Prečo kanály chýbali na digitálnej konzole a ako ho opraviť?

V našej krajine je digitálne televízne vysielanie všeobecne bežné, táto popularita je spôsobená jej univerzálnou dostupnosťou a výnimočnou jednoduchosťou pripojenia. Z technického hľadiska to úplne opakuje základné vysielanie, ale poskytuje audio a video sekvenciu vo vyššom rozlíšení.

Niekedy však používatelia čelia situácii, keď televízny prijímač nezachytí kanály. V našom preskúmaní sa pokúsime zistiť, aký dôvod sa to stane, a ako opraviť situáciu.

Príčiny problémov

Ak na obrazovke televízora nie je žiadny obrázok, môžu byť desiatky dôvodov. Všeobecne platí, že sú rozdelené do troch kategórií:

 • Hardvér – to je spojené s nesprávnym pripojením alebo rozpadom opakovača;
 • softvér – zlyhanie alebo konzoly anténnych nastavení;
 • externé faktory – V tomto prípade kanály zmiznú z dôvodu príčin, ktoré nezávisia od používateľa.

Dajte nám prebývať každej kategórii.

Hardvér

Najčastejšie sa kanály zmiznú vďaka elementárnym chybám, keď sa vodiče pripojili inak, nie sú vhodné pre tieto konektory.

Príčina poruchy môže byť spojená s nedostatkom pripojenia.

To je dôvod, prečo na prvom mieste by ste mali skontrolovať správnosť pripojenia všetkých pracovných prvkov zariadenia:

 • Digitálna anténa, ako aj zosilňovač musí byť pripojený k rôznym káblom;
 • Prijímač je pripojený k televízoru prijímača cez HDMI drôt, inak jednoducho nebude môcť vidieť tuner.

Ak sú všetky zariadenia pripojené správne, ale kanály sú zmizne, je potrebné uistiť sa, že výkon každého prvku. Napríklad televízor môže byť pripojený k štandardnej základnej antény alebo počítači a zistite, čo bude mať za následok. Na konzole bude stačiť, aby sa jednoducho zapol automatické nastavenie kanálov – ak chýba, ale zároveň sa obraz zmení, preto problém je anténa.

Posledný na kontrolu – toto je prichádzajúci televízny signál a jeho kvalita. Ak to chcete urobiť, choďte online na adrese Mapa. Rots. RF a špecifikujte svoju oblasť bydliska. V dôsledku toho dostanete mapu, ktorá odráža funkcie vysielania vo vašej lokalite – kvalita jej prijímania závisí od odľahlosti zdroja signálu do značnej miery.

Ak ste si všimli, že pri pripájaní televízneho zosilňovača, začal meniť video sekvenciu, ale zostáva nie je dostatočne vysoká kvalita, znamená to, že chýba súčasná sila opakovača.

Softvér

Často dôvodom nedostatku televíznych kanálov je, že nastavenia vyraďovali alebo boli omylom nesprávne špecifikované alebo boli nesprávne zadané. Najčastejšie vznikajú nasledujúce problémy.

 • Kanál v televíznom prijímači je vybraný nesprávne – v tomto prípade by ste mali prepnúť na typ pripojeného kábla, inak prijímač bude vyhľadávať iba analógové kanály, ktoré sa vôbec neurobí.
 • Zastaraný firmvér – starý softvér prijímača z času na čas prestane byť podporovaný spoločnosťou pre vývojárov av tomto prípade vykoná zlyhá kvalitné vyhľadávanie pri rôznych frekvenciách. Preto je potrebné skontrolovať dostupnosť nového softvéru a vykonať jeho aktualizáciu.

Ak ste našli úplnú stratu všetkých televíznych kanálov – okamžite nehľadajte systematické zlyhanie, s najväčšou pravdepodobnosťou dôvodom je činnosť vonkajších faktorov.

 • Vykonávať plánovanú preventívnu prácu na opakovači. Akékoľvek zariadenie potrebuje pravidelnú údržbu, raz niekoľko mesiacov, práca na zlepšení kvality vysielania sa vykonáva. Počas takých prác sa kanály často zobrazujú s hlukom alebo vysielaním. Na konci práce je spravidla obnovená kvalita prijatého signálu.
 • Klimatické podmienky počasia môžu byť tiež zapojené do skutočnosti, že vysielanie zmizne. Najčastejšie je to dážď, búrka, silný vietor, vysoký zamračený. Ak je takéto počasie typické pre región bydliska – stojí za to starať sa o inštaláciu silného antény.

Niekedy používatelia čelia problémom, keď prijímač nájde takmer všetky kanály s výnimkou jedného alebo dvoch.

Dôvody takéhoto fenoménu môžu byť nasledovné faktory.

 • Výkon technickej práce poskytovateľom. V pravidlách existujú vždy informácie o oficiálnej stránke kanála.
 • Ukončenie vysielania. Ak nevidíte nejaký konkrétny kanál, je možné, že zmenila prevádzkovú frekvenciu alebo vypne digitálne vysielanie – tieto údaje by mali byť aj na webovej stránke kanálov.

Eliminácia problémov

Prvá vec, ktorú treba prijať v prípade, že TV tuner nehľadá televízne kanály – Uistite sa, že prijímač podporuje DVB T2 a Skontrolujte tiež typ pokrytia. Existujú tri možnosti pripojenia:

 • Éterický – V tomto prípade sa anténa pripojí priamo k prijímaču na voľné prezeranie 20 kanálov;
 • Kábel – Drôt pripojený k prijímaču je pripojený k serveru vysielania poskytovateľa;
 • satelit – Signál prejde do misky antény, kde pochádza priamo do televízora.

Aby ste skontrolovali povlak, je potrebné preskúmať mapu, v ktorej sú uvedené informácie o polohe, ako aj kvalita prijatých signálov. Tieto informácie si môžete prezrieť na oficiálnych stránkach poskytovateľa, jediná vec, ktorú chcete, aby používatelia, aby určili životnú adresu. Po načítaní údajov do systému sa stane zrejmé, či je potrebný nákup zosilňovača.

Pred zakúpením zosilňovača alebo opakovaného zariadenia sa televízor skontroluje, aby ho pripojil k číslice. Hlavným štandardom takéhoto pripojenia je DVB T2. Od roku 2017 je tento formát podporovaný takmer všetkými modernými modelmi. Informácie o webovej stránke poskytovateľa služieb môžete objasniť zadaním názvu televízneho modelu – ak sa ukáže, že je starý, budete musieť zakúpiť ďalší tuner.

Obyvatelia veľkých miest zvyčajne nemusia kúpiť zosilňovač – dokonca aj najčastejšia uličná anténa môže byť použitá pre digitálne televízne vysielanie.

V malých mestách stojí za to vybrať možnosti s aktívnym zosilňovačom – zlepší kvalitu prijatého signálu a zabezpečí hladkosť zvuku a videa.

Pred nákupom skontrolujte kvalitu spojovacieho kábla na prítomnosť šancí alebo zákrutov – Každá vada môže mať najviac nepriaznivý vplyv na jeho prácu. Pri detekcii defektov na kábloch môžete pripojiť miesta šance pomocou zástrčky alebo vymeniť kábel k novému.

Dôležitým dopadom na kvalitu príjmu signálu má umiestnenie antény. Niekedy v tej istej miestnosti môže anténa poskytnúť inú kvalitu vysielania. V prípade, že nemôžete chytiť kanály, skúste pohybovať zosilňovač signálu, dajte ho na vysoké miesta a vykonávať iné podobné manipulácie.

Ak hovoríme o konvenčnej anténe, je lepšie ho dať takým spôsobom, že neblokuje koruny stromov, pretože akékoľvek prekážky zhoršujú signál.

Nie je posledná úloha hrá správne vykonané vyhľadávanie kanálov, zaisťuje stabilitu vysielacích televíznych programov. Nie je ťažké konfigurovať systém: Prostredníctvom hlavného menu musíte prejsť na časť „Nastavenia“, potom vyberte správny typ pripojenia a zadajte anténu a potom kliknite na možnosť Automatické vyhľadávanie a očakávajte.

Na konci úspešného ukladania kanálov je priradené určité číslo na diaľkovom ovládači.

Čo robiť, ak nič pomohlo?

     Ak ste vyskúšali rôzne možnosti pre nastavenie vysielania a hľadania digitálnych televíznych kanálov, ale problém s poruchou však nebol nájdený – s najväčšou pravdepodobnosťou, dôvod je v anténe alebo samotný tuner. Aby ste sa uistili, že ich poruchy sa môžete pokúsiť pripojiť inú anténu alebo konzolu – v tomto prípade môžete pochopiť zdroj problémov v opakovači alebo v televízore. Akékoľvek chybné zariadenie by malo byť pripísané diagnostike do servisného strediska, profesionálne čarodejníky nájdu príčinu problému a budú ponúknuté korekciu.

     Upozorňujeme na skutočnosť, že ak hovoríme o najjednoduchších anténoch domácich a ulíc, potom ich oprava je drahšia ako nákup nového zariadenia. Preto pred prijatím rozhodnutia o súhlase na službu skontrolujte náklady na prácu.

     Čo ak kanály chýbajú na konzole, pozrite sa na nasledujúce video.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: