Štúdiový apartmán v Loft Style

LOFT – jeden z moderných interiérových štýlov. Vznikol počas re-vybavenia priemyselných stavieb v obytnom. Stalo sa to v USA, doslova loft je preložený ako podkrovie. V článku sa pozrieme na vlastnosti tohto štýlu, ktorému a za aké priestory sú vhodné, princípy a príklady dizajnu.

Zvláštnosť

História loftu určuje skutočnosť, že bude najlepšie zapadnúť do bytu s bezplatným usporiadaním, vysokým stropom a veľkým oknám, ako aj v podkroví alebo budovy po rekonštrukcii.

Princípy dizajnu vznikli v meste, takže majú urbanizmus a nie sú vhodné pre interiér krajiny.

Prísne povedané, v malých typických apartmánoch, použitie tohto štýlu bude napodobňovaný s prevodom hlavných funkcií a myšlienok. Avšak, s kompetentným prístupom a používaním materiálov charakteristických pre IT a recepcie, bude výsledok dosť hodný byť nazývaný podkrovným štýlom.

Takýto dizajn by mal mať niekoľko funkcií:

  • Aktívne používanie sivej, hnedej a terakotovej farby;
  • Minimalizmus v atmosfére nábytku;
  • Spracovanie povrchov s omietkou a farbou;

  • Otvorte konštrukčné prvky: murivo, ventilačné rúry, lúče a t. D.; \ T
  • Nábytok a dokončovanie môžu byť v rôznych štýloch;
  • Dekor, spravidla, urbanistické: graffiti, plagáty, rôzne kovové objekty a t. Ns.; \ T
  • Nábytok čo najjednoduchší a funkčný.

Medzi príznaky štýlu možno tiež poznamenať monochromatické farebné gamut a jasné akcenty. A osvetlenie často využíva lampy, v plafponách alebo bez nich, pozastavené na kábloch.

Odpoveď na otázku, na ktorú je tento štýl vhodný, môžeme povedať, že ide o ľudí, ktorí:

  1. Milovať slobodu a veľa vesmíru v interiéri;
  2. Uprednostňujú hrubú textúru;
  3. Neoceňujte štukom a pozláteniu v interiéri.

Nebude mať rád tých, ktorí milujú tradície a klasiky, napríklad vzorované alebo kvetinové tapety, figúrky a vázy ako dekor.

Skončiť

Koncepcia štýlu diktuje potrebu používať určité metódy materiálov a povrchových úprav.

Takže steny sú pokryté monofónnou farbou, omietkou, tapety pod maľovaním. Rôzne farby alebo odtiene sa používajú hlavne na zónovanie kuchynskej obývacej izby. Hlavným prvkom nástenného dekor je murivo. Aby sa zabránilo soppingu a prachu, je pokrytý lakom.

Pre tých, ktorí chcú pridať dekoratívnosť, ale zároveň nestratiť hlavnú myšlienku stylistiky, dobrou alternatívou bude použitie bielej tehly alebo farby.

Strop môže byť tiež natretý alebo umiestnený. Drevené alebo kovové stropné lúče a iné komunikácie sa aktívne používajú: Rúry, vetranie a vodiče.

Pre podlahu je najlepšie použiť parketovú dosku alebo laminát. Ten by mal vyzerať čo najviac. Zastaviť kryt je výhodne priamo a nie diagonálne. Harmonicky zmestia do dizajnu a keramickej dlaždice, najmä matnej.

Pri výbere rôznych možností dokončenia, hlavná vec je pamätať na to, že centrálna myšlienka je susedstve neošetrených povrchov s modernými materiálmi, technikami a konštrukčnými prvkami.

Interiér a nábytok

Ako sme už hovorili, keď dizajn interiéru, jeden z hlavných myšlienok je minimalizmus v dekóne a nábytku.

Windows, v jednoduchej verzii, sú vybavené valcovanými závesmi alebo zostávajú bez nich. V niektorých prípadoch však použitie ľahkého transparentného opony vytvorí veľkolepá kombinácia kontrastu.

Steny sú najlepšie zdobené veľkými plagátmi alebo maľbami v jednoduchom drevenom alebo kovovom rámci. Obrazy ľudí, mestá, dopravy a abstrakcie, avantgardné a harmonogram sa dobre hodia.

Dekorové predmety musia byť starostlivo premyslené. Je dôležité nepreháňať ich s ich počtom a vzhľadom. Najlepšie je použiť to, čo je vyrobené z kovu, ako sú stolové svetlá a podlahové lampy. V určitej situácii môžete použiť aj skutočné náhradné diely z automobilov, motocyklov alebo bicyklov.

Ak chcete pridať tradície, laconické vázy sú vhodné so sušičkami, svetlé vankúše, zrkadlá rôznych geometrických tvarov, dekoratívne kovové predmety vo forme gule alebo kocky.

V zásade, na registráciu, všetko, čo prichádza po ruke, ako keby to bolo naozaj „nájdené v podkroví“. Ale tu hlavná vec zistila tieto veci medzi sebou as spoločným dizajnom.

Nábytok by mal byť len najschopnejší. Obývacia izba v kuchyni je pohovka, skrinka pod TV, konferenčný stolík, jedálenský stôl s stoličkami alebo barovým stojanom s vysokými stolicami. Ak existuje túžba alebo potreba, môžete dať kreslá a regály. Treba pripomenúť, že klaster priestoru môže ovplyvniť celkovú štýl.

V spálni: posteľ, skriňa a nočné stolíky. Ten nemusí byť. Dobrou alternatívou k štandardným modelom bude stojany vo forme stolice. V ideálnom prípade je potrebné vybaviť šatne, v ktorej môžete umiestniť šatník.

Pri výbere nábytku je dôležité vybrať správnu farbu. Jasná červená pohovka bude ťažké vstúpiť do spoločného konceptu – tento svetlý bod bude skóre všade okolo. Je lepšie uprednostniť špinavé odtiene žltej, modrej alebo zelenej, rôzne red-hnedé a hnedé gamut. Ak chcete pridať ľahkosť a vzduchosť – biela a béžová.

Dobre vhodná štylizácia pre starý americký nábytok. Ale toto je záležitosť chuti, a vynikajúca alternatíva bude moderná minimalizmus s monofónnymi farbami a jednoduchosťou foriem.

Príklady dizajnu

Classic Loft Design Príklad: tehlové steny, drevené valcované záclony, podlaha a lúče pod stropom, veľké okná s charakteristickým rámom otvárania a len potrebným nábytkom.

Nasledujúca možnosť je vhodná pre tých, ktorí sú v mestskom dizajne a ľahko miluje svetelné tóny. Charakteristické znaky Tu sú svietidlá na dlhých kábloch, kovovej trubici a nosníky pod stropom, dekoratívnou omietkou „pod betónom“, kovový stojan, vymenovaný na seba na sebe knihy a štylizované boxy.

Na záver, zvážte interiér s početnými svetlými akcentmi: plagát s priemyselným kovovým dizajnom, červenými a pruhovanými vankúšmi, modrá pohovka, žltá kanvica a dokonca tulipány. Tieto položky sú prekvapivo harmonické a atraktívne pod kovovými štruktúrou vzduchového potrubia na stropných a ľahkých stenách „pod neinfaritou omietkou“ v kuchyni. Chcem tiež poznamenať kombináciu nábytku: štvorcové, okrúhle, rôzne textúry a odtiene.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: