Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Moderné televízory sú vyvinuté takým spôsobom, že široká škála kanálov je k dispozícii v minimálnych systémoch a hardvérových zdrojoch. Pripojenie autonómnych tunerov je zastaraný systém, ktorý sa zmenil Kompaktné, spoľahlivé a pohodlné moduly a prekladatelia signálov. Jedným z príkladov takýchto zariadení je Bežný systém rozhrania v televízoroch Samsung. Je vytvorený ako nezvyčajný slot na zadnom paneli zariadenia. Podľa jeho dizajnu nevyzerá ako iná konštruktívna funkcia. Podrobnejšie zvážte, čo to je, pre ktoré táto technológia potrebuje, aké príležitosti sa otvára užívateľovi a ako.

Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Čo je spoločné rozhranie?

Common Interface System, je to „CI + MODUL“, je špeciálny slotu na televízore na zadnej strane. Toto rozhranie sa skladá z dvoch dôležitých prvkov, na ktorých závisí úroveň funkčnosti TV SAMSUNG.

 • najprv Z dvoch častí, bez ktorých je systém fungovania systému nemožné – toto je vačkový modul. Tento prvok je vložený do CI-slot prechodového zariadenia. Bez tohto detailu nebude možné ďalšie pripojenie kariet na dekódovanie platených kanálov. Typicky je prechodový modul zahrnutý v televíznom balíku. Ak sa výrobca nestaral o to, potom budete musieť kúpiť modul samostatne.
 • Druhý Element je dekódovacia elektronická karta. Musí byť vložená do modulu CAM. Táto mapa ukladá informácie o užívateľovi, na základe ktorých je k dispozícii právo na zobrazenie uzamknutých kanálov.

Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Dekodér pracuje v určitom dešifrovanom systéme kódujúceho algoritmu. Tento algoritmus poskytuje poskytovateľ TV.

Rozhranie úloh je zabezpečiť technické schopnosti na dekódovanie a následný pohľad na signál v špecifickom formáte. Kódované platené signály sa odosielajú do televízora spolu s kľúčom. Prostredníctvom slotu je tento kľúč odoslaný na kartu. Poskytuje generovaný kód, ktorý je odoslaný na tuner.

Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Pre to, čo sa používa?

Spoločné rozhranie v Samsung TVS Je určený na integráciu modulu s vloženou kartou, ktorý poskytuje satelitné televízne operátori. Vďaka tejto mape si užívateľ môže zobraziť platené kanály, ktoré prechádzajú proces zdobenia. Teda, Modul CI + je ochrana proti nelegálnemu sledovaniu platených televíznych kanálov. Tento modul je určený pre digitálne vysielanie, ktoré je známe, sa vyznačuje vysokou kvalitou.

Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Dôležitý! Systém spoločného rozhrania sa často prijíma pre prijímací nástroj pre platené kanály.

Takýto názor je nesprávny, pretože Je to len rozhranie, ktoré poskytuje schopnosť viesť integráciu kariet.

Majitelia televízorov s takýmito slotmi si môžu vychutnať všetky výhody rozhrania, odmietajú tradičné prijímače:

 • Stojí za zmienku prítomnosť len jedného ovládacieho panela, ktorý je už dôležitou výhodou. V prípade prijímača musí užívateľ používať dve konzoly: z televízora a prijímača;
 • Náklady na modul CI je výrazne nižší, ak sú v porovnaní s prijímačom, ktoré okrem iného je potrebné zvýrazniť voľný priestor pred televízorom.

Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Ako sa pripojiť a konfigurovať?

Ak je modul CI samostatný adaptér, ktorý je pripojený k televízoru, potom Spoločné rozhranie je integrovaný slot. Proces inštalácie karty vopred nakúpeného prostredníctvom spoločnosti poskytujúcej telekomunikačné služby sa musí vykonať v súlade s pokynmi, ktorú sa budeme naučiť o niečo neskôr. Väčšina modulov má informácie o smere, v ktorom sa vykonáva integrácia. Pred inštaláciou inštalácie na obrazovke sa budú zúčastniť informácie o dekódovanom kanáli. Po inštalácii karty by mal tento nápis zmiznúť.

Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Keď prvýkrát nainštalujete modul CI, na obrazovke sa zobrazia informácie o poskytovateľovi telekomunikačných služieb a dát používateľa. Takéto zmeny na televíznej obrazovke budú hovoriť o správnom pripojení modulu a mapy. Common Interface Slots sú citlivé na externé poškodenie a môže byť ľahko poškodený s nepresnou manipuláciou, takže opatrnosť neublíži. Na pripojenie tohto modulu a pripraviť ho na ďalšiu prácu, musíte dodržiavať jednoduché inštrukcie.

 1. Karta poskytovateľa miesto v adaptéri modulu CAM. Zvyčajne sa kupuje prostredníctvom prevádzkovateľa, ktorý poskytuje televízne služby. Karta musí byť umiestnená hore, ak sa zameriavate na prednú časť modulu.
 2. Teraz musíte vykonať integráciu adaptéra. Ak to chcete urobiť, musíte odstrániť ochrannú nálepku na televízore, pod ktorou sa otvor nachádza.
 3. Vložte vačkový modul na príslušný konektor. Opraviť na tri miesta. Dva upevňovacie otvory sú určené pre nohy a tretia je potrebná na pripojenie kontaktov.
 4. V tomto štádiu musíte skontrolovať hustotu spojenia, pretože akúkoľvek nepresnosť a odpor bude spôsobovať problémy s kvalitou vysielacích televíznych programov.
 5. Pripojte modul s kartou, vložte, kým nezastavíte. Je dôležité skontrolovať, či je umiestnenie správne.

Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Ak sa všetko vykonáva správne, musí byť pripojená digitálna televízia. Zostáva konfigurovať televízor podľa nasledujúcich pokynov:

 • Nastavenie sa vykonáva v sekcii „Všeobecné rozhranie“ – vstup do tejto časti sa bude líšiť v závislosti od modelu a značky televízora; V niektorých prípadoch sa vstup vykonáva prostredníctvom ponuky prekladu; A existujú systémy, v ktorých sa prihlásenie vykonáva prostredníctvom menu „System“;
 • Teraz môžete prejsť na nastavenie kanálov – pre tento menu zadáme, vyberte kartu „Nastavenia“ a potom „kanály“;
 • Vyberte funkciu automatického vyhľadávania a odstráňte značku zo základných kanálov, usporiadajte ho na satelitné alebo káblové kanály, zaostrenie na typ pripojeného kábla k LNB;
 • Vyberte jednu z dostupných možností vyhľadávania a počkajte, kým systém konfiguruje uzamknuté kanály.

Spoločné rozhranie v Samsung TVS: Čo je to, pre ktoré sa používa?

Ak všetko bolo vykonané správne a problémy počas pripojenia sa nevyskytla, potom bude aktívna „spoločné rozhranie“. Inak Musíte vypnúť televízor z napájania, znova pripojiť adaptér a modul. V zriedkavých prípadoch môže byť „spoločné rozhranie“ v aktívnom stave, ale kanály sú v kódovanom stave. Na vyriešenie problému tohto charakteru bude musieť Opakované kanály. S náhradným vačkovým modulom ich môžete použiť na kontrolu. Ak to nič nepomohlo, potom bude musieť kontaktovať spoločnosť, ktorá poskytuje televízne služby.

Čo je modul CI a prečo ho potrebujete ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár