Prečo tlačiareň neskúsú a ako problém vyriešiť?

Veľmi častý problém, ktorý sa vyskytuje na MFP – Nedodržanie skenera s plným výkonom zvyšku zariadenia. Táto situácia sa môže vyskytnúť nielen počas prvého používania zariadenia, ale aj po dlhej práci v normálnom režime. Tento článok predstavuje najčastejšie príčiny nefulovateľnosti skenovacieho zariadenia a sú uvedené odporúčania na opravu situácie.

Možní dôvody

Tlačiareň môže začať „rozmarnú“ z mnohých dôvodov. Môžu byť rozdelené do dvoch skupín.

Softvér

Akákoľvek moderná tlačiareň nemá nielen ovládače, ale aj predinštalovaný servisný program, ktorý zjednodušuje prácu so zariadením. Niekedy sa to stane Softvér sa náhodne vymaže alebo nesprávne nainštaluje, A ako výsledok, tlačiareň začína pracovať „Crooked“.

Zvyčajne v prospech tohto členenia sa neustále objaví po odoslaní systémovej správy.

Prítomnosť vírusov Na počítači môže tiež spôsobiť zlyhanie skenera. Najmenej bežným problémom je konflikt vodičov. Častejšie takáto situácia nastane, ak je k jednému počítaču pripojených niekoľko MFP. Tento problém je možný a zariadenia spojené prostredníctvom lokálnej siete.

Hardvér

Takéto problémy sú spojené s „vnútornou plnkou“ zariadenia. Ak je MFP vypnutý, alebo zobrazuje chybu rýchlosti na obrazovke (správa, že toto zariadenie môže bežať rýchlejšie), potom najčastejšie je rozpad spôsobený výstupom USB, kábla alebo poruchy vodiča.

Ako aj niektoré elektrické spotrebiče môžu Vytvorte rušenie v skeneri, napríklad mikrovlnné rúry. Porucha napájania môže tiež spôsobiť Zlyhanie niektorých funkcií. Niekedy v banálne zariadenia Koniec papiera alebo kazety, Používa sa na tesnenie.

V moderných tlačiarňach s funkciami skenera môžu existovať rôzne systémové správy. V niektorých prípadoch môžu byť poruchy skenera spôsobené obvyklým prehriatím zariadenia, ako aj zmena kazety.

Čo robiť?

Ak je zistená porucha skenera, môžete sa pokúsiť vyriešiť problém sami podľa nižšie uvedeného poradenstva.

  1. Nahradiť kábel. Väčšina moderných zariadení, vrátane MFP, pracuje s dlhými USB káblami. Je to veľmi pohodlné, ale nie všetky zariadenia na periférii môžu fungovať správne. Riešením je zmena dlhého kábla k krátkym (nie viac ako 1,5 m dĺžka). Veľmi často po týchto činnostiach, zariadenie začína pracovať bez zlyhaní.
  2. Použite ďalšie programy. Môžete napríklad stiahnuť z oficiálneho obchodu Microsoft Microsoft s názvom „Scanner“. Tento softvér je zadarmo a intuitívne riadenie. Populárny program Vuescan. Je ideálne kompatibilný s MFP Väčšina výrobcov (HP, Canon, Epson).
  3. Aktualizácia ovládača. Pre tlačiareň / skener akéhokoľvek výrobcu na oficiálnej stránke si môžete stiahnuť najnovšie ovládače. Faktom je, že pôvodne inštalované ovládače môžu byť pobúrené, a preto zariadenie nebude fungovať správne. Zvyčajne je tento softvér automaticky nainštalovaný.
  4. Správne nastavenia a pripojenie. Veľmi často používa MFP, ktoré nie sú priradené predvoleným zariadením. Túto chybu môžete opraviť cez ovládací panel.
  5. Nesprávne bliká kazeta. V moderných zariadeniach, mnoho snímačov, ktoré chránia zariadenie, preto s nesprávnou zmenou atramentu, môže MFP začať vážne „visieť“. Ak skener nepracuje po výmene kazety, musí byť nahradený.
  6. Vymazať tlačový front. V kombinačných zariadeniach (multifunkčných zariadeniach) je nemožné simultánne vykonávanie rôznych operácií. To znamená, že nie je možné súčasne poslať sériu dokumentov a skenovania. Ale niekedy tesnenie nejde, a skener nechce pracovať. V tomto prípade musíte prejsť na „tlačový front“ a odstrániť dokumenty v očakávaní.

Uvedené poruchy a metódy ich riešení zahŕňajú iba problémy, ktoré môžu byť opravené nezávisle. Ak žiadna z metód pomohlo, porucha môže byť vážnejšia. V tomto prípade je lepšie kontaktovať špecializovanú dielňu, ktorá produkuje opravu kancelárskych zariadení.

Odporúčania

Niekedy problém, v ktorom skener odmieta pracovať, nie je v samotnom zariadení alebo softvéri, ale v nevhodnom „hardvér“. Môže sa ľahko skontrolovať tým, že pôjdete na „Správca počítačových zariadení“. Oproti regulátoru by nemal byť žltý výkričník. Ak je, potom tu bola nekompatibilita hardvéru. Môžete sa pokúsiť znova nainštalovať alebo aktualizovať ovládače. Ak to nepomôže, jediný výstup bude pripojiť skenovacie zariadenie do iného počítača.

Nedostatok indikátora indikátora farieb naznačuje, že napájací kábel alebo sieťový adaptér je poškodený. V tomto prípade je potrebné vymeniť prvok zlyhal. Osvetlený Červený indikátor Signalizuje poruchu zariadenia.

Keď je potrebné skontrolovať pomalé dokumenty skenovania port, Na ktoré je skener pripojený. Ak je pripojený k USB 1.1, potom sa roztok zmení portom na USB 2.0.

Dôležitý! Pri riešení problémov je skener veľmi dôležitý na dosiahnutie súladu s bezpečnostnými predpismi. Nemôžete sa dotknúť aktuálnych častí zariadenia a batérie.

Poruchy s skenovacím zariadením – celkom častý fenomén. Väčšina z nich však môže byť úplne opravená nezávisle na odporúčaniach uvedených v článku.

Na jeho vyriešení tohto problému nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: