TV konzoly: Vlastnosti, odrody a tipy výber

  Predtým sa televízory mohli inštalovať len na ich nočné stolíky. Moderné zariadenia sa stali oveľa kompaktnejšími a ľahšie, čo vám umožní umiestniť ich vo vertikálnej rovine. Tento typ inštalácie je najčastejšie vybraný modernými užívateľmi. Ak to chcete urobiť, musíte si kúpiť špeciálny upevňovací držiak.

  Čo to je?

  TV držiak je Kovová konštrukcia, ktorá sa používa na pozastavenie zariadenia. Takéto držiaky vám umožňujú nastaviť umiestnenie zariadenia, takže ho prezeraním je vhodné pre každú z hľadiska. Konzoly majú širokú funkčnosť, medzi ktoré sú najdôležitejšie:

  • racionálne použitie oblasti miestnosti;
  • Bezpečná fixácia televízora na zvislej rovine;
  • Pohodlné prezeranie;
  • Harmonické zavedenie vybavenia v každom interiéri miestnosti.

  Aj zoznam výhod možno pripísať dostupným nákladom, jednoduchej inštalácii a kompaktnosti. Nedostatky sú tiež dostatočné, s nimi bude užitočné stretnúť sa:

  • Spolu s inštaláciou konzoly sa musíte starať o zásuvku na pripojenie televízora;
  • Sladké drôty silne pokazia celkový obraz, pretože pre ich maskovanie potrebujete kúpiť krabicu;
  • Vedľa televízora, mnohí používatelia upevňujú návrh na ukladanie ďalších zariadení;
  • Pre seba-inštaláciu potrebujete nástroj a niektoré zručnosti;
  • Po odstránení upevnenia na stene zostanú stopy, ktoré budú musieť uzavrieť;
  • Upevnenie by sa malo zvoliť v súlade s rozmermi a hmotnosťou televízora, inak držiak nemusí odolať závažiam a pád spolu s drahou technikou.

  Napriek všetkým týmto nedostatkom sú zátvorky pre televízory veľmi populárne.

  Názory

  Závesné zátvorky sú prezentované v obrovskej odrode. Výrobcovia tohto uzáveru zohľadňujú všetky želania používateľov a zameriavajú sa na svetové trendy. Všetky rôzne zátvorky sú rozdelené do niekoľkých veľkých skupín.

  • Pevné modely Nedovoľte, aby ste zmenili otáčanie a naklonenie televízora, sú najdostupnejšími, ale nie najvhodnejšou možnosťou. Ale spoľahlivosť nemajú rovnaké. TV je pripojený ako obrázok a je v jednej polohe. Zaujímavé bude fixné modely s policami, kde môže byť umiestnené ďalšie vybavenie.
  • Šikmé konzoly Odstránenie kompaktnosti, uhol zvislého sklonu môže dosiahnuť 20 stupňov.
  • Stropné zátvorky Povoliť zmenu polohy technológie vo veľkom rozsahu, ale takéto štruktúry môžu byť inštalované len v miestnostiach s vysokými stropmi a voľným rozložením. Panel je upevnený na potrubí (tyče), ktorý je pripojený k stropu. Takéto prílohy sa často nachádzajú v nákupných centrách a iných verejných miestach, kde sa televízory používajú na reklamu. Stropné držiaky sú vybavené systémom riadenia plynu alebo teleskopickým riadiacim systémom. Tieto možnosti sú najobľúbenejšie.
  • Vonkajšie regály Nemáte veľké populárne medzi ruskými užívateľmi, ale stále takéto návrhy vyrábajú mnohé firmy. Ich hlavné výhody sú mobilita a kompaktnosť. Voľba takýchto podpery je relevantná, pokiaľ ide o televízory s veľkým rozsiahlom, ktoré nie je možné nainštalovať na stôl / TUBMA. Tiež vonkajšie mobilné štruktúry slúžia ako alternatíva v prípadoch s sadrokartónovými stenami, ktoré sú schopné odolať len malým zariadeniam.
  • Ešte vzácnejšie sú Stĺpové systémy a upevňovacie prvky pre rúry. Takéto návrhy musia byť vybrané v súlade s návrhom miestnosti, dôkladne myslieť vhodné body pre sledovanie televízie.

  Nemenej zaujímavé budú oboznámení s inými modelmi.

  Otáčanie

  Rotačné zásuvné konzoly Umožní vám otočiť a rozšíriť obrazovku dopredu. Vo väčšine prípadov môžu byť takéto štruktúry umiestnené na akýchkoľvek vertikálnych štruktúrach (na rúrkach, stenách, stĺpoch, dokonca aj nábytku).

  Uhlový

  Rohovky sú vzácnym fenoménom pre ruské obchody, ale stále môžete nájsť takéto modely. Oni sú Umožnite ušetriť miesto v interiéri a kompaktne umiestniť televízor v malej miestnosti.

  Niektorí výrobcovia ponúkajú univerzálne štruktúry, ktoré môžu byť umiestnené v rohu a na stene.

  Kontaktný

  Modely na svahu sú považované za najpopulárnejšie, resp. Jednoduchý pohyb ruky, užívateľ môže zmeniť polohu televízora. Náklady na takýto pohyblivý upevňovač je pomerne vysoký, ale jeho výhody sú zrejmé. Podobné návrhy by sa mali zvoliť, ak sa televízor používa ako mediálne centrum. Sklopo otočné konzoly sa líšia v počte „Knees“. Zvyčajne sa ich počet líši od 1 do 3. Počet „kolená“ určí uhol otáčania. Dlhé držiaky s dvoma a tromi prvkami sú vhodné pre televízory s veľkou uhlopriečkou.

  Novinka je Motorové modely s diaľkovým ovládaním.

  S takýmto motorizovanými konštrukciami môžete zmeniť polohu televízora kompaktnou konzolou.

  Rozmery

  Moderné zátvorky pre televízory sa líšia nielen podľa typu a dizajnu, ale aj veľkosti. Musíte venovať pozornosť tomuto parametrovi. Na spojovacích materiáloch, výrobcovia naznačujú vhodné priemery televízorov, Napríklad pre 55 palcov alebo 50, 40 palcov alebo 49. Tieto informácie však nestačia na výber správneho pripojenia. Vyberte príslušnú veľkosť televízora pomocou štandardnej VESA.

  Pod týmto pojmom zahŕňa systémy rozloženia otvoru pre spojovací materiál TV. Ukážte v dvoch číslach, napríklad 200×200 alebo 100×100, 200×100 alebo 100×200, 300×300 alebo 400×400. V týchto číslach je prvým významom vzdialenosť, ktorá musí byť prítomná medzi skrutkami v horizontálnych termínoch. Druhá hodnota je vertikálna vzdialenosť.

  Indikátory VESA sú v rozsahu od 50×50 do 800×400. V súlade s tým, pre malú televíziu, napríklad s 32-palcovým diagonálnym, držiak so strednými veľkosťami VESA je vhodná. Ale je lepšie, aby sa s malým okrajom.

  Pre veľkú obrazovku, napríklad o 65 alebo 75 palcov, potrebujete držiak s maximálnou veziou.

  Najlepšie modely

  Otvorí naše hodnotenie malú šikmú konzolu Kromax Techno-1. Je určený pre obrazovky s uhlopriečkou od 10 do 26 palcov a s hmotnosťou až 15 kg. Uhol sklonu sa pohybuje v priebehu 15 stupňov a poloha v horizontálnej rovine sa mení 180 stupňov. Dizajn je vybavený plastovými potermi, ktoré vám umožňujú jemne dať drôty.

  Medzi pevné zátvorky priťahuje pozornosť a model Digis DSM21-44F. Je určený pre televízne diagonálne televízory od 32 do 55 palcov. Výrobca pracoval o užívateľovi a zjednodušil proces inštalácie pre neho, pridal úroveň bubliny na konštrukciu a uvedenie kompletnej sady potrebných zlúčenín a upevňovacích prvkov.

  Stále zostáva pridať vysokú spoľahlivosť a trvanlivosť dizajnu – niet divu, že výrobca poskytuje jednoročnú záruku.

  Medzi stropné držiaky sme pridelili model Nb t560-15. Sklop-otočený dizajn je vhodný pre plazmu s uhlopriečkou od 32 do 57 palcov. Teleskopická tyč umožňuje zmeniť uhol sklonu do 20 stupňov a uhol otáčania sa mení na 60 stupňov. Nevýhodou je čierna, ktorá vystúpi v miestnostiach zdobených v jasných farbách. Výrobca nevytvára tento model v iných farbách, ktoré by boli vhodné.

  Strieborné naklonené zapínanie Nb f400 Vyzerá solídne a reprezentatívne. Držiak je určený pre televízory s uhlopriečkou až 60 palcov a maximálnu hmotnosť na úrovni 23 kg. Zmena polohy televízora je poskytovaná dvoma plynovými pružinami. Káblový manažérsky systém je príjemným pridávaním.

  Kompletný prehľad Motorizovaný model KC Vzdialení SLI500 s typom stropného montáže. Motorizovaný pohon umožňuje použitie ovládacieho panela zmeniť uhol sklonu až o 90 stupňov. Takýto dizajn môže byť použitý na inštaláciu televízorov s uhlopriečkou až 70 palcov.

  Maximálna hmotnosť, ktorá je schopná odolať konzoly, je na úrovni len 10 kg, čo je nevýhodou tohto modelu.

  Ako si vybrať správne?

  Konzola je dôležité zvoliť si vybrať televízor. Odporúčania, ktoré výrobca uvádzajú každý model, sa má zohľadniť. Soviets od špecialistov pomôžu urobiť správnu voľbu.

  • Zapínanie je lepšie vybrať si s miernym okrajom. Pri výmene starej televízie na modeli s väčšou uhlopriečkou nemusíte zmeniť konzolu.
  • Každý držiak je určený pre určitú hmotnosť. Tento parameter sa musí brať do úvahy. Je lepšie si vybrať televíznu konzolu so zásobou.
  • Tvar a rozmery montážnych dosiek by nemali zatvoriť vetracie otvory na televízore.
  • Pri výbere šikmých otočných zátvoriek, musíte porovnať svoje schopnosti s voľnou vzdialenosťou na steny a plazmová diagonálna. Mal by ľahko zmeniť svoju pozíciu, nie držať na interiérové ​​a stenové prvky.
  • Výhodné sú modely s kompletnou sadou, ktorá obsahuje všetky potrebné spotrebné materiály na montáž. Príjemný bonus sú kanály pre kladenie vodičov z televízora.
  • S pevnými konzolami je TV prakticky pripojená k stene. Preto je potrebné vziať do úvahy možnosť voľného prístupu k dodatočným funkciám jednotky (pripojenie antény, HDMI, Flash-Drive). V prípade zakrivených televízorov tento problém zmizne sám.
  • Konzoly by mali byť tiež bezproblémové v súlade s dizajnom miestnosti. Tento detail interiéru by nemal byť expresívny a „kričať“. Je lepšie uprednostniť klasické biele, čierne alebo metalizované modely.
  • Typ upevnenia a jeho funkčnosti musí byť v súlade s vlastnosťami používania zariadení a intenzity jeho prevádzky. Napríklad pre spálňu si môžete vybrať jednoduchý model, pretože televízor bude z väčšej časti odoslaný na posteľ a v úprave jeho pozície nebude.
  • Teraz vo veľkých množstvách sa začali objaviť ultra tenké konzoly pre televízory. Výrobcovia sľubujú vysoký výkon a schopnosť odolať vysokej hmotnosti. Napriek tomu, odborníci neodporúčajú veľkým televízorom na takýchto svietidiel.

  Kde post?

  Málo si vybrať vhodné upevnenie, stále potrebuje vybrať správne miesto. Rôzne svietidiel vám umožňuje umiestniť televízor na ľubovoľnom mieste. Je však dôležité si vybrať správne miesto, takže v budúcnosti som nemusel prevážiť televízor. Pri výbere miesta pre držiak, musíte sa zamerať na nasledujúce body:

  • Rozmery televízora;
  • Technické charakteristiky držiaka;
  • Frekvencia preskupenia nábytku v miestnosti s TV;
  • Celkový interiérový dizajn a harmóniu celkového dizajnu;
  • Blízkosť miesta nábytku a stien do televízora, ktorá umožní chrániť techniku ​​pred prehriatím v dôsledku nedostatočného obehu vzduchu.

  Samostatný bod stojí za to Výška obrazovky umiestnenia. Podľa pravidiel by sa televízor mal umiestniť oproti oku. V tomto prípade nebude žiadny vysoký tlak na krk a späť, a oči budú menej unavené.

  Povolené malé odchýlky hore alebo dole.

  Vlastnosti montáže

  Nie každý človek bude okamžite jasné, ako vykonávať montáž na televízor. Okrem toho, žiadne definitívne vedomosti a zručnosti môžu spôsobiť chyby, opravy, ktoré budú veľmi problematické. Všeobecne platí, že inštalácia držiaka s vlastnými rukami nič nekomplikuje.

  Pokyny pripravené USA pomôžu zistiť tento prípad.

  1. Výber vhodného miesta na umiestnenie televízora, musíte urobiť značky na stene. Zvyčajne nakreslí čiaru na spodnej strane konzoly. Musí sa použiť úroveň konštrukcie, ktorá vám umožní zavesiť televíziu presne od prvého času.
  2. Namontujte montáž na stenu a oslavujete body miesta pre diery. Niektorí výrobcovia pridajú šablónu alebo úroveň na štandardný balík, čo značne uľahčuje proces inštalácie.
  3. Pomocou vrtáka alebo perforátora, vŕtacie otvory v súlade so značkami. Kladivo spech hmoždinka alebo kotva.
  4. Skrutky odkvapia dosku a držiak sám na povrch. Uistite sa, že skontrolujte spoľahlivosť jeho inštalácie. Len po tom.

  Zvyčajne konfigurácia konzol obsahuje potrebné skrutky a iné spotrebné materiály. Ale nie vždy sa to stane.

  Okrem toho, aby ste mohli pracovať s sadrokartónovými stenami, bude musieť dodatočne kúpiť vhodné spojovacie materiály.

  O tom, ako zavesiť TV na stene, môžete zistiť v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: