Prečo tlačiareň nevytlačí a čo robiť?

  Skôr alebo neskôr, každý vlastník tlačiarne čelí problémom s tlačou. A ak náhle zariadenie prestalo reagovať na tlač, zdá sa, že to vymenila. Avšak často porucha tohto druhu pevnej látky a technika môže slúžiť na niekoľko rokov. Z materiálu tohto článku sa dozviete o príčinách problému a ako to vyriešiť.

  Možní dôvody

  V mnohých prípadoch nemá zlyhanie tlačiarne z tlače žiadny vzťah k zlyhaniu tlačiarne alebo samotného počítača. Môže existovať niekoľko dôvodov. Podmienedne sú rozdelené do 2 kategórií: technický a softvér. Prvé sú spojené s káblom a zariadením, druhým – s. Zároveň môže byť problém odlišný.

  Tlačiareň často nevytlačí dokument / obrázok z počítača / notebooku, ale dá ju do frontu. V niektorých prípadoch nevidí tlačové zariadenie vôbec. Chyby softvéru sú spojené so systémom Windows, ovládače a aplikácie. Počas hardvéru existujú problémy so zariadeniami, výživou, papierom a atramentom / práškom.

  Medzi najčastejšie dôvody sú trochu:

  • Neexistuje žiadne spojenie medzi počítačom a PU;
  • Tam bol tichý front;
  • Tlačiareň nie je vybratá na tlač;
  • Bol tam konflikt vodičov;
  • Vodiči sa nainštalovali nesprávne alebo nie sú nainštalované vôbec.

  Okrem toho tlačiareň niekedy odmietne tlačiť z dôvodu poruchy s kazetou, suenovým papierom, poruchami v tlači. Softvér je zodpovedný za nastavenie tlačiarne v systéme Windows. Niekedy bezpečnostná politika jednoducho zakazuje prístup tlače. Rozpad prvkov OS, chyby vodiča, infekcia vírusmi patria do zložitých prípadov.

  Sieťová tlačiareň nechce tlačia dokumenty Word, PDF súbory, texty online stránok, fotografií, ak je jeho port zablokovaný na vzdialenom PC, je zvolená nesprávna cesta siete, údaje o sieťovom prístupe sú nesprávne.

  Po prvé, je potrebné zistiť, či problémy s prácou tlačiarne alebo problému leží v počítači.

  Čo robiť

  Posudzované pokyny sú vhodné pre tlačiarne rôznych spoločností (napríklad Canon, HP Epson, Brother, Ricoh, Samsung) spustený v systéme Windows od 7 do 10. Riešenie problému závisí od jeho typu. Je to relevantné pre miestne pripojenie a pre sieť. PC môže zobraziť tlačiareň, vydať správu o pripravení tlač. Niekedy dokonca zobrazí prvú testovaciu stránku.

  Stáva sa to, že zariadenie nereaguje na príkaz, dáva správu „Tam bol problém s konfiguráciou“. Stáva sa to, že MFP visí priamo v procese tlače. V ostatných prípadoch zariadenie poskytuje prázdne listy, vytlačené na všetko, čo bolo potrebné. Zvážiť spôsoby riešenia v rôznych prípadoch.

  V prípade poruchy pri inštalácii a prevádzke tlačového systému

  Spočiatku skontrolujte, či je počítač / notebook pripojený, tlačiareň do elektrickej siete. Keď je počítač zapnutý, a tlačiareň – nie, môže sa zobraziť správa, že dokument nie je vytlačený.

  Je zbytočné odošlite dokument alebo tlač na tlač – musíte skontrolovať pripojenie.

  Riešenia sú niekoľko:

  • je potrebné skontrolovať, či je napájaný vodič povolený do zásuvky;
  • Ak je kábel pripojený, ale zariadenie nefunguje, je potrebné skontrolovať stupeň montáže zástrčky k portu;
  • Ak bol kontakt nasadený alebo preruší kábel počas nepresnej cirkulácie, budete musieť nahradiť kábel USB;
  • Ak chcete pracovať sieťovú tlačiareň, potrebujete lokálnu sieť – zariadenie je pripojené cez USB na požadovaný počítač;
  • Rýchlo vyriešiť problém pomôže klasickému reštartu tlačiarne / počítača.

  Keď zapnete tlačiareň na prednom paneli, kontrolky LED sa rozsvietia. Určite pripravenosť na tlač je jednoduchá. Ak je všetko v poriadku, indikátor horí zelenú. Keď je niečo zlé, červené tlačidlo sa rozsvieti.

  Kontrola pripojenia zariadenia

  Keď je tlačiareň nainštalovaná správne, je v zozname týchto zariadení, ktoré sú na PC. Môžete to skontrolovať takýmto systémom: „Ovládací panel“ – „vybavenie a …“ – „zariadenia a tlačiarne“. Keď sa otvorí karta, bude viditeľná, tlačiareň je pripojená alebo nie. Ak je pripojenie, môže byť na ikonu vidieť zelená značka začiarknutia, stav „Ready“.

  Ak chcete rýchlo otvoriť požadovanú kartu, podržte systém Windows a R súčasne, zavádzajte „Riadiace tlačiarne“. Potom vyberte požadovanú vzorku v zozname, ktorý sa otvorí. V prípade, že to nie je, to znamená, že nebol naložený na PC. Potrebujete inštaláciu. Potom musíte reštartovať obe zariadenia.

  Neplatná voľba tlačiarne

  Windows môže byť niekoľko tlačiarní. Pred odoslaním dokumentu alebo tlač fotografií však potrebujete vybrať špecifické zariadenie. Nie všetky otvorené zoznamy sa týka existujúceho tlačového zariadenia. Ak chcete odstrániť chybu, môžete vykonať predvolené nastavenie.

  Otvorte kartu „Ovládací panel“, prejdite na „Zariadenie“, potom kliknite na „Zariadenia a tlačiarne“ a zavolajte na kontextové menu kliknutím na ikonu obrázku tlačiarne. V okne, ktoré sa otvorí, položte začiarknutie pred predvolenou položkou.

  Ak je k počítaču pripojených niekoľko tlačových zariadení (notebook), vyberte si požadovaný z nich zakaždým, keď potrebujete.

  Vartuje tlačový front

  Takmer každý užívateľ počítača čelí skutočnosti, že súbor odoslaný na tlač bude visieť alebo nie je vytlačený. Opakovaný pokus o poslanie na tlač príliš neúspešných. Dôvodom tohto programu je program, a tým viac pokusov o tlač, tým viac dokumentov bude vo fronte. Keď je pripojenie tlačiarne-počítača lokálne, to sa deje zriedka. V prípade sieťových zariadení s touto tvárou neustále. Sa musia uchýliť k čisteniu.

  Je potrebné vyčistiť zo zoznamu všetko bez dokladov o výnimkách. V ovládacom paneli vyberte „Zariadenia a tlačiarne“. Volanie kontextového menu aktívnej tlačiarne, kliknite na tlačidlo „Zobraziť tlačový front“.

  V dispečeri otvoríte tlačový front. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi. Môžete napríklad zvýrazniť požadovaný dokument a kliknúť na kategóriu „Zrušiť“. V druhom prípade vyberte kategóriu „Clear Print Front“. Po kliknutí, všetky dokumenty, ktoré stojaci v zozname budú vymazané. Potom musí zariadenie pracovať v normálnom režime bez zlyhania.

  Často, Pre správnu a neprerušovanú prácu, PU sa musí uchýliť k reštartu techniky. Ak služba pokračuje visieť, choďte nasledovne: Otvorte ovládací panel prostredníctvom administrácie („Vlastnosti“ – „Print Manager“), v okne, ktorý sa otvorí, nájdite položku „Stop“, vymazať súbory z tlačiarní systému32 adresár v priečinku Windows.

  Niekedy pripojená tlačiareň píše, že tesnenie ide, ale nevytlačí. To je vysvetlené skutočnosťou, že tlačové zariadenie nie je štandardne nastavené. PC používa virtuálnu tlačiareň, ktorá dokáže konvertovať dokument do iného formátu.

  Poruchy vodičov

  Vodič sa nazýva program potrebný na správnu prevádzku pripojeného tlačiarne. Bez nej, hlavná technika nevidí tlačové zariadenie. Zvyčajne je jednotka s vodičom zahrnutá v obale a funguje bez chýb. Zlyhania sa môžu vyskytnúť v prípade aktualizácie alebo preinštalovania systému Windows, ako aj obnovenie systému do zvoleného bodu.

  Okrem, Chyba v práci môže súvisieť s poruchami softvéru alebo inštaláciu nového zariadenia. Stáva sa to, že existuje konflikt s tlačiarňou, menej často je problém súvisiaci s vírusmi. Výsledkom je, že tlačiareň nemôže vyrábať prázdne listy, ale tiež spontánne zrušiť tlač.

  Pred prijatím rozhodnutia sa musíte uistiť, že konflikty operačného systému.

  Na tento účel otvorte okno Ovládacieho panela, prejdite na „Všetky položky ovládacieho panela“, sú pokryté „Správcom zariadení“, switting režimu zobrazenia na „malé odznaky“. Ak existujú problémy s ovládačmi, to uvedie výkričníkovi. Ich farba je červená a žltá.

  V tomto prípade musíte odstrániť, a potom znova nainštalovať ovládač tlačiarne. Bez inštalácie v tomto prípade nemôže. Môžete ich odstrániť prostredníctvom ovládacieho panela, nájsť kategóriu „Inštalovať a Odstrániť programy“. Stiahnite si nový balík na oficiálnych stránkach výrobcu špecifickej modifikácie.

  Problémy s kazetami

  Prvým dôvodom je nedostatok atramentu. Keď končí toner, červené tlačidlo sa rozsvieti, zariadenie nemôže vytlačiť zvolený dokument a zastaviť. Monitor sa zobrazí správa o potrebe vymeniť kazetu.

  Tento problém je charakteristický pre atramentové aj laserové tlačiarne. Zvyčajne, Je možné ho určiť na chvíľu pred zastavením tlače, pretože správa pre používateľa PC sa zobrazí opakovane. Ak sú ignorované a tlačiareň nezobrazuje tlačový dokument, skontrolujte úroveň atramentu alebo tonera. Podľa potreby pridajte tekutú atrament / tonera.

  Ak je atramentová technika píše, že farby sú stále dosť, musíte skontrolovať integritu systému zásobovania atramentu. Stáva sa to, že farby vyschnú v dôsledku dlhých nečinných tlačiarenských zariadení. Refraktovanie šetrí situáciu v žiadnom prípade vždy. Najčastejšie si kúpiť originálny atrament.

  Rozbité hardvér tlačiarne

  Pri tlači sa vytlačí poruchy zariadenia, keď sa tlač môže prejaviť rôznymi spôsobmi. Tlačiareň nemusí tlačiť nejakú farbu (napríklad čiernu), farebné škvrny sa zobrazia na papieri. To môže nastať po tankovaní. Súčasne je kazeta v poriadku a tlačiareň je kompatibilná s počítačom. Pokusy nahradiť atrament nedávajú výsledky.

  V prípade, že tlačiareň zlyhá:

  • Stránky môžu byť vytlačené iba čiastočne;
  • Toner sa nemôže opraviť na listoch;
  • Čisté listy z oddelenia nie sú zachytené;
  • Zariadenie nemôže prehrávať fonty.

  Ak sa v tlačiarni vyskytnú poruchy alebo poruchy, môžete sa pokúsiť vyriešiť problém pomocou priloženej inštrukcie. Typicky výrobca dodáva svoje výrobky na pripomenutie, ktoré vám pomôžu určiť typ chyby. Niekedy je problém vyriešený reštartovaním sám tlačiarne. V tomto prípade sa postupnosť akcií pre každý model tlačového zariadenia môže líšiť.

  Ak sa problém nevyrieši, musíte sa obrátiť na servisné stredisko. Zariadenie nemôžete rozoberať, a ešte viac, aby ste čistili foto bubon. Poškodenie jeho pokrytia bude vyžadovať výmenu časti. Hardvérové ​​členenie na odstránenie bez relevantných poznatkov nebudú fungovať.

  Problémy s papierom

  Tlačiareň nemôže tlačiť nič, keď nie je žiadny papier v bunkre. Tu je riešenie najjednoduchšie – vložte nový papier do oddelenia. Mal by ležať s plochým zásobníkom, ale nie je možné zapchať.

  Nevytlačí a ruší papier. Často je spojené s úspor banálneho papiera. Alssible Listy sa vkladajú do tlačiarne, tlačia ich z druhej strany. Rovnako ako pravidlo, že nie sú hladké a často sa natiahnu spolu s ostatnými.

  O zasekuje sa tlačiareň informuje blikajúce červené tlačidlo. Tento problém sa ľahko vyrieši. Je potrebné vytiahnuť zaseknutý list z tlačiarne. Potrebujete mimoriadne úhľadne, nemôžete ho ťahať s trhlinami. Z toho, časť roztrhaného listu môže byť oneskorená v bývaní, pretože v budúcnosti bude mať veľa poslúchať. Niekedy kvôli nerešpekcii musíte tlačiareň rozobrať.

  Keď je referená list nie je viditeľný, musíte otvoriť kryt zariadenia a odstrániť kazetu. Väčšina modelov za sebou sa nachádzajú valce, ktoré prispievajú k dodávke papiera. Ak je zaseknutý zaseknutý, tam bude zoznam. Musí byť úplne vytiahnutý, neopustí sa na hriadeli aj najmenšie kúsky roztrhaného papiera. Nie je možné dovoliť, aby zostal na valcoch.

  Odpoveď počítadla

  Táto funkcia je charakteristická pre mnoho tlačových zariadení. Niektoré zariadenia sú určené pre určitý počet stránok. Po požadovanom množstve sa aktivuje počítadlo blokovania. Toto vydáva správu o potrebe vymeniť kazetu. Avšak často toner v bunkre je stále veľa.

  V tomto prípade bude najjednoduchším riešením čiastočnou analýzou kazety a správnu inštaláciu snímača. V rôznych modifikáciách sa to uskutočňuje v rôznych schémach. Ak chcete vybrať požadovaný, musíte poznať model tlačiarne a kazetu určenú na to. Priemerný postup trvá približne 10-15 minút. Po inštalácii počítadla je kazeta umiestnená na mieste, zahrňte tlačiareň, počítadlo sa spustí. Teraz je technika pripravená na tlač.

  Odporúčania

  Ak pracovná tlačiareň funguje po tankovaní alebo aktualizácii systému Windows odmieta tlačiť dokumenty z počítača, notebooku alebo tablet, tlač je zavesený a technika skenuje dokument bez tlače alebo visí, aby sa začal, určte presne tam, kde sa problém leží. Ak potrebujete zastaviť tlačový front, nezabudnite na reštartovanie systému.

  Ak atramentová tlačiareň nefunguje, je potrebné skontrolovať správnosť tankovania, odstrániť pravdepodobnosť sušenia atramentu v tlačovej hlave alebo vytvorenie leteckej dopravnej zápchy v CHSH Plume. Okrem toho sa musíte uistiť, že neregistrovaná kazeta nie je zablokovaná.

  Aby ste zabránili hlavu hlavy sušiacimi farbami, nie je možné dovoliť, aby dlhé prestoje tlačového zariadenia. Je lepšie kúpiť originálny atrament pre tlačiareň, sušia pomaly neoriginálne farby. Ak už blokovanie má, je potrebné vyčistiť prívodné trysky.

  Môžete sa zbaviť malej trubice pomocou špeciálneho užitočnosti tlačiarne. Každá značka môže byť nazývaná inak („čistenie tlačovej hlavy“, „čistenie“, „Deep Cleaning“). Počas čistenia, prepláchnutie slučky atramentu pod tlakom. To vám umožní zbaviť sa leteckej dopravy alebo farby zrazení.

  ale Aj keď má inštalačný disk podporu čerpadla, nie je z žiadnej tlačiarne. Musíte sa zbaviť blokovania manuálne potrubím a premytím špeciálnou tekutinou. Pokiaľ ide o typ hlavy, v moderných modeloch atramentov nie je zabudovaný do kazety, ale v samotnom tlačiarni. Ak to zlyhá, je ľahšie kúpiť nové zariadenie, pretože jeho výmena bude veľmi drahá.

  Ak je príčina tlačiarenského závesu v „pokazenom“ súbore, aby ste obnovili tlačiareň, musíte zrušiť tlač a vyčistiť ho. Je potrebné ho zakázať a potom, keď je tlačiareň preťažená úlohami. Ak zariadenie nezávisle prejde do režimu offline, musíte skontrolovať pripojenie a napájanie.

  Podrobný pohľad na vyhľadávanie z dôvodov, pre ktoré tlačiareň nevytlačí, je uvedený v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: