Štukčný štuk v interiéri

Nástenné lapnin – skôr nezvyčajný spôsob, ako zdobiť interiér. Napriek zdanlivým zložitosti vytvárania tohto dekoru, urobte to nezávisle dosť reálne.

Zvláštnosť

Predtým bol štukovaný na stenách v byte vytvorený manuálne. Riešenie sadry sa aplikovalo na vrchole omietky a bol už transformovaný na rôzne vzory. Dnes, pre túto prácu, zvyčajne sa používa, to znamená, že sa používajú kovové formy, ktoré sú v podstate šablóny pre jednotlivé prvky. Toto nielen urýchľuje prácu, ale tiež umožňuje vytvárať absolútne identické objemové časti. Kvalitatívne kovové formy odolať približne 2000 výplne.

Napriek tomu, že Stucco môže vyzerať ako botanický motív, živočíšne obrazy, geometrické tvary alebo starožitné prvky sú najčastejšie zvolené. V modernom interiéri vám lisovacie prvky umožňujú vizuálne prehĺbiť steny alebo zdvihnúť strop. Často sa vzorované dosky používajú na maskovanie štrbín, kĺbov a dokončovacích chýb. Za štukovými sokrými na strope môže byť umiestnený skrytý podsvietenie a samotné lustre sú často zarámované zodpovedajúcou vzorovanou zásuvkou.

S pomocou dekoratívnych prvkov si môžete usporiadať výklenky, okná, dvere, zrkadlá alebo klenuté otvory.

Materiál

Jedným z najobľúbenejších materiálov na vytváranie štuku je omietka. Medzi jeho hlavné charakteristiky patrí šetrnosť k životnému prostrediu a schopnosť odolať teplotným skokom. Platnosť materiálu prispieva k zjednodušeniu vykonávanej práce. Je tiež potrebné dodať, že, zmrazené, sadra hmotnosti sa zvyšuje veľkosť a preniká do najmenších slotov. To znamená, že štuk, môže byť použitý nielen pre dekor priestoru, ale aj maskovať chyby a poškodenie povrchov.

Samozrejme, Stukco Stucco má množstvo nedostatkov. Veľká ťažká hmotnosť negatívne ovplyvňuje stav konečnej úpravy nútenej, aby to odolal. Okrem toho sa sadry nerozlišuje odolnosť voči vlhkosti. Okrem toho, dokonca priťahuje tekutiny, a preto často trpí hubami. Tento problém však môže byť vyrovnaný s predbežným spracovaním s ochranným činidlom. Gypsum Prvky pomerne krehké a okamžite rozdelené, keď padajú na podlahu. Relatívna nevýhoda je vysoká cena tohto štukutu.

Ďalším spoločným materiálom na vytvorenie štuku sa považuje za polystyrénovú penu. Hlavná výhoda tohto druhu odrody možno nazvať nízkymi nákladmi, ale tu je jeho kvalita, ktorá je potrebná. Krehký štuk vyžaduje veľmi dôkladný vzťah, a preto je najčastejšie umiestnený v najmenej „kontaktných“ zónach – pod stropom. Materiál nemôže byť nazývaný elastický a jeho porézny povrch je veľmi zlý. Nebezpečenstvo vysokého požiaru je tiež jeho nedostatok.

Nie je možné, nehovoriac o polyuretánu, je to penový plast. Materiál je odolný voči teplotným skokom, je ľahko ľahko a dlhá životnosť. K zvyšku plusy z polyuretánového štukatu možno pripísať jednoduchosti farby, jednoduchosti inštalácie, odolnosti voči vlhkosti, schopnosti „odmietnuť“ pachy, ako aj širokú škálu. Okrem toho, aj po dlhej dobe, materiál sa nepretržite a nie je deformovaný a nie je pokrytý žltou. Hlavnou nevýhodou polyuretánu je vysoké nebezpečenstvo požiaru.

Nesmieme zabúdať, že keď oheň, materiál začína prideliť jedovaté kyanidy, ktoré môžu viesť k paralýze respiračných orgánov alebo srdiečok.

Typy štuku

Pomerne často v interiéroch je objemový štuk na botanickej téme. Najčastejšie pozemky sú všetky druhy kvetov, stromov, hroznových viníc a stromov stromov. Tento dekor je charakterizovaný prítomnosťou symetrických čiar a pomerne jednoduchých foriem, a preto nie je obzvlášť komplexný a je vhodný pre seba-vytváranie. Umenie štuk na tému zvieracieho sveta vytvárania je ťažšie a už si vyžaduje zapojenie špecialistov. Musím povedať, že možnosti obrazu jeleňov, vlkov alebo tigrov fit z každého interiéru, a preto ich používajú, sa odporúča s veľkou opatrnosťou.

Ducco dekorácie vo forme geometrického tvaru sa považuje za pomerne univerzálne. Jasné priame alebo voľné zakrivené čiary zapadajú do väčšiny interiérov. Keďže takýto textúrovaný štuk môže vyzerať trochu nudné, často sprevádzané podsvietením. Uskutočnenie starovekých pozemkov vyžaduje nielen zodpovedajúce „pozadie“, ale aj znalosti kompozícií zloženia. Takáto práca je lepšie zveriť profesionála, uistite sa, že sa použije len vysokokvalitný materiál.

Funkčnosťou môže byť stenový štukovaný rozdelený do niekoľkých kategórií. Korešpondušiny a schody sú umiestnené na sedadle stropu a stien. Nielenže vykonávajú dekoratívnu funkciu, ale tiež maskujte okraj tapety, zakrývajúc výsledný uhol medzi povrchmi a akýmikoľvek defektmi steny. Správne zvolený štuk môže vizuálne znížiť alebo zvýšiť priestor.

Výlisky Ako rámec pre rámovanie obrazu alebo panelu alebo vykonávajú úlohu dekoratívnych vložiek. Tento prvok je ako hladký a úľava.

Okrem toho môže byť stenový štuk Konzoly, Bas-Reliéfy a stĺpce. Konzola, mimochodom, okrem základných funkcií, môže byť použitý ako uhlová časť na sedadle stropu a steny.

Je potrebné dodať, že hoci biele prvky sú považované za klasické, dekor vo forme štukového môže byť natretý na svetlo alebo iné odtiene, mimické pozlátenie alebo bronz.

Pre ktoré štýly sú vhodné?

Najčastejšie sa Stucco vybral na zdobenie radu klasických interiérov. Interiér štýlu AMPIR vyžaduje použitie stručných prísnych prvkov, ktoré sú umiestnené symetricky. Prvky vojenských tém môžu byť prítomné v skrinkách alebo obývacích izbách, napríklad mečom, štíty, erb, kopije alebo vavrínové vence. Okrem toho, obraz zvierat je vítaný – reálne aj mytologické. Hlavné interiéry nepriepustného priestoru sú orámované „zeleninové“ rámy.

Barokový štýl vyžaduje povinné používanie pozláteného štuku. Pozemky, spravidla, sú vybrané botanickým: na obrázku, ktoré môžu existovať pobočky, púčiky, letáky a umývadlá. Podrobnosti sa vyrábajú asymetricky, ale aby bola holistická kompozícia „čítať“.

Pre štýl ROCOCO Elegantné detaily štukovia musia tvoriť nezvyčajné ornamenty.Priame čiary sú prakticky neprítomné alebo používané na vzdelávanie kaima. Charakteristickým prvkom je použitie ruží štukové puky, ktoré obklopujú masky alebo štíty.

Interiér vytvorený v štýle klasicizmus, vyžaduje použitie okrajových ozdôb, ako aj párových obrázkov vtákov, levov a dokonca aj sfinges. Pre štýl Moderný Je možné použiť asymetrický štuk, ktorý je vytvorený z pások alebo „rias“. Pomerne často existujú úľavy žien profilov s dlhými kučeravými vlasmi. Stucco v obývacej izbe zdobená v štýle romantizmus, zbavený rohov a je nezmyselnými rastlinnými ozdobami. Tvarovacie diely môžu byť aplikované v eklektickom štýle, ako aj Art Deco.

Ako to urobiť sami?

Dekoratívne steny štukcia môže byť dobre vytvorený doma. V prípravnej fáze je stena orezaná: je pokrytá vrstvou tmelu, zeme a vyčistená pred prachom. Začiatočníci majstri sú potrebné na to, aby ste si pripravili náčrt. Nakreslí sa buď na kartóne, alebo na hustom papieri, po ktorom je umiestnený pod filmom alebo celofanom. Už na stenu musia byť umiestnené už rezané šablóny, po ktorých je stláčať jeho kontúry vo vrstve tmelu.

Gypsum je rozvedený vodou, až kým sa nedosiahne požadovaná konzistencia, po ktorej začína priamy dizajn štuktu. Ak chcete pracovať, budete potrebovať skalpel, nôž, drôt a formuláre. Miera chýbajúcich prvkov bude závisieť od hrúbky použitého roztoku.

Dekorácia a ochrana štuktu sa vykonáva pomocou akrylového laku.

Ako sa starať?

Starostlivosť o dekoratívny štuk, potrebujeme mäkké čistiace prostriedky, ktoré neobsahujú kyseliny alebo abrazíva. Starostlivosť o prvkov by mala byť pravidelne, ale veľmi opatrná. Požadovaná reštaurovanie sa vykonáva pomocou týchto materiálov, ktoré boli použité na vytvorenie dekor. Niektoré malé škody môžu byť zamaskované ako sadry alebo tmel.

Krásne príklady

Vyzerá to veľmi štýlovo, keď sa v interiéri obývacej izby používajú nielen jediné prvky štukoviny, ale aj harmonicky kombinovaný nábytok s nimi a akýkoľvek iný dekor. Napríklad pre konštrukciu miestnosti sa však môžu použiť len dve pomerne jednoduché „starožitné“ stĺpce, ale čiernobiely fotodeelno so zodpovedajúcim grafom okamžite robí kompozíciu „držať“ okamžite.

Všeobecné témy zdôrazňuje a malé, rovnaké biele, podobne ako stĺpce, stolička s pozláteným a strieborným detailmi. Dokončenie interiéru dáva pôvodný „zlatý“ luster, jednotlivé prvky, ktoré sú pripomínajúce vavrínové vence spojené so všetkým s rovnakou antique témou.

Pekne organicky štukoky vyzerá na chodbe, ale len v prípadoch, keď jeho použitie nie je nadbytočné. Napríklad, V priestore zdobené v pastelových farbách je možné použiť pozlátené štukové sokly a rovnaké výlisky. Jednoduché položky sa používajú na rámovanie dverí.

Celková téma pokračuje v zrkadle v luxusnom zlate, ako to bolo na odpadový rám a vešiak s dekoratívnymi detailmi. Luster pre chodbu, naopak, vybrané s jednoduchými formami a bez pozlátených častí, tak, aby nedošlo k preťaženiu interiéru.

Zaujímavý štukcia sa môže pozrieť do moderných interiérov. Napríklad niekoľko štukových prvkov svetlo žltého odtieňa sa harmonicky pozerá cez pohovku obývacej izby v škandinávskom štýle.

Štukco v tomto prípade je hlavným prvkom miestnosti, a preto zvyšok nábytku a dekorov, skôr dopĺňa, snaží sa sa utopiť. V tomto prípade sa používa svetlá šedá pohovka, stručný stôl s dreveným stolom, prútený kôš a obrázok s obrázkom stromu.

Ďalšou možnosťou víťazstva je bohaté používanie štukovaného pre dizajn všetkých stien a stropom miestnosti, doplnený moderným nábytkom laconických foriem. Okrem toho samotné povrchy sú natreté v ružovom tieni. Kontrast pre mnohé kučery a vzory je zariadené. Nábytok: ružová pohovka jednoduchého geometrického tvaru, biela pracovná plocha, nezvyčajná stojana a peelingová tabuľka.

Štýl Clash je zdôraznený dekor. Napríklad, na ružovej stene zdobenej Stucco, plagát sa nachádza bez rámčeka, zobrazujúci abstraktnú kombináciu geometrických tvarov.

Ako urobiť Stucco Urob si sami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár