Problémy so zvukom v televízii: Príčiny a spôsoby ich vyriešenia

A aspoň teraz dokonca módne povedať: „Nepozerám na televíziu“, v mnohých prípadoch nie je nič viac ako sinusiness. Aj keď sa používa hlavne ako monitor, prostriedok na sledovanie filmov a videa na internete – to je všetko rovnaké TV. Nepríjemné, keď zlyhá. Je to paralyzuje plány na známy voľný čas. Jeden zo spoločných porúch – problémy so zvukom v televízii. Zvážte viac príčin a spôsobov, ako ich vyriešiť.

Možné príčiny nedostatku zvuku

Na prerušeniach zvuku je potrebné rýchlo reagovať, inak „lietanie“ môže akustický systém. Ak chcete identifikovať príčinu rozpadu zvukového prenosu nie je tak ťažké, aj ten, kto chápe zariadenie v televíznom zariadení. Nasledujúce situácie sú častejšie spojené so zvukovými problémami:

 • Po zapnutí zvukovej techniky nie je okamžite;
 • Pri prepínaní kanálov sa pozoruje riadok zvuku – dlhý alebo krátkodobý;
 • Hlasitosť nie je možné nastaviť na diaľkovom ovládači alebo na samotnom zariadení;
 • Zvuk sa stal tichším na obvyklých indikátoroch objemu.

Dôvody, prečo sa to stane, je tiež typické. Priepasti zvuku môže byť spôsobené:

 • Banánsky náhodný zapnutie tlačidla „NO SOUND“ na diaľkovom ovládaní, obrovské množstvo ľudí si to nevšimne a nepredpokladajte, že takéto tlačidlo je tam, spôsobujú, že sú majstri na častej situácii;
 • Narušenie konzoly – batérie skončili, kontakty vyhoreli, diaľkový ovládač bol jednoducho zlyhal kvôli uplynutiu životnosti životnosti;
 • Rozdelenie samotného systému rečníka, ktorý je vážnejší;
 • Defekt zosilňovača v dôsledku poškodenia drôtov (napríklad spaľovaných kontaktov);
 • deformáciu procesora;
 • rozbité stĺpce alebo akustické headset;
 • Klesla riadiaca doska.

Ak je zariadenie zapnuté, a zvuk z reproduktorov nejde, môžete pôsobiť ako riziko, že robíte niečo ešte horšie. Môžete napríklad len pokojne reštartovať zariadenie a zarobí sa v normálnom režime. Ak to nefungovalo, dáva zmysel rozobrať konzolu. Skontrolujte, či batérie fungujú, potrebujete takmer prvý.

Ak to nie je o tom, môžete sa pozrieť na čipy a konektory v televízii.

Bežné chyby

Okamžite hriech na akustiku nepotrebujete, pretože iné prvky sú schopné zlomiť. Ak zvuk prudko zmizol, priamo počas sledovania, pravdepodobne v mikroobvode sa uzáver stalo. Pokračovanie môžu byť spálené kvôli slabému pripojeniu alebo, ktoré sa deje častejšie, vďaka napätiu skoky. Ale keď je mikroobvod mimo objednávok alebo fúkaných kontaktov, zvyčajne sa vyskytuje charakteristická vôňa Gary. Niekedy dokonca ísť dym. Ak sa to stalo, kábel musí byť vytiahnutý zo siete a pozvať domov majstrov. Potreboval opravu profesionálov.

Deformácia

Ak sa počas prezerania namiesto konvenčného zvuku, kliknutia, ak sa televízor zvrátuje a „Stutters“, ak je zvukový riadok ako „plaváky“, táto situácia je tiež potrebná na riešenie rýchlejšie. Ak sa zvuk prudko stal slabým, niečo v pozadí rachí alebo pípnutia, najprv skontrolovať, alebo je to presne v televízii. K zariadeniu je možné pripojiť notebook alebo iná technika, skontrolujte ich nastavenia. Ak je televízor bzučanie, pri sledovaní kanálov sa tento krok preskočí.

Nasledujúce dôvody pre periodické zhoršenie zvuku alebo neustále stanovené zlé zvuk v televízii sú možné

 • Problémy s rádiovým kanálom – v tomto prípade musíte pozvať špecialistu na opravu;
 • Procesorové poruchy – musia tiež kontaktovať servisné stredisko;
 • Zlyhanie na pamäťovej karte – a tento problém bez profesionálnej pomoci nie je vyriešený.

Dúfam, že všetko bude držať sama o sebe,. Samozrejme, ak zapnete / vypnete televízor a problém zmizol, nie je potrebné znova vyhľadávať.

Ale ak je skreslený zvuk, že a prípad pripomína seba, je čas zavolať majstrom.

Vzhľad s neskorou

Zvuk môže spadnúť za video alebo nie je potrebné sa s ním zhodovať s vážnym spomalením – to je tiež pomerne obyčajný typ rozbitia. Odborníci hovoria:

 • Ak je zariadenie zapnuté, neexistuje žiadny zvuk, ale po chvíli sa objaví po chvíli, od 10 sekúnd do niekoľkých minút, môže byť v zlomeníku konektora na televízore; Tento problém môžete opraviť v servisnom stredisku;
 • Ak zaostáva zvuk, poruchy dynamiky nie sú vylúčené, ale môže byť diagnostikovaný len hlavný;
 • Nakoniec to môže byť pri vylučovaní kontaktov, čo je tiež eliminované v servisnom stredisku.

Nebezpečný príbeh – Snažte sa odstrániť rozpad sama, ak neexistuje dôvera v jeho vlastné skúsenosti v tejto časti. Zvuk prestal pracovať, všetky bezpečné metódy seba-diagnostiky a opravy nepomohli, je potrebné vyriešiť otázku prostredníctvom servisného strediska.

Zmiznutie pri prezeraní

Ak zvuk prudko zmizol, a v miestnosti bol umiestnený na mieste, zosilňovač signálu by mohol spáliť a zodpovedný za zvuk mikroobvodu. TV okamžite sa musí vypnúť, odstráňte kábel zo zásuvky.

Ak zmizne zvuk pri prezeraní z času na čas, ale potom je obnovený sám o sebe, je to pravdepodobne v prípade prehriatia niektorých elektronických komponentov. Prehrieva sa, ochladzuje a potom sa znova zapne. Nie je však nič, čo by sa radovalo: skôr alebo neskôr tento komponent spaľuje a plná oprava je stále.

Ak zvuk a video na televízore súčasne zmizne, uistite sa, že zariadenie nie je pripojené k televízoru. To znamená, že prepnite na normálny kanál. Ak je na kanáli, všetko je v poriadku, prípad je s najväčšou pravdepodobnosťou v kábli. Takéto káble môžu úplne zlyhať: Potom obraz zmizne a zvuk. Ale často sa zlomia čiastočne, potom zvuk zmizne s jasnou bežiacou obrazovkou. Pri prehrávaní zvuku v vysielaní nebude problém.

Dôležitý! Zvuk zmizne na jednom alebo viacerých kanáloch. Ak len v jednom, s najväčšou pravdepodobnosťou, dôvod nie je v televízii, ale v rozpore s vysielaním konkrétneho kanála.

Žiadny zvuk, keď zapnete

Pred prenášaním televízora k službe sa musíte uistiť, že tlačidlo hlasitosti nie je na nule. Podivne, ale ľudia zabudnú skontrolovať prvé banálne príčiny údajné poruchy. Opäť nezabudnite na tlačidlo „Vypnutie zvuku“ na diaľkovom ovládaní. Môže byť nevyplnená po celú dobu použitia s diaľkovým ovládaním, ale jeden deň niekto náhodne tlačí ju (napríklad, dieťa), a potom len hádať, ako to bolo tak jednoducho rozbité TV.

Ak nie je presne v diaľkovom ovládači, ale môže to zlyhať, musíte TV vypnúť. Získajte kábel z výstupu, počkajte pár minút. Zariadenie znova zapnite pomocou diaľkového ovládača. Ak sa nezobrazí zvuk, je to pravdepodobnejšie, v „triedenie“ reproduktorov alebo zlyhania kontaktov.

Skontrolujte možnú príčinu rozbitia môže byť pripojená k slúchadlá TV. Ak sa zvuk prejde do slúchadiel, potom rozbili reproduktory v televízii. Slúchadlá môžu byť vypnuté, pretože potrebujete telefonovať a zavolať majster. Alebo len loď zariadenia do auta a riadiť ho do servisného strediska.

Nedostatočný objem

Ak sa televízor stane viditeľným na pracovné pokoj s rovnakými indikátormi na diaľkovom ovládači, možno na diaľkovom ovládači niekomu nepostrehnuteľne zapnulo nočnú funkciu. Alebo zapnuté a zabudli na to. Možno, že konzola sama nefunguje, ale v tejto situácii je to vzácny prípad.

Ak sa problém nezmizne, a prepínanie / vypnutie nepomôže, budete sa musieť obrátiť na majstra. Rozdeľuje reproduktorový systém, skontrolujte reproduktory, čipy, zosilňovače.

Žiadna regulácia

Ak sa automaticky nezvolí, nie je pripojený, to znamená, že nie je pridaná a nie opäť neznížená, musíte začať s kontrolmi. Ak je zvuk bez diaľkového ovládača regulovaný, je čas na zmenu diaľkového ovládania. Ak manuálne na televízore, nastavenie je tiež nemožné, možno budete musieť resetovať nastavenia do továrne. TV je možné aktualizovať, čo sa stane neustále, v konkrétnom prípade neprešiel, odtiaľto a zvukových problémov. Napríklad aktualizácia začala a vlastník televízora priamo v procese ho vypnul, hlavná požiadavka inštalácie nového firmvéru nie je splnená. Odtiaľto a zvukových problémov.

Iné „terapia“ ako rollback pre predchádzajúcu verziu firmvéru. Ak televízor po samotnom aktualizácii nespustí, musíte reštartovať ručne. A majiteľ by mal vidieť oznámenie na obrazovke, že aktualizácia bola úspešne zavedená.

Užitočné poradenstvo

Tam je taký názor, že na usporiadanie pohodlného televízneho zvuku môže byť samotné zariadenie pripojené k externému reprodukčnému systému. Dnes sa aktívne používajú 4 druhy takýchto systémov: jednoduché akustické stereo systémy, multikanálové kompaktné systémy priestorového zvuku, plnohodnotné systémy typu „domáceho kina“, saunbars. Jednoduché akustické systémy budú vhodné v nasledujúcich prípadoch:

 • Nechcem preplatiť na zbytočný objemový zvuk;
 • Hudobné pozadie nie je také dôležité ako dialógy vo filme;
 • Izba, v ktorej TV stojí za to, že to nie je tak skvelé, aby ste mu poskytli naozaj chladný chický zvuk;
 • Byť veľká izba, ale nechcem ho spojiť so stĺpcami.

Kompaktný multikanálový zvukový systém bude vyhovovať tým, ktorí chcú zlepšiť zvukové charakteristiky televízora bez veľkých investícií. Ale systémy plného rozsahu sú vhodné pre tých, ktorí majú v úmysle zabezpečiť skutočné domáce kino vo veľkej miestnosti. V tomto prípade bude zvuk Willopach veľmi vysoká kvalita.

S týmto akvizíciou budú splnené znalcovia sledovania filmov s ideálnou zvukovou stopou.

A ďalší pár dôležitej expertnej rady o správnej prevádzke televízora.

 • Dokonale, ak je televízor mimo okien. A tiež neviete vedľa vykurovacieho zariadenia. Medzi systémom Windows – Ďalšou nevhodnou televíznou oblasťou. To všetko povedie k rýchlejším zlyhaniam, vrátane a spojené so zvukom.
 • Kvôli elektrostatickému poľa okolo televízora sa mnoho prachu akumuluje. A bude to častá príčina porúch, ak nie je včas odstránený. Aspoň niekoľkokrát za rok potrebujete odstrániť prach s vysávačom. Prirodzene, televízor by mal byť odpojený od napájania.
 • Ak príde na LCD TV, nemali by ste jej dať pracovať 6 a viac hodín v rade. Musíte chrániť techniku ​​pred otrasmi, zmeniť žiarovku včas. Pri prenose zariadenia do inej miestnosti by sa malo urobiť čo najviac.
 • Plazmová televízia je chladená sám, špeciálny ventilátor je zabudovaný do neho. A ak došlo k nejakým zmenám vo ventilátore (zvuk), má zmysel volať majstrov na diagnózu.
 • LCD monitory a plazmové televízory sú utrite špeciálnymi obrúskymi, ktoré sa predávajú v elektrických obchodoch.
 • Takýto stres môžete usporiadať TV tak časté zapnutie / vypnutie.

  Ak sa budete riadiť týmito bežnými tipmi, riziká, že zvuk alebo obrázok je zrušený v televízore. Technika bude slúžiť dlhú dobu a každý deň poteší bezchybnú prácu.

  O tom, čo robiť, ak na televízore nie je zvuk, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: