Všetko o akčných kamerách Sony

Akčné kamery vám umožňujú odstrániť vzrušujúce videá aj v extrémnych podmienkach. Tieto gadgets sú v dopyte medzi športovcami, lovcami, rybármi, cestovateľmi. Mnohí výrobcovia vytvárajú takéto zariadenia vrátane spoločnosti Sony. Jej vlajkové kamery sú celkom schopné súťažiť slávny GOPRO.

Výhody a nevýhody

Výhody týchto zariadení sú jasne viditeľné, ak sa používajú na vymenovanie – na streľbu v dynamike av extrémnych podmienkach. Po prvé, toto je kompaktné. Malý model sa ľahko drží na vozidlo alebo opraví priamo na tele používateľa a nezasahuje do pohybu. Môže sa nosiť so mnou všade, aby ste mohli začať snímať kedykoľvek.

Treba tiež zaznamenať pohodlné a jednoduché rozhranie. Hlavnou funkčnosťou je tlačidlo nahrávania, niekoľko ovládacích tlačidiel, minimálny počet nastavení; Zaostrenie a expozícia – Na stroji. Nie je potrebné pokaziť sa s vaším zariadením a pamätajte, ako nastaviť vhodné parametre – takže určite nenechajte si ujsť cennosť.

Kamery sa neboja vodu. Niektoré modely majú pôvodne úroveň ochrany, ktorá vám umožní nahrávať, keď ponorí.

Aj v predaji nájdete utesnené boxy, kde je kamera umiestnená. Takéto kryty neprechádzajú vodu, ako aj chrániť pred prachom a pieskom.

Zariadenia sú určené pre významné zaťaženie, fúka, používajte pri vysokej rýchlosti. Aj keď fotoaparát letí z auta alebo z helmy, existuje možnosť, že zostane celkom a bude fungovať správne. Pre dodatočnú ochranu, ak si želáte, môžete použiť špeciálnu box.

Medzi akčnými kamerami Sony má modely rôznych kategórií cien. Môžete si vybrať lacné zariadenie pre prvé experimenty s extrémnym snímaním alebo nákupom profesionálnej úrovne.

Gadgets majú aj niekoľko nedostatkov:

 • Použitie malých senzorov 1 / 2.3, čo vedie k šumu s nedostatočným osvetlením, a kvalita obrazu, ktorá je potrebná, ktorá má byť žiaduce;
 • V nízkonákladových modeloch nie je žiadny hľadáčik, takže streľba je skutočne slepá;
 • Voľba ohniskovej vzdialenosti je obmedzená, pretože kamery majú vstavaný objektív, ktorý môže tiež poskytnúť geometrické skreslenie;
 • Nedostatok optického stabilizátora v rozpočtových možnostiach.

Porovnanie s GOPRO

Výber značky môže byť náročnou úlohou. GOPRO má tu výhodu – táto spoločnosť vie, ako sa priekopník vo výrobe akčných kamier často uvádza a odporučí.

Avšak, nie vždy sláva je odôvodnená, takže je potrebné porovnať špecifikácie a schopnosti kamier, nie dôverovať jednej reklame.

Po testovaní rôznych modelov z oboch výrobcov môžete čerpať tieto závery:

 • GOPRO Vďaka vyššiemu rozlíšeniu sa získajú jasnejšie fotografie;
 • Sony dlhšie drží nabitie batérie, čo vám umožní zastaviť snímanie bez prestávky;
 • Optický stabilizátor na modeloch HDR-AS300 a FDR-X3000 dáva najlepší výsledok ako na kamerách GOPRO;
 • Pri upevnení Sony vpredu (na helme, stroj) je odolnosť voči prúdeniu vzduchu menej kvôli zjednodušenej forme zariadení;
 • Na GOPRO, aj keď nabíjanie, môžete nahrávať video pomocou špeciálneho príslušenstva;
 • Najnovšie modely Sony sú ľahko pripojené k statívu alebo samočinnemu, bez inštalácie ďalších adaptérov a rámov, štandardný vstup pre mikrofón sa používa aj 3,5 mm mini-jack;
 • GOPRO je jednoduchšie, napríklad Hero 4 SE s vloženou batériou váži 82 gramov a Sony FDR-X1000V – 115 gramov.

Môžete tiež samostatne porovnať populárne GOPRO HERO 5 Black a Sony FDR-X3000 modely. Tieto akčné kamery sa považujú za jeden z najlepších a podobných charakteristík.

 • V prvom rade – zloženie súpravy. Je to takmer identické, ale Sony má hermetickú ochrannú skrinku a GOPRO má len rámec, a nie lepšiu kvalitu. S aktívnou prevádzkou, ďasná rýchlo uchopí a muchy. Fotoaparát z rámu je odstránený ťažkosťami, ale Sony môže byť vytiahnutý bez problémov z boxu, samotný prípad sa vykonáva kvalitatívne, povrch nie je poškriabaný.
Prečítajte si viac  Všetko o loft štýl topánky

 • Funkcie prevádzky. FDR-X3000 je chránený len z postriekania, a s Hero 5 Black sa môžete ľahko ponoriť do hĺbky až 10 metrov. Sony má štandardný držiak statívu, môže byť opravený bez ďalšieho príslušenstva. Je tiež vhodnejšie udržať tento fotoaparát vo vašich rukách, nemusíte neustále monitorovať mikrofóny, aby ste nezavreli mikrofóny, ako v prípade GOPRO, ktoré sú z koncov.

 • Zobrazenie a riadenie. Hero 5 Black má dve obrazovky, z ktorých jeden je dotyk. Môžete nakonfigurovať rámec a vidieť, čo sa stalo po snímaní. Displej FDR-X3000 je čiernobiely a bez podsvietenia, pri Twilight to nie je veľmi vhodné na prácu. GOPRO je nakonfigurovaný pomocou dotykovej obrazovky a niekedy nie je dostatok mechanických ovládacích tlačidiel ako Sony. Infortivosť Hero 5 Black je však lepšia, pretože na veľkom displeji sa zobrazia všetky možnosti a funkcie, je vhodnejšie vybrať požadovanú možnosť.

 • Snímanie kvality. FDR-X3000 sa vyznačuje prítomnosťou optického stabilizátora, ktorý vyhladzuje zvuky v podmienkach trepania pri snímaní. Tiež vysoká citlivosť vám umožňuje strieľať a s nízkym osvetlením. Hero 5 Black má viac video režimov a schopnosť s vysokým rozlíšením. Sony podporuje nahrávanie XAVC S (50Mbit / s), zatiaľ čo GOPRO je len 28mbit / s.

Hodnotenie najlepšie modely

Okrem novej vlajkovej lode FDR-X3000 s kvalitou natáčania 4K, Sony má iné modely videozáznamov pre extrémne, hodné pozornosti. Gadgets sú k dispozícii v čiernej a bielej farbe. Kompletná sada môže byť iná, s niektorými v súbore je držiak a vzduchotesné pole, ako aj ovládací panel. Prehľad populárnych modelov vám pomôže vybrať si kameru vhodný pomerom charakteristík a cien.

Rozpočet

Sony HDR-AS50

Ak si najprv vyberiete podobné zariadenie a neplánujte často prijať kroky, môžete venovať pozornosť lacným možnostiam. Sony medzi nimi zahŕňa model HDR-AS50. Náklady – od 12500 rubľov. Napriek cene je funkcia celkom hodná.

Fotoaparát podporuje natáčanie v režime Full HD rýchlosťou až 60 rámov za sekundu. Používa sa elektronická stabilizácia. K dispozícii sú 3 nastavenia vyváženia bielej, možnosť panoramatického streľby, foto-motora.

Na sklade 3 mikrofóny, ktoré sú na prednom paneli a systém storno hluku pre vysoko kvalitné zvukové nahrávanie.

Dva micro USB vstupy, takže môžete strieľať video aj počas dobíjania. Nie každý rozpočtový model sa môže pochváliť takou príležitosťou. Hmotnosť zariadenia je 58 gramov, prípad pohodlne spadne do ruky a nepostýka sa.

Počet mínus môže zahŕňať absenciu hľadáčika – Budeme musieť dodatočne používať smartphone ako druhá obrazovka. So zlým osvetlením sa zníži kvalita obrazu.

Sony HDR-AS20

Má dobrú konfiguráciu pre rozpočtové zariadenie – fotoaparát je dodávaný s hermetickým rámčekom, adaptérom závitu, dve prílohy na lepidle (pre hladké a zakrivené povrchy), USB drôt. To všetko za cenu 13 tisíc rubľov. Môžete okamžite vyskúšať rôzne typy streľby bez toho, aby ste museli kúpiť príslušenstvo.

Ako zvyčajne, výrobca používa optiku zo Zeissu, ktorá je známa pre dobrú kvalitu. Skladom Bionzový procesor.

Zariadenie môže pracovať s pamäťovými kartami rôznych typov. Postavený stereo mikrofón, je tu systém potlačenia hluku. Umožňuje strieľať v 1920×1080 pixelov 60 k / s.

Fotoaparát má problémy so stabilizáciou, ako aj kvalitu obrazu pri snímaní v tmavej miestnosti.

Drahý

Sony HDR-AS300

Čím vyššia je cena, tým viac príležitostí. Model HDR-AS300 sa stal druhom prielomu od výrobcu, to je jeden z prvých fotoaparátov, v ktorých sa objavila stabilizácia optickej stabilizácie. Táto technológia vám umožňuje kompenzovať konštantné trepacie a ostré pohyby, čo je veľmi relevantné pri snímaní.

Zariadenie má vstavaný snímač matice 8 megapixel s rozmermi 1 / 2.5, optika so svetelnou svietivosť F / 2.osem. Odstráni s rozlíšením Full HD a rýchlosťou 60 K / S.

Môžete použiť Bluetooth a Wi-Fi na synchronizáciu so zariadením, je tiež možné špecifikovať geolokácia pomocou GPS.

Fotoaparát je ovládaný mechanickými tlačidlami, takže môžete s ním pracovať bez odstránenia rukavíc. Na puzdre je USB výstup a konektor mikrofónu. Batéria umožňuje strieľať dve hodiny na jednej nabíjaní. Súčasťou zariadenia sa nachádza hermetická box a montážna platforma. Náklady – od 20 tisíc rubľov.

Prečítajte si viac  Priemyselný štýl v interiéri

Nevýhodou je možné nazvať nedostatok streľby ako 4K, hoci plný HD je pomerne neprofesionálnymi užívateľmi. Aj v základnej konfigurácii nie sú žiadne ďalšie upevňovacie prvky – budú musieť kúpiť, aby boli schopní opraviť fotoaparát na rôzne povrchy.

Sony FDR-X1000V

Tento model už podporuje snímanie formátu UHD 4K, ktorý výrazne zvyšuje detail obrázku. Revidované a rýchlosť – od 120 do 240 snímok za sekundu, v závislosti od zvoleného režimu. Automatické vyváženie bielej umožňuje nestrácať časové nastavenie. Tam sú funkcia automatického skladania a tváre.

Zariadenie používa maticu 12,8 mp. Synchronizácia sa vykonáva pomocou Wi-Fi, je tu aj USB výstup a konektor mikrofónu. Snáď sledovanie geolokácie pomocou GPS. Batéria je navrhnutá na 2 hodiny snímania. Hmotnosť fotoaparátu – 89 gramov. Náklady – od 25 tisíc rubľov.

Významnou nevýhodou takejto ceny je digitálny stabilizátor, hoci v lacnejších modeloch sú už optické. Môžete tiež súčasne používať spojovacie materiály a externý mikrofón – detské ihrisko chlopne konektor.

Sony FDR-X3000

To môže byť nazývané vlajkovú značku, pretože kombinuje všetky pokročilé príležitosti. Po prvé, toto je streľba ako 4K a prítomnosť optického stabilizátora. K dispozícii je tiež výstup HDMI, ktorý vám umožňuje vykonávať priame vysielanie tým, že sa kameru na statív. Takáto funkcia bude užitočná pre video bloky. Okrem toho batéria poskytuje nepretržitú prevádzku počas 2,5 hodiny.

Čistota obrazu poskytuje maticu 8,2 megapixelu. Existuje trojnásobný zoom.

Výrobca tradične používa Zeiss optiku s vynikajúcimi svetlami, takže aj pri snímaní na tmavom mieste môžete získať slušnú kvalitu obrazu. Riadenie je možné vykonať pomocou diaľkového ovládača. Tam je tiež ochrana proti prehriatiu.

Náklady na kameru sú pomerne vysoké – od 30 tisíc rubľov. V štandardnej konfigurácii neexistuje žiadna vzdialená konzola a možno budete musieť zakúpiť iné príslušenstvo.

Prehľad komponentov

S najväčšou pravdepodobnosťou to nebude mať nielen fotoaparát na streľbu, ale aj rôzne príslušenstvo. Niektoré z nich možno nájsť ako štandard, zatiaľ čo iné budú musieť kúpiť.

Pamäťové karty

Zvyčajne kompletné s kartou kamery nie je na predaj, takže bude potrebné ich zakúpiť. Aby zariadenie nebolo brzdiť pri nahrávaní, venujte pozornosť nielen k počtu pamäte, ale aj na triede. Pre zariadenia, snímanie v Full HD – toto je U1. Pre fotoaparáty podporujúce kvalitu 4K, potrebujete triedu rýchlosti nie menej ako u3. Pokiaľ ide o veľkosť, nemá zmysel kúpiť kartu menej ako 32 GB. A na snímanie v režime 4K najmenej 3 hodiny sa bude vyžadovať od 128 GB a viac.

Batérie

Nie všetky modely majú možnosť vytvoriť vymeniteľnú batériu, najčastejšie sú zabudované, takže to bude trvať externú energetickú banku na dobíjanie. Tu by ste sa mali pozrieť na kapacitu batérie – 10 000-12000 mah je dosť. Výhodou Power Bank je, že môžu byť tiež účtované akékoľvek iné zariadenie, ako je smartfón.

Ak váš model podporuje vymeniteľné batérie, venujte pozornosť výrobcovi.

Tieto príslušenstvo môžu byť originál (jedna značka s fotoaparátom) a neopravným. Spravidla „natívna“ značka vyrába lepšie produkty, hoci okrem iných položiek môžete nájsť slušné možnosti.

Dodatočná ochrana

Hoci akčná kamera je navrhnutá tak, aby strieľala v neštandardných situáciách a môže odolávať dostatočne závažným zaťažením, má svoje slabé stránky – toto je objektív a displej. Môžete použiť špeciálne okná na ochranu objektívu, aby sa zabránilo poškriabaniu a silnejšiemu poškodeniu.

Tam sú tiež hermetické boxy, ktoré chránia fotoaparát pred vlhkosťou a prachom a umožňujú vám ponoriť s ním pod vodou. Niektoré modely majú tieto plastové prípady ihneď prichádzajú v súbore. S takýmito ochranou sa nemôžete starať o bezpečnosť zariadenia, ale stojí za to mať na pamäti, že kvalita zvuku sa zhorši.

Prečítajte si viac  Prehľad pôvodných panelov pre fotografie

Upevnenie

V závislosti od podmienok snímania musíte vybrať príslušný spôsob upevnenia. Existuje niekoľko typov spojovacích materiálov.

 • Na hlave, hrudníku alebo ruke. Pomocou popruhov môžete fotoaparát opraviť pre seba a odstrániť z prvej osoby.
 • Držiak auta. Umožňuje inštalovať zariadenie do stroja a používať ako registrátor.
 • Upevnenie na volante. Vhodné pre bicykle a motocykle, vyznačujú sa schopnosťou odolať rotačným zaťažením a prírodným nárazom.
 • Rotačné upevňovacie prvky. S nimi môžete kameru umiestniť na rovný alebo zakrivený povrch, ako aj nastaviť do požadovaného uhla.

Okrem toho môžete použiť statívy na streľbu na jednom mieste, napríklad panoramatický. Tiež existujú monopody pre akčné kamery.

Pamäťové médiá

Gadget môže byť uchovávaný v špeciálnom prípade alebo vrecku. Táto možnosť je vhodná nielen na skladovanie, ale aj na prepravu, ak potrebujete so sebou odobrať zariadenie na ceste. Tašky sú zvyčajne šité z vodotesnej tkaniny. Prípady majú pevné plastové steny, vnútri – mäkké čalúnenie. Tiež sa líšia veľkosťou. Existujú možnosti, kde môžete pridať nielen do fotoaparátu, ale aj statív, káblov a batérie.

Mikrofóny

Ak ste dôležitý nielen obraz, ale aj kvalita zvuku, tieto príslušenstvo bude potrebovať. Bezdrôtový mikrofón s petíciou – najvhodnejšia možnosť. Je to ľahko držať sa na oblečenie, neexistuje žiadne riziko s ním náhodou zranení a vytiahnete drôt, ak strieľate v pohybe. Môžete si však vybrať možnosť s pripojením kábla, takéto modely sú zvyčajne lacnejšie.

Čo si môžete vybrať?

Pri nákupe stojí za to vopredináciu, na aké účely sa fotoaparát použije. Profesionáli a milovníci majú rôzne požiadavky, tiež záležitosti podmienok streľby: či sa vyskytne v tme, pod vodou alebo potrebujete model športu. To umožní zúžiť okruh vyhľadávania a vyberte zariadenie s vhodnými technickými špecifikáciami.

 • Povolenie. Moderné modely sú plné HD alebo 4K. Tento indikátor ovplyvňuje detail a kvalitu obrazu. Pre amatérske streľby vo väčšine prípadov, Full HD je dosť dosť. Profesionáli a tí, ktorí používajú režim Slow-MO, vyberte 4K.
 • Citlivosť. Toto je možnosť zariadenia sa prispôsobiť zmene osvetlenia. Väčšina modelov je automaticky. Ak chcete skontrolovať, môžete sa pokúsiť preniesť fotoaparát do tmavej časti miestnosti a zistiť, ako rýchlo to bude reagovať.
 • Stabilizácia. Takáto technológia vyhladzuje trasú a ostré pohyby. Stáva sa to digitálne (elektronické) alebo optické (mechanické). Druhá možnosť poskytuje lepší výsledok.
 • Frekvencia (FPS). Určuje počet snímok za sekundu. Čím viac je tento parameter, tým dôkladnejší obraz bude. S malým počtom rámov sa obraz zdá „Durgan“.
 • Úroveň IP. Označuje ochranu proti vlhkosti. Niektoré modely môžu vydržať postriekanie a dážď, zatiaľ čo iné môžu byť ponorené pod vodou pre rôzne hĺbky.

Tiež to bude užitočné venovať pozornosť pohľadu uhlu, prítomnosť priblíženia a mierovania, prítomnosti dodatočných nastavení a režimov snímania.

Prevádzkové tipy

Kamery nevyžadujú osobitnú starostlivosť a používanie opatrení, ale existujú určité odporúčania, ktoré pomôžu predĺžiť životnosť zariadenia.

 • Ak na dlhú dobu nepoužívate gadget – asi dva týždne a viac – je lepšie vytiahnuť batériu.
 • NEPOUŽÍVAJTE, aby sa fotoaparát nenaložili hneď, ako ste ho priviedli do miestnosti s mrazom. Musí počkať 30-40 minút.
 • Nezabudnite na čistenie šošovky – priamo ovplyvňuje kvalitu snímania. Tiež je šošovka dosť zraniteľná, takže si môžete premýšľať o používaní ochranného skla.
 • Pri snímaní v daždi môžete použiť vode-repellent spreje, aby sa zabránilo kvapkám na objektíve.

Ak používate utesnený box, opatrne stlačte veko pred zatvorením západky. Tým sa zabezpečí spoľahlivá ochrana, najmä pri ponorení pod vodou. Okrem toho sa tlak na konštrukciu boxu zvyšuje, preto sa môže rýchlo rozbiť.

Sony As300 a X3000 Akčné kamery Review.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: