Samolepiaci papier pre tlačiareň

Všetci sme zvyknutí na kancelárske listy a fotografický papier, ale okrem nich existuje aj mnoho ďalších dopravcov pre atramentové tlačiarne. Napríklad, samolepiaci papier. Toto je špeciálny materiál, ktorý je dvojité plátno. Pod jeho povrchu je štandard, ako v obvyklých, a zhora je pokrytá lepidlom a chránené pred mechanickými účinkami zvonku osobitne určených na tento film.

Nedovoľuje, aby zahraničné subjekty náhodou držať tlačeného výrobku.

Keď je to potrebné, môžete odskrutkovať vrchnú vrstvu a nalepené na druhú stranu takmer na ľubovoľnom povrchu. Nie je to tak často používané, ale vďaka tomu, nové príležitosti sa otvárajú, čo môže pomôcť pri rozvoji podnikania. Je dobre vhodný pre tlačové nálepky a samolepky, ktoré môžu slúžiť ako dobrá reklama.

Zvláštnosť

Self-palce pre tlačiareň je vyrobená na lepkavom základe. Obsahuje 4 vrstvy. Prvý z nich papier, po ktorom nasleduje silikón, potom lepkavý, potom posledná vrstva, ktorá je navrhnutá tak, aby chránila lepiacu plochu a neskôr bola odstránená. Ak chcete použiť na takéto listy obrazu, existuje niekoľko spôsobov: Offset, obrazovka a iné.

Self-Tech má množstvo rôznych formátov vhodných na rôzne účely. Trh na predaj takýchto výrobkov možno rozdeliť na profesionálne a neprofesionálne. Ak chcete vytlačiť niečo ako malý obeh, to bude vyhovovať druhej možnosti. Zostane len vybrať formát a typ vlastnej kľúče.

Jeho výhody, okrem mnohých veľkostí, formátov a farieb, je tiež jeho prijateľnú cenu, prezentáciu a pohodlie v používaní.

Preskúmanie druhov

Existujú rôzne typy vlastnej klasifikácie niekoľkými značkami.

Vo formáte

Samolepiaci papier je rôzne formáty:

 • A4;
 • A3;
 • A3 +;
 • A2.

Milovníci a plechy s divíziami

Spravidla, listy A4 a A3 majú zárezy. Sú potrebné plechy, aby boli hotové štítky ľahko odpojené od základne. Samolepky môžu mať akýkoľvek tvar: štvorcový, okrúhly, oválny a iní.

Počet samolepiek na jednom liste sa môže líšiť v závislosti od formy a veľkosti produktov, je jeden list umiestnený zo štyroch na 66 kusov.

Rovnako ako samolepiaci papier môže byť predávaný v plávajúcich sa bez skrutiek.

Typ povlaku

V závislosti od toho, aký typ povlaku, Self-brankár môže byť niekoľko druhov.

 • Termotransfer. Obsahuje mikrokapsule, v ktorých sa farba nachádza. Pri určitej teplote tieto kapsuly praskli.
 • Zmäkčenie vína. Môže byť potiahnutý alebo bez neho. Tento typ je určený na vytvorenie krásnych štítkov pre balíky, fľaše a tak ďalej.
 • Valcovaný. Keď potrebujete vytlačiť čokoľvek veľké vydanie, je ľahšie urobiť matný papier predávaný v rolle.

Rozmery

Najčastejšie sa samolepiaci papier predáva vo formáte A4. Jeho rozmery Normy: 297×210 mm s uhlopriečkou 364 mm. Rozmery formátu A3 sú 297×420 mm. Listy formátu A4 môžu mať:

 • 2 bunky (veľkosti každého 210×148.5 mm);
 • 3 bunky (210×99 mm);
 • 4 divízie (105×148.5 mm);
 • 6 divízií (105×99 mm).

Okrem týchto najbežnejších možností rozdelenia existujú aj iné. Najväčší počet divízií, ktoré môžu mať listy predávané v obchodoch: 189. Veľkosť každej divízie v tomto prípade bude 25,4×10 mm.

Okrúhle bunky môžu mať iný priemer, z ktorého bude počet buniek tiež závisieť.

Textúra

V závislosti od textúry sa samolepiaci papier deje rôzne možnosti.

 • Matný. Taký papier nemá náter.
 • Semi-muž a lesklý. Tento typ papiera znamená, že má potiahnutý, hladký na dotyk a svieti zo svetla. Tento typ papiera sa často používa na tlač fotografií, pretože prirodzený účinok je vytvorený vďaka takýmto papierom.
 • Metalizovaný. Má tenkú vrstvu kovového postreku.
 • Laminovaný. Často sa používa v tlačiarni všetkých druhov dôležitých, ako aj vizitiek a samolepiek.

Farby

Samolepiaci papier môže byť nielen biela farba, ale aj iné, čo značne robí jej širšie príležitosti a sféra, v ktorej sa vzťahuje.

Biely upevnený Papier sa často používa na výrobu loga, čiarových kódov, informačných samolepiek.

Jasný papier Odporúčajú sa rôzne farby, ako aj neon a striebro, sa odporúčajú používať na prilákanie pozornosti spotrebiteľa.

Priehľadný papier Najčastejšie sa používa na fľaše, plechovky, šampóny, sprchové gély a tak ďalej.

Dôležité Tip: Po zvolení papiera pre presnosť a prehľadnosť obrazu pri tlači je lepšie prejsť na nastavenia tlačiarne a skontrolovať, či je všetko indikované správne.

Populárne výrobcovia

Firma Lomond je jednou z najobľúbenejších v tejto oblasti. Výrobcovia robia bilaterálne listy lesklého papiera s divíziami a bez divízií na bunkách. Okrem bielej a farby tiež produkujú transparentný, strieborný a metalizovaný papier.

Ďalšia slávna firma pre výrobu samolepiaceho papiera – ist. To robí mnoho typov papiera rôznych formátov. Ak užívate formát 10×15 cm, môžete dokonca nájsť niekoľko typov hustoty. Rovnako ako predmet ich výroby je lesklý, satén, semi-stolička a supervízny papier.

Hlavným rysom spoločnosti Inko je výroba vlastných kľúčov pre tlačiarne nazývané atramentové. Tieto listy patria do kategórie lacné.

Firma Život robí vysoko kvalitný potiahnutý papier s rôznou hustotou. V miestach predaja nájdete súbory, v ktorých sú obojstranné listy.

Kde sa vzťahuje?

Samolepiaci papier je veľmi široký rozsah aplikácie.

 • Najčastejšie sa takáto papier používa na vytvorenie štítkov. Používajú sa v priemyselnom podnikaní, napríklad na predaj potraviny, oblečenie, domáce spotrebiče, starostlivosť o výrobky, drogy. A tiež na samolepiace nálepky na tlačové nálepky pre seba, ako aj na predaj.
 • Office Pracovníci často používajú tento dokument Nepodporujte dokumenty z ruky, pretože to trvá veľa času.
 • Pokiaľ ide o štítky, Self-Tech sa používa ako nosič informácií od výrobcu. Kupujúci, po prečítaní, robí závery a rozhoduje o tom, či by mal kúpiť jeden alebo iný produkt.
 • Ako aj na sebaobslužné Print Reklamné produkty a umiestnené na špeciálnych miestach, kde ich môže potenciálny kupujúci vidieť. Tak, samolepiaci papier je produkt potrebný na podnikanie. Ľudia, ktorí majú svoje vlastné podnikanie, alebo vytlačiť niečo samotné, ušetriť veľa peňazí, alebo niekto objednal.
 • Ďalším výberom samolepiaceho papiera: Poštový. S ním sa aplikuje adries na obálku rýchlo a ľahko.
 • Cenovky – jedna zo spoločných oblastí uplatňovania takejto papiera.
 • Exportné dokumenty, Označenie na prepravu.
 • Domy Takýto papier môže byť tiež veľmi užitočný: s jeho pomoci sa môžete smiať poháre s zvratmi. Pre takýto cieľ je lesklý papier lepší, pretože sa nebojí vody.

Okrem všetkých vyššie uvedených účelov môže byť samolepiaci papier užitočný pre tlač fotografií, aplikácií a všetkého, čo môže prísť s predstavivosťou.

Ako si vybrať?

Pri nákupe takéhoto papiera je dôležité venovať pozornosť niektorým parametrom.

 • Kvalitné vlastné kľúče. Je dôležité zvoliť si listy, ktorých hrany sú dokonale hladké, inak výrobky môžu skórovať v tlačiarni, a to bude ťažké extrahovať, že nielen plechy môžu byť zničené, ale samotná tlačiareň. Môžete tiež pokaziť tlačiareň v šancí, ktoré sa zobrazia na hárku, alebo klinov, z ktorých sa následná tlač bude pokazená, pretože papier bude uviaznutý v zariadení. Zároveň môže byť oprava tlačiarne drahá, preto kvôli bežnému nepozornosti môžete stratiť veľa peňazí.
 • Rezanie. Je dôležité vysledovať hasenie byť dobrou kvalitou. Každý prvok by mal byť jasne oddelený od susedných, všetky položky musia byť symetricky umiestnené na hárku a hrany papiera by mali byť jasne rezané.
 • Vôňa lepidla a jeho kvality. Keď výrobcovia robia vlastné kľúče, zvyčajne používajú akrylové lepidlo. Ak je jeho značka lacná, môže to byť dosť nepríjemné cítiť počas a po tlači. Rovnako ako v procese tlače kvôli slabým lepidlom môže byť papier skrútený a niektoré z jeho vrstiev sú oddelené. V súlade s tým, predtým, ako si kúpite taký papier, je dôležité skontrolovať, či je lepidlo dobré v jeho zložení.
 • Hustota samolepiacich listov. Mnoho ľudí si myslí, že čím pevnejšie listy, je lepšia kvalita má vlastné kľúče. Nie je to však. Ak je zakúpený na výrobu štítkov, malo by byť pomerne flexibilné opakovať formu produktov, ku ktorým je v budúcnosti vložený. Pre lesklý alebo matný self-tech by mala byť hustota približne 130 g / m2.
 • Pri výbere samolepiaceho papiera je dôležité pamätať, Pre niektoré tlačiarne si ho kúpite. Papier pre laserovú a atramentovú tlačiareň sa môže líšiť. Napríklad, ak potrebujete vytlačiť čokoľvek na lesklé alebo polo-finančné listy, je možné len na laserovej tlačiarni, inak ste len pokaziť a vlastné kľúče a zariadenie. Preto pri nákupe, uistite sa, že povedzte predávajúcemu, ktorý potrebujete papier, a tiež študovať schopnosti tlačiarne pred umiestnením akéhokoľvek papiera do neho vo všeobecnosti.

Správne vybraný samolepiaci papier môže byť dobrým asistentom pri podpore podnikania, ako aj do značnej miery zmierniť rutinné prípady.

V nasledujúcom videu, môžeme sledovať prehľad univerzálneho samolepiaceho papiera 2100005 z Lomond.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár