Všetko o Canon Jet Printers

Tlačiarne Canon Inkjet sú populárne vďaka spoľahlivosti a kvalite tlače. Ak si chcete zakúpiť takéto domáce prístroje, musíte sa rozhodnúť, ktorý model chcete – s farebným alebo čiernobielym tesnením. Nedávno sa modely najviac pýtajú s atramentovým systémom. Poďme hovoriť o týchto tlačiarňach čítať viac.

Zvláštnosť

Atramentové tlačiarne sa líšia od laseru Atrament v sfarbení namiesto toner. Canon vo svojich zariadeniach využíva technológiu plynových bublín – to je tepelná metóda, kde je každý z dýz vybavený vykurovacím prvkom, vďaka ktorým sa teplota za mikrosekundami zvyšuje na približne 500ºC. Výsledkom tejto bubny sa objavili malé množstvo atramentu cez každú priechodu dýzy, čím zanechala odtlačok na papieri.

Tlač mechanizmov, ktoré túto metódu používajú, obsahujú menej konštruktívnych častí, čo zvyšuje ich život. Okrem toho používanie tejto technológie vedie k najvyššiemu rozlíšeniu tlače.

Medzi funkciami atramentovej tlačiarne, môžu byť rozlíšené nasledujúce faktory.

 • Slabý hluk Prevádzka zariadenia.
 • Rýchlosť tlače. Tento parameter závisí od kvality tlače, resp. Zlepšovanie kvality vedie k množstvu počtu stránok za minútu.
 • Font a kvalita tlače. Aby sa znížila strata kvality tlače, v súvislosti s šírením atramentu, používajú sa rôzne technické riešenia, vrátane vykurovania plechu, rôzne rozlíšenie tlače.
 • Spracovanie papiera. Pre primeranú prevádzku farebnej atramentovej tlačiarne je potrebné papier s parametrami hustoty od 60 do 135 gramov na meter štvorcový.
 • Zariadenie hlavou tlačiarne. Hlavnou nevýhodou zariadenia je problém sušenia farby vo vnútri trysky, táto nevýhoda sa rieši len výmenou node tlačovej hlavy. Väčšina moderných nástrojov má parkovací režim, v ktorom hlava sa vracia do zásuvky, a tým rieši problém sušenia atramentu. Takmer všetky moderné zariadenia sú vybavené systémom čistenia trysiek.
 • Modely s vysokým hodnotením Multifunkčné zariadenia vybavené CSS.
Prečítajte si viac  Všetko o HP Plottery

Preskúmať modely

Zariadenia v Canon je reprezentované Pixma pravítkom s sériou TS a G. Takmer celý riadok obsahuje tlačiarne a multifunkčné zariadenia s SRSH. Zvážte, že najúspešnejšie vzory farebných atramentových zariadení. Začnime s tlačiarňou Canon Pixma G1410. Prístroj okrem toho, čo je vybavené kontinuálnym systémom napájania atramentu, môžete vytlačiť fotografie do formátu A4. Nevýhodou tohto modelu sú neprítomnosť modulu Wi-Fi a káblové sieťové rozhranie.

Ďalej v našom rebríčku sú multifunkčné zariadenia Canon Pixma G2410, Canon Pixma G3410 a Canon Pixma G4410. Všetky tieto MFPS zjednotia dostupnosť SRSH. Pre tlač fotografií a dokumentov sa používajú štyri oddelenia s farbou vnútri puzdier. Čierna farba je reprezentovaná pigmentovým farbivom a farba je zlepšená vo vode rozpustná atrament. Zariadenia sú charakterizované lepšou kvalitou obrazu a od modelu PIXMA G3410 sa zobrazí modul Wi-Fi.

Významným nedostatkom celého radu PIXMA série G sa vzťahuje na absenciu kábla USB. Druhou nevýhodou je, že operačný systém Mac OS je nekompatibilný s touto sériou.

Riadok seriálu PIXMA TS predstavuje modely: TS3340, TS5340, TS6340 a TS8340. Všetky multifunkčné zariadenia sú vybavené modulom Wi-Fi a sú dokonalou rovnováhou medzi dostupnosťou, všestrannosťou a funkčnosťou. TS8340 Tlačový systém je vybavený 6 kazietmi, najväčšou kazetou s čiernou farbou a 5 ďalšími sa používajú pre grafické a fotografické výtlačky. Okrem štandardnej sady farieb, pridané „modré pre fotografie“, je určený na zníženie zrnstva výtlačkov a zvýšiť reprodukciu farieb. Tento model je vybavený automatickým obojstranným tesnením a jedinou sériou TS má možnosť tlačiť na špeciálne povlakové CD.

Všetky MFP sú vybavené dotykovými obrazovkami, môžu byť pripojené k telefónu. Malá nevýhoda je nedostatok USB kábla.

Všeobecne platí, že model TS Line má atraktívny ergonomický dizajn, spoľahlivý v prevádzke a má vysoké hodnotenie medzi podobnými zariadeniami.

Používateľská príručka

Aby vaša tlačiareň slúžila, aby ste vám poskytli čo najdlhšie, musíte dodržiavať požiadavky výrobcu, predpísané v pokynoch.

Prečítajte si viac  Podlahové stojany pre televíziu: Typy, štýly a príklady v interiéri

Hlavné pravidlá prevádzky sú uvedené nižšie.

 • Keď je prístroj vypnutý a po výmene kazety Skontrolujte pozíciu tlačiarne – Malo by byť v parkovisku.
 • Venujte pozornosť signálom o zostávajúcej farbe A neignorujte senzor prietoku atramentu v zariadení. Nie je možné pokračovať v tlači na ich nízku úroveň, nečakajte na úplnosť atramentu odísť do dôchodku alebo vymeniť kazetu.
 • Vykonajte preventívnu tlač Najmenej 1-2 krát týždenne, tlač niekoľko listov.
 • Pri dopĺňaní atramentu z iného výrobcu Venujte pozornosť kompatibilite zariadenia a náteru.
 • Pri dopĺňaní atramentových kaziet je potrebné vložiť pomaly Aby sa zabránilo tvorbe vzduchových bublín.
 • Výber photo Papier je žiaduci na implementáciu odporúčaní výrobcu. Vyberte si správny výber papiera. Matte papier najčastejšie používaný na tlač fotografií, neusporuje odtlačky prstov na povrchu. Kvôli pomerne rýchlemu vyblednutiu by mali byť uložené v albumoch. Lesklý papier vďaka vysokej reprodukcii farieb najčastejšie používaný na tlač propagačných produktov a grafov.

Texturovaný papier je ideálny pre umeleckú tlač.

Oprava

V súvislosti s sušiacim atramentom v tlačiarňach je možné pozorovať:

 • intermitovaný papier alebo atrament;
 • Problémy s tlačou;
 • Chyby čistenia senzora a iných porúch hardvéru;
 • Prepad plienky odpracovaným atramentom;
 • Slabá tlač;
 • Miešanie kvetu.

Čiastočne tieto problémy sa dajú vyhnúť dodržiavaním bodov prevádzkových pokynov. Napríklad, takýto problém, pretože „tlačiarne bledé výtlačky“ môže byť dobre spôsobené nízkou úrovňou farby v náplni alebo vzduchu v kontinuálnej prívodu atramentového systému. Časť problémov je riešená diagnostikou atramentovej tlačiarne alebo MFP. Ale ak sa výmena kaziet alebo atramentu môže vyriešiť na vlastnú päsť, potom Problémy v hardvéri vyžadujú zásah špecialistov.

Nákup Jet Printer, predovšetkým určiť rozsah úloh, pre ktoré vás bude potrebovať. Na základe toho si môžete vybrať optimálny model zodpovedajúci vašim požiadavkám. Všetky produkty spoločnosti Canon sú pomerne spoľahlivé a majú najlepšiu hodnotu za peniaze a kvalitu.

Prečítajte si viac  Ako vytvoriť zvukový zosilňovač pre reproduktory s vlastnými rukami?

V nasledujúcom videu sme hodnotiť recenziu a porovnanie aktuálnej rady tlačiarní (MFP) Canon Pixma.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: