Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a SAMSUNG nevyhnutne – tieto južné kórejské značky produkujú výrobky v jednom segmente cená a považujú sa za priamych konkurentov. Spory o tom, čo je televízia lepšie vybrať, ktoré charakteristiky porovnávať, nestúpenie po mnoho rokov. Pre obvyklý spotrebiteľ, technické detaily často nie sú dôležité, ale existuje niekoľko funkcií značiek, ktoré stále zohľadňujú pri rozhodovaní o kúpe.

Vlastnosti televíznych prvkov

Televízory LG a Samsung – jeden z lídrov na trhu v priemernom segmente cenu. Každá značka má verných priaznivcov a oponentov.

Samsung – Značka z Južnej Kórey, ktorá úspešne fungovala viac ako 80 rokov na trhu domácností a elektronických technológií. Skúsenosti a autorita sú nesporné na celom svete. Nevykonáva agresívne marketingové politiky, zvyšujúce sa pozície najmä v prémii a elitnej smere rozvoja.

Televízory značky sú prezentované v rôznych veľkostiach, existujú modely interiérov a klasické možnosti s rámom.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

LG je tiež založený v Južnej Kórei, úspešne pôsobí viac ako 70 rokov, považuje sa za hlavným dodávateľom inovácií. Spoločnosť urobila svoj podiel pri hľadaní alternatívnych ciest. Je zaujímavé, že jej prvá televízia kórejskej produkcie, ktorá bola vydaná v roku 1966, potom pod značkou Goldstar. V roku 1997 bola značka LG vytvorená jediný mikroobvod, ktorý bol vytvorený na vytvorenie digitálnej televízie. O rok neskôr spoločnosť vydala prvý plazmový panel na svete.

Je to za to prekvapujúce, že dnes Spoločnosť sa celkom úspešne zvláda svoju úlohu ako vedúci svetového trhu. V televíznej linke LG existujú kompaktné modely s uhlopriečkou 22 palcov a 77-palcový panel, čo vám umožní otočiť sledovanie videa obsahu v tomto filme. Spoločnosť úspešne produkuje televízor so zakrivenou obrazovkou, zaručuje jeho fanúšikovia mäkkú a prirodzenú reprodukciu farieb.

V sortimente značky sú výrobky pre každú chuť – od rozpočtu až po elitu, a nie je prekvapujúce, že dopyt po ňom každý rok sa zvyšuje.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie podľa vlastností

Keď potrebujete porovnať televízory 2-známych výrobcov, je najlepšie venovať pozornosť parametrom, ktoré sú kritické pre konkrétneho používateľa. Napríklad typ matice alebo operačný systém Smart TV, kvalita preloženého obrazu, pohodlie kontroly, celková funkčnosť. Všetky tieto charakteristiky priamo ovplyvňujú, ako pohodlné televízne relácie, streamovanie videa, používanie zariadení na ochranu médií.

Vzhľad

Vizuálne, Samsung a televízory LG môžu nájsť veľa spoločných funkcií. Zaostrenie je vytvorené na minimálnej hrúbke prípadu, úzky rám a maximálnu plochu obrazovky. Všetko na sledovanie filmov zostalo mimoriadne pohodlné, nechali sa úplne ponoriť sa do toho, čo sa deje.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Prvá vec, ktorú môžete vidieť vážne rozdiely: Typ použitého stojana. V LG sa tento dizajnový prvok pohybuje, môže byť naklonený v rôznych uhloch, otáčať. Samsung používa statickú možnosť, predstavuje formulár najčastejšie obdĺžnikový.

Ďalším dôležitým rozdielom je umiestnenie konektorov. Samsung má vpravo, LG opravuje panel pre pripojenie externých zariadení na ľavý okraj zadného panelu.

Zaujímavé je, že nedávno a Samsung a LG venujú veľkú pozornosť vytváraniu televíznych modelov So zakriveným monitorom, Poskytovanie úplného ponorenia do udalostí vyskytujúcich sa na obrazovke. Takéto zariadenia vyzerajú zaujímavé, ale zaberajú výrazne viac priestoru ako ich obvyklé ploché náprotivky.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Špeciálny „dizajnér“ alebo interiérový seriál je však len SAMSUNG. Riadok Serif je prezentovaný s vysokými modelmi stojan-stojan, ktoré môžu byť použité bez a bez širokého stabilného rámu.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Kvalita obrazu

Tento parameter je obvyklý, aby sa najprv venovala pozornosť. Tu, LG a Samsung je približne rovnaká. TVS sú vybavené podsvietením LED, Poskytovanie vysoko kvalitného prenosu čiernej farby, šťavnatosti a nasýtenia celej palety. Takéto obrazovky aj na svetlom slnku ušetriť dobré čistote obrázky.

Týkajúci sa Kvalitné podsvietenie, Tu v lídroch Samsung. Jej obrazovky sú vybavené LED diódami, rovnomerne rozloženými po celej oblasti displeja. LG je reprezentovaný vo forme dosiek na okrajoch rámu. Pri prezeraní môže poškodiť v rohoch, čo nemá vplyv na dojem televízora.

Každá značka vyrába 4K modely a možnosti, ktoré podporujú formát HDR, Samsung už má dokonca 8K, ale pokiaľ je suma dostupná pre zobrazenie obsahu v tejto kategórii extrémne malá. Preto tu môžete radšej hovoriť o hrade.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Voliteľne Modely s obrazovkami Full HD Pred lg. TVS Ultra HD viac Samsung, môžete si vybrať pohodlnú uhlopriečku pre akúkoľvek izbu.

Týkajúci sa Matrica, Tu je boj dosť divoký. Zatiaľ v Samsung strate so svojimi verziami VA, ktoré nemajú normálnu bočnú recenziu. Napriek zvýšenému kontrastu, sledovanie takejto televízie je ihneď pred jeho obrazovkou. Matrice IPS z LG tohto nedostatku sú zbavené, demonštrované, naozaj široký uhol sledovania.

Týkajúci sa Premium Kategórie, Každý z značiek v priorite technológií založených na organických LED dióde. OLED matrice z LG a QLLED SAMSUNG sú takmer identické, poskytujú vysokú hĺbku vykresľovania farieb, kontrast obrazu. Tieto televízory majú len jednu nevýhodu: časom sú pixely.

Týkajúci sa Frekvencia aktualizácie požiaru, Dôležité, keď používate televízor ako obrazovku pre hernú konzolu alebo prezeranie futbalových zápasov, tu je samozrejme vedie Samsung s jeho 100 Hz proti 50 Hz v LG. Dokonca aj najdynamickejšie vysielanie v jeho indikátoroch je možné zobraziť bez zmrazenia.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Smart TV

Porovnanie funkcií Smart TV LG a Samsung to robia dosť ťažké. Každá z značiek používa svoj vlastný vývoj. Samsung je JS Tizen, LG – WebOS. Druhá možnosť je lepšie optimalizovaná pre veľké diagonálne obrazovky. V skorých modeloch bol riadenie inteligentných funkcií v LG realizovaný prostredníctvom konvenčnej univerzálnej konzoly. Dnes oba spoločnosti vyvinuli špeciálne „ukazovatele“ prispôsobené spravovaniu aplikácií a možností na veľkej obrazovke oveľa lepšie ako obyčajné IR modely.

Pokiaľ ide o funkčnosť operačného systému, tu Samsung netoleruje hospodársku súťaž. Jeden z lídrov trhu smartfónu a vo vývoji televízorov nie je pripravený na kompromis. Takmer všetky značkové funkcie a integrované aplikácie sú tu podporované, mnohé sú prispôsobené veľkej obrazovke. Okrem toho má obchod aplikácií na prezeranie IP TV, čo umožňuje výrazne rozšíriť obzory informačných a zábavných vysielaní.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Iný

Zoznam charakteristík porovnávania televízorov dvoch trhových vlajok je dosť veľký. Najzaujímavejšie z nich by mala venovať trochu viac pozornosti.

  1. Kvalita zvuku. Samsung má tento okamih dôkladne premyslený – športový režim má predvolené vo všetkých televízoroch poslednej generácie. To vám umožní zabezpečiť čistotu a objem zvuku, aj keď používajú iba vstavané reproduktory a stereo systémy. Pre LG s pomerne slabou akustikou sa akvizícia dodatočne k televízoru externých stĺpcov a subwoofer stáva stlačením tlačidla.
  2. 3d. Trojrozmerná technológia obrazu podporuje televízory každý z porovnateľných výrobcov. Rozdiel v detailoch, ktorý je – v okuliaroch. LG využíva maximálny jednoduchý dizajn a polarizačný povlak sa aplikuje na obrazovky, ale technológia sa normálne implementuje len v 4K kvôli zníženiu rozlíšenia. Samsung poháre v starých verziách nestačia, že boli oveľa ťažšie, tak aj blikanie. Tento efekt je teraz eliminovaný, ale masívnosť dizajnu nie je vykonaná nikde.
  3. Externé rozhrania. Sada cenovo dostupných firemných konektorov nie je obzvlášť súťažiť. Všetky top TV modely sú vybavené 3-4 HDMI portami, USB, existujú Wi-Fi moduly, Bluetooth a výstupy na pripojenie externých zdrojov káblových komunikácií, akustických systémov. V súlade s tým, zameranie na tieto body je voliteľné: všetko, čo potrebujete „na palube“.
  4. Diaľkový ovládač. V LG sú všetky funkcie vhodne implementované v jednom gadget vo forme ukazovateľa s rolovacím kolieskom, zatiaľ čo blok digitálnych tlačidiel je tiež uložený. Súťažiaci je kompromis v uvoľnení naraz 2 možností pre PD – vo forme ukazovateľa a mini-diaľkové ovládanie s obmedzenou sadou tlačidiel. Okrem toho je odpoveď na tím Samsung TV Console rýchlejší.
  5. možnosti. Podpora káblovej a satelitnej televízie bez vonkajších prijímačov, časovača, riadenia hlasu, ochrana detí sú implementované približne na jednej úrovni v každej značke. Ale pokiaľ ide o integráciu s inými zariadeniami – slúchadlá alebo smartfóny – Samsung je lepšia.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Tieto parametre nemajú ani kľúčovú hodnotu pri výbere televízora, stále ovplyvňujú pohodlie pri používaní zariadení. Preto by na nich nemali zabudnúť pri hodnotení návrhov každej značky.

Ktorý si vyberiete?

Pri výbere televízora z LG alebo Samsung sa majitelia ukážu, aby boli nútení urobiť rozhodnutie založené na ich vlastných preferenciách. Objektívne, každá spoločnosť má veľmi úspešné modely a sériu a rozlíšenie a ohýbanie obrazovky dnes môžu byť zvolené podľa vášho vkusu. Ak existujú špeciálne požiadavky na definíciu a kontrast, chcete sledovať vysokokvalitný obsah v 4k-, 8K-rozlíšenie, stojí za to zvoliť televíziu zo Samsung. Rovnaká značka stále vedie pri implementácii schopností Smart TV. Tizen pravidelne prijíma aktualizácie a obchod užívateľov s rôznymi dostupnými hier a aplikácií, okrem toho, na základe platformy je implementovaný značkový systém „Smart Home“.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Pokiaľ ide o LG, značka sa úspešne úspešne v inžinierskych riešeniach, ergonómia zariadení je lepšie premyslená – od stánku do konzoly. Okrem toho, napriek poklesu rozlíšenia, prezeranie 3D obsahu v televízoroch tejto značky prináša oveľa viac radosti. Na rohu preskúmania v televíziách s matricami IPS existujú aj oveľa menej sťažností ako tie najbližších konkurentov.

Pokiaľ ide o sledovanie streaming videa alebo športového vysielania, spájajúcej konzolu, stojí za to Samsung oprávnenie dôverovať. Spoločnosť, skutočne, je lepšie implementovaná všetkými momentmi súvisiacimi s frekvenciou rámu posunu. V súlade s tým, že obsah bude spustený bez meškania a problémy, a kop na loptu v reálnom čase sa uskutoční rovnakou rýchlosťou ako na obrazovke. K konzole typu PS a potrebujete frekvenciu najmenej 100 Hz.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Pokiaľ ide o náklady, rozdiel v cene s rovnakými ukazovateľmi diagonálneho a povolenia, tu LG má veľmi priaznivé vety. Samsung sa stále považuje za vysoko kvalitný výrobca, aktívne zavádza inováciu. Prijatie konečného rozhodnutia, treba mať na pamäti, že pri riešení plného HD a malého množstva uhlopriečne je IPS Matica lepšie zvládnuť ich úlohy.

Ak potrebujete kúpiť 4K-Smart TV, Samsung bude mať explicitnú výhodu pred konkurentom.

Porovnanie televízorov LG a Samsung

Čo je lepšie vybrať – LG alebo Samsung TVS, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár