Všetko o bezdrôtových slúchadlách

Naraz by sa hudba mohla nažive, a bolo možné počuť len pri príležitosti nejakého dovolenky. Avšak, pokrok sa nezaviedol, postupne sa ľudstvo šlo počúvať obľúbené skladby kedykoľvek a kdekoľvek – dnes sú už všetky podmienky pre to. Ďalšou vecou je, že každý človek má svoje vlastné hudobné preferencie, a na plný objem svojho zoznamu skladieb vo verejnej doprave alebo jednoducho uprostred ulice nebude obsahovať aspoň na úvahy o vzdelávaní.

Na vyriešenie tohto problému je už viac ako sto rokov takýto zariadenie ako slúchadlá. Bezdrôtové slúchadlá sú ďalšou etapou na ceste evolúcie technológie, čo nám umožňuje počúvať hudbu s ešte väčším komfortom. V tomto článku zvážte všetko o bezdrôtových slúchadlách.

Vlastnosti a cieľ

V priebehu mnohých desaťročí boli slúchadlá bezprostredné a spojené s vlastným prehrávaním zariadenia káblom. Nebolo to vždy pohodlné – poslucháč bol obmedzený na dĺžku kábla a nemohla sa dostať preč od pásky rekordéra. Aj keď príslušenstvo pripojené k prenosnému zariadeniu ako prehrávač alebo smartfón, kábel by sa mohol vždy držať, pravidelne sa ponáhľal alebo opotreboval. Riešenie problému prišlo k inžinierom s rozvojom mobilných technológií – ak kábel vytvára nepríjemnosti, znamená to, že je potrebné sa zbaviť.

Bezdrôtové slúchadlá sa nazývajú tak presne preto, že nemajú žiadne káblové pripojenia so zdrojom prehrávacieho signálu – pripojenie sa vykonáva „vzduchom“.

Zo zrejmých dôvodov takéto zariadenie potrebuje nielen prijímač, ale aj vlastnú batériu. Mnohé modely majú tiež kontroly na vlastnom bývaní. Tvar a veľkosť takýchto slúchadiel sa môžu výrazne líšiť.

Moderné výrobcovia strojov sa čoraz viac odmietajú vložiť do miniaplikácií „Mini-Jacks“ pod obyčajnými slúchadlami, ale vybavené výrobkami pre bezdrôtovú komunikáciu. Vďaka tomu je možné zariadenie tohto typu použiť pre najširšiu škálu úloh – počúvať hudbu, rádiové programy a podcasty, zobraziť zvuk televízneho alebo video vysielania na slúchadlá, komunikovať s ich pomocou telefonicky. Stručne povedané, dnes bezdrôtové slúchadlá už môžu nahradiť akékoľvek iné zariadenie na prehrávanie zvuku.

Čo tam je?

Bezdrôtové slúchadlá sú veľmi rozumné zvážiť samostatnú triedu zariadení, ale existuje toľko druhov druhov, ktoré jednotliví zástupcovia segmentu nemusia byť podobné vzájomnej alebo externe ani súbor dostupných funkcií. Skúsme krátko prejsť hlavnými odrodami, ale ani nepredstierajte, že spomenujte všetky možnosti – ich príliš veľa. Po prvé, takmer všetky moderné zariadenia sú stereo telefóny, ktoré majú každý reproduktor reprodukuje samostatný zvukový kanál. Toto je logické – akonáhle dynamika stále dva, prečo nepoužívať stereo technológie. Modely bez podpory dvojkanálového zvuku sú teoreticky nájdené, ale okrem toho, že najlacnejšie čínske modely.

Druhým bodom je forma a rozmery zariadenia. Existuje toľko možností, ktoré každý nehovorí – z najmocnejších slúchadiel na magnete, ktoré majú veľkosť asi 2 na 1 mm a sa skrývajú priamo v ušnom kanáli, cez šípky (rovnaký princíp, ale málo väčšie, viditeľné vonku) a vložky („tablety“ v ušnom umývadle), na malé réžia alebo plnej veľkosti, ako pilot. Všetky slúchadlá sú vlastne relatívne kompaktné, ale zároveň rovnakú plnú veľkosť opakovane veľkým hráčom alebo smartfónom, a je to dobré, ak sa skladajú, aby si urobili menej miesta. Formulár závisí od typu – vrcholy sú najlepšie viditeľné, ktoré majú zvyčajne okrúhly tvar, ale môže byť štvorcový. Prenosné slúchadlá malých formátov sú zvyčajne úplne nezávislé od seba, zatiaľ čo režijné náklady sú najčastejšie prepojené remeslom, čo ich drží na vedúce majiteľa.

Bezdrôtové zariadenie je povinné udržiavať pripojenie bez káblov, ale existuje niekoľko noriem, s ktorými ho môžete implementovať v praxi. Dnes, najobľúbenejšie sú modely s databázou Bluetooth – je to rozumné, pretože samotná položka má veľmi malý priestor, nevyhnutne prítomný vo všetkých moderných telefónoch a iných technikách, a čo je najdôležitejšie – poskytuje stabilný a spoľahlivý signál. Alternatívne možnosti prenosu signálu sú rádiové vlny a infračervené žiarenie, ale sú menej stabilné a potrebujú databázu – špeciálnu vonkajšiu jednotku, ktorý sa pripája k zariadeniu vysielania. Táto možnosť je tiež celkom použiteľná, ale len doma – s TV, hudobné centrum, herná konzola.

Väčšina súčasných modelov bezdrôtových slúchadiel, aspoň nadzemných a plných veľkých, nie je úplne zbavený pripojenia cez kábel. Je vhodné, ak je zariadenie batérie vybité – Počúvanie hudby bude stále možné, ak hráč sám funguje. Pre niektoré modely ide o ďalšiu šancu byť zachovaná s touto technikou, s ktorým je bezdrôtové pripojenie nemožné. Napríklad cez adaptér môže byť pripojený k optickej zápise na TV technológii. V rovnakej dobe, väčšina slúchadiel sa stále pripája cez dobrú starú „mini Jacka“, ale sú tu aj digitálne alternatívy, napríklad novo zadané USB type-c. Rovnaký kábel môže byť použitý na pripojenie k jednotke nabíjačky, ktorá je vhodná: jeden konektor – dve funkcie.

Mnohé „uši“ sú teraz vydávané s logikou, prečo sa na niečo pripojte k niečomu, ak môžete byť reprodukčným zariadením. Vo veľkých režijných modeloch, montáž a konektor pre pamäťovú kartu môže dobre a malý rádioantný. Vďaka tomu môžu byť slúchadlá s flash pohonom používať úplne nezávisle od akéhokoľvek iného gadgets.

Prítomnosť alebo neprítomnosť mikrofónu označuje, aký účel sa vytvorí špecifická inštancia. Zariadenia na prácu s telefónom bez mikrofónu Jednoducho nepraktické – nepohodlné reagovať na prichádzajúci hovor. Niektoré modely nie sú vybavené mikrofónom, ale tiež vedia, ako vnímať hlasové povely majiteľa. Riešenia bez mikrofónu sú dnes dosť zriedkavé a odkazujú na kategóriu lacného. Riadenie funkcií je najčastejšie vykonávané pomocou tlačidiel na kryte zariadenia a najmenšie modely, na ktorých nie je jednoducho nie je dostatok miesta, sa nabrúsujú na ovládanie hlasu.

Medzi nad hlavou „uši“ tiež narazia na senzorické – nemajú žiadne tlačidlá v obvyklom porozumení, ale je tu špeciálny panel reagujúci na dotyk a gestá.

technické údaje

Všetky bezdrôtové slúchadlá sú usporiadané približne rovnaké – prijímač prijíma typ typu signálu v stereo formáte, z ktorých každý z nich je reprodukovaný pravým a ľavým fragmentom oddelene. Výživa zodpovedá batérii, ktorá môže byť rozdelená medzi poháre alebo je skryté v jednom z nich, prechádzajúcou energiou do druhej cez handcap.

Pri výbere konkrétneho modelu by mal spotrebiteľ venovať pozornosť týmto charakteristikám:

 • Rozsah reprodukovateľnej frekvencie – Osoba počuje zvuky asi 20 až 20 tisíc hertz, širšie ukazovatele získanej technológie, tým vyššie je potešenie z hudobných dráh;
 • Maximálny výstupný objem – merané v decibeloch, ale skutočne závisí od kvality záznamu az navrhovania výrobku; Čím vyšší je indikátor – tým viac bude uspokojený milovník hlučných diskoték;
 • kvalita zvuku – pomerne subjektívna koncepcia, ktorá nemá merné jednotky a dôrazne závisí od osobného vnímania a špecifického smeru počúvania hudby;
 • Trvanie autonómnej práce – Je meria sa v hodinách, ukazuje, ako dlho sa slúchadlá môžu používať vo forme bezdrôtového, po ktorom budú musieť byť nabíjané alebo pripojiť k reprodukčnému zariadeniu pomocou kábla.

Klady a zápory

Určenie s výhodami a nevýhodami bezdrôtových slúchadiel je potrebné chápať, že sa líšia v rôznych triedach takýchto zariadení v závislosti od kanála, pomocou ktorého sa zvuk prenáša. Paradoxne, ale najviac „zlomyslné“ zmení technológiu Bluetooth – najviac používané čo najviac. Prinajmenšom je tu pozorovaná najnižšia kvalita zvuku, najmä ak aspoň jeden kus väziva („uši, smartfón, prehrávač program) sa ukáže byť starý – potom je to len nočná mora v porovnaní s káblovým pripojením. Nedávno sa kvalita takmer nedokončí a obmedzenie až do 3 Mbit / s je plne normálny zvuk, ale je potrebné pochopiť, že s oneskorením jedného z vyššie opísaných uzlov bude celý systém. Niekedy „hlasné“ slúchadlá jednoducho nechcú byť taký so špecifickým telefónom, a to je všetko.

Slúchadlá pracujúce s rádiovými vlnami dávajú vynikajúcu vzdialenosť prenosu signálu – až 150 metrov, Musia však byť špecificky naladení na požadovanú vlnu a teoreticky sa môže týkať nikoho, vytvárať rušenie. Väčšou výhodou je aj trvanie ich autonómnej práce – od 10 hodín pred dňom, ale jednotka je viazaná na databázu, a čo je najdôležitejšie – nie sú použité v meste. Slúchadlá založené na infračervenom vysielači sú považované za najcitlivejšie z hľadiska kvality prenášaného zvuku – Tam je prenosová rýchlosť taká, že žiadne zvukové súbory sú vôbec komprimované.

Zdá sa, že melomana je sen, ale tu je jeho vlastný problém: maximálny rozsah prevodovky zvuku je len 12 metrov, ale len vtedy, ak neexistujú prekážky medzi základným a signálnym prijímačom.

Farby

Ak „uši“ malých formátov nie sú oveľa silnejšie, potom sa prekrýva a plná dĺžka sú jednoducho povinné byť krásne, pretože je to veľké doplnky, dobre viditeľné aj z značnej vzdialenosti. Väčšina spotrebiteľov sa nechce obťažovať výberom doplnku v tónových šatách, takže si len kúpia niečo univerzálne – zvyčajne biela, čierna alebo sivá, pretože tieto tóny sú rovnako vhodné pre akúkoľvek schému štýlu a farieb.

Výrobcovia, uvedomujúc si, že je na takýchto gadgets, ktoré budú maximálny dopyt, tiež vyrábajú najmä takéto slúchadlá. Ale farebné modely sú určené pre milovníkov a v akýchkoľvek variantoch. Obzvlášť často kupujúci majú záujem o pokojné tóny, ako je zelená, modrá a modrá, ale je tu dopyt po ešte viac kričiacich farieb, ako je fialová, oranžová alebo žltá.

Najlepšie hodnotenie

Slúchadlá bez drôtov sú vo veľkej dopyte. Každý spotrebiteľ predvídateľne chce, čo najlepšie gadget. Avšak, určitý cieľ Celkový vrchol nie je možný. Toto je zrozumiteľné, pretože odrody hmoty a každá hudobná láska má svoje vlastné požiadavky a firmy neustále produkujú niektoré novinky. Preto sme urobili vlastné preskúmanie bez distribúcie miest a predstierali objektivitu.

Rozpočet

Lacné vždy zostáva v dopyte. Mnohí spotrebitelia sa dohodli, že stratia trochu v kvalite, len aby ušetrili peniaze. Výber vhodných modelov, neboli sme zamerané na to, ako vyzerajú slúchadlá, ale pre skutočnú kvalitu, pretože to, čo vyššie uvedené modely v porozumení nie je v súlade s popisom rozpočtu.

 • CGPODS 5 – Úžasný príklad pre túto kategóriu. Výrobok stojí z 5 tisíc rubľov, ale zároveň používa štandardný Bluetooth 5.0, a Luis Suarez sám, naznačuje, že je to skvelé riešenie pre šport. Tu a vysoko kvalitný zvuk a redukcia hluku a ochrana pred vlhkosťou a dokonca dobíjanie v prípade – pracovný čas je až 17 hodín.

 • Alternatívne – Xiaomi Airdots. Vysoko kvalitné plug-in slúchadlá sú dokonca lacnejšie ako konkurent, ale majú úžasné (pre „uši“) funkciu NFC pre vzdialenú bezkontaktnú platbu, ktorá vám umožní používať „inteligentný“ náramok a zaplatiť, aj keď Batéria telefónu v obci.

Drahý

Uložiť na seba – samozrejme nie najlepším riešením, najmä pokiaľ ide o voľný čas s obľúbenými zvukovými súbormi. Ak áno, Žiadne peniaze nie je škoda, že kvalita zvuku je, rovnako ako s infračerveným prijímačom, vzdialenosť je ako v rádiových pastiach a môžete sa pripojiť k čohokoľvek, ako v prípade Bluetooth.

 • Master & Dynamic MW60 – Toto sú drahé skladanie plnej veľkosti „uší“, ktoré sú impozantné 45 tisíc rubľov, ale zvuk je vydaný bombardovanie. Výrobca v tomto prípade sa rozhodol, že nie je obmedzený na priemerný rozsah ľudského sluchu, a zreteľne pre neho vystúpil z 5 až 25 tisíc hertz.

A táto jednotka funguje aj 16 hodín bez nabíjania.

 • Beats Solo3 – Ďalšia plná veľkosť „uši“, ktoré niektorí konkurenti zavedú svojou autonómiou – dosiahne 40 hodín. Zároveň výrobca dokonca vybavil indikátor gadgetu nabíjania, aby ste tam zistili, že tam s batériou. Cena potešenia – 20 tisíc rubľov.

 • Samsung Gear Iconx – Ide o „aroganty“, ktoré sú zahrnuté v našom ratingu, vďaka za cenu 18 tisíc rubľov. Jednotka sa vyznačuje inteligenciou – v ňom a fitness trackerom a hlasovým asistentom a vlastným hráčom, a funkcie automatického zapnutia a vypnutia, pri vkladaní do uší – v krátkom, reálnom 5 v 1, navyše na mp3.

Univerzálny

Niekedy sú slúchadlá doslova potrebné pre všetko – a počúvajú hudbu s komfortom a odpovedajte na telefónny hovor. Táto technika je potrebná aj a je tiež uvoľnená vo vysoko kvalitnej realizácii.

 • HARMAN / KARDON SOHO – Toto je vytvorenie značky, celkom slávne vo svete hudobných zariadení, zatiaľ čo taký headset je lacný – len 6-7 tisíc rubľov. Môžete sa zamilovať do dizajnu na prvý pohľad vďaka štýlovej štvorcovej dekorácii pohárov. Dotykový ovládací panel bude určite vychutnať všetkých milovníkov technologických inovácií.

 • Marshall Major III Bluetooth – Tvorba výrobcu gitarových zosilňovačov, s ktorými budete vynikajúcou a bicou a basovou gitarou. Úžasné, ale stojí penny – 4-5 tisíc rubľov a bude možné počúvať bez prístupu k výstupe 30 hodín. Je zvedavý, že kontrolu skladieb sa vykonáva pomocou joysticku.

Kritériá voľby

Ako sme pochopili, moderné slúchadlá sú rôznorodé, vyberte ich nie sú tak jednoduché. Najprv musíte jasne predstaviť, prečo je gadget zakúpený. Infračervené slúchadlá sa prakticky nepoužívajú, takže výber zostáva medzi tými, ktoré prenášajú signál na rádiové frekvencie a Bluetooth. Návrat ísť múdro pre dom, kde to bude úspešne prekonať akékoľvek prekážky vo forme stien, a pre slabo zhoršené, je to všeobecne musí mať. Pokiaľ ide o pripojenie cez Bluetooth, táto možnosť je viac univerzálna – je vhodný pre ulicu, a pre tabletu v metre a na školenie.

Sú kompatibilné s väčšinou zariadení, a ak nie, môžete si kúpiť špeciálnu stanicu a držať ho do audio konektora. Pre audiofily je dôležité zvoliť si najnovšiu verziu Bluetooth – teraz je 5.0. Ak sú „uši“ najnovšie, a smartphone je určený pre starú technológiu, bude pripravená na kvalitu úrovne smartfónu. Nový protokol tiež dáva ďalšiu výhodu – spotrebuje menej energie, takže technika funguje dlhšie na jednom náboji.

Dôležitý! Ak si môžete kúpiť gadget s káblovým pripojením, neignorujte takúto šancu. Na ceste sa často stane, že batéria slúchadiel bola vypustená, a preto nebudete zbavený hudby, keď je telefón nažive.

V tomto článku sme už spomenuli, že bezdrôtové slúchadlá sú z rôznych tvarov a veľkostí, ale sú tu dve triedy globálne – interné a externé. Najprv sa vložia priamo do ucha – sú dobré s ich úžasnou kompaktnosťou, ale zvyčajne dávajú tak vysoko kvalitný zvuk, a sú vybité oveľa rýchlejšie. Sú vždy oddelené, takže jeden slúchadlo môže byť stratené kedykoľvek, ale je to vhodné riešenie pre dvoch. Externé „uši“ nie sú len pár – sú spojené remeslom, takže ich oddeľujú alebo počúvajú dva jednoducho. Ale dlhšie pracujú a dávajú lepší zvuk, a iné sú vhodné na spánok, účinne cudzie zvuky.

Pri nákupe, nezabudnite zaujímať, koľko je agregát vydrží bez dodatočného poplatku, inak môže byť, že nové slúchadlá nie sú také „bezdrôtové“. Mikrofón je nevyhnutne užitočný. Ak chcete komunikovať cez gadget. Vychutnajte si hudbu bez cudzieho hluku – aby ste to urobili, vyberte si vnútorné vákuum alebo plnohodnotné nad hlavou. V poslednej dobe je funkcia redukcie aktívneho hluku je tiež úspešná, ktorá cez mikrofón chytí hluk okolo vás a technologicky uhasí, ale také zariadenie bude stáť drahšie a sedieť – rýchlejšie.

Frekvenčný rozsah, ktorý vám umožní počuť absolútne všetko – od 20 do 20 tisíc hertz, Je to len zanedbateľné zníženie tejto oblasti, zatiaľ čo strata 2 tisíc „na vrchole“ (až 18 tisíc) je normálna, a „v spodnej časti“ je neplatné – tam možno vypočítať iba s desiatkami Hertz. Objem je lepšie vybrať si na 95 dB. Ale ak sa vám nepáči príliš hlasná hudba, ty a táto úroveň nie je užitočná.

Je stále dôležité pre odolnosť – indikátory 16-32 ohmov sú zvyčajne normou, ale vyššie indikátory nebudú zasahovať do čisto domáceho použitia.

Ako ho nosiť správne?

Vzhľadom na rôznorodosť typov slúchadiel by ste nemali byť prekvapení, že všetci nosia inak. V tomto prípade nesprávny opotrebenie môže pokaziť zariadenie alebo zdravie zberu, takže zvážte, ako sa to robí správne, aspoň vo všeobecnosti. V prípade vnútorných slúchadiel je dôležité, aby ste ich usporiadali, aby ste ich odvrátili do ucha. Technológia vákuovej zvukovej izolácie naozaj vyžaduje úzku zástrčku, takže gadget sa nazýva „zátky“, ale s nadmerným stlačením riskujete poškodenie ucha. S najviac malými modelmi bez šnúry stojí za to byť opatrný av zmysle, že s hlbokým prenikaním budú ťažké extrahovať.

Pre slúchadlá externého typu je hlavná vec ďalšie pravidlo – Najskôr ich upevnite pomocou klipov alebo ráfika na uchu, krku alebo hlavy, len potom hľadajte pohodlnú polohu pohárov.

S plnohodnošnými modelmi je potrebné byť obzvlášť opatrný – ak robíte všetko podľa pokynov, potom súčasne vytiahnite reproduktory na stranách, ráfik nebude mať teplejšie a nebude zlomiť.

V ďalšom videu nájdete top 15 najlepších bezdrôtových slúchadiel od $ 15 do $ 200.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár