Pop filtre pre mikrofóny: ​​Čo sa používa na čo?

  Práca so zvukom na profesionálnej úrovni je celým smerom výstavného priemyslu, vybavený najkomplexnejším akustickým zariadením a množstvom pomocných doplnkov. Mikrofónový pop filter – jeden z týchto prvkov.

  Čo je popový filter pre mikrofón?

  Pop filtre sú jednoduché, ale veľmi efektívne akustické doplnky pre mikrofón, ktorý poskytuje vysokú kvalitu zvuku počas „živých“ vystúpení alebo nahrávania. Najčastejšie sa používa v priestoroch, a v otvorenom priestore sa používajú kompletne s vetruvzdom, pretože popový filter výrazne zlepšuje kvalitu zvuku, ale nie je šetrí zo vzduchu toky so silným vetrom.

  Zariadenie a princíp prevádzky

  Príslušenstvo je okrúhly, oválny alebo obdĺžnikový rám s flexibilným upevnením „husí krk“. Rám je natiahnutý jemný, zvukovo-priepustný mesh štruktúra. Materiálový materiál – kov, nylon, alebo kaprón. Princíp prevádzky Je to, že štruktúra Liečkovej štruktúry filtruje ostré vzduchové toky vychádzajúce z dýchania výkonného umelca, keď spevák alebo čitateľ uchádza „výbušné“ zvuky („B“, „p“, „f“), ako aj pízia a syčanie („C“ , „Sh“, „u“), žiadny vplyv na zvuk.

  Prečo potrebujú?

  Pop Filtre sú zariadenia na filtrovanie zvuku. Zabráňte skresleniu zvuku pri nahrávaní. Prestavajte tzv. Pop efekty (veľmi charakteristická výslovnosť niektorých spoluhlásky), ktorá ovplyvňuje membránu mikrofónu počas spevu alebo reči. To je obzvlášť viditeľné pri práci s ženskými hlasmi. Pop efekty sú schopné skresliť všetky výkony. Zvukové inžinieri ich dokonca porovnávajú s bubnom bubna.

  Bez dobrého popového filtra budú musieť záznam špecialisti stráviť veľa času na úpravu čistoty zvukovej stopy a niekedy sa dostať ako výsledok pochybného úspechu a dokonca zrušiť zvukový záznam. Okrem, Pop filtre chránia drahé mikrofóny od vstupu na bežné prachové a mokré slinné mikrocapely, ktoré nedobrovoľne vyniknú z úst reproduktorov.

  Zloženie soli týchto najmenších kvapôčok môže vážne poškodiť nechránené zariadenia.

  Odrody

  Pop filtre sa vyrábajú dva hlavné typy:

  • Štandardný, V ktorom filtračným prvkom je najčastejšie vyrobený z akustického nylonu, môže sa použiť iný materiál priepustný pre zvuk, napríklad KAPRON;
  • Kovový, V ktorom je na ráme rôznych foriem namontovaných tenký jemnozrnný kovový plech.

  Pop filtre sú jednoduché zariadenia, ktoré sú pre domáce použitie domácich remeselníkov úspešne zvládnuť zrnité materiály. S úlohami na úrovni amatérskej úrovne sa takéto pop filtre vyrovnávajú s dobrou, ale „Corey“ pohľad na domáce sa nezmestí do moderných definícií štúdia štýlu a estetika interiéru. Áno, a pokiaľ ide o náklady medzi impozantný rozsah, môžete nájsť celkom cenovo dostupný model na akejkoľvek rozpočte veľmi dobrú kvalitu. Stojí za čas na plytvanie nezávislou výrobou pop filtra, ktorý nemusí ani chcieť používať doma?

  Značky

  Pre profesionálne štúdiá, Značkové vybavenie správnej kvality as bezchybným dizajnom sa zakúpia. Povedzme o niektorých značkách na výrobu akustických zariadení. V sortimente týchto spoločností medzi mnohými položkami existujú pop filtre, ktoré odborníci odporúčajú používať pri práci so zvukom.

  AKG

  Rakúske Akustické zariadenia Výrobca AKG ACOUSTICS GMBH V súčasnosti sa zúčastnia súčasť iniciatívy Harman Medzinárodného priemyslu. Produkty tejto značky sú široko známe v aplikácii Studio a Concert. Pop filtre pre mikrofóny – jedna z pozícií početnej škály spoločnosti. Model filtra AKG PF80 je univerzálny, filtruje zvuk dýchania, potláča zvuky „výbušných“ spoluhlásky pri nahrávaní hlasových vystúpení, má trvanlivý držiak na regál mikrofónu a nastaviteľný „husí krk“.

  K & M Nemecká spoločnosť Konig & Meyer

  Spoločnosť bola založená v roku 1949. Preslávené výrobe vysoko kvalitných štúdiových zariadení a všetkých druhov príslušenstva. Významnou časťou rozsahu je patentovaná spoločnosťou, existujú práva na ich ochranné známky. K & M 23956-000-000-55 a K & M 23966-000-55 Filtre – to sú pop filtre priemernej cenovej kategórie na „husi krku“ s dvojitým nylonovým prekrytím na plastovom ráme. Mať uzamykaciu skrutku na trvanlivú fixáciu na stojane, ktorá chráni povrch regálu mikrofónu pred poškodením.

  Dvojitá ochrana vám umožňuje úspešne čistiť hluk dýchacích a rozptýlých outsiderov.

  Shusiť

  Americká Corporation Shure Incorporated sa špecializuje na uvoľnenie zvukových zariadení pre profesionálne a domáce použitie. Rozsah obsahuje nástroje na spracovanie zvukových signálov. PS-6 POP Filter je navrhnutý tak, aby potlačil vplyv na zvuky mikrofónu „Výbušné“ zvuky niektorých spoluhlások a pri nahrávaní eliminuje adherentný respiračný hluk. Má 4 vrstvy šité. Na prvom mieste sú blokované zvuky z „výbušných“ spoluhlásk a všetky nasledujúce fázy filtrovali cudzie oscilácie.

  Tkam

  Americká spoločnosť „Teac Audio Systems Corporation America“ ​​(TASCAM) bola založená v roku 1971. V Kalifornii. Návrhy a vyrába profesionálne zariadenie na nahrávanie zvuku. Pop Filter tohto značky Model TASCAM TM-AG1 je určený pre štúdiové mikrofóny.

  Má vysoké akustické charakteristiky. Pripojený k regálu mikrofónu.

  Neumann

  Nemecká spoločnosť Georg Neumann & CO existovala od roku 1928. Vytvára akustické vybavenie a príslušenstvo pre profesionálne a amatérske štúdiá. Produkty tejto značky sú známe pre jeho Spoľahlivosť a vysoká kvalita zvuku. Medzi akustickým príslušenstvom je možné zaznamenať popový filter model Neumann PS 20A.

  Ide o vysoko kvalitný model, nákladné náklady.

  Modré mikrofóny

  V roku 1995 bola založená relatívne mladá modrá mikrofónová spoločnosť (USA, Kalifornia). Špecializuje sa na vývoj a výrobu modelov rôznych typov mikrofónov a príslušenstva štúdia. Spotrebitelia oslavujú skutočne vysoko kvalitné akustické vybavenie tejto spoločnosti. Pop Filter tejto značky s krátkym názvom Pop – trvanlivú a trvanlivú možnosť. Má zosilnenú rámu a kovovú mriežku. Upínanie „husí krk“ zaisťuje spoľahlivú fixáciu na regál mikrofónu pomocou špeciálneho klipu. Nie je nikto.

  Toto je len malá časť mnohých sortimentov ateliéri príslušenstva firiem a firiem na výrobu akustických zariadení roztrúsených po celom svete.

  Čo si môžete vybrať – závisí od potrieb a finančných možností konkrétneho kupujúceho.

  Porovnanie a prehľad mikrofónových pop filtrov Môžete vidieť nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: