Prečo na televízore nie je žiadny signál s predponou a čo robiť?

Pochopte, prečo nie je na televízore žiadny signál, chcú mnoho majiteľov zariadení pomocou digitálnej televíznej konzoly. Vo väčšine prípadov sa problémy prekladu ľahko eliminujú bez toho, aby volali sprievodcu alebo prístup do servisného strediska. O tom, čo robiť, ak signál zmizne na konzole, ako môžete dosiahnuť riešenie problémov, stojí za to hovoriť podrobnejšie.

Známky poruchy

Situácie, keď na televízore nie je žiadny signál, nie tak vzácny. Keď sa prvýkrát pripájate, stále existujú nekontrolované vybavenie, s programovým alebo nesprávnym nastaveným parametrom, moderná televízia s predponou zvyčajne demonštrujú nie „biely hluk“, ale vhodný nápis. Ak sa objaví, neexistujú žiadne správy o preventívnej práci na jednotlivých kanáloch, budete musieť starostlivo preskúmať možné spôsoby rozbitiu.

Napríklad, Ak sa predpona rozbila, signál sa z nej úplne nedostane, keď je zapnutý na obrazovke, šetrič obrazovky, ktoré sa uvoľní, nebude preložené. To možno považovať za priamu indikáciu, že televízor je v poriadku. Okrem toho, zlomená predpona nereaguje na príkazy z tlačidiel a konzoly. Ak sa vína celého lietajúceho firmvéru, keď sú zapnuté na informačnom displeji, nápis reštartu môže spáliť.

Ak je obrázok na obrazovke sotva odlíšiteľný kvôli rušivému mriežke – to je tiež znak nekontrolovateľa. Musia študovať všetky možné zdroje ich výskytu. Rovnaký vypúšťanie obsahuje zmiznutie signálu v čase prezerania TV.

Aky je dôvod?

Dôvody, pre ktoré signál zmizne na digitálnej televíznej konzole, môže byť veľa, a nie sú vždy priamo spojené s poruchou samotného prijímača. Okrem toho je najčastejšie problém dočasný. Pri pripájaní cez anténu môže byť strata televízneho signálu spojená s inými uzlami zapojenými do pripojenia. Niekedy recepcia nefunguje kvôli preventívnej práci alebo nedokonalosti zariadenia. V zlých počasí sa digitálna televízia často nevykazuje kvôli veľkému počtu rušenia a degradovaného priechodu signálu.

Najčastejšie príčiny takejto poruchy by sa mali brať do úvahy podrobnejšie.

 • Rozdelenie vozidla. Nie vždy problémy s vysielaním signálu sú spôsobené jeho nízkou kvalitou. Anténa, prijímač a televízia majú tiež uzly a bloky, ktoré môžu zlyhať. Je potrebné skontrolovať zdravie každého prvku.

 • Počasie. Ak je dôvod, prečo je presne zrážanie, stačí len čakať na zmenu podmienok mimo okna. Niekedy pracuje len 1 kanálový balík (10 z 20), stojí za to skontrolovať, či všetky programy chýbajú.

 • Nehody a technické práce. Stávajú sa aj s moderným vybavením. Ak je príčinou problému porúch hlavného zdroja signálu alebo jeho profylaktickým vypnutím, stojí za to vrátiť sa k teleproximate neskôr. Kanály sa automaticky vrátia na svoje miesto vo vysielacej mriežke.

 • Prestávka vo vysielaní. Počet kanálov vedie k neutravnému vysielaniu, na 1-2 hodiny v noci prerušili svoju prácu. Stojí za to pomocou programu na objasnenie detailov.

 • Zdroj údajov nie je vybratý v televízii. V ponuke samotného TV je predpona zvyčajne pripojená cez video kanály a nie priamo. Je potrebné sa uistiť, že keď je pripojený, zariadenie bolo preložené do požadovaného režimu. S náhlym zmiznutím signálu, je tiež lepšie skontrolovať, ktorý režim je na: TV (zastaraný), AV, HDMI.

 • Zlyhanie nastavení. V tomto prípade samotná predpona nemôže nájsť a vysielané kanály. Stáva sa to pomerne často z lacného zariadenia.

 • Slabý signál. Ak informácie o televíznej obrazovke správy o niečom podobnom, dôvod na problémy by mali byť podpísané v anténe. Možno, že vetvy na ňu padli, vystupuje sa na víke. Okrem toho, ak vysielané z prvého pripojenia prechádza s explicitnými poruchami, odporúča sa zvážiť schopnosť inštalovať signálny zosilňovač. Možno jeho zdroj je jednoducho v značnej vzdialenosti.

 • Je nemožné prispôsobiť zariadenie, televízor „ignoruje“ konzolu. S takýmto problémom sú vlastníci nových predpony často čelia prvému pripojeniu. Súčasne na televíznej obrazovke, aj keď robíte všetko podľa pokynov, nápis „NO SIGNALION“ JE BUNUMENT.

 • Niektoré kanály chýbajú. V skutočnosti, príjemcovia digitálneho televízneho signálu prevádzkujú 2 multiplexy – balíky 10 programov v každom. Ak je jeden z nich povinný, vysielaný po celej krajine, druhá môže pracovať v samostatných regiónoch v testovacom režime alebo sa vôbec pripojiť. Potom vyhľadávanie ďalších kanálov môže byť, akoby sa vám páči dlho, stále sa nezobrazia.

Ide o hlavné dôvody, prečo nie je preložený signál pri používaní predpony pre digitálnu televíziu.

Čo robiť?

Ak chcete presne vytvoriť príčiny neprítomnosti signálu v televízii s digitálnou predponou, stojí za to skontrolovať všetky možné zdroje tohto druhu problémov. Začnite lepšie s vylepšením signálu na webovej stránke poskytovateľa – sú v každom regióne, Ak prebieha profylaktická práca, údaje o tom budú mať nevyhnutne. Okrem toho môžete objasniť kvalitu prevádzky digitálnej televízie od susedov. Ak nie sú žiadne signály na všetkých zariadeniach v dome, stojí za to čakať na chvíľu, kým sa znova nezobrazí.

V nepriaznivom počasí alebo keď sa anténa nachádza vedľa rušných zdrojov (napríklad s limuzívnym nákladom) prijímajúcim zariadením môže byť prerušený krátkodobý. V tomto prípade budete musieť hľadať spôsoby, ako presunúť anténu do dôvernejšej signálnej zóny alebo jednoducho zmeniť svoj smer.

Pri identifikácii problémov s technikou musíte konať z hľadiska situácie.

 1. Ak bol signál prerušený, a s ním vypnutý TV alebo predponu, stojí zaistiť si, že napájanie domu alebo bytu nie je rozbité. Pri používaní zásuviek so sieťovými filtrami, musíte skontrolovať, či tlačidlo vypnutia nefungovalo, ak je to potrebné, stlačte tlačidlo.
 2. Ak prijímač padol alebo „visel“, nie je potrebné sa pokúsiť vykonať bezplatnú opravu, najmä ak je záruka z výroby stále platná. Musíte sa obrátiť na špecialistov na diagnostiku a možnú detekciu manželstva.
 3. Ak sa zdroj problémov stal poškodeným káblom alebo jeho kontaktom, stačí len kúpiť náhradu. Plne obnoví signál.

Kompletná porucha v prípade nedostatku signálu na to môže byť spojená s poškodením vstupu zodpovedného za prenos „obrázkov“. Ak je poškodený, obraz sa nezobrazí, vyžaduje sa oprava. Dočasným riešením môže byť použitie iných spôsobov pripojenia na vysielanie digitálneho signálu z antény. Okrem toho môže byť technika poškodená skokom napätia v sieti – v tomto prípade je lepšie kontaktovať servisné stredisko.

Ak televízne konzoly zlyhali, jediné riešenie sa vynuluje do stavového stavu. Vykonáva sa podľa pokynov použitých výrobcom.

Po dokončení tohto procesu môžete znova preinštalovať všetky nastavenia, vykonajte vyhľadávanie kanálov.

Pri identifikácii antény ako zdroja, musíte skontrolovať, ako pevne je kábel upevnený v hniezde. Okrem, Je dôležité venovať pozornosť povahe rušenia. Ak budú pokračovať dlhý čas, musíte zmeniť smer antény, experimentovať s upevňovaním a inštaláciou. To dosiahne sebaistý príjem 20 hlavných televíznych kanálov. Niekedy sa ukáže, že vlastný zosilňovač antény nestačí, a výstup je len jeden – kúpiť nové, silnejšie vybavenie.

Ak je problém s nedostatkom kanálov na televízore po zakúpení konzoly, stojí za to zvoliť najjednoduchší spôsob. Existuje „horúca linka“, ktorá pomáha presunúť z analógu na digitálne vysielanie obyvateľov Ruskej federácie. Okrem toho, niekedy jednoduchý reštart konzoly už pripojený k TV. A tiež stojí za to skontrolovať správnosť voľby vstupu, najmä ak je spojenie vykonané cez „tulipán“. Akonáhle je predpona rozpoznaná televíznym prijímačom, môžete spustiť AutoPoysk dostupné kanály v jeho menu.

O tom, čo robiť, ak nie je na televízore s konzolou, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár