Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

TV stále počas Sovietskeho zväzu sa stal hlavnou témou v akejkoľvek rodine. Toto zariadenie bolo hlavným zdrojom informácií a zhromaždil večer pred jeho sovietskymi rodinami. Napriek tomu, že dnes sú televízory vyrobené v ZSSR zastarané, stále pracujú nejakým spôsobom. A ak ich zlomia a opravia, nie je možné, potom by ste ich nemali hodiť, pretože ich môžu byť stále použité. Hovoriť presnejšie, môžete extrahovať veľa užitočných. A to nie je len rádio. Podrobnosti o televízoch časoch ZSSR obsahujú aj kovy, medzi ktorými je dokonca zlato.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

História

V SVSR TUBE TV sa stal spoločným zariadením niekde na začiatku 60. rokov XX storočia, Hoci v tom čase ho stále môže nazvať skôr vzácne novosti. Najčastejšie vo vchode, kde bolo tucet-ďalšie apartmány, toto zariadenie bolo len 3-4 nájomníkov. Keď v televízii malo byť nejakým vysielaním alebo udalosťou, byt majiteľa bytu ubytoval všetkých susedov okolo domu.

Ale z tohto obdobia televízorov, čoraz viac. Aj keď sa prvé modely začali robiť späť v 30. rokoch, ale tieto boli zvyčajne veľmi malá dávka zariadení, ktoré mali pekné nenáročné charakteristiky a prakticky nepatrili na trh. ale Po 60-tych rokoch sa v ZSSR vytvorila celá vetva, ktorá vyrábala pomerne veľký počet modelov, na ktoré boli ošetrené čiernobiele a farebné zariadenia.

Mimochodom, farebný televízor v ZSSR bol na dlhú dobu veľmi zriedkavým fenoménom, ale do konca osemdesiatych rokov to bolo už distribuované.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Vlastnosti a princíp práce

Vzhľadom na to, že televízory v Sovietskom zväze v ohrozovacej väčšine boli lampy, Takéto zariadenia by sa mali zvážiť prostredníctvom hranoly skutočnosti, že ide o zariadenia na prijímanie rádiového typu, ktoré môžu prijímať elektrické signály, zvýšiť ich, ako aj transformáciu do obrazu a zvuku.

Televízny vysielač Elektrické signály vyžarovať – ​​rádiové vlny, ktoré vzrušujú v teleconnenen prijímajúcej oscilácií s vysokou frekvenciou, idú do anténneho kábla k teleobuštiu, vylepšené, rozdelené, detektizuje, sú opäť vystužené a prejdú na reproduktor, ako aj elektrickú trubicu , ktorý trvá.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Na spodnej strane banky z pohára, ktorý sa nachádza v čiernobielej TV prijímacej trubici, sa nachádza fosfor – Špeciálna vrstva, ktorá slúži ako obrazovka. Jeho chemické zloženie je pomerne komplikované, má schopnosť žiariť pod vplyvom elektrónov, ktoré naň padajú. Ich zdroj bude elektronický Skúmavka. Ak chcete získať obrázok, lúč sa musí pohybovať cez obrazovku Príjem rúrok. Na tento účel sú v zariadení Personálne a malé generátory, Čo vykonáva prúd napätia. To vám umožňuje riadiť ray v pohybe s konštantnou rýchlosťou pozdĺž reťazcov obrazovky so simultánnym pohybom po ráme.

Pohyb lúča sa vyskytuje pri vysokej rýchlosti, vďaka ktorej vzhľadom na zotrvačnosť vizuálneho vnímania sa zdá, že všetok povrch na obrazovke sa zdá žiadať v rovnakom čase. Aj keď len jeden bod svieti kedykoľvek.

To znamená, že zo samostatných bodov, ktoré budú preč s rôznym jasom, a celý obraz sa získava na obrazovke. Je to teda prakticky akúkoľvek sovietsku televíziu.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Prehľad najobľúbenejších značiek a modelov

Ak hovoríme o najobľúbenejších modeloch a značkách sovietskych televízorov, môžu sa nazývať veľmi a veľmi veľa: „Rubin“, „Electric“, „Spring“, „Dawn“, „Mládež“, „Photon“, „Rovenk“, „Rainbow“, „Temp“, „Schilyalis“ a mnoho ďalších.

Modely „Ruby“ sa stali prvými hmotnosťami a „ľudovými“ zariadeniami. Začali sa vrátiť späť na konci 50. rokov, ich funkcia bola vždy relatívne prijateľnou cenou. Hovoríme o zariadení „Rubin-102“, ktoré boli vyrobené len menej ako 1,4 milióna kusov. V 70-tych rokoch bola vydaná farebná verzia takejto televízie, ktorá používala menej populárna ako čierna a biela. Hovoríme o modeli „Rubin-714“, ktorý bol vytvorený 10 rokov tvorby od roku 1976 do roku 1985, bol vytvorený len menej ako 1,5 milióna kópií.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Značka TV „Electron“ bol vyrobený v továrni rovnakého mena v Ľvove. Zariadenia boli obzvlášť populárne v 80-tych rokoch kvôli veľmi pohodlnému farebnému TV modelu „Electron C-382“. Tento model bol charakterizovaný obrazom najvyššej kvality pre jeho čas, vynikajúcu spoľahlivosť, pokročilý dizajn a nízku spotrebu energie.

Popularita tohto zariadenia bola taká veľká, že v určenom období, každá štvrtá televízia v ZSSR bola vydaná týmto konkrétnym podnikom.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Ďalšia pekná obľúbená televízia – „Dawn“. Bolo to obzvlášť populárne v polovici 1970s. A ak sme presnejšie povedame, hovoríme o tom, že počas farebných televíznych velterov boli vykonané čiernobiele modely „Dawn 307“ a „307-1“. Tam bolo len asi 8 miliónov z nich, čo bolo vysvetlené najvyššou spoľahlivosťou a veľmi prijateľnou cenou v porovnaní s farebnými modelmi spoločnými v tom čase.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Nemenej zaujímavá bola línia televízie „Jar“, Čo bolo vyrobené v podniku rovnakého mena v Dnepropetrovsku, ktorý bol populárny v období od konca 1970 a pred začiatkom osemdesiatych rokov. Najznámejšie a rozšírené zariadenie sa stalo „Spring-346“, ktorý bol tiež predávaný s názvom „Yantar-346“.

Bol vyrobený od roku 1983 a ukázalo sa, že je veľmi úspešný, pokiaľ ide o spoľahlivosť, prijateľné ceny a funkčné funkcie.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Celkom dobré boli takéto modely televízorov „Mládež“. Zvlášť ak berieme do úvahy skutočnosť, že boli jediní v výklenku prenosných televízorov. Mnohí chceli mať presne takýto televízny spôsob, ktorý by s nimi mohol vždy vziať. Podobné zariadenia od iných výrobcov majú nízku spoľahlivosť. Ale „mládež“ práve postavil v ich pozadí, pretože to bolo mimoriadne zriedkavo a mali vyššiu kvalitu obrazu, a nie podobné riešenia iných sovietskych výrobcov.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Keďže to bolo o prenosných modeloch televízorov, malo by sa povedať, že celkom dobré zariadenie bolo televízor „Rery“. Bol to najmenší televízny prijímač, ktorý bol prepustený na ZSSR. Jeho charakteristickým znakom bolo, že by sa mohlo zakúpiť alebo už zmontovať buď dizajnér a zbierať podľa pokynov.

Jeho rozlišovacie znaky boli nízke hmotnosti – bez batérie, bolo to menej ako 1,5 kg a obrazovka s uhlopriečkou 8 centimetra.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Na konci prehľadu najobľúbenejších modelov a známok sovietskych televízorov chcem povedať o modeloch značky „Záznam“ a „Horizont“.

Televízny prijímač „Record In-312“ bol veľmi obľúbený čiernym a bielym modelom a bol vyrobený v rovnakom období „Dawn 307“. Bol vyrobený s povrchom 2 typu: pod stromom s povrchovým povrchom a texturálnym papierom potiahnutým. Mnoho ľudí si ho pamätá, pretože bolo mimoriadne ťažké vykonávať otočenie na prepínač, najmä ak bol gombík spínača kanálov stratený. Preto mnohí sovietski ľudia používali kliešte.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Ale TV „Horizont C-355“ Tam bol vrchol snov sovietskeho muža a bol vytvorený na rozhlasovej stanici v Minsku od roku 1986. Jeho charakteristickou vlastnosťou bola prítomnosť japonského KINEKOP značky Toshiba, ktorá mala uhol vychýlenia žiarenia 90 stupňov.

Z tohto dôvodu nebolo potrebné na dodatočne regulovať obraz a jeho spoľahlivosť bola výrazne vyššia ako domáce modely.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Čo je cenné v starej televízory?

Teraz pochopíme, ktoré cenné údaje môžu byť prevzaté zo sovietskych televízorov. Okrem toho by ste to mali povedať V modeloch sovietskeho obdobia nájdete drahé kovy. TRUE, obsah drahých kovov v modeloch rôznych značiek bude iný. V modeloch vydaných pred 80. rokmi sa zlato nachádzalo len v rádiológov, ktoré boli umiestnené na mriežke vedľa katódy. Najzaujímavejšou vecou je, že ak sa pozriete na krabicu z televízora tohto obdobia, potom nájdete informácie, ktoré vzácne kovy av akých množstvách sú prítomné v zariadení. Keď boli tranzistory veľmi populárne, zlato by sa mohlo nájsť na ich substráte, ako aj na kontaktoch prepínača TV kanálu. Okrem toho, zlato možno nájsť na takých prvkoch, ktoré môžu byť vytiahnuté:

 • Spínače;
 • terminály;
 • diódy;
 • konektory.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Treba to povedaťOLOTO poskytol príležitosť urobiť televízory s vysokou kvalitou a spoľahlivejšie, čo umožnilo výrazne rozšíriť obdobie ich práce. Koniec koncov, zlato nie je vystavená korózii a nie oxidovať. Okrem toho je určitá hodnota čipy, cievky vykonávania a iných prvkov. A nielen kvôli zlate. Má tiež v nich, ale nie v takých množstvách.

TVS sú teraz veľmi ziskové prejsť na špeciálne zariadenia, ktoré vykonávajú ich spracovanie, extrahovanie užitočných prvkov a ktoré ich môžu použiť na vytvorenie nových častí na rôzne techniky.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Mimochodom, môžete tiež nájsť veľa užitočných v Kinescope. Tam sú kovy, ako je olovo, bárium, stroncium a ortuť. Hodnota tiež predstavuje také prvky ako drôty, ktoré majú poťahovú vrstvu izolácie. Sú akceptované na prijímacích položkách kovového šrotu, pretože pod ochrannou vrstvou Môžete nájsť materiály ako hliník a meď. Pre prijímače rádiolómu budú prítomné rôzne poplatky, ako aj relé. Koniec koncov, majú spájky Hliník, cín a olovo. Existujú aj domovy Zlato, paládium a striebro.

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

  Jediný moment, o ktorom chcem povedať, je vytiahnuť kovy na jeho vlastné dosť ťažké a nepríjemné, pretože v jednom TV je to všetko veľmi málo, menej ako desiata gram. Áno ja Nesprávna technológia na získanie týchto kovov a prvkov doma môže spôsobiť určité poškodenie zdravia, kvôli tomu, čo by malo byť opatrné. Okrem toho trvá veľa času.

  Zároveň prenájom televízorov vyrábaných v Sovietskom zväze pre špeciálne závody – nie najhoršie rozhodnutie.

  Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

  Staré televízory: Čo bolo a čo je cenné?

  Sledujte video, ktoré môžete odstrániť zo starej televízie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár