Televízne káble: Čo si vybrať a ako sa pripojiť?

Aby ste pripojili anténu na televíziu, musíte použiť špeciálny kábel, jeho hlavnou funkciou je dodať signály z antény a výstupu audigory na obrazovke. Takmer všetky televízne drôty majú významnú nevýhodu – zníženie kvality signálu. To je dôvod, prečo je potrebné vykonať problém výberu kábla, ako je to možné.

V našom článku budeme hovoriť o funkciách televíznych káblov, ich odrôd a zavedenia s jemnosťami výberu optimálneho modelu.

Vlastnosti a zariadenia

Televízny kábel sa líši od štandardných sieťových drôtov s zložitejšou štruktúrou, takže každá položka by mala byť považovaná samostatne.

Žil

Je to centrálny drôt, ktorý, s vizuálnou kontrolou, podobá jadro. Je vyrobený z zliatin ocele buď meď, druhá verzia je praktická z hľadiska bezpečnosti, keďže meď je viac vystavená vykurovaniu a má nadhodnotený parameter tepelnej vodivosti.

Pri prechode cez drôty Super -Towers, alebo počas skratu, môže dôjsť k pomerne rýchlemu zatykaniu a zlepšiť impedanciu, čo televízna poistka okamžite reaguje. Oceľové zliatiny v takejto situácii budú menej účinné.

Okrem toho, výhodne drôty, v ktorých beženilo, približne 1 mM žili, pretože koeficient zostupovania sa znižuje s rastúcim priemerom.

Na obrazovke

Je vonkajší vodič, ktorý nedovoľuje, aby prichádzajúci signál oslaboval, ak drôt zasiahne drôt. Jeho funkcie sú porovnateľné so satelitným zariadením. Dnes sú obrazovky prezentované v troch verziách: je to drôtový vrták, ako aj hliníkový film alebo fólia. Prvá možnosť sa považuje za najmenej nákladnú, takže takéto káble sú najlacnejšie. V tomto prípade je však externý kábel nezaplatený, v tomto poradí, indikátor útlmu sa výrazne zvyšuje.

Podobné drôty môžu byť použité len vtedy, keď je televízor otvorený z antény miestnosti, Významná strata signálu je doslova zaručená, ak odstránenie prijímača z televízora bude väčšie ako 1 m. Fólie a hliníkový film patrí do obrazoviek s pevným typom, takže zoslabenie môže byť minimalizované a dokonca redukované na nulu.

Pri odosielaní satelitov a základnej televízie z ulice antény je to práve takéto modely, ktoré sú výhodné, zatiaľ čo fólia je výhodná, hoci je potrebné mať na pamäti, že nie je veľmi flexibilný materiál, naklonený na zničenie s veľkým ohybom.

Ak nainštalujete anténu na streche MKD, potom budete potrebovať dlhší drôt, aby ste ho mohli stráviť do bytu. V tomto prípade nie sú vylúčené silné ohyby, takže je lepšie venovať pozornosť káblu pre televízor najdrahšieho výkonu. Takéto modely zahŕňajú vrstvu fólie a zosilnené povrchovým plektorom. Metalizovaná fólia tu prispieva k zlepšeniu kvality signálu a pól chráni obrazovku pred mechanickým poškodením v častiach záhybu.

Škrupina

Pozostáva z izolačnej vrstvy, je vyrobená z PVC alebo polyetylénu. Stáva sa to čierna alebo biela byt, o niečo menej bežné sú sivé modely. Môžete si vybrať kábel bez zohľadnenia vlastností plášťa, pretože neovplyvňuje prevádzkové parametre kábla. Stojí však o výber v prospech trvanlivého materiálu, pretože je menej náchylný na prehriatie a opotrebovanie.

Zástrčka

Moderný trh ponúka zástrčky v dvoch verziách: vo forme jediného dizajnu alebo v uskutočnení s maticou. V druhom prípade, aby ste mohli pripojiť televízor, stačí jednoducho vyčistiť kábel, porozprávajte ho a vložte do zástrčky, potom utiahnite. Táto metóda je optimálna pre tých ľudí, ktorí nemajú zručnosti práce s elektrikárom a chcú rýchlo a len priniesť anténny drôt.

Ak máte aspoň minimálne skúsenosti s „komunikáciou“ s spájkovacím železom, uprednostňovaním je lepšie dať zástrčku fúzneho dizajnu a pripojte zariadenie pomocou spájkovania drôtu.

Preskúmanie druhov

Ak je anténny drôt prezentovaný v obchodoch v obchodoch len v jednej verzii, existuje oveľa viac televíznych káblov a každý z nich sa vyznačuje vlastnosťami dedukcie informácií a dizajnu. Dajte nám prebývať na najbežnejších odrodách televíznych drôtov.

Koaxiálny

Najobľúbenejší Typ kábla TV. Treba poznamenať, že Koaxiálne nie je len tie isté anténne drôty, ale aj všetky druhy iných elektrických káblov, ktoré naznačujú centrálne jadro v ich štruktúre (môže byť jeden alebo viac), ako aj obrazovka (slúži ako vonkajší vodič) a izolačný materiál.

Koaxiálny kábel je vhodný na vysielanie AIRTAL televízie, je tiež populárny s poskytovateľmi TV na pripojenie k káblovým kanálom.

Kompozitný

Tento typ obsahuje káble, ktoré majú rozdeľovač, z nich môže byť ponechané 2 a viac konektorov, pretože názov plne odráža multitasking časť, – je zodpovedný za prevod viacerých pracovných formátov naraz. Ak hovoríme o TV, tu preberá zodpovednosť za samostatné odstránenie audiode a zvuk na obrazovke po dekódovaní.

Charakteristické zástupcovia modelov tohto typu – RCA- a AV káble pre TV. Okrem toho zistili, že široké použitie pri pripájaní k obrazovke reproduktorov TV, zvukových zariadení a video prehrávačov.

Komponent

Vizuálne, takéto drôty sa podobajú kompozitným, ale princíp ich práce je úplne odlišný. Takže všetky dostupné vstupy môžu vydať obraz, ale iba jeden z nich prenáša zvuk aj zvuk. Šírka pásma komponentných káblov je oveľa vyššia ako z kompozitných analógov. Podobné drôty sú relevantné pre pripojenie so silným odstránením zvuku a videa, to znamená, že nie sú vhodné pre digitálne vysielanie.

Mali by sa zakúpiť, ak plánujete zobraziť multimédiá z elektronického pohonu alebo prostredníctvom interaktívnej televízie

HDMI

S rozsiahlym zavedením širokouhlej televízie v digitálnom vysielaní bolo možné, možný preklad vo formáte 4K bol možný. Napriek predbežnej kompresii, pre efektívnosť vysielania, ktorý zahŕňa vysielanie audioiódy zvýšenej definície, je potrebné prenášať celkom impozantné množstvá údajov. Všetci používatelia šírky pásma používali na to chýbali. Preto Bol vytvorený zásadne nový kábel HDMI.

Ak má televízor konektor pre drôt tohto typu, zariadenie bude môcť udržiavať odstránenie obrazu ultra vysoko jasnosti. Takéto drôty sú široko používané v moderných inteligentných televízoroch av ich funkčnosti plne porovnateľné s počítačom, pretože majú silný video adaptér od 1 GB.

Ak plánujete používať grafické aplikácie alebo videohry, pripojenie je lepšie urobiť z grafickej karty, v ktorom je konektor typu VGA k dispozícii pre takéto návrhy DVI kábel je optimálny.

Určite, ktorý z týchto káblov by sa mal podniknúť na pripojenie takejto konzoly, je možné na základe parametrov maximálneho rozlíšenia televízneho vybavenia, pretože Pri pripájaní vodičov s maximálnou šírkou pásma, nielenže zvyšuje jasnosť vysielania, ale spotreba energie prijímača sa zvyšuje mnohokrát.

Najlepšie značky

Všetky existujúce odrody káblov majú spoločnú architektúru, ktorá vám umožní poskytnúť potrebný formát pre výstup zvukových a video informácií. Fyzické parametre, ktoré sú zodpovedné za obdobie prevádzky a postup používania drôtu, sa však môžu líšiť.

RG- 6U

Toto je všestranná značka vodičov z hľadiska ceny – kvalita. Takýto kábel má medené jadro a spoľahlivá dvojitá izolácia, vďaka ktorej je zachovaná možnosť ohýbania a udržiava sa znížená indikátor rozpadu. Tento výrobok má však svoj vlastný mínus – slabú úroveň odolnosti proti opotrebeniu, pretože dĺžka je vyrobená z polyetylénovej najnižšej hustoty.

Takýto kábel môže byť použitý len vo vnútri uzavretej miestnosti a pripojenie domácej antény.

So-50

Jeden z najvyhľadávanejších modelov televízneho kábla v našej krajine. Po žil v IT medi a obrazovka je vyrobená z hliníkového filmu s ďalším medeným vrkočom. Izolačný materiál je reprezentovaný plastom zvýšenou hustotou, umožňuje prevádzkovať kábel 15-20 rokov. Televízny drôt tejto značky dobre vníma signály z opakovača a satelitov v dôsledku žíl s priemerom 1 mm.

DG-113

Takýto kábel sa vyznačuje pomerne vysokou cenou. Izolačný materiál a tiež žil v ňom, technické operačné parametre podobné SAT-50.

Jediný rozdiel tohto produktu je Rozšírená obrazovka s parametrami vylepšenia signálu Až 90 dB. Podobný kábel je nepostrádateľný v tých situáciách, ak je anténa k televízoru významnou vzdialenosťou, napríklad, keď je anténa inštalovaná na streche bytového domu a drôt by mal byť natiahnutý do bytu. Pri pokládke takéhoto kábla vo vzdialenosti až do 40 mm skreslenia obrázkov a iných chýb sa neznižujú.

SAT-703

Tento kábel je takmer úplný analóg produktu SAT-50, avšak Je určený na použitie v sofistikovanejšie poveternostné podmienky.

Výrazná funkcia je žil z ocele. Tento materiál je pomalší pomalší a vyznačuje sa vyššou odolnosťou voči kolísaniu teploty. Cena takéhoto modelu je porovnateľná so SAT-50, takže drôt nedáva zmysel získať pre miestnosť – to bude len extra, a nezmyselné, výdavky.

Ktorý si vyberiete?

Pred prijatím rozhodnutia kúpiť televízny kábel, Je potrebné určiť nasledujúce údaje:

 • Aký formát berie vaše televízne vybavenie: analógové alebo digitálne;
 • Aké množstvo zariadení plánujete pripojiť;
 • Vlastnosti televízneho výstupu, adaptéra a zásuviek;
 • káblový obvod;
 • Dĺžka skladby z antény do televízora;
 • Prítomnosť lokalít mimo obytného priestoru označujúceho, sú vo vstupe do bytového domu alebo na ulici súkromnej budovy;
 • Počet otáčok;
 • Potreba inštalovať zavretý alebo otvorený typ.

Na základe zozbieraných údajov je potrebné rozhodnúť o technických a prevádzkových parametroch kábla. Všetky prezentované televízne drôty sú rozdelené do čiernej a bielej: čierny potiahnutý polychlorvinyl film, biely – polyetylén. Praktickosť a trvanlivosť výrobku závisí od hustoty tejto vrstvy. Aj keď je lepšie nie je preháňať s týmito parametrami, pretože ak kábel bude mať príliš hrubý vonkajší náter, takmer sa nebude ohýbať a môže spôsobiť vážne ťažkosti pri vykonávaní z antény.

Ako pre obrazovku, potom Preferencia je lepšie dať fóliu alebo hliníkový film s vrkočom. Pre „prepravu“ vysoko kvalitného signálu je tiež vhodné pre oboje. Venujte osobitnú pozornosť prítomnosti dielektrickej vrstvy. Je potrebné, aby maximálna fixácia vodičov a navyše slúži ako spoľahlivú izoláciu.

Najlepšie zo všetkého, penový polyvinylchlorid sa s touto úlohou presunie, existujú aj modely, v ktorých sa vrstva vykonáva z polyetylénu alebo fluórplastov.

Uveďte, z ktorého je jadro spustené. Výrobky najvyššej kvality obsahujú medené jadro, v lacnejších vzorkách sa vykonáva z zliatin a pokrytí najkrajšou medenou vrstvou. Centrálne žil sa deje s hrúbkou 0,3 mm na 1 mm, než je hrubšia – tým lepšie. Záleží a prierez samotného kábla. Ak je nižší ako 3,5 mm, potom poskytuje prístup len na decimeterové kanály. Ak chcete do tohto zoznamu pridať digitálne kanály, budete musieť použiť ďalšie vybavenie. V tomto prípade výdavky jednoducho neodôvodňujú konečný výsledok, preto je spočiatku lepšie získať kábel s hrúbkou 3,5 mm a viac.

Nedávna hodnota má náklady, pretože záleží na mnohých dôležitých parametroch. V tomto prípade hovorí: „biser platí dvakrát“ sa ospravedlňuje na 100%. Výhodnejšie sú možnosti drahšieho drôtu.

Niektoré Soviets

Ak je anténa umiestnená v blízkosti, to je na samotnom televízore, balkón, potom drôty s priemerom 6 mm budú stačiť. S cieľom priniesť ho na posledné poschodie bytového domu alebo strechy súkromného – Stojí to za výber drôtov, ktorých zodpovedajúci parameter, ktorý presahuje 7 mm. Nezabudnite na elektromagnetické pozadie.

Znamenie produktov s nízkou kvalitou je nedostatok obrazovky pripojením k podobnému výrobku cez satelit, uvidíte iba skreslenie, rušenie a ďalšie zlyhania.

Vykorisťovanie

Je veľmi dôležité správne pripojiť kábel k televízoru. Existujú dva typy svietidiel: Toto sú zátky, ako aj skrutkové zátky. Najjednoduchšie pripojiť sa s pomocou uhlovej alebo priamej F zástrčky a pre samotné zapojenie, môžete použiť najbežnejší nôž. Práca obsahuje niekoľko krokov.

 • Odrežte vonkajšiu káblovú vrstvu na dĺžku približne 1,5 cm a vyberte ju, Po tom, musí byť obrazovka a fólia zabalená, odstrániť izolačnú vrstvu, uvoľnite jadro a vietor ho na zástrčku.
 • Potom potrebujete Plodina vyčnievajúca časť Hlavné žily na požadovanú dĺžku.
 • Upínací krúžok by mal byť starostlivo natočený na okraji, odrezať izolačný povrch pre dĺžku približne 6 mm a odstráňte. Purifikovaná časť je potrebné uvoľniť zo všetkých vrstiev na medenú trubicu – je potrebné to urobiť čo najskôr, pretože v prípade poškodenia, kvalita signálu sa výrazne zhoršuje.
 • Posuňte shell dĺžku, kým vnútorné vlákno nezačne hovoriť z centra. Potom bude možné spojiť len konektor na koniec drôtu, upínanie vareného zvlhčovacieho krúžku, zvoniť zariadenie a uistite sa, že funguje.
 • Ďalšia potreba Odrežte všetky lepenia, Povoliť TV a užívajte si sledovanie obľúbených televíznych relácií.

O čo pripojte kábel antény k zástrčke, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: