Plotter Papier: Charakteristiky a výberové funkcie

Plotter – drahé vybavenie určené pre širokouhlé tlačové výkresy, technické projekty, ako aj reklamné plagáty, bannery, kalendáre a iné tlačiarenské produkty. Kvalita tlače, spotreba maľby a súdržnosť samotného zariadenia závisia od vlastností valcovaného papiera. V článku budeme rozprávať o tom, čo sa deje, v ktorých sa používajú prípady a ako urobiť správnu voľbu.

Charakteristický

Najčastejšie sa na papieri pre plotter, sú prezentované pomerne jednoduché požiadavky, zohľadňujú sa hustota, šírka a dĺžka navíjania. Ale B Veľké kopírovacie salóny alebo v dizajne, kde sa papier používa vo veľkom meradle, viete, aké dôležité sú a iné technické špecifikácie sú.

Pre valcované papiere sú nasledujúce vlastnosti sú dôležité:

 • Prenos farebného obrazu;
 • Atramentové tonality pre špecifické vybavenie;
 • Percento absorpcie farieb;
 • Čas pasenia atramentu;
 • Parametre plátna;
 • hustota papiera.

Tieto charakteristiky sú spoločné pre rôzne typy papierov. Ale podľa voľby by ste mali zvážiť, či špeciálny obal má papierové výrobky alebo nieT. Pre grafiku a kresby môže vysoká presnosť dielov poskytnúť materiál bez povlaku. Je to najekonomickejšie z hľadiska spotreby rýb. Pre plagáty, plagáty a iné jasné výrobky, kde je potrebný vysoko kvalitný prenos farieb, používa sa potiahnutý papier.

Takže, zvážte niekoľko funkcií, ktoré sú inherentné v papieri pre plotter.

Hustota

Vzhľadom k tomu, hustota papiera priamo súvisí s jeho hmotnosť, vyjadriť definíciu tejto nehnuteľnosti v gramoch na meter štvorcový, to znamená, že je to viac hustejší papier, tým ťažšie.

Rôzny papier je vybraný pre laserové a atramentové plottery, ale univerzálne odrody sú považované za optimálne, čo sa môže priblížiť k akémukoľvek typu zariadenia. Napríklad výrobok obsahujúci symboly S80 z výrobcu ALBEO (80 g hustoty na meter štvorcový) je prijateľný pre oba typy zariadení. Takáto hustota je vhodná na vodu na báze pigmentových atramentov a farbív.

Hrúbka

Na určenie hrúbky papiera, GOST 27015_86 a štandard medzinárodného ISO 534_80 sú vyvinuté. Výrobky sa merajú v mikrónov (MKM) alebo MILS (mils zodpovedajúce 1/1000 palcov).

Z hrúbky papiera závisí od pasiteľnosti v systéme tlačiarenských zariadení, ako aj silu hotového výrobku.

Stupeň návrhu (bacuľatý)

Ako božský papier, tým väčšia je nepriehľadnosť s rovnakou hmotnosťou s vysoko stlačeným materiálom. Táto vlastnosť spotrebiteľských vlastností vplyvu nemá.

Vlhkosť

Pre tento ukazovateľ je dôležitý. Zvýšená vlhkosť vedie k deformácii materiálu a zlého pasenia atramentu. Príliš suchý papier náchylný na krehkosť a zníženú elektrickú vodivosť. Produkt sa považuje za optimálny s obsahom vlhkosti 4,5% alebo 5%, tieto ukazovatele zaručujú vysokokvalitnú tlač.

Stále existuje mnoho ukazovateľov, ktoré sa berú do úvahy v rôznych typoch tlačených diel. Tie obsahujú:

 • Optické vlastnosti – belosť, jas;
 • Mechanická pevnosť;
 • odolnosť voči roztrhnutiu;
 • odolnosť voči životu;
 • drsnosť;
 • hladkosť;
 • Stupeň absorpcie farbív.

Ktorékoľvek z vyššie uvedených charakteristík môže ovplyvniť konečnú kvalitu vytlačených výrobkov.

Názory

Plotter Paper má mnoho typov, môže byť uvoľnený na veľkých listoch akéhokoľvek formátu alebo v roliach, ale všetci tvoria dve veľké skupiny – potiahnutý materiál a bez neho. Okrem, Každá odroda má svoje vlastné charakteristiky a je určený na riešenie určitých úloh. Možnosti vybavenia, na ktorom je zvolený papier.

Pokyny pre plotter by mali byť označené odporúčanou veľkosťou, typ technického zariadenia je tiež dôležité – atramentové alebo laserové.

Bez krytu

Nekloadený papier (nepotvrdený papier) sa vzťahuje na najťažšie odrody. Používa sa v dizajnovej kancelárii pre tlač rôznych druhov monochromatickej dokumentácie, schém, výkresov. Používa sa, keď sú potrebné vysoké kontrast a jasnosť častí, dokonca aj tie najlepšie kreslenie sú na ňom viditeľné.

Na tomto materiáli nie je možné vytlačiť farebný plagát alebo svetlý kalendár, pretože reprodukcia farieb bude na najnižšej možnej úrovni, Ale vyrábajte farebné vložky do výkresov, zvýrazniť grafy, grafiku a iné fragmenty. Ak to chcete urobiť, vyberte papier bez krytu s poznámkou „pre farebnú tlač“.

Hustota takýchto výrobkov zvyčajne nepresahuje 90 alebo 100 g na meter štvorcový. Pre jeho výrobu používajte celulózové výrobky. Dobrá pevnosť je dosiahnutá z dôvodu použitia veľkého počtu formatívneho materiálu, a nie v dôsledku dodatočného povlaku.

Takýto papier sa vyznačuje vysokou ekonomikou, pretože atrament neprevodí z klzného povrchu.

Potiahnutý

Potiahnutý papier (potiahnutý papier) má svoje výhody. Vďaka dodatočnej ploche sa hustota materiálu zvyšuje a schopnosť prenášať svetlé efekt obrázkov. Používa sa na reklamné účely, na uvoľnenie farebných výrobkov, štandardných a dizajnérskych prác. Moderné povlaky sú dobre držané v nátere, neumožňuje, aby sa šíriť a viac nasiaknuté do papierovej štruktúry, ktorá zaručuje získanie vysoko kvalitného realistického vzoru. Vysoká hustota produktu neumožňuje posunutie obrazu a eliminuje zmes farieb.

Potiahnutý papier je k dispozícii v dvoch verziách: Matte a lesk na fotografiu. Tieto odrody majú nerovnaký účel a náklady.

Matt Products (Matt) sa používajú na plagáty, plagáty a iné obrázky určené na ubytovanie v zóne vysokého osvetlenia. Tento materiál má veľkú hustotu bežiacu, od 80 do 190 g na meter štvorcový, absorbuje atrament dobre, ale zaostrí sa na štruktúru vlákna, ktorá umožňuje, aby sa najmenšie detaily aplikovali na povrch farieb, vytlačiť Karty, kresby, technická dokumentácia. Ale je tu náterový matný papier oveľa drahší ako materiál pre monochromatickú tlač bez povlaku, takže je neustály používať ho pre inžinierske projekty nerentabilné.

Najdrahší papier pre plotry je považovaný za lesklý na fotografii (lesklý). Zaručuje maximálnu pravosť obrazu. Vysoká zvýšenie jeho hustoty (od 160 do 280 g na meter štvorcový) vám umožní zadať výber. Vrchná vrstva s fotolekuláciou drží atrament z penetrácie v tkanine plátna. Následné dve vrstvy s obsahom syntetických vlákien neumožňujú výrobu produktov počas propagácie papiera prostredníctvom tlačených zariadení.

Foto Papier má rozdelenie na vysokom lesku najvyššej kvality a mikroporézneho, ktoré dokonale absorbuje atrament a rýchlo zlepšuje.

Samolepiaci fotografický papier sa používa na štítky a propagačné produkty. Projekty svetlé farby, nie dumping v čase. Obrázky vyrobené na podobnom materiáli sa ľahko lepia na sklo, plastové a iné hladké povrchy.

Formáty a rozmery

Plotter Paper sa stane dva typy: list a valcovaný. Posledný druh druhov je najobľúbenejší, pretože nemá obmedzenia veľkosti a náklady lacnejšie.

Výrobcovia vyrábajú veľké rolky s rozmermi do 3,6 m, a potom ich rezajú na prístupnejšie formáty.

Môžete nájsť papier s nasledujúcimi rozmermi: 60-palcový má šírku 1600 mm, 42-palcový – 1067 mm, produkt A0 – 914 mm (36 palcov), A1 – 610 mm (24 palcov), A2 – 420 mm ( 16, 5 palcov).

Medzi dĺžkou kotúča a jeho hustotou je spojenie, ako je materiál hustejší, kratšie navíjanie. Napríklad, s hustotou 90 g na meter, štvorcová dĺžka valca je 45 m, a viac hustých produktov sa vytvára do rolí až 30 m dlhé.

Hrúbka papiera je určená označením MILS. Jeden mils sa rovná jednému tisíckemu palec. Pre plottery použili papier s hrúbkou 9 až 12 mils, ale na niektorých zariadeniach môžete tlačiť na hrúbku až 31 mils.

Voľba

Vyberte si papier pre plottery potrebujete opatrnejšie ako pre štandardné tlačiarne. Nielen konečnú kvalitu tlače, ale aj trvanlivosť samotného zariadenia, pretože nesprávny materiál ovplyvní prevádzkové vlastnosti plotteru. V sprievodnom pokynoch sa zariadenie oznamuje s údajmi odporúčaného papiera (veľkosť, hustota). Riediteľný materiál má väčšiu pravdepodobnosť pokoja a príliš hustá môže byť uviaznutá.

Pri výbere príspevku je dôležité poznať úlohy, s ktorými bude musieť plotter čeliť. Pre matky reklamných plagátov je na fotografii potrebný lesklý papier. Pre grafovanie, kde sa vyžaduje vysoká presnosť výkresov a komplexných schém, použije sa materiál bez špeciálneho povlaku. Pre rezací plotter povrch s tepelným filmom, samolepiacim alebo tepelným prevodom fotografickým, dizajnérskym kartónom, magnetickým vinylom.

Výber papiera, naučiť sa schopnosti plotra a požiadavky na hotový výrobok, a zohľadniť aj technické vlastnosti materiálu. Správne vybratý papier poteší úžasné výsledky hotovej tlače.

O tom, ako zvoliť tlačový papier, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár