Štýl „minimalizmus“ v interiéri bytu: rafinovanie a asketicizmus

  Jeden z populárnych moderných štýlov – minimalizmus. Pohladí jeho názory s jeho jednoduchosť a presnosťou, je vybraná pre rôzne typy priestorov, je potešením sa tešiť z domácich aj ľudí s hustým pracovným programom. Pred vydaním miestnosti v podobnom štýle by ste mali byť určite oboznámení so všetkými jeho funkciami.

  Vlastnosti štýlu

  Základom pre tvorbu tohto smeru bol konštruktivizmus, ktorého prekvitanie kleslo na prvú polovicu 20. storočia. Vzhľadom k rozvoju mnohých trendov v móde a technickom pokroku, existovala zmena v rôznych štýloch predtým, ako bol minimalizmus na vrchole popularity.

  Keďže štýl začal rozvíjať v 70. rokoch 20. storočia, posunul taký smer ako pop umenie. Pre druhé, jasné farby boli charakterizované a minimalizmus sa vyznačuje obmedzením tónov. Dosiahol každého s jeho sviežosťou a mäkkosťou odtieňov.

  Plochá alebo minimalizujúca miestnosť má rad špecifických vlastností.

  • Pre smerovanie sú charakterizované jasné čiary. Mnohé interiérové ​​položky majú prísny tvar a elegantné obrysy. Obzvlášť populárny pre štýl obdĺžnikových foriem, ktoré možno vidieť v siluety nábytku;
  • Štýl neoddeliteľný od dobrého osvetlenia. Izba môže prezentovať celú skupinu stropných svetiel, niekedy doplnených podlahovými lampami a stolovými lampami. Light Square Windows pomôže podporovať hojnosť svetla. Okrem tradičného osvetlenia v minimalizme je tiež viacúrovňová, ktorá sa dosahuje umiestnením osvetlenia na rôznych úrovniach steny;
  • Dôležitým prvkom minimalizmu – otvorený priestor. Izba by nemala byť preťažená nábytkom;

  • Izba v zdržanlivom štýle by nemala byť uzavreté príslušenstvo. Ich hojnosť porušuje koncepciu interiéru, preto pre dobrý dizajn, len dva alebo tri dekoratívne prvky stačí;
  • Pre štýl je charakterizovaný väčšinou svetlých odtieňov. Niekedy sa zriedia jasnejšími akcentmi, ale väčšina vecí v miestnosti je vyrobená v zdržanlivých farbách. Na stenách sa nikdy nevytlačí a vzory, vyberie sa jedna obrazová farba alebo tapeta;
  • Smer používa veľký počet rôznych materiálov. Môže to byť suroviny z plastu, dreva, skla a dokonca tehly.

  Dizajn rôznych priestorov

  Moderný minimalizmus je obľúbený pre domy a byty akéhokoľvek námestia a plánovania. Tri izbový, jednoizbový a 1-izbový byt sú kombinované s touto koncepciou vo svojom vlastnom origináli.

  Pre prvé dva typy bytov sa vyznačuje použitím štýlu v miestnostiach so špecifickým účelom. V každom z nich je minimalistický dizajn stelesnený a robí situáciu pohodlnú.

  Kuchyňa

  Kuchyňa s štýlom minimalizmu je zvyčajne rozdelená do dvoch zón. Jedna zóna je pracovná plocha. Nepoužíva sa príliš ľahké farby, pretože na povrchu headsetu bude znečisťovať znečistenie. Najviac organicky vyzerá plastový nábytok s kompaktnými rukoväťami. Používanie panelového nábytku, môžete zdôrazniť jednoduchosť a eleganciu miestnosti.

  Jedálenský kút je oddelený od funkčnej oblasti s barovým stojanom alebo oblúkom. Miesto na jedlo je možné vypracovať v jasnejších farbách, tabuľka je často ubytovaná v blízkosti okna. Aby sa situácia stala viac, farebné stoličky sú vybrané do tabuľky neutrálneho odtieňa.

  V kuchyni vyrobenej v takomto koncepte sú často funkcie HAI-TECH štýlu, najmä ak je zdobený šedými odtieňmi.

  Spálňa

  Miestnosť na spanie v minimalistickom smere zahŕňa prítomnosť veľkého a výhodne vstavaného skrine. To umožní zbaviť sa pätách vecí a voľný priestor v interiéri. Ak nie je možné inštalovať vstavaný nábytok, môžete si vybrať technológie modulárne telo.

  Lôžko zaberá centrálne miesto v miestnosti, predstavuje jednoduchý dizajn, ktorý môže byť na nízkom pódiu alebo je vybavený baldachýnom. Dôležitá je úloha pokrytá štýlom, je vždy monofónne, často zohráva dôraz na úlohu, ak je vyrobený v jasnom rozhodnutí farieb. Na stene v hlave postele je často možné vidieť obrazy alebo podsvietenie.

  Niekedy je celá miestnosť vyrobená v jasných farbách, a niekedy je založený na kontraste textilných a nábytku. Na oknách vo väčšine prípadov sa vykonávajú one-fotónové záclony s miernym dizajnom a priamou siluetu. Vo farbe sú kombinované s lôžkom, a niekedy môžu mať záves.

  V rohu spálne je možné umiestniť. Táto oblasť môže byť vybavená takýmito interiérovými predmetmi ako tabuľka, elegantná stolička na kolesách, knižnicu, v kombinácii so spacou nemocnicou, Trummery alebo kolísky, ak je v rodine malé dieťa.

  hala

  Minimalistická obývacia izba je zvyčajne veľmi svetlá a priestranná. Headset je často zabudovaný do steny a je séria políc a skriniek z dreva v nízkych tónoch.

  Ďalšie prostriedky na zvýšenie priestoru a plnenia svetlom sú panoramatické okná a ľahká podlaha, ktorej povrch v blízkosti pohovky je často zdobený monochromatickým kobercom obdĺžnikového tvaru.

  Preniknúť do miestnosti viac svetla na oknách alebo neviete záclony, alebo vyzdvihnúť závesy z transparentnej svetlej tkaniny.

  Pohovka – Dôležité atribút Minimalistický smer. Skladá sa z obdĺžnikových alebo štvorcových vankúšov, vizuálne vyzerá skôr mäkké a pohodlné. Niektoré obývacie izby majú uhlovú konštrukciu, v iných prípadoch sa nachádzajú dva pohovky oproti sebe, zatiaľ čo tretina je k dispozícii kolmo na ne. V strede dizajnu môžete často vidieť konferenčný stolík z plastu, dreva alebo skla.

  Kúpeľňa

  Kúpeľňa dokončujúca koncepcia minimalizmus znamená pomerne veľkú oblasť izby. Najvýhodnejší v podobnom štýle, aby sa kúpeľňa v súkromnom dome alebo celkovom byte.

  Kúpeľ, rovnako ako iné inštalácie inštalatérstva, zvyčajne biele. Môže mať nielen obdĺžnikové, ale aj oválne a dokonca predĺžené formy. Ak uprednostňujete sprchové kabíny, je žiaduce, aby boli vyrobené z transparentného skla.

  Steny v kúpeľni najčastejšie majú matný svetlý odtieň. Ale v dizajne, povedzme možnosť, keď je kontrast prítomný medzi stenami – časť povrchov je vypracovaná v tmavej alebo jasnej farbe.

  Nad drezom, spravidla existuje veľké horizontálne zrkadlo, alebo namontovanú skriňu s dverami so zrkadlomovým povrchom. Aby sa na vedomie čerstvosť v interiéri miestnosti, rastliny umiestnené na podlahe alebo na konci svojich veľkostí môžu byť použité ako príslušenstvo v závislosti od jeho veľkosti.

  Zaujímavou možnosťou bude dizajn kúpeľne v béžových tónoch. V takejto miestnosti sa povrch stien často napodobňuje drevené panely. V tomto uskutočnení môžu byť kabíny a police tiež zdobené.

  Chodba

  Projekt koridoru v štýle minimalizmu závisí od jeho plánovania. Je založený na tom, ako úzke chodba je vybratá farba pre steny.

  V dlhej a úzkej miestnosti musia byť steny nevyhnutne svetlé.

  V hornej časti steny sú malé lampy, ktoré pomáhajú rozšíriť priestor.

  Na chodbe štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru sú povolené a tmavšie farby v dizajne steny.

  Nábytok je vstavaný skriňa. Často môžete vidieť nízky obchod alebo otfiki. Na jednej z stenách môže byť pre vrchné oblečenie malé závesy a zrkadlo. Väčšina priestoru zostáva zadarmo.

  Pokiaľ ide o prispôsobenie štýlu minimalizmu v štúdiovom byte, je dôležité si spomenúť na taký faktor ako zonal distribúciu. Tento štýl znamená nenápadný prechod z jednej zóny do druhého. Nábytkové objekty sami, spravidla, tvoria hranice medzi pozemkami. Spravidla oddeľuje obývaciu plochu zvyčajne pohovku, dekoratívne oddiel alebo záclony.

  Pred vykonaním opravy v podobnej izbe musíte vybrať farbu, ktorá bude viazať všetky zóny. Môže byť prítomný na nábytkových predmetoch, príslušenstve a textilu.

  Môžete zistiť o všetkých jemnosti a tajomstvo štýlu minimalizmu tým, že sa zobrazí nasledujúce video:

  Skutočné príklady v interiéri

  Na minimalistický dizajn nevyzerá príliš nudný, môžete sa uchýliť k originálnym riešeniam, ktoré dizajnéri ponúkajú:

  • Čiernobiely kontrast vyzerá úžasne v obývacej izbe. Väčší priestor zaberá ľahký odtieň a čierna alebo tmavo sivá je obsiahnutá v nábytku a textíliách;

  • Ak chcete šetriť priestor v malej miestnosti, môžete urobiť špeciálny výklenok v stene a vložiť TV tam;

  • Na „Zriediť“ minimalistický dizajn, na jednej z stenách miestnosti, môžete umiestniť fotografiu tapetu alebo panel. S touto dizajnom sa malá miestnosť zdala viac;

  • Ak plánujete urobiť strop v miestnosti, môže byť zaujímavé, že stelesňujú minimalizmus v štýle. Suspendovaná časť je vypracovaná vo farbe, kontrastujúca s hlavným a má asymetrický tvar;

  • Aby sa nezahŕňa priestor s rôznymi policami, môže byť zapustený do steny v stene a doplnku. Poskytnutím týchto sekcií s podsvietením ste pôvodne transformuli interiér vášho bytu;

  • Krb na minimalistický smer nemôže byť zakotvený v tradičnom vzhľade. Má silnejšiu formu, niekedy je jeho hladká textúra vyrobená v lesku;

  • Koncept umožňuje interiér akcentových detailov vo forme nezvyčajnej sochy. Môžu byť neistí, ale majú neštandardný dizajn;

  • Pre nábytok alebo strop sa niekedy používa podsvietenie, ktoré vytvára špeciálnu atmosféru v miestnosti.

  Minimalizmus je zaujímavým smerom, ktorý dlhý čas nebol mimo módy. Nebudete ľutovať, ak umiestnite svoje apartmány v tomto štýle. S pomocou svojej obmedzenej krásy a strutnosti vám to dá estetické potešenie, psychologický komfort a dobrá nálada.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: