Porovnanie televízorov Sony a Samsung

Nákup televízora nie je len radostná udalosť, ale aj komplexný výberový proces, v závislosti na mnohých faktoroch vrátane rozpočtu. Vlajkové lode na výrobu multimediálnych zariadení sú v súčasnosti považované za Sony a Samsung.

Tieto dve korporácie produkujú spoľahlivú a vysoko kvalitnú televíziu, čo robí hodnú hospodársku súťaž. Televízory vyrobené v rámci týchto značiek nepatria do lacného cenového segmentu, ale ich náklady sa ospravedlní s vysokou kvalitou a modernou sadou funkcií.

Vlastnosti televíznych prvkov

Obe spoločnosti produkujú televízne techniky s použitím rovnakého typu matrice s tekutými kryštálmi – LED. Táto moderná technológia vždy ide v osvetľovacom zväzku s LED LED diódami.

Napriek tomu, že podsvietenie a matrica sú rovnaké, spôsoby ich výrobcu majú každý výrobca od seba.

Sony

Japonská značka so svetovou slávou. Po dlhú dobu nemohol prekonať v kvalite, hoci dnes má spoločnosť už silní konkurenti. Montáž televízneho vybavenia Sony v Malajzii a Slovensku. Výhody TVS SONY boli vždy vysokou kvalitou a moderným dizajnom. Okrem toho tento pokročilý výrobca venuje pozornosť moderným funkciám, ktoré dávajú ich výrobky.

TV značky Sony sú charakterizované skutočnosťou, že nízko stupeňové matrice s tekutými kryštálmi sa neuplatňujú, A z tohto dôvodu neexistujú žiadne modely v linke ich tovaru, ktoré majú typ displeja alebo pVA.

Výrobcovia Sony používajú špičkové tekuté kryštálové matrice typu VA, Ktoré umožňujú zobraziť svetlé farby na obrazovke vo vysokej kvalite, okrem toho, obraz nemení svoje vlastnosti kvality, aj keď sa na to pozeráte v akomkoľvek uhle. Použitie takýchto matríc zlepšuje kvalitu obrazu, ale tiež zvyšuje náklady na televízor.

Japonský Sony používa systém podsvietenia HDR v televízoroch, spektrum dynamického rozsahu sa s ním rozširuje, aj tie najmenšie obrazové nuansy sú jasne viditeľné na svetle aj na čiernom.

Odtrhnúť sa

Kórejská značka, ktorá nasleduje po japonskom Sony, vypukla Vedúca pozícia Multimediálneho televízneho trhu. Samsung produkty montáže po celom svete, dokonca aj v krajinách post-sovietskeho priestoru existuje niekoľko divízií tejto spoločnosti. Takýto prístup umožnil do značnej miery znížiť náklady na výrobu a dobyť lojalitu kupujúceho. Samsung Montážna kvalita je pomerne vysoká, ale niektoré modely majú neprirodzene jasnú reprodukciu farieb, čo je vlastnosťou ich dizajnu, nad ktorými výrobcovia pracujú a snažia sa tento parameter na správnu úroveň.

Prečítajte si viac  Vlastnosti, opravy a dizajn s jedným izbovým štúdiom

Vo väčšine svojich modelov Značka aplikuje PLS a PVA. Nedostatok takýchto obrazoviek je, že majú pomerne obmedzený uhol pohľadu, z dôvodu to, pre priestory s veľkou plochou, tieto televízory nie sú celkom vhodné. Dôvod je jednoduchý – ľudia sediaci na vysokej vzdialenosti od obrazovky a v určitom uhle pohľadu, bude viditeľná skreslená perspektíva obrazu. Zvlášť jasne je tento nedostatok vyjadrený televízormi, kde sa používa PLS Matrix.

Okrem toho takéto displeje nemôžu preniesť celé farebné spektrum obrazu a kvalita obrazu sa znižuje.

Porovnanie charakteristík najlepších modelov

Bežný spotrebiteľ je ťažké rozhodnúť, ktorá značka je lepšia a čo venovať pozornosť porovnať Sony a Samsung. Moderné modely televíznych zariadení sú vybavené matricami, v ktorých je predtým použité osvetlenie vylúčené, Keďže v nových generáciách matíci má každý pixel zvýraznený majetok nezávisle. Takéto technológie umožňujú televízory prenášať čistú a bohatú farbu na obrazovke. Podľa odborníkov, pokročilým vývojárom v tejto veci je dnes japonská spoločnosť Sony Corporation, ktorá uplatňuje OLED technológiu vyvinutú. Okrem kvality obrazu sa však tento vývoj výrazne zvyšuje náklady na výrobu, pretože výrobný proces je spojený s vysokými výrobnými nákladmi. Vysoko kvalitné televízory Sony s OLED obrazovkami si môžu dovoliť nie všetci kupujúci, a preto je dopyt po nich obmedzený.

Účasť na konkurenčnom zápase, Samsung Korean Corporation vyvinula svoju technológiu s názvom QLED. Tu sa polovodičové kryštály používajú ako podsvietenie matricu, ktoré spôsobujú, že žiaru, keď je vystavený elektrickým prúdom. Takáto technológia významne výrazne rozšírila spektrum prenášaných farieb na televíznej obrazovke, vrátane ich medziľahlých odtieňov. Okrem, Obrazovky vyrobené pomocou technológie QLLED dokážu vytvoriť zakrivený formulár bez straty kvality obrazu, ale zvýšenie pracovného uhla prehľadu.

Okrem dodatočného pohodlia, takýchto televízorov v 2 a niekedy aj 3-krát viac cenovo dostupnejšie za cenu ako ich japonské analógy. Dopyt po telefóne Samsung je teda výrazne vyšší ako na Sony.

Na porovnanie televíznych zariadení z Sony a Samsung, zvážte modely s uhlopriečkou 55 palcov.

Modely z priemernej cenovej kategórie

Model KD-55xF7596 vyrábaný spoločnosťou Sony

Cena – 49 000 RUB. Výhody:

 • Stupnice obrazu na úroveň 4K;
 • Zlepšená reprodukcia farieb a vysoký kontrast;
 • Vstavaná možnosť voliteľnej možnosti nastavenia stmievania;
 • Podporuje väčšinu video formátov;
 • Volumetrický a čistý zvuk, vrátane Dolby Digital;
 • Existujú možnosť Wi-Fi, výstup slúchadiel a digitálny zvukový výstup.
Prečítajte si viac  Samotný TV sa zapne a vypína: príčiny a riešenie problémov

Chyby:

 • neprimerane vysoká cenová úroveň;
 • nerozpoznáva Dolby Vision.

Samsung UE555400U Model

Cena – 48 700 RUB. Výhody:

 • Použité Matrix VA so schopnosťou škálovania 4K;
 • Obrazovka používa osvetlenie typu LED;
 • Reprodukcia farieb a kontrastná obraz – vysoká;
 • môže synchronizovať s aplikáciou Smartthings;
 • Možné ovládanie hlasu.

Chyby:

 • Nečíta niektoré video formáty, napríklad DivX;
 • nemá lineárny výstup pre slúchadlá.

Modely úrovne prémie

Model KD-55xF9005 vyrába Sony

Cena – 64 500 RUB. Výhody:

 • Aplikácia matrice typu VA s rozlíšením 4K (objem 10 bitov);
 • vysoká úroveň reprodukcie farieb, jas a kontrastu;
 • Používa sa platforma Android;
 • Podporuje Dolby Vision;
 • K dispozícii je USB port 3.0. a tuner DVB-T2.

Chyby:

 • Zabudovaný hráč pracuje s spomalením;
 • Zvuk priemernej kvality.

Model QE55Q90RAU zo strany Samsung

Cena – 154 000 RUB. Výhody:

 • Aplikácia matrice typu VA s rozlíšením 4K (objem 10 bitov);
 • Zvýraznenie zvýraznenia poskytuje vysoký kontrast a jas;
 • Quantum 4K procesor, je tu herný režim;
 • Vysoko kvalitný zvuk;
 • môže byť riadený hlasovaním.

Chyby:

 • Nedostatočné funkcie vstavaného hráča;
 • Neprimerane vysoká cena.

Mnoho moderných televízorov Sony a Samsung majú možnosť Smart TV, Teraz možno nájsť aj v nízkonákladových modeloch. Japonskí výrobcovia používajú platformu Android pomocou Google, zatiaľ čo kórejskí inžinieri vyvinuli svoj operačný systém s názvom Tizen, ktorý funguje oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako „japončina“. Z tohto dôvodu sa sťažnosti kupujúcich zdá, že v drahých modeloch japonských televízorov pracuje vstavaný hráč pomaly, pretože Android je ťažký a vyžaduje ďalšie komponenty, ktoré urýchľujú video.

V tejto súvislosti Samsung prekonal Sony kvôli svojmu jedinečnému vývoju. Kórejskí výrobcovia nemusia minúť peniaze na inštaláciu video zdrojov a robia cenu svojich výrobkov oveľa nižšiu ako Sony, ktorá priťahuje pozornosť kupujúcich.

Je možné, že v priebehu času sa situácia zmení, ale na rok 2019 Samsung ukazuje významnú výhodu, ak ho porovnáte s Sony, hoci pre niekoho tohto momentu a nebude rozhodujúcim faktorom pri výbere modelu a TV výrobcu.

Čo si môžete vybrať?

Voľba medzi dvoma svetovými vodcami televízneho vybavenia nie je ľahká úloha. Obe značky majú veľa výhod a sú približne jedna úroveň na funkčnosti a kvalite ich výrobkov. Moderný televízny prehliadač nestačí len na to, aby ste zobrazili televízne vybavenie – televízory posledných generácií majú iné obľúbené možnosti.

 • Možnosť „Obrázok na obrázku“. To znamená, že na obrazovke jedného televízora môže divák súčasne sledovať 2 programy naraz, ale jeden kanál zaberá hlavnú oblasť obrazovky a druhý – len malé veľkosti okna, umiestnené na pravej strane alebo vľavo. Táto možnosť je k dispozícii aj na televíznom Sony a Samsung.
 • Funkcia Allshare. Umožňuje synchronizovať tablet alebo smartphone na zobrazenie fotografií alebo videí na veľkej televíznej obrazovke na prezeranie. Väčšina z celej tejto funkcie je neodmysliteľná v televízii Samsung av modeloch Sony je menej častá. Okrem toho Allshare umožňuje používať smartphone namiesto diaľkového ovládania a diaľkovo ovládať televízor.
 • Mediálny prehrávač. Umožňuje sledovať video bez nákupu samostatného hráča. Vstavané HDMI a USB porty, sú tu japonské vysielanie a kórejské. Okrem toho, v konektoroch môžete vložiť pamäťové karty alebo flash disky a televízor ich rozpozná, informácie o čítaní.
 • Skype a mikrofón. Premium TVS sú vybavené možnosťou pripojenia k internetu a pomocou ich pomocou kamkordéra môžete použiť Skype a komunikovať s priateľmi a blízkymi, v závislosti na nich prostredníctvom veľkej televíznej obrazovky.
Prečítajte si viac  Čo je výklenok a ako ho používať v byte?

Japonská technológia nie je nižšia ako kórejský vývoj nielen na funkčnosť, ale aj na dizajn. Rozhranie oboch výrobcov je pochopiteľné. Výber, TV značky Ak chcete kúpiť, je dôležité sa naučiť a porovnať modely, analyzovať dostupnosť užitočných funkcií, výkonových parametrov, ako aj kvality zvuku a obrázkov. Zaujímavý dizajn TV možno nájsť na Samsung, zatiaľ čo Sony dodržiava tradičné klasické formy. Pokiaľ ide o hĺbku a čistotu zvuku, Sony zostáva neprekonateľným vodcom a Samsung je v tejto veci horší. Čistenie Farba Renditions Oba značky Zarovnajte svoje pozície, ale v niektorých lacných modeloch Samsung môžu dať menej svetlé a hlboké farby, Hoci v prémiovom segmente rozdiel medzi kórejskými a japonskými televízormi si nevšimnete.

Obidva výrobca má dobrú kvalitu montáže a spoľahlivo pracovať mnoho rokov. Ak ste podporovateľom japonských technológií a sú pripravení preplatiť 10-15% za značku – odvážne kúpiť TV SONY, a ak ste spokojní s kórejskou technikou a nevidíte bod platia veľa peňazí, potom Samsung bude pre vás správne riešenie. Výber je na tebe!

V ďalšom videu nájdete porovnanie Sony BRAVIA 55XG8596 a SAMSUNG OE55Q70R.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: