Steampunk štýl v interiéri

Steampunk je zvláštnym smerom v interiéri, ktorý je alternatívou k modernému svetu. Štýl prízvuk je romantizmus a láska k technológii z minulosti viktoriánskej éry. Retro-futurizmus tohto smeru vyzerá fascinujúce v špeciálnej prezentovanej ponuré a tajomstvo. Krása inžinierskeho myslenia a technického pokroku tu zohráva hlavnú úlohu, ale nie je moderná elektronika, ale starodávny mechanizmus a parné vozidlá, podmorské batisyshs a vzduchové vzduchotes. Je to naozaj pohodlné v takejto atmosfére len ten, kto je skutočný adherentný futurizmus a štýl retro bude cítiť.

Charakterové rysy

Štýl sa objavil na základe literárneho smeru fantasy, ktorý mal špeciálnu popularitu v 80. rokoch minulého storočia. Otvorenie dverí do sveta sci-fi, mnoho miloval štýl a dizajn, nesúci nás do sveta viktoriánskej éry. Dnes Steampunk je jedným z trendov, ktoré majú svojich priaznivcov. Móda na dizajne miestnosti v štýle futurizmu sa vzťahuje nielen na obytné priestory.

Dnes, pomerne veľa moderných kaviarní zdobia svoje haly prvkov retro štýlu v kombinácii s detailmi starých mechanizmov a tlmeného osvetlenia a tajomnej atmosféry pridávajú návštevníkom závažnosť pocitov.

Nasledujúce znaky sú charakteristické pre smer parouPunk.

 • Úsek dočasných pamiatok. Unikátny rys štýlu nespôsobuje odmietnuť moderné zariadenia, ale pre nás týmto spôsobom darí veci, ako keby sme sa na nich pozerali očami človeka, ktorý žil v minulom storočí. Kombinácia modernosti a staroveku je štýl štýlu. Napríklad položky, ktoré sa pozerajú na retrospect, sú natreté vo farbe orechu, medi alebo patiny, rámu s drevom, ozdobiť kovové nity.

 • Reprodukcia viktoriánskeho obdobia. Priestory vyrobené v štýle SteamPunk sa podobá retro laboratóriu alebo bývaniu neúnavného vynálezcu. V pamäti, obrazy Sherlock Holmes, hrdinovia Jules Verne.

 • Neobvyklé osvetlenie. Použite najnovšie novinky Svetlá tu nevhodné. Na dekoráciu používajte staré plynové rohy, masívne stolové lampy, veľké lampy s žiarovkou špirálovou. Z vintage osvetľovacích zariadení, mäkké tlmené svetlo toky a romantické sny.

 • Prirodzenosť vo všetkom. V dňoch viktoriánskej éry neboli zistené polyméry, takže prirodzené materiály a tkaniny boli použité na usporiadanie priestorov. Takýto prístup je nemožné zdôrazniť naturačné a dobrotu, charakteristiku mnohých starých vecí a objektov.

 • Odtieň fantasticitu a romantizmu. Interiér z prvého vzhľadu by vám mal pripomenúť vzdialené cesty. A nezáleží na tom, kde to bude výlet – do vzdialených krajín alebo v budúcnosti. Vedecká myšlienka a let fantasy sú úzko prepojené v tomto štýle, čím sa vytvára špeciálna vzrušujúca nálada.

Medzi modernými dizajnovými štýlmi, smer parypunku pevne zaberá svoj výklenok a nestratí relevantnosť. Budovanie takejto retro zloženia sa považuje za komplex, ale vzrušujúcu úlohu, ktorá je v rámci skúsených a profesionálnych dizajnérov. V niektorých prípadoch sa miestnosť zdobená v retro štýle, začína podobať jedinečným múzejným rohom, v ktorom každý detail spôsobuje záujem a prebudí predstavivosť.

Lover Fiction a dobrodružstvo žijú v takom svete bude oboznámený a pohodlný, človek si bude môcť predstaviť si hrdinu futuristickej západnej alebo v jeho snoch, obrátil nejaký druh alternatívnej histórie, známy len sám sám.

Možnosti dokončenia

Apartmán celá alebo kancelária, kuchyňa alebo kúpeľňa, detská alebo obývacia izba – toto všetko môže byť podriadené štýlu futurizmu. Pre to Aby bolo ľahšie pochopiť smer paroupunk, musíte zavrieť oči a premýšľať o tom, ako sa storočia XXI pozrel do mojich myšlienok, ak som žil pred 100 rokmi. Pri pohľade na obvyklé teraz veci môžu premýšľať o tom, ako ľudia, ktorí nám žili, by boli nahradené v viktoriánskej epoche. Napríklad moderná počítačová klávesnica by mohla byť nahradená starobylým tlačovým strojom a namiesto plastových okien by boli podvodné dávkové okienka. Fantasy štýl je dobrý, pretože vám to umožňuje v interiéri všetky pozemky a neobmedzuje vaše letové myšlienky.

Pre rekreáciu účinku starožitností, ktoré sa dostali do tohto dňa, sa uplatňuje koncepcia naturalistickej a úmyselnej nedbanlivosti. Na stene starého muriva sa môže objaviť zamotaný systém medených rúrok a vysoké oblúky hľadajúce strop otvorené schopnosti preskúmať nočnú oblohu. A samozrejme, tam bude vintage pylon potrubia na statív a veľkej polovici šľachtiteľskej zemegule.

Stena

Povrch stien na vytvorenie retro nastavenia zdobené fotografickými tapety, farbenie alebo omietky, je stlačené panelmi zo stromu alebo vykonať povrch s imitáciou starého a hrubého muriva. Všeobecne platí, že špecifiká z dekoračných stenových povrchov priamo závisia od konceptu celého interiéru. Napríklad steny sú zdobené v neutrálnych monochromatických farbách a nenápadných textúrach, ak existuje veľký počet objektov a malých častí v miestnosti atóm.

V tomto prípade sa stena stane vynikajúcim pozadím pre takéto spojenie. A naopak, Ak je situácia zdržanovaná a malá, potom je na stenách špeciálny dôraz na stien – to môže byť textúrovaná tapeta so vzorom alebo imitáciou starej krepovej omietky krycej murivá. Podobné účinky starobylej budovy môžu byť umiestnené okamžite na niekoľkých miestach miestnosti, ale obzvlášť výrazne, takáto technika vyzerá v rohoch s prechodom na stropnú plochu.

Pri výbere tapety môžete aplikovať možnosti s obrázkom vzducholoď, balóny s košmi, obrazom dielov vo forme kresieb, hodinový mechanizmus, staré nástenné karty.

Tapety môžu napodobniť kameň alebo murivo, betónové steny, potrubia a tak ďalej.

Podlaha

Dark laminát, parketová doska, keramické alebo porcelánové dlaždice môžu byť použité na usporiadanie podlahy. Ale bude to veľkolepé, že vyzerá ako prírodný drevný materiál vo forme dosky. Na výzdobu kuchyne alebo kúpeľne sa používa dlažba, napodobňovanie mramoru alebo kameňa a tón musí byť zvolený tmavý, neopatrný. Pomocou imitácie kameňa na podlahe môžete vybaviť imitáciu blokov alebo morských kamienkov s ich nezrovnalosťami a drsnosťou.

Strop

Pre štýl Steampunk, funkcia aspirácie stropnej plodiny. Tam bude ideálna možnosť s veľkou úrovňou stropu vysoký, ale ak má byt štandardné rozmery, výška stropov je vytiahnutá s ľahkým tónovaním, zvýrazneným osvetlením, udeleným. Vizuálne zvyšuje výšku stropov. Použitie stĺpcov, klenutých konštrukcií, oblúkov alebo krokov hľadajúcich smerom nahor. Farba Gamut Strop tradície je vybrané svetlých pastelových farieb, ale v niektorých prípadoch môže byť strop imitácia hviezdnej oblohy. Aircraft trus alebo vzducholoď možno namontovať na strop ako dekor.

Výber nábytku

Ak chcete vytvoriť futuristický interiér, nemusíte získať nový stôl alebo posteľ. Položky možno nájsť na podkroví starej babičky, maľovať a dať vzhľad starovekej alebo chodiť na starožitné becks – staré veci prinesie ich kúzlo a krásu v dizajne. V niektorých prípadoch sú predmety nábytku, aby si objednali alebo urobili sami. Takéto veci sú jednoduché a priťahujú pozornosť presne ich zložitosti. Pre dizajn možno použiť priemyselné skrinky, regály, regály.

Ale interiér pozostáva nielen z priemyselných a mechanických poznámok, je potrebné ho zviazať na viktoriánsky štýl. Zástupcovia tejto epochy môžu byť nazývané masívne pohovky a kreslá, kožu-uphound a orezané tapety nalinky. Takéto objekty by mali vyzerať dobre a efektívne. Tieto položky zdôrazňujú bohatstvo a dobrý vkus hostiteľa miestnosti.

Všetok nábytok používaný v interiéri Steampunk sa používa v tmavých farbách alebo odtieňoch prírodného dreva.

Dekor na nábytok by mal byť zdržanlivý a mať známky staroveku vo forme kovových tapietových nechtov, rohov, slučiek a zámok. Dôležitým prvkom v dizajne sú regály so starými knihami. Takéto príslušenstvo vytvára dojem prevedeného v čase viac ako všetkých ostatných položiek. Veci v miestnosti môžu byť uložené originálnym spôsobom pomocou hromadných kufrov, truhlíkov, regálov. Zaujímavý prírastok do starých hodín, telefónu, rádiového prijímača.

Pri výbere nábytkových predmetov priorita dáva drevo, kovové, sklo, kožu. Dôraz je kladený na láskavosť alebo väzbu na vedecký smer. Celkové skrinky alebo zdravotnícke stojany zo skla a kovov, veľkých stolov alebo miniatúrnych stolov, masívne kožené pohovky a kreslá, komody a skrinky – všetko nájde aplikáciu v interiéri SteamPunk štýlu.

Osvetlenie

Zdroj osvetlenia v interiéri môže byť veľkými oknami, cez ktorý preniká do denného svetla. Ak potrebuje koncepcia dizajnu, okná môžu byť uzavreté tenkými bielizeňovými tkaninami alebo zahadzovaný s ťažkými záclonami. Osvetlenie by nemalo byť nadmerne jasné, lampy musia vytvoriť rozptýlené svetlo, takže miestnosť je v Twilight a bola naplnená nejakým tajomstvom. Ako osvetľovacie zariadenie môžu byť použité žiarovky bez stropu.

Ako osvetľovacie zariadenia sa používajú staré podlahové svietidlá alebo svietidlá v kovovom ráme, v sklenenej nádobe, vo vnútri cínu alebo v iných štruktúrach ručne. Neobvyklé lampy nielenže vykonávajú úlohu svetelného zdroja, ale tiež priťahujú pozornosť na ich formu. Pri výbere žiaroviek, primerané a funkčnosť by sa mala riadiť jednoduchosťou a funkčnosťou, nadmerným stripovaním s priemyselným, nevhodným. Ak klasika viktoriánskej éry prevláda v dizajne, lustre zodpovedajúce štýlu môžu byť umiestnené v byte s vysokými stropmi.

Farebná paleta

  Futuristický smer sa zameriava na starovekej a vedeckej myšlienke, môže to byť vedecké laboratórium, cestovateľská kabína, dizajnérske dielňa. Farebná paleta musí byť zdržanlivá a prirodzená odtiene, vytváranie pohodlia a nerušení z hlavných prvkov dekor. Pre dizajn, sivú modrú a červenohnedé tóny hmlého Londýna, tlmené a zlaté a béžové morské dno, oceľové a medené svetlá kovových častí, nebeských modrých a nasýtených modrej oblohy farby.

  V interiéri viktoriánskej éry, veľa hnedých a sivých odtieňov, farieb mahagónu alebo orechu, medenej patiny, tmavého zlata, hrdze, zeleň.

  Decor položky

  SteamPunk štýl Atmosféra tvoria dekoratívne časti. Ako napríklad zákrutné ozdoby, čalúnenie mäkkého nábytku, kombinácia betónu a sklenených, kovových a svetelných svietidiel. Konvertovať staré veci v detailoch interiéru. Napríklad, Základňa pre stôl môže byť spodným rámom šijacieho stroja a modifikovaná stará podlahová lampa nadobúda druh tajomného starožitného lampy.

  Steny namiesto obrazov sa vyzdobujú veľké prevody všetkých veľkostí alebo pružín hodinového mechanizmu. Spustenie starej viktoriánskej svietniky, lucerny, zrkadlový rám. Skrutky a piesty, podobne ako iné náhradné diely z technológie, môžu byť základom pre výrobu stoličiek alebo stola, zavesená polica alebo lampa.

  Štylizovaná dekorácia môže byť vintage fotky, gravírovanie, maľby. Herbarium, staré karty, barometre a teleskopy, staré tlačiarenské stroje, váhy, metrometre, a tak na vzhľad originálu. Vynikajúci dekor bude rozloženie vinobranie lodí, lietadiel, parflaop, vzducholoď. V sklenených skrinkách liečebného typu, môžete umiestniť poháre, banky, skúmavky, banky. Je zaujímavé vyzerať s oceľovými stoličkami a stoličkami, zemegule s kolesami, staroveký vrták.

  Štýlové príklady interiéru

  Viktoriánska elegancia v kombinácii so svetom vedy a fikcie vytvára magický a fascinujúci svet v samostatnej miestnosti.

  Dôraz na technickú orientáciu robí štýl Steampunk vo svojej vlastnej ceste atraktívnym a nezvyčajným.

  Kombinácia medených ráfikov a odtieňov prírodného dreva tvorí veľkolepú kombináciu charakteristické pre futurizmus.

  Nezvyčajne a vzrušujúce vyzerá ako byt štylizovaný pod vnútromorom starej ponorky, kde je hlavným zameraním na let človeka inžinierstva.

  Interiér viktoriánskej éry je ťažké si predstaviť bez masívnej koženej pohovky, ktorá môže byť centrálnym prvkom kompozície.

  O tom, ako môžete usporiadať štýlovú izbu, pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: