USB ventilátor: Čo to je a ako to urobiť sami?

Horúce leto nie je nezvyčajné pre väčšinu regiónov našej krajiny. Niekedy to nie je celkom ľahko nájsť chladnú spásu z všadeprítomného tepla. Všetci z nás sú veci, pre ktoré musíte opustiť dom, alebo prácu, na ktorej potrebujete vykonať najviac „horúce“ hodiny. Áno, a v natívnych stenách to nie je jednoduchšie. Nie každý si môže dovoliť inštaláciu klimatizácie alebo silného ventilátora.

V tomto článku povieme o USB fanúšikov, ktorí nepotrebujú napájanie. Pracujú pri pripojení k počítaču alebo notebooku. Vďaka tomu sa takéto príslušenstvo stáva nepostrádateľným spoločníkom v horúcom úrade.

Tento záchranca si môžete zakúpiť od tepla v najbližšom obchode s elektronikou alebo ho urobte s vlastnými rukami. Vysvetlíme, ako zostaviť ventilátor USB od vysokoškolákov, ako aj zvážiť najznámejšie modely od výrobcov.

Popis

Prenosné príslušenstvo je prispôsobenie malých rozmerov. Bol vytvorený na fúkanie malých priestorov a je schopný slúžiť len jedným alebo dvoma ľuďom v rovnakom čase. Avšak, rôzne modely sa môžu líšiť veľkosťou a výkonom.

Vzhľad sa bude meniť. Niektoré sú vybavené ochrannou sieťovinou a niektoré – uzavreté puzdro s otvormi pre vzduchový priechod. Títo fanúšikovia môžu byť otvorené. K štandardnému nastaveniu nastavenia sa pridá ďalší.

Mimochodom, ventilátor USB môže byť pripojený nielen k počítaču, ale aj na elektrickú jednotku Power Bank, takže príslušenstvo možno prijať na ceste. Vzhľadom na nízku spotrebu energie je ventilátor schopný nepretržite pracovať niekoľko hodín.

V podstate je to konvenčný malý fanúšik. Len namiesto štandardnej zástrčky pre pripojenie k elektrickej sieti má kábel so špeciálnym USB konektorom, ktorý je určený na pripojenie s modernými elektronickými zariadeniami.

Hlavné prvky, z ktorých zariadenie pozostáva z:

 • Stator – pevná časť;
 • Rotorová časť;
 • Medené navíjanie – niekoľko cievok v statere, kde sa podáva potraviny;
 • Okrúhly magnet sa nachádza v rotore.

Princíp práce je celkom jednoduchý. Vinutie pod vplyvom elektriny vytvára elektromagnetické pole a rotor, vybavený lopatkami, sa začína otáčať.

Samozrejme, sila ventilátorov USB je nižšia ako štandardná desktopová skupina. Je to spôsobené nízkou spotrebou energie. Príslušenstvo pracuje na napätí 5 V.

Klady a zápory

Pokračujeme na recenzie zákazníkov, zostavili sme zoznam výhod a nevýhod, ktoré majú USB fanúšikovia.

Výhody sú oveľa viac.

 • MALÉ ROZMERY – ĎAKUJEME, KTORÝMI PRÍSTUPUJÚCIM. Domy v kancelárii, v krátkych cestách.
 • Jednoduché ovládanie – Stačí pripojiť ventilátor na zdroj energie cez USB kábel a kliknite na tlačidlo „ON“.
 • Nízka cena – náklady na príslušenstvo sa líšia od 100 do 1 tisíc. rubľov, v závislosti od modelu.
 • Veľký výber – široká škála, ktorú vám umožní vybrať fanúšik na základe všetkých požiadaviek.
 • Rôznorodý dizajn – môže byť prísny a originálny. Môžete si vybrať model s prihliadnutím na vaše preferencie.
 • Ďalšie funkcie – Niektorí fanúšikovia majú ďalšie návrhy. Existujú napríklad modely s hodinami, s osvetlením, alebo a tak, a s iným.

Teraz o niečo viac o nedostatkoch, ktorých zoznam nie je taký široký.

 • Nízka výkon – ak v porovnaní s konvenčnými elektronickými ventilátormi. USB príslušenstvo je zameraná na fúkanie plochy tváre a krku jednej osoby. Nie je možné poskytnúť dostatočnú úroveň pohodlia pri vysokých teplotách.
 • Žiadne nastavenia – nemôžete nastaviť smer prúdenia vzduchu z mini fanúšikov.
 • Komplexná práca – ak ventilátor podporuje niekoľko funkcií, pracujú len súčasne. Nemôžete napríklad vypnúť otáčanie čepelí a ponechajte pracovné podsvietenie.

Samostatne stojí za to hovoriť o bezpečnom používaní, ako aj o opustení zariadenia, ktoré si vyžaduje osobitnú pozornosť. Mínus to alebo nie, rozhodnúť sa pre seba.

Otočte ventilátor, ak nie je upevnený na povrchu! V opačnom prípade môžete poškodiť mechanizmus aj vlastné zdravie. Neodporúča sa ponechať bezobslužné ventilátory, ktoré nie sú vybavené ochranou čepelí, najmä ak máte deti alebo domáce zvieratá. Môžu sa narodiť. Dospelý človek je schopný zraniť nedbanlivosť. Tieto pravidlá sa týkajú väčších desktopových fanúšikov. Mini-modely nie sú schopné spôsobiť vážne poškodenie.

Je prísne zakázané pokryť pracovný ventilátor s látkou. Mechanizmus môže horieť alebo zavesiť zapaľovanie. Je zakázané zapnúť zariadenie, ak je kábel poškodený pre výkon. Ak sa kvapalina dostala na ventilátor, je potrebné ho okamžite vypnúť a nezapnúť, kým to nepodarí.

Pokusy o nezávisle opraviť počas porúch nie sú vítané. Zariadenie z času na čas je potrebné vyčistiť od prachu. Ak to chcete urobiť, vypnite ventilátor z napájania a povrch utrite mäkkou a mierne vlhkou handričkou. Potrebujete nasledovať, aby vlhkosť nespadla dovnútra.

Modely

Na police špecializovaných obchodov nájdete rôzne modely od výrobcov. Z takejto hojnosti očí sa môže rozptýliť. Ktorý z nich si vybrať, že mohol verajtne a pravdu aspoň jeden horúci leto? Existuje niekoľko kritérií, pre ktoré potrebujete vybrať USB fanúšikov.

 1. Z veľkosti čepelí intenzity závisti. Ak potrebujete fanúšik, ktorý bude vyhodený konkrétne, a nie celé pracovisko, vyberte zariadenie s malými čepeľami priemeru.
 2. Počet hluku. V závislosti od výkonu môžu fanúšikovia vytvoriť inú úroveň hluku. Maximálne, spravidla nepresahuje 30 decibelov. Takéto zvuky vás môžu rozptyľovať od práce a zasahovať do zaostrenia.
 3. Úroveň bezpečnosti. Už sme hovorili o možných dôsledkoch.

Odporúča sa vybrať model s mriežkou. Ak doma sú deti alebo domáce zvieratá – model s plytkou mriežkou.

A samozrejme, cena. Vyberte si fanúšik na základe vašich finančných možností. Povieme o modeloch, ktoré podľa recenzií zákazníka sa stali najlepším aktuálnym letom.

AMBELLY – Príklad ventilátora dobrého stola. S káblom metra môže byť pripojený k ľubovoľnému zariadeniu s položkou USB. Vybavené stojanom a prispôsobenou hlavou, takže si môžete nastaviť prúdenie vzduchu. Jedna z hlavných vlastností modelu – vstavaná batéria. Takže ventilátor bude môcť pracovať na chvíľu bez pripojenia. Tiež prakticky nerobí hluk.

Tacson – flexibilný mini fanúšik, Zaujímavý vzhľad. Možno povedať, že je vybavený zabudovanými hodinami, hoci sú súčasne a je. Faktom je, že na lopatkách sú zelené a červené LED diódy, ktoré sú vytvorené počas otáčania. Mimochodom, sú vyrobené z mäkkých materiálov a nie sú schopní spôsobiť poškodenie náhodným dotykom.

Prettycare – Najviac tichý existujúcich fanúšikov. Je zaistené v dôsledku axiálneho motora a antivibračných vankúšov. Tiež plusy modelu zahŕňajú prítomnosť kovovej nehrdzavejúcej mriežky, ktorá zaručuje bezpečnosť počas prevádzky. Prietok vzduchu je možné nakonfigurovať na Will.

– najkrajšie oceňované príslušenstvom kupujúcich. Je schopný nielen vychladnúť vzduch, ale tiež ho zvlhčite. Má niekoľko prevádzkových režimov. Rovnaký model je vybavený batériou do práce bez pripojenia. Ventilátor môže pracovať nielen stojaci na jednom mieste. Na tento prípad je pohodlná rukoväť. Model je takmer tichý.

Ako to urobiť sami

Prípadne utrácať peniaze na drahé modely, keď sú dobré ruky, môžu zostaviť akékoľvek zbytočné materiály. Poďme zvážiť dve remeslá na zostavenie ventilátora USB.

Hlavné prvky, ktoré potrebujete pri montáži:

 • Izolačná páska;
 • kompatibilný nôž;
 • Normálny kábel USB.

Potrebujete viac fragmentov v závislosti od zvolenej metódy, povedzme teraz.

Chladič

Táto metóda je možná v prítomnosti starého chladiča z jednotky počítačového systému. Bude slúžiť ako rotačná časť ventilátora.

Strih USB drôt. Nájdete viacfarebné kontakty. Zelená a biela odstrániť ako zbytočné. Červená a čierna potreba čistiť. Chladič má dve rovnaké zapojenie, ktoré je potrebné vyčistiť približne 10 milimetrov.

Pripojte kontakty podľa ich farby. Zabalte kĺbové miesto s páskou a ventilátorom. Musíte urobiť len stojan na rotujúci mechanizmus. Pre tento oblek, napríklad, kúsok hustého lepenky.

Motor

Komplexnejší spôsob, pretože v tomto prípade budete potrebovať čepeľ. Môžete ich urobiť z nepotrebného digitálneho disku. Rovnomerne ho nakreslite na 4-8 častí a jazdite do centra, ale nie až do konca. Potom ohrievajte disk tak, aby sa materiál stal elastickými, odstráňte rezané časti tak, aby sa stali lopatkami.

V strede disku musíte vložiť zástrčku, ktorá bude pripojená k motoru, a otáčať plastové čepele. Teraz potrebujete stavať stanicu ventilátora a pripojiť kábel USB k motoru, rovnako ako v predchádzajúcej metóde.

Ako môžete vidieť, mať dostatočný čas a potrebné zručnosti, môžete získať prístup USB0 takmer bez nákladov. V opačnom prípade si môžete vybrať model v najbližšom obchode s elektronikou. Ventilátor bude tvojím verným spoločníkom v horúcom počasí.

O tom, ako urobiť USB ventilátor s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár