SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Zhoda televízora s počítačom poskytuje možnosť spravovať obsah z pamäte počítača na veľkej obrazovke. V tomto prípade bude konverzácia o pripojení k televíznemu počítaču s technológiou Smart TV. Aké sú možnosti pripojenia, ako nastaviť počítač a televízor – to bude diskutované nižšie.

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Spôsoby pripojenia

Pripojenie počítača k televízoru je možné pripojiť cez káblové a bezdrôtové pripojenie.

Bezdrôtový

Úloha bezdrôtového pripojenia je Wi-Fi rozhranie. Táto možnosť je jednou z najobľúbenejších a najjednoduchších. Okrem dostupnosti modulu Wi-Fi je potrebné, aby boli párené zariadenia pripojené k jednej sieti. Pripojenie sa vykonáva cez menu nastavení TV rovnakým spôsobom ako pripojenie z WI-FI ľubovoľného iného gadget.

Wi-Fi vám tiež umožňuje pripojiť zariadenia prostredníctvom špeciálnych programov. Najviac optimálna je Miracast Technology. Pre väzy zariadení potrebujete obe zariadenia na podporu tohto rozhrania. Moderné modely Smart TV TVS majú možnosť párov s inými zariadeniami cez Miracast.

Pre počítače je prenos dát týmto spôsobom možný pre verziu Windows 8.1 a vyšší.

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Program WIDI je podobný technológii Miracast. Ale skôr, ako sa pripojíte, musíte sa uistiť, že technika spĺňa nasledujúce požiadavky:

  • Trojná generácia procesora Intel;
  • Podpora Wi-Fi modul 802.11n.

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Káblový

Pripojte počítač pomocou televízora Cez kábel HDMI. Ak to chcete urobiť, potrebujete televízor a počítače, ktoré majú byť vybavené vstupmi HDMI. Kábel sa vloží do príslušných konektorov na oboch zariadeniach. Pripojte kábel len vtedy, keď sú obidve zariadenia vypnuté. Tento typ pripojenia umožňuje zobraziť obraz a video vo vysokej kvalite.

Obe možnosti sa považujú za optimálne pre pripojenie modelov Samsung Smart TV.

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Ako konfigurovať počítač?

Konfigurácia pripojenia cez Wi-Fi.

Po počítači a televízore boli pripojené k tej istej sieti, potrebujete Konfigurácia prístupu k súborom PC (server DLNA). Ak chcete konfigurovať server, musíte otvoriť sekciu „Sieťová“ a kliknite na správu „Detekcia siete a súbory zdieľania sú zakázané“. Po tom, okno sa otvorí pokyny, ktoré je potrebné sledovať. Akčný algoritmus závisí od verzie systému Windows. Ak notifikácie nesledovali, znamená to, že všetko je už nakonfigurované na počítači.

Zobrazenie obrázka alebo videa na veľkej obrazovke, Musíte vybrať súbor, kliknite na tlačidlo IT doprava a vyberte „Hrať na“ TV modelu „.

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Konfigurácia pomocou MIROCAST na PC Musíte otvoriť kartu Charms. Vyberte bod „Zariadenie“ a potom „projektor“. Potom musíte kliknúť na reťazec „Pridať Wireless Display. Ak sa časti nezobrazia, potom s najväčšou pravdepodobnosťou počítač nepodporuje technológiu.

Ak chcete spárovať zariadenia prostredníctvom programu WIDI, musíte nainštalovať diaľkový nástroj Intel WIDI na počítači. Po inštalácii musíte spustiť aplikáciu a aktivovať vyhľadávanie, ktoré bude trvať nejaký čas. Potom v okne, ktoré sa otvorí, vyberte model TV a kliknite na tlačidlo „Connect“. S úspešnou konfiguráciou na televíznej obrazovke bude upozornenie na heslo naplnené na vstup do počítača.

Po potvrdení bude obraz z počítača duplikovaný na veľkej obrazovke.

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Konfigurácia pripojenia cez kábel HDMI

Pred pripojením zariadenia sa musíte vypnúť. Potom sa kábel vloží do konektora VGA na počítači a zahŕňa obe zariadenia. Ak sa pripojenie vykoná správne, okno Loading Windows sa otvorí na obrazovke rezervácie televízora. Pre prenos údajov na televízore musíte prepnúť príjem signálu z antény. TV prijímač je prenesený do režimu AVI, aby ste dostali signál z počítača.

Nastavenie obrazu sa vykonáva kliknutím myši cez prázdnu obrazovku PC. Okno sa otvorí s parametrami na vyriešenie obrazovky. V zadanom zozname musíte vybrať požadovanú položku. Zmeňte aj režim obrazovky stlačením tlačidiel WIN + P. Kombinácia je relevantná pre verzie systému Windows 7, 8, 10.

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Pokyny na nastavenie televízora

Konfigurácia pripojenia cez Wi-Fi

Po aktivácii servera DLNA na počítači potrebujete nakonfigurovať prijímač TV. Ak to chcete urobiť, v ponuke Smart TV vyberte oddiel, ak chcete zobraziť súbory pripojených zariadení. V rôznych modeloch je inteligentný názov časti je iný, ale postup je podobný. Sekcia Ďalej stlačte tlačidlo Domov a vyberte kategóriu „Filmy“, „Images“ alebo „Music“ a pozrite si mediálne súbory z počítača.

Postup nastavenia Miracast cez Wi-Fi vyzerá takto:

  • Otvorte ponuku Nastavenia a vyberte sekciu „Sieťová“;
  • V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na miniakovanie mirakátov;
  • Aktivujte funkciu.

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Program WIDI sa nachádza v rovnakej časti ako Miracast. Najčastejšie sa v inteligentných modeloch, táto položka sa nazýva „Miracast / Intels Widi“. Stačí povoliť možnosť a potvrdiť pripojenie k počítaču.

Stojí za zmienku, že v modeloch Smart TV je v predvolenom nastavení povolená možnosť Miracast. Stáva sa to, že táto funkcia je všeobecne neprítomná.

V tomto prípade to bude stačiť na zapnutie modulu Wi-Fi.

SAMSUNG SMART TV TV Spôsoby pripojenia

Konfigurácia pripojenia cez HDMI

Po pripojení kábla v nastaveniach TV Vyberte zdroj signálu HDMI (Na televízoroch Samsung Smart TV kliknite na zdrojový kľúč na diaľkovom ovládači).

Tento článok popisuje najmodernejšie spôsoby pripojenia počítača k televízoru. Prostredníctvom popísaných možností môžete prehrávať súbory na širokouhlej obrazovke. Smart TV modely poskytujú možnosť prenášať signál a pomocou špeciálnych aplikácií. Je potrebné, aby ste sa uistili, že kompatibilita zariadenia a postupujte podľa pokynov na nastavenie.

O pripojení Smart TV k počítaču povedal v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár