Prečo tlačiareň vidí kazetu a čo s tým robiť?

Tlačiareň je nepostrádateľným asistentom, najmä v kancelárii. Vyžaduje však zručné odvolanie. Často sa to stáva Zariadenie prestane rozpoznať kazetu. Najčastejšie sa to stane po inštalácii novej vzorky alebo tankovanie starého. Je ľahké to pochopiť, pretože zariadenie sa zobrazí na obrazovke zariadenia, ktoré je atrament skončený. Odstránenie tejto poruchy môže byť nezávislá. Najprv sa však bude musieť vysporiadať s dôvodom, ktorý spôsobil problém.

Hlavné dôvody

Ak tlačiareň nevidí kazetu, mali by ste najprv zistiť, čo to spôsobilo. A môže sa stať s novým atramentom a po tankovaní. Existuje množstvo problémov, v ktorých sa zobrazí rovnaká správa o absencii atramentu alebo kazety v tlačovom zariadení.

 1. Najčastejšie sa chyba spôsobí nesprávne nainštalovanú kazetu. Pri umiestnení položky do požadovaného priestoru sa môže vyskytnúť pripojenie niektorých častí. Často sa to stane, že PZK nie je úplne vložený na svoje miesto.
 2. Inštalácia zariadenia inej značky. Najčastejšie, rôzne firmy vytvárajú špeciálne blokovacie systémy. To sa robí tak, že spotrebitelia neustále získali náhradné diely a materiály len určitú značku.
 3. Značka zariadenia a typu atramentu sa nemusí zhodovať. To vedie k tomu, že tlačiareň nevidí kazetu a je dokonca schopný zlyhať pri práci.
 4. Pomocou atramentu, ktoré sa aplikujú na papier iným spôsobom. V niektorých technike platí len definovaná farba.
 5. Poškodenie snímača, ktorý poskytuje signál, ktorý je prístroj pripravený na tlač.
 6. Poškodenie alebo kontaminácia čipu na kazete. Tiež môže byť čip inštalovaný s skreslením.
 7. Pri výmene jednej kazety iným, niektoré akcie boli nesprávne.
 8. V PPC nie je žiadna farba.
 9. Chyba softvéru.
 10. Čip nefunguje, ktorý monitoruje úroveň atramentu v zariadení.
 11. Tlačiareň nemôže detekovať čiernu alebo farebnú kazetu.
 12. Kazeta je vyplnená, ale jej životnosť uplynula.
 13. Malfunkcia SNPH.
Prečítajte si viac  Zanussi Split Systems Review

Riešenie problémov

Najčastejšie dôvod, prečo nie je kazeta viditeľná pre tlačiareň, leží v čipe. Je to pravidlo, že je to spôsobené tým, že čip je znečistený, alebo sa nedotýka kontaktov, ktoré sú umiestnené v tlačovej hlave. A tu Poškodenie kontaktov v samotnom tlačiarni – Toto je najbohatšia vec, ktorú môže kazeta neviditeľná na zariadenie. Stojí za zmienku, že existuje niekoľko určitých akcií, ak atramentová tlačiareň vydáva informácie o absencii atramentu. Začnite podľa S vypnúť Zariadenia na minútu alebo dve. Potom by sa mal opäť zapnúť a inicializovať.

Keď je tlačené zariadenie zapnuté, nasleduje Odstráňte a potom znova nainštalujte nádobu na farbu na mieste. Ak to chcete urobiť, musíte otvoriť veko jednotky. Musí počkať, kým sa vozík nedostane do určitej pozície. Potom môžete nahradiť.

Okrem toho, keď je správne nainštalovaný, musí byť počuť kliknutím potvrdenie o upevnení nádoby v vozíku.

Je dôležité uistiť sa, že kontakty kazety, keď je nahradené. Nemali by byť stopa farby alebo akékoľvek výsledky oxidačných procesov. Môžete použiť na čistenie obyčajný eraser. Je tiež žiaduce kontrolovať a v prípade potreby vyčistiť kontakt s alkoholom, ktoré sú umiestnené na vytlačenej hlave zariadenia. Po tankovaní je dôležité Resetovanie počítadla, V opačnom prípade bude zariadenie myslieť, že atrament chýba. Ak sa použije plniteľná náplň, potom je to potrebné stlač tlačidlo Na neho. Ak áno, potom môžete Zatvorte kontakty. Niekedy dosť na nulu Získajte kontajner s atramentom, a potom ho vložte na miesto.

V systéme nepretržitej dodávky atramentu na nulovanie nevyhnutne Špeciálne tlačidlo. Stojí to za zmienku Na tlačiarňach niektorých značiek, ako je Epson, resetujte úroveň atramentu pomocou programu PrintHelp. Často sa stáva, že zariadenie vidí pôvodnú atramentovú vôľu a PZK alebo SNPH nie je. V tomto prípade nasleduje Skontrolujte kontakt čipov Kazeta s kontaktmi na tlačenej hlave. Ak chcete odstrániť túto poruchu, môžete použiť zložené kúsky papiera, ktoré musíte vložiť do zadnej časti kontajnerov atramentu.

Riešením tohto problému bude aj inštalácia pôvodnej novej kazety.

Dôležitým bodom je Hladká poloha čipov na kazetách. Často pri ich čistení sa posunuli. V tomto prípade musí byť čip zarovnaný, a potom vrátiť atrament na miesto. Niekedy máte nahradiť čip na nový.

Prečítajte si viac  Dizajn izbovej apartmánovej plochy 30 kV. M: Príklady registrácie

Feed Farbe môže tiež zastaviť v dôsledku dlhého stojaceho zariadenia bez práce. To vedie k tomu, že zostávajúci farba na dýzach a svorkách je zmrazený. Eliminácia tohto problému je V čistení dýzy. Môže to byť manuálne alebo automaticky. Aby tlačiareň zobrazovala kazetu, dostatočnú Správne správne svorky, Používa sa na fixáciu. Tiež skontrolujte, ako je kryt zatvorený, umiestnený nad tlačiarenskými strojmi. Ak je na snímačoch snímačov kazety ochranná nálepka, je potrebné ju odstrániť.

Stará verzia čipu je často chyba. Eliminácia leží Pri kúpe novej kazety. Neschopnosť rozpoznať atramentový mlyn môže byť niekedy ukrytý v nekompatibilite svojho typu s tonerom. Rozhodnutie bude Získavanie vhodného SSR alebo pzk. Dôležité Po vykonaní pokusu o odstránenie poruchy sa zakaždým reštartuje zariadenie.

Treba mať na pamäti, že väčšina moderných modelov tlačiarne má vstavaný systém Riešenie problémov. Tento systém často môže nezávisle opraviť niektoré typické chyby.

Odporúčania

Prvá vec, ktorú treba venovať pozornosť, keď tlačiareň nevníma kazetu je Tipy poháňané v pokynoch. Ak je stará kazeta s najväčšou pravdepodobnosťou určiť úroveň atramentu. Keď je atramentová nová a vhodná značka a inštalácia je vyrobená tak, ako by mala, potom najlepšie Využite Radu z oficiálnej technickej podpory služby konkrétneho výrobcu. Niektoré značky majú vlastné vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť pri výmene kazety.

Nákup SRSH alebo PZK je žiaduci pre oficiálnych predajcov, V opačnom prípade existuje možnosť nákupu falošnej kazety. Originál často môže produkovať podobnú atramentovú vôľu od iného výrobcu. Súčasne sa problémy vyskytujú veľmi často kvôli žetónom. Pri inštalácii kazety v zariadení nie je v žiadnom prípade na nej stlačiť s nadmernou silou. Lisovanie kontajnera v tryske, skôr povedie k ešte väčšiemu členeniu. Tiež nie je možné získať kontajner s atramentom, než sa vráti do pôvodnej polohy. To môže viesť k rozpadu tlačiarne, ako aj poškodenia toho, kto dostane kazetu.

Prečítajte si viac  Všetko o Canon Inkjet MFP

Ak je kazeta prepracovaná prvýkrát, mali by ste požiadať o radu profesionálov predtým. Odporúča sa vopred pred tankovaním, aký typ farby alebo tonera sa musí použiť. Tieto informácie sú spravidla uvedené v pokynoch zariadenia. Nesnažte sa vyplniť kontajnery AREW, ktoré nie sú určené na to. Ak sa atramentová vôľa nevzťahuje na vyhodnotenie, potom lepšie Kúpiť nový. Niektoré SSRS poskytujú napájanie z USB kábla alebo batérií. V tomto prípade je dôležité uistiť sa, že je to určite. Často pri poháňaní USB v systéme je špeciálny indikátor. Pri práci z batérií sa môžete pokúsiť len nahradiť novým.

Kazety, podobne ako všetky detaily tlačiarne, majú svoje vlastné život. Stojí za to stráviť periodickú kontrolu celého zariadenia s cieľom identifikovať problémy, ktoré vznikajú v súvislosti s tým včas. V prípade poškodenia iných vnútorných častí tlačiarne, okrem atramentu, nasleduje Obráťte sa na špecializované servisné stredisko. DIY Oprava môže viesť k ireverzibilným dôsledkom.

Zriedkavo, ale stáva sa, že dlhodobá prevádzka tlačiarne vedie k jeho zlyhaniu. V tomto prípade bude najlepším riešením akvizície nového tlačového zariadenia.

Čo Ak tlačiareň nedefinuje Catridge, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: