanického typu. Stáva sa to, že po niekoľkých dňoch, kapely prechádzajú na seba, ale ak odovzdali 5-7 dní, a vady zostali a zostali, potom to označuje vážny problém s technikou. Vymeňte matricu na svoje vlastné veľmi tvrdé, takže takéto opravy by sa mali vykonávať výlučne v servisných dielňach. Náklady na takéto služby však zvyčajne dosahujú 70-80% ceny novej televízie. To je dôvod, prečo na začiatok, uistite sa, koľko vás bude stáť, a až po tom, čo sa rozhodne o opravách na opravu alebo odmietnutie. Je možné, že služba bude pre vás jednoducho nerentabilná.

Ak si všimnete tenké čiary tmavej farby na obrazovke televízneho zariadenia, potom zlyhal dekodér Matrix. Ich šírka časom sa zvýši len, takže nie je potrebné oneskoriť s opravou – je lepšie okamžite obrátiť na majstrov, a urobiť to skôr, tým lepšie.

V niektorých prípadoch majú všetky vodiče kompaktné veľkosti a minimálnu hmotnosť, takže je pravdepodobné, že počas práce nebudete bezstarostne poškodiť jeden z existujúcich vodičov. Na prácu budú potrebné nielen profesionálne zručnosti, ale aj vhodné nástroje: lupy zväčšovania, IR spájkovacia stanica a niektorí iní.

Pásy a iné chyby na ploche obrazovky môžu byť dôsledkom menších aj vážnych porúch, takže užívatelia často vznikajú o tom, či je to užitočné opraviť sami. Áno, ak ide o odizolovanie, napríklad kábel od prúdu. Ale nahradiť niektoré dôležité systémové moduly doma nie je potrebné – riziko, že ste nakoniec vytlačíte techniku, je veľmi veľká.

V každom prípade je múdrejší konzultovať kvalifikovaným majstrom.

Prevencia

Ako viete, akýkoľvek problém je ľahšie zabrániť, než ho opraviť. V prípade vzhľadu v televízii, kapely funguje toto pravidlo 100%, takže v závere nášho preskúmania budeme dávať niekoľko odporúčaní, ktoré vám umožnia zabrániť výskytu vášho televízora takými nepríjemnými chybami.

Displej s plazmou alebo tekutými kryštálmi nikdy neumývajte kvapalnými prostriedkami, a tiež na ňu splash. Toto je hlavný dôvod na skrat. Starostlivosť o technológiu, musíte užívať špecializované spreje, ktoré sú ponúkané v akejkoľvek predajnej elektronike.

Ak vlhkosť stihnite televízor, potom je potrebné ho vypnúť zo siete, aby ste predišli skratom. VTieto poškodené prvky by mali byť opatrne vysušené, zvyčajne trvá približne tri – štyri dni v závislosti od množstva tekutiny.

Zvyčajne sa sušenie môže urýchliť umiestnením zariadenia na ulici, pod lúčom slnka, napríklad na balkóne.

TV nie je potrebné presunúť – spôsobuje rôzne poškodenie kábla alebo konektora, ktorý samozrejme ovplyvní obraz ako ukazuje obrazovku. Okrem toho je potrebné, aby bol agregát pevne stanovený.

Na televízore sa nesmú akumulovať ani prach alebo nečistoty. Spôsobuje prehriatie slučky a v dôsledku toho deformácia kontaktov. Aby sa zbavili takýchto vkladov, odporúča sa použiť špeciálny technický vysávač.

O tom, čo robiť, keď sa na televíznej obrazovke zobrazia, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: