Štandardné veľkosti fotografií pre album

Skutočnosť, že existujú štandardné fotografie fotografií pre fotoalbumy, každý vie, ale málo ľudí si myslí, že ide o normáty, čo sú, a ako si vybrať. Znalosť obvyklých veľkostí fotografie v albume umožní pri vytváraní správne rozhodnutie. A tiež užitočné vedieť, ako sa na tlač použije optimálna voľba veľkosti fotografií.

Populárne štandardy

Hoci digitálna fotografia rýchlo posunutá tradičná v marginálnom stave, zvyčajná tlač zostáva celkom relevantná. Je to papierový snímok v albume, ktorý je nosičom tejto farby a vytvára atraktívnu atmosféru. Zvyčajne sa tlačia na veľkosti papiera. Ak sa obrazy a rozmery papiera nezhodujú, obraz sa deformuje, rozpadne, stráca jasnosť a príťažlivosť. Štandardná veľkosť fotografií pre fotografický album určený najčastejšie s fotografickými papierovými rozmermi.

Posledné veľkosti sa určujú v súlade s globálnymi normami ISO. Strany hlavných fotografických formátov sú korelované rovnakým spôsobom ako pokraji matríc digitálnych fotoaparátov – 1: 1,5 alebo 1: 1.33. Štandardný medzinárodný formát papiera – 1: 1,4142. Pre tlač fotografických obrázkov sa používajú prevažne formáty.

Rovnaké rámy a albumy sa prispôsobia.

Ako si vybrať?

Ak hovoríme o obvyklých rozmeroch obrázkov albumu – najčastejšie je 9×12 alebo 10×15 cm. Druhý typ je trochu odlišný od typického A6. Na jednej strane tváre je o 0,2 cm menej, a na druhej – 0,5 cm viac. Takýto riešenie je optimálne pre takmer akýkoľvek fotoalbum alebo rám. Chcete si vybrať trochu väčšiu veľkosť, musíte vytlačiť fotografie 15×21 cm.

Dá sa predpokladať, že je to prakticky veľkosť A5 – rozdiel v žľazach je 0,5 a 0,1 cm, resp. Fotografie natiahnuté vertikálne ideálne pre portrét obrázky. Ak hovoríme o analógovom A4, potom je to určite obraz 20×30 cm. Už je to rozdiel 0,6 a 0,9 cm. Podobné obrázky zaručujú vynikajúce detail a vysokú definíciu, ktorá im umožňuje používať ako plagáty.

Veľkosť A3 alebo 30×40 m v albumoch a väčšie používané veľmi zriedka.

Niekedy existujú neštandardné riešenia – napríklad štvorcové fotografie. Všetci nároční z dôvodu popularity sociálnych sietí, predovšetkým instagram. Špeciálne fotoalbumy sa často používajú. Veľkosť pristávacích zásuviek môže byť:

  • 10×10;

  • 12×12;

  • 15×15;

  • 20×20 cm.

Ako upraviť veľkosť tlače?

Ale niekedy digitálna fotografia nemôže byť zapísaná vo veľkosti ihriskov fotoalbumu albumu. Pred tlačou musíte upraviť obrázky obálky. Akýkoľvek grafický editor pomáha riešiť túto úlohu – aj ten najjednoduchší program je vhodný. Je dosť dosť a typická farba, ktorá je prítomná v takmer akomkoľvek zostave Windows, alebo jej analógy z iných operačných systémov.

Tu je algoritmus jednoduchý:

  • Otvorte požadovaný obrázok;

  • prideliť zónu, ktorú chcú odísť;

  • rezaný požadovaný fragment;

  • Uložte upravený súbor (oddelene od tej ten, ktorý bol spočiatku, inak nefunguje, ak pripravíte novú správnu verziu).

Rozšírenejšie riešenie znamená použitie balíka Photoshop. Program musí vybrať zoznam dostupných funkcií. Medzi nimi sú priamo zaujímavé pre nástroj „Rám“. Po otvorení obrazu je však pôvodne chránený pred úpravou. Zámok môžete odstrániť dvojitým kliknutím na pravé tlačidlo s obrázkom zámku.

Zvyčajne v tomto momente program ponúka vytvorenie novej vrstvy. S jej odporúčaním sa musí dohodnúť. Inak sa nič nestane. Potom pomocou „rámu“ vyberte požadovanú oblasť. Po výbere stlačte „ENTER“ na klávesnici, aby ste vytvorili samostatný fragment.

Obrysy rámca môžu byť ťahané a natiahnuté podľa vlastného uváženia. Musíte to zvýrazniť fragment. Potom pomocou položky „Uložiť ako“, resetujte výsledok v novom súbore.

Dôležité: Spočiatku program priradí formát PSD. Iný typ súboru sa bude musieť vybrať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Sloven Dinov
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: