Štýl Miešanie v interiéri

Miešacie štýly v interiéri je druh hry, ktorý kombinuje nekompatibilný, pripojenie nekompatibilného, ​​pokus o zriedenie základného štýlu interiéru s jasnými akcentmi iného. S zručným prístupom a kreatívnym vnímaním života, môžete dosiahnuť jedinečný, špeciálny štýl, jeden z druhu, prirodzený len jednu izbu alebo byt.

Zvláštnosť

Miešanie štýlov v jednom interiéri – problém je niekedy nejasný pre neskúsený dizajnér. Tu nie sú len kreatívny prístup, ale aj dobrý pocit štýlu, pocit moderovania, schopnosť rozlišovať vynikajúce originality z jednoduchého stretnutia veľkolepých predmetov z rôznych štýlov.

Doteraz je to jedna z najobľúbenejších oblastí v interiéri.

Klasický nábytok a reprodukcie tkanín slávnych maliarov Harmonicky koexist s dekoratívnymi orientálnymi ručnými predmetmi, milujúci kovový štýl high-tech môže pokojne dostať spolu s provence.

Avšak, harmónia v štýloch je možné dosiahnuť len pri splnení potrebných podmienok a pravidiel tohto typu interiéru.

  • Možno, že hlavná vec je pochopiť Môžete mixovať iba 2 štýl, a jeden z nich musí prevládať. Súčasný vzorec pre tento princíp – 80 až 20. To znamená, že priestor je vypracovaný o 80% jedným štýlom s pridaním 20% prvkov z iného.
  • Princíp jednotnosti formulára. Ak sa v obývacej izbe, zdobené v anglickom štýle, je tu východný stôl, je žiaduce vyzdvihnúť východné dekoratívne prvky pre to, napríklad soška, ​​maska ​​alebo pouf.
  • Väzba na jeden prvok. Toto je princíp kombinácie položiek z rôznych interiérových štýlov s jedným motívom. Napríklad barokový konferenčný stôl môže byť harmonicky kombinovaný s modernou pohovkou so spoločným tkanivom, z ktorého budú obrúčky a dekoratívne vankúše. Okrasná tlač na nádvorí stoličky môže opakovať výkres vonkajšej vázy.
  • Farebné spektrum. Je dôležité, aby ste sa nerozhodli s výberom palety. Podľa dizajnérov je možnosť Win-Win použiť svetelné pozadie a obsah priestoru s jasnými akcentmi. Aby bol výsledok potešený, začiatok dizajnéra je najjednoduchší spôsob, ako použiť farby farby.
  • Kontrastná kotva. Toto je princíp jasného prízvuk, požičaný od absolútne na rozdiel od štýlov. Crystal Multi-Tier Luster s mnohými suspenziami v minimalistickej obývacej izbe, orientálne koberec a prísny anglický interiér.

Prípustné možnosti

Kombinácia rôznych interiérových štýlov je ťažké opísať slovo, pretože existuje až 3 smery – to sa nazývajú Kitch, Fusion, Eclecticism. Všetci sú zjednotení zásadou primeranej permissivosti, zatiaľ čo Kitch je tiež značným podielom Phanta. Predsa Všetky tieto oblasti sú kombinované s jednou myšlienkou, každý z nich má svoje vlastné charakteristiky a podriadené svoje vlastné pravidlá.

Kozmický

Vzdušné, mierne provokatívne, rýchlo vyhlasuje absenciu všetkých druhov pravidiel, kánonov a noriem. Smer sa objavil v polovici 20. storočia a okamžite zistilo, že jeho obdivovateľov, pre ktoré bola externá extravagancia veľmi dôležitá. Spočiatku to bol skôr pseudoizmus, fenomén v masovej kultúre, keď externý šok dekorácie bol pripojený oveľa väčší význam, a nie sémantickej náplne. A len neskôr sa takýto štýl našiel v interiéri, kde sa stalo celkom nezávislé a ľahko rozpoznateľné.

Napriek kriku a miešaniu nekompatibilného, ​​v kohútik sa nachádzajú vlastné pravidlá. Štýl je naklonený k vytvoreniu slávnostnej atmosféry – neónových lampy, kričí farby, červené vo všetkom.

Pre túto líniu sú dve verzie. Prvým je všetko odolné a jas zjemňuje spoločným svetlým pozadím. S druhým uskutočnením sa diverzita kyseliny roztiahne absolútne na všetky priestory – oboje na stenách aj vnútornej náplne.

V kuchyni je kombinácia akýchkoľvek povrchových materiálov povolená – drevo, sklo, plastové, kovové, sadry a omietky, rovnako ako imitácia akéhokoľvek druhu. Kovový povrch je daný na drevo, plast môže byť natretý farby, imitáciu kovu, tapety kopírované murivo. Celkový dojem vytvorený Kitchch, je to posmech, absurdné, v jednom slove – oxymoron v interiéri. Snaží sa prezentovať najjasnejšie a rozpoznateľné prvky z rôznych štýlov dizajnu, niekedy úplne nevhodné.

Eklekticizmus

Tento zmiešaný štýl dostal moje uznanie na začiatku XIX storočia. Bola to éra kolonializmu, časy vzhľadu v Európe krásnych a fantastických, podivných a úžasných zahraničných vecí, objektov a suvenírov tajomného východu. Najvýraznejší príklad Eclekticia sa môže nazývať anglický koloniálny štýl opísaný v obývacích izbách a skrinkách bohatých ľudí v tom čase.

Počiatočné obdobie eklekticizmu bolo pomerne konzervatívne, v čase, keď sa stala liberálnejšou – Klasika sa zriedi prvkami z moderných destinácií. Rovnaký princíp zmiešania dvoch štýlov zostáva. V eklektickom prevláda zdržanlivú nezmyslovú farebnú škálu, zvyčajne pastelové a prirodzené odtiene.

Pre tento štýl nie je potrebné zabrániť jasným kontrastným akcentám, môžu nahradiť hlavnú bohatú pastelovú farbu.

Starožitnosti a moderné technológie sa tu dokonale dostávajú, Napríklad, vintage bronzové svietidlá, svietniky a moderné záclony z pečiatok alebo skladanej tkaniny, vlákno závesy, nahrádzať tyl. Je možné nájsť v jednom priestore plastového nábytku a antického hrudníka. Ak je to žiaduce, môžete harmonicky umiestniť zbierku obrazov a moderných sadry a keramických sškach.

Avšak, Eklektické náročné na luxusné – hodvábne tapety, koža v nábytku čalúnenie, drahý porcelán, koberce. Používa sa príjem diferenciálnych stien: jedna stena môže byť pokrytá obkladovým materiálom, napríklad drevené fasády alebo imitácia kameňa, a druhá je natretá v monofónovej farbe. Eklektické sa pripája k prísnu klasicizmus dynamický duch modernosti.

FUSION A CLASSIC

Koncepcia fúzie v interiéri znamená zmiešanie rôznych smerov, a to sa objavilo spontánne, môže sa povedať, spontánne. Ako XX storočia prezentovalo ľuďom možnosť voľného pohybu po celom svete, bezplatné cestovanie, od vzdialených krajín priniesli rôzne predmety a suveníry, zdobili svoje domovy. Toto slúžilo ako základ pre vzhľad nového smeru v dizajne interiéru. Klasika tak bola nútená dovoliť, aby susedovi exotický a etnický dekor vedľa nich.

Štýl sa vyznačuje eleganciou, jemnou chuťou v fúzii starovekých východných a moderných technológií.

Štýl fúzie je schopný kombinovať thajský a moderný nábytok v štýle high-tech, japonských domácich predmetov, figúr a vázy v čase „kráľa Sun“ Louis.

V klasickej obývacej izbe Harmonicky vyzerá Maitolik a keramika starovekej Číny, sklenené police s kovovými armatúrami a maskami egyptských faraónov. Zručné ubytovanie, správna a dávková kombinácia vytvára celkový dojem z jednotu štýlu, komunitu všetkých položiek v jednom priestore.

Klasika sa vyznačuje dokonalosťou jednoduchosti a fúzia dodáva jej luxus a sibersko, elegantnú šrotokraciu. Konzervatívnosť šikovne zmäkčená poznámkami o orientálnom impulvagement, zaradením Ultramodern High-Tech. Použité vintage nábytok, drahé tkaniny, textúra. Fusion je nemožné predstaviť si bez jasnej palety: červená, modrá, zelená a iné farby – mágia inherentné v tomto štýle. Rastlinné motívy sú vítané v dekor.

Východ a západ

Je to vždy harmonická kombinácia win-win. Európska klasika a jasné motívy krajín Ázie afrických, perfektné pripojenie prísnych, klasických anglických smerov a jasného make-up východného výrobku.

Nezabudnite, že jeden štýl by mal hrať dominantnú úlohu.

Moderné štýly a ekodizajn

Vo vzťahu k ekodistanu bola predsudkovka, že nie je možné kombinovať s inými štýlmi. V skutočnosti všetko nie je vôbec. Tam sú živé kvety v takmer každom dome alebo byte, je zriedkavé nájsť si obydlie, kde nie je aspoň jeden zelený skelter. Ale toto sú tiež prvky ekodisa, ale sú prítomné vo všetkých štýloch.

Zelená Ekodisin dokonale zapadá do minimalistického interiéru, v ultra-modernom high-tech, Dokonca aj v podkrovnej miestnosti bude vždy miestom brutálneho bambusu alebo Bush striktné Sannie. Povedzme, úprimne povedané, a high-tech, a minimalizmus, a ešte menej loft – je to skôr nudné, niekedy aj nudné interiéry a jasné rozptyl zelene nebudú rušiť.

Pravidlá cestnej premávky

Pri navrhovaní rezidenčného priestoru zmiešaného štýlu, musíte si to pamätať Z každého smeru by mali byť aspoň 1-2 subjekty, Keďže sa môžu jednoducho stratiť na všeobecnom pozadí av tomto prípade plán nebude schopný realizovať.

Samozrejme, že je dôležité, aby to nepreháňalo s prvkami rôznych interiérov, ale je to presne rozdiel smerov, musí byť zvýraznená, inak to nebude zaujímavý dizajn.

Eklekticizmus je útulná pokojná harmónia klasiky a súvisiaceho renesancie, baroka. Veľká klasická pohovka v obývacej izbe so svetlom čalúnenia, s rovnakými svetlostnými stenami budú vyzerať dobre vedľa konferenčného stolíka barokového štýlu a ich tandem zdôrazňuje viacfarebný svetlý koberec, na ktorom sú nainštalované, a záclony z drahých textílií.

Spálňa, zdobená v štýle Kitch, je sada svetlých kontrastných farieb s neon palety, Kde je veľká okrúhla lôžko so zamatovým čalúnením kričiacich farieb umiestnených na obrovskom kobercovej miestnosti. Futuristické lustre a svietidlá sú doplnené dekoratívnymi prvkami natretými v jasných farbách kyseliny. Obliekanie stôl na šumivé skrútené strieborné nohy má zrkadlový stôl top, steny sú zdobené abstraktné obrazy.

Štýlové príklady v interiéri

Kitch-štýl obývacia izba – neuveriteľné miešanie vyblednuté nábytku, konferenčný stolík v high-tech a jasne farebné palety.

Obývacia izba dekorácie fúzia ho napĺňa svetlými kontrastmi. Toto je čierny futuristický stôl, ktorý prišiel z Loft Style a Blue Velvet Sofa v barokovom štýle, a mnoho ďalších dekoratívnych prvkov, z ktorých väčšina sú ručne vyrábané.

Eklektický štýl spálňa. Farebná paleta v bielej a jasne ružové farby, stena maľované v žiarivom štýle, moderný konferenčný stolík, veľká reprodukcia malieb a pohlavia v klasickom anglický štýl.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: