Studio Apartmán: Vytvorenie krásneho interiéru

V sovietskych časoch khrushchev n. S. Snažil sa vyriešiť problém s bývaním obyvateľstva v dôsledku rýchlej a lacnej výstavby výškových budov. Apartmány majú malé, s malými izbami a kuchýň. V súčasnosti je možnosť rozpočtu apartmánov Studio Steel. Štúdiový apartmán je spoločná izba bez hraníc a oddielov, je vhodná pre osamelé osoby alebo bezdetné páry.

Studio vyzerá ako dymová miestnosť v Khrushchev, ale musíte zabudnúť, že v jednom priestore tu haly, kuchyňa, spálňa.

Zvláštnosť

Apartmány Studio sú zvyčajne rozlohou 25-30-40 m2. V tvare sú rozdelené na štvorcové, obdĺžnikové a komplexné, ktorých geometria je ťažké opísať. Štúdiá majú kúpeľňu a izbu v kombinácii s kuchyňou.

Móda pre takéto usporiadanie prišlo na západ, kde boli pre študentov postavené malé priestory bez kuchýň. V našej krajine sa najhoršie prišlo k chuti.

Ak je takáto miestnosť najmenej 40 metrov, je ideálny pre hostí a párty alebo ako workshop pre kreatívnu osobnosť, keď sú spálňa a kuchyňa kombinovaná s pracoviskom.

Dizajn

Začnite svoj život v štúdiu z opravy. Dýchanie dobre, môžete vytvoriť byt svojich snov. Aj pred začiatkom práce sa vypracuje plán usporiadania nábytku, sú uvedené zásuvky. Pre opravy materiálov je výhodné vybrať si prírodné, ekologické, nehorľavé, pretože budú musieť zostať v jedinom, aj keď priestranná izba.

Niektorí sa zdá, že interiér sa plánuje byť plánované v takomto byte, ale nie je. V priestrannej izbe si môžete implementovať akýkoľvek nápad a dať letu fantázie, priniesť najviac odvážnych moderných nápadov.

Práca na dizajne by ste mali zvážiť určité nuansy:

  • Dodržujte harmóniu jediného priestoru, v ktorom je lepšie, aby sa nepočujúce oddiely.
  • Nepreťažujte plochý nábytok, aby ste šetrili priestor a vzdušnosť.
  • Použite multifunkčný nábytok, transformátory.
  • Bytové priestory s určenou kuchyňou Vytvorte v jednom štýle.

Štúdiový apartmán nie je rovnaký tvar, vo forme, osvetlenie, osvetlenie. Treba to zohľadniť vytvorením interiéru miestnosti.

Napríklad pre malú miestnosť, 20 alebo 18 metrov štvorcových, hodí sa na minimalizmus. Steny v takej miestnosti by mali byť blondínka, oddiely – zrkadlené, stropný úsek lesklý. Ak nie je ľúto, môžete dať časť steny pod stereoskopickými tapetami. To všetko vizuálne rozšíri priestor.

V Malom štúdiu priamo z vchodu môžete začať vybudovať skladovací systém, niekoľko radov políc prechádzajúcich do obývačky, kde je televízor zapustený medzi policami, skladacia doska pre pracovnú plochu. Na druhej strane, kúpeľňa môže byť kuchyňa, oddelená od haly s barom. Je to aj jedálenský kút. V útulnom rohu môžete usporiadať skladaciu pohovku. V malých štúdiách je lepšie použiť multifunkčný transformátor nábytok.

Aj v malej miestnosti je oddiel oddeľujúci priestor na spanie z haly alebo kuchyne z obytných priestorov. Musí to však byť zrkadlo pozostávajúce z niekoľkých častí schopných pohybovať sa, nezávisle od seba.

Pokiaľ ide o priestranné priestory, nie je potrebné stavať nábytok s kontinuálnymi riadkami. Môžete harmonicky zvýrazniť zóny a priniesť svoj nápad jednému štýlu.

Zónový

Zoning pomôže rodinným príslušníkom, ktorí sú denne v tej istej miestnosti, snažia sa navzájom zasahovať. Na to, aby ste to mohli myslieť, než domácnosť bude zaoberajúca sa počas ubytovania v štúdiu. Je možné, okrem kuchyne, jedálenský kút, obývacia izba a spálne budú potrebovať pracovnú plochu alebo hru, ak sú deti. Každý by mal na opravu, Pretože Zoning nie je len oddielom a oplotením nábytku, ale aj pódiá, úrovne stropu, výklenky v stene, vo všeobecnosti, všetko, čo je postavený v procese práce.

Vyberte zóny so sadrokartónovými oddielmi, záclonami, farbením stien s rôznymi farbami.

Keď usporiadanie nábytku, niektorí z nej Objekty môžu byť tiež rozdelené do miestnosti. Bar Rack alebo ľahký stojan s policami prezeranými na všetkých stranách.

Môžete zostávať priestor s osvetlením, správne mávajúcich lustre a lampy v rôznych častiach miestnosti. Zohľadniť sa prirodzený zdroj svetla.

Ak je v miestnosti len jedno okno, funkčné zóny musia byť umiestnené pozdĺž čiary, ktorá deliace okno na polovicu, napríklad na pravej kuchyni, na ľavej obývacej izbe. To pomôže maximalizovať prirodzené osvetlenie.

Balkón a lodžia môžu byť kombinované s miestnosťou a organizovať napríklad pracovnú plochu.

V priestranných štúdiách sa môžete usadiť s malými deťmi, vybaviť sa im malý, ale užitočný a významný priestor. Po zdôraznení zóny s prostredím pre deti by sa mala pozornosť venovať tapetu, že deti sa môžu páčiť. Nič, čo sú Motley, a zvyšok stien sú natreté v jednom tóne, také „miesto radosti“ bude podporovať dobrú náladu na celom mieste. Detský nábytok by mal byť nízky, REACH, so zaoblenými rohmi, ale je potrebná väzba na všeobecný štýl.

Zvýraznenie detského rohu, osobitná pozornosť by sa mala venovať environmentálnej priateľskosti, zvážiť dobré osvetlenie a počas spánku, organizovať oddiel alebo cortex oddeľujúcu detskú zónu od zvyšku priestoru.

Rôzne štýly

Štýl hrá dôležitú úlohu pre pohodlie. Dokonca obklopený najpohodlnejším nábytkom, Comfort sa necíti, ak by nábytok rôznych textúr, veľkosti, farieb, a prípadne, rôzne eras. Zónovanie miestnosti, by mala podporovať všeobecnú dizajnovú tému. Štýl je vybraný na základe preferencií chuti.

Moderná štylistika zahŕňa prísnosť a stručný, nábytok jasných formulárov, steny v stlmených farbách s minimálnym množstvom dekor. Môžete si dovoliť jasné akcenty. Moderný štýl je vhodný pre štúdiá s malým priestorom, kde jednoduchý interiér vyzerá lepšie. Nábytok je vybraný funkčný a diskrétny, čo zodpovedá modernému rytmu života.

Loft štýl bol pôvodne používaný na priemyselné workshopy. V Amerike, v čase veľkej depresie, bytové izby. Dnes sa tento štýl zamiloval do obyvateľov veľkých miest. Je dobrý pre tých, ktorí milujú predmety priemyselného dekor.

Pre tento štýl sú potrebné vysoké stropy, druhá úroveň je vybavená. Napríklad miesto na spanie môže byť zdvihnuté umiestnením mriežkovej základne a priviesť k nemu schodisko z kovu. Tento štýl je takmer vždy používa obľúbená recepcia – odizolovaná na stenu tehlu.

Pre tých, ktorí milujú pokojný tradičný komfort s záclonami a ruffmi, štýl Provence pochádza z juhu Francúzska. Vyznačuje sa náramkom, obrusov so vzormi, kvetmi vo vázach, pletené prikrývky. Provence Convesshams izbový nábytok: Dressers, nočné stolíky, Bafby – všetko bude vhodné. Tento štýl je dobrý pre romantické prírody.

HIGH TECH – jeden z moderných štýlov, opak provence. Vyzerá smerom von, pripúšťa priamy nábytok a ostré rohy. Oddiely môžu byť vyrobené z plastu alebo skla. Kovové a lesklé preferované. Interiér sa podobá skôr na kresbu ako obývacia izba.

Výber štýlu štúdia, musíte vziať do úvahy svoje architektonické funkcie, životný štýl a počet ľudí žijúcich. Ak robíte všetko správne, bude pekné žiť v takej miestnosti a vždy sa chcieť vrátiť domov.

O tom, ako sa vyhnúť 10 spoločných chýb v dizajne štúdiového bytu, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: