Subwoofers pre dom: Najlepšie modely a tajomstvo voľby

Subwoofers domu – Aktívne a pasívne pre kino, zvukový systém, je zvyčajný, ak chcete získať naozaj hlboký a krásny zvuk. Táto zložka je potrebná na hranie najnižšej frekvencie, bez nej nie je možné dosiahnuť tento objemový efekt pri práci akustiku, ktorý je tak ocenený skutočnými milovníkmi hudby a fanúšikov kina.

Čo potrebujete na zistenie pred výberom domu Najlepší model, ktoré nastavenie bude potrebné na prístroj na správnu operáciu, čo je výber ponuky – vo všetkom to stojí za to zistiť podrobnejšie.

Hlavné charakteristiky

Subwoofer je zariadenie pracujúce na najnižších frekvenciách. S ním môžete dosiahnuť „prítomnosť efekt“, úplné ponorenie v atmosfére udalostí, ktoré sa vyskytujú na obrazovke. Pre domáce kino, táto zložka je obzvlášť dôležitá, pretože bez neho bude zvuk „byt“. Hudobné centrum alebo akustiku s subwooferom tiež začína znieť úplne odlišné, čo ukazuje všetku hĺbku a silu basových strán. Na pripojenie ho nie je potrebné, aby drôt – moderné modely zariadení boli úplne úspešné bez neho, vytvárajúc pripojenie cez Bluetooth.

Subwoofer pre dom je kompaktný akustický systém schopný reprodukovať zvuky vo frekvenčnom rozsahu od 15 do 180 Hz, Ale ľudské ucho ich vníma až do dosiahnutia 20 Hz, takže nestojí za to hľadať najnižšie indikátory.

Podľa typu hlavy sú všetky modely rozdelené na pásik, uzavretý a fázový menič.

Hlavné charakteristiky produktu zahŕňajú výkon. Určuje sa na základe podobných ukazovateľov zostávajúcich zložiek systému. V priemere by mal byť podiel nasledovne: 1 watt frontálny stĺpec 1,5 w subwoofer. Správny pomer pomáha získať dobré dynamické zvukové charakteristiky.

V pasívnych subwooferoch medzi charakteristikami môžete splniť odporúčaný výkon. V aktívnych modeloch bude namiesto tohto parametra jednoducho označenie RMS / DIN. Nemenej dôležitá separačná frekvencia – určuje, ako bude zvuk reprodukovaný subwooferom. Napríklad, s indikátorom 120 Hz, subwoofer bude mať všetky nižšie signály. Citlivosť – Táto charakteristika určuje objem zvuku. Čím je vyšší, tým lepší koeficient účinnosti zosilňovača bude. S nízkou citlivosťou, ani mocnými reproduktormi nie sú príliš nahlas. Audio systémy, ktoré už majú subwoofer, sú označené ako 2.pätnásť.1, 7.1, kde 1 po bode a označuje dostupnosť zariadenia na reprodukciu nízkych frekvencií.

Preskúmanie druhov

Všetky subwoofery pre domáce kino alebo hudobnú akustiku majú rôzne typy tela dizajnu, vyznačujúce sa prítomnosťou alebo neprítomnosťou vstavaného zosilňovača. Kvalita zvuku závisí od akustického dizajnu. Všetky subwoofery v ich vykonávaní možno rozdeliť na niekoľko typov.

 • Zatvorené. Najjednoduchšie na vykonanie, bez úniku zvuku z vyžarovacieho povrchu. Subwoofers tohto typu majú schopnosť reprodukovať nasýtený, hlboký bass, ale zvyšuje sa tlak na difuzér hlavy v dôsledku ich dizajnových prvkov. Výrobcovia musia hľadať kompromis – aby telo viac ťažkopádne alebo stratili ako hlasitosť zvuku.

 • Fázový menič. V takýchto subwooferoch sa nachádza fázový menič – zaoblený otvor, umiestnený na boku, zo zadnej alebo na prednom paneli. Takýto dizajn zvyšuje rozsah poruchy difuzéra, schopnosť reprodukovať ešte dolnú basu. Aj jeho výrazným znakom je zvýšená citlivosť na skreslenie zvuku, zariadenie vyžaduje tenké a presné nastavenie.

 • Pruh. Tieto možnosti sa považujú za druh druhov filtra s podobnými funkciami. Prípad takéhoto subwoofera je rozdelený na 2 časti – úplne uzavreté a fázové menič, s otvorom. Systém dostane menší rozsah, ale objem sa výrazne zvyšuje. Filtre Subwoofer Strip je prítomné s jemným ladením, kombinujú výhody iných typov dizajnu.

Podľa nákladov na najprístupnejšie modely meniča fázy. Uzavreté subwoofery a možnosti pásov stojí výrazne drahšie.

Aktívny

Subwoofers tohto typu majú vstavaný zosilňovač, s ktorým je spracovanie prichádzajúceho zvuku. Takéto modely môžu mať káblové alebo bezdrôtové spojenie s inými komponentmi akustického systému, sú k nej pripojené priamo. Takéto subwoofery sú drahšie ako pasívne. Monolitická akustika je vždy kompaktnejšia, ale trochu stráca ako zvuk kvôli potrebe umiestniť všetky komponenty do prípadu okamžite.

Medzi zjavné výhody aktívnych subwooferov je možné zaznamenať významné zníženie zaťaženia na prijímač domáceho kina. Modely fázového meniča tohto typu sa vypočítavajú na inštalácii vo veľkom priestore, kde pre osciláciu sú k dispozícii významné množstvo vzduchových hmotností. V obmedzenej oblasti, napríklad v kufri vozidla, sa rezonujú. Nevýhody zahŕňajú vzduchové kúrenie v prípade, absencia ďalších filtrov z rušenia.

Pasívny

Takýto subwoofer je vybavený jednou alebo viacerými nízkofrekvenčnými hlavami, sa pripája k zosilňovači cez kábel. Je dobre vhodné, aby sa zabránilo systému domáceho kina. V tomto prípade je k prijímaču pripojený externý zosilňovač. Takéto zariadenia nemajú žiadne obmedzenia formulára a veľkosti puzdra, často sa vyrábajú v neobvyklej konfigurácii.

Niekedy sú pasívne subwoofery pripojené cez frekvenčný filter separačného filtra. Takáto kombinácia umožňuje prehĺbiť zvuk basov. Okrem toho sa rozsah podporovaných frekvencií výrazne zvyšuje. Zo nedostatkov pasívnych modelov si môžete všimnúť zhoršenie zvuku pri vysokom objeme – používa sa predovšetkým na priemernej úrovni.

Hodnotenie najlepšie modely

Subwoofers sú obvyklé na výber kvality zvuku, súlad technických charakteristík úloh nastavených pred zariadením. Podrobnejšie zvážte top a najrelevantnejšie modely.

 • JBL LSR310s. Optimálna možnosť pre pomer cien a kvality. Puzdro je vyrobené z drevených panelov, na jeho zadných paneloch sú skryté 2 vyvážené vchody, čo umožňuje spojovacie zariadenie pre koncertné a štúdiové použitie. Subwoofer má výkon 200 W, ľahko pokrýva zvukový priestor na 45 m².

 • Polk Audio PSW111. Tento subwoofer je navrhnutý v USA, ísť do Číny. Model je určený na miesto s plochou až 30 m², sama trvá najviac 1 m². Technika je vybavená vstavaným zosilňovačom, kompozitným difúzorom a basovým ovládačom. Puzdro je vyrobené z MDF, vo vnútri Existujú rebrá a tlmiče na splatenie vznikajúcich rezonancií. Subwoofer váži 9 kg.

 • ONKYO SKW-770. Rozpočtový menič model od slávneho japonského výrobcu. Rozlišuje prítomnosť pohotovostného režimu, prevádzkové frekvencie sa rozsah od 25 do 200 Hz, kompaktná veľkosť, pohodlné pre umiestnenie desktopov a podlahov. 120 W Dostatočne výkon pre priestory s rozlohou nie viac ako 30 m².

 • Pioneer S-51W. Aktívny subwoofer z japonskej značky, o ktorej je známe, že jeho auto whitewash. V domácej verzii sa nachádza možnosť pre izby stredovej čiary – až 20-25 m². Model má širokú škálu prevádzkových frekvencií – od 26 do 900 Hz, vodiča s uhlopriečkou 20 cm pracuje v súbore s 150 W zosilňovačom.

Subwoofer sa rozlišuje elegantným dizajnom, dobre sa hodí do takmer akéhokoľvek interiéru.

 • YAMAHA YST-FSW100. Rozpočtový subwoofer uzavretého typu, určený pre izby do 20 m². Optimálna voľba pre domáce použitie – technika sa deje do Indonézie, má silu 130 W. Zvukový monopolar, nasmerovaný, upravte citlivosť a hlasitosť môže byť nielen softvérové ​​metódy, ale aj zmenou polohy zariadenia vo vesmíre.

 • MJ Acoustics Reference 100 MKII. Najlepší technologický subwoofer, ktorý sa vyrába v Anglicku. Má veľmi zaujímavú funkciu. Model sa vzťahuje na subwoofery uzavretého typu, basové zvuky čisté a bez vonkajšieho skreslenia. Pre izbu v 30 m², strojové zariadenie je vybavené extra párom (reproduktor / zosilňovač v spoločnom puzdre). Tento subwoofer dokonca reprodukuje frekvencie na úrovni infrasound – do 13 Hz, je nastavenie frekvencie crossover a ochrany proti preťaženiu. Riadenie sa vykonáva s firemnou konzolou.

Ako si vybrať?

Výber Subwoofer Home, stojí za to venovať pozornosť viacerým momentom, ktoré určujú pohodlie jeho prevádzky. Záleží ako subjektívny pocit jeho zvuku, napríklad posúdenie šťastia, jas, objemu a objektívneho zváženia technických charakteristík. Stojí za zmienku niekoľko z najvýznamnejších parametrov.

 • Rozsah prevádzkovej frekvencie. Pre súkromné ​​použitie, vhodné modely subwooferov s rozsahom od 20 do 80 Hz (hlboké a stredné). Vyššie ukazovatele v systéme domáceho kina alebo plnej akustiky majú zvyčajne satelity – reproduktory. V súlade s tým, rozsah možností subwoofer nad 80 Hz nebude úplne zverejnený.
 • Citlivosť. Stanoví sa sklon – zvukový tlak. Ako sú vyššie, menšia sila zosilňovača bude musieť zabezpečiť dobrý objem.
 • Veľkosti a hmotnosť. Pre malú izbu je lepšie si vybrať viac kompaktných fázových meničov. Vzhľadom na charakteristiky dizajnu sú umiestnené v najkompaktnejších budovách. Všetky ostatné subwoofery majú veľkosť a hmotnosť úmernú svojej moci. Najväčšie a ťažké modely sú určené pre koncertné sály.
 • Kvalita zvuku. Priamo závisí od typu akustického dizajnu výrobku. Výkonný uzavretý design subwoofer dáva najmenšie akustické skreslenie. Je ideálny pre počúvanie hudby, ale je najväčší na rozmeroch a ťažkopádnom. Alternatívou k nemu môže byť modelom z YAMAHA. Táto značka má subwoofery s žiariče pasívneho typu a akustického bludiska, čo umožňuje znížiť veľkosť tela bez straty kvality zvuku.
 • Zosilňovač. Pre domáce použitie, optimálny výber bude subwoofer s už vstavaným modulom. Sada nízkofrekvenčného zariadenia s zosilňovačom v puzdre umožní priamo pripojenie k systému domáceho kina, počítač. Má hodnotu a výkon zosilnenia – 40-50 W, aby sa zabezpečila normálna prevádzka subwoofer s citlivosťou približne 85 dB.
 • Rozmery a výkon reproduktorov. Je tu pomerne jasné oddelenie. Napríklad model s malým papierovým vreckom 8 palcov je považovaný za dobrý doplnok k audio systému na ploche. Pre domáce kino by mali byť difúzory 2-4 palce viac v priemere, vyrobené z uhlíka alebo kovu.

Tieto parametre môžu byť nazývané základné. Je potrebné venovať pozornosť tomu, že dizajn a všeobecný súlad použitej systému je tiež dôležitý pre domácu akustiku. Optimálne, ak budú domáce kino a subwoofer uvoľní s jednou značkou.

Voľba zariadenia iného výrobcu si bude vyžadovať zložitejšie a presné účtovníctvo všetkých parametrov.

Pripojenie a konfigurácia

Inštalácia subwoofer vyžaduje vážny prístup, pretože zariadenie závisí od správnej voľby priestoru pre rýchlosť, ako dobre sa vyrovná s jeho úlohami. Stojí za to, že v obvyklej miestnosti, bez ohľadu na oblasť, zvuk sa odráža z steny, nízke frekvencie strácajú svoju hĺbku. Ak chcete získať najviac šťavnaté basy, stojí za to starať o starostlivú prípravu priestorov, s izolačnými plochami so zvukovými skríningovými materiálmi. Výber priestoru sa zvyčajne vykonáva skúseným. Subwoofer sa zapne, spustí sa testovací záznam a potom sa preskupuje počúvaním toho istého fragmentu. Tam, kde LC bude znie najprísnejšie a hlasno, musíte pokračovať na inštaláciu techniku.

Potreba konfigurácie subwoofera po pripojení k crossover sa vyskytuje v prípadoch, keď je potrebné zmeniť frekvenciu cuneff – úroveň, na ktorej bude zvuk z reproduktorov prevedený.

Ak nie sú štandardné parametre vhodné, budete musieť ich nastaviť manuálne. Priemerná úroveň rekreácie je 80 Hz. S zvýšením tohto indikátora sa zvýši a zvýši sa rozsah frekvencie subwoofera.

Pripojte zariadenie k prijímaču domáceho kina alebo reproduktorového systému môže byť priamo priamo pomocou RCA káblom. Táto metóda funguje pre aktívne subwoofery, ktoré sú už vybavené vstavaným zosilňovačom. Stačí pripojiť všetky komponenty s káblovou metódou a systém bude fungovať. Ak potrebujete pripojiť pasívny subwoofer, v niektorých systémoch existujú už modul LF-GAIN. Keď to nie je, budete musieť použiť stereoxylter ako prvok spoločného okruhu, ktorý ho pripojte pomocou stereo a vstupu zariadenia.

Ako si vybrať rozpočtový subwoofer s krabicou, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: