Všetko o etnickom štýle v interiéri

Implementácia etnomínu v dizajne interiéru je založená na využívaní národných dejín, kultúrnych tradícií a zvykov. Toto je veľmi zložitý smer, ktorý vyžaduje najsudnejší prístup, pretože jednoduchý prenos tvaru a farieb v dekorácii tu zjavne nestačí. Na implementáciu 100% návrhu v miestnosti je potrebné použiť množstvo dekoratívnych prvkov, charakteristiku jednej alebo inej kultúry.

Čo to je?

Etnický smer v interiéri sa vzťahuje na národné definície. Koncepcia zahŕňa obrovské množstvo všetkých druhov tém, ktorého jedinou podobnosťou je úcta tradícií kultúry. Existuje však množstvo charakteristických vlastností, ktoré sa považujú za spoločné pre celé ETHNOS v usporiadaní domov.

 • Tematická konštrukcia zahŕňa použitie iba prírodných materiálov. Čelné, vybavenie, výroba dekorov a iných doplnkov, použitie prírodného kameňa, dreva a iných materiálov prírodného pôvodu.

 • Typické farby štýlu odrážajú charakteristiku pre jednu alebo iné farby. Najčastejšie sú šťavnaté a svetlé, opakujúce sa prírodný kvetový gamut.

 • Väčšina etnotelitov sa vzťahuje na kategóriu archaickej, zdržiava sa mimoriadne zriedka.

 • Komponenty akejkoľvek etnickej štylistiky sú typické dekorácie alebo prvky života pre konkrétnu oblasť.

 • Národné vzory a ľudové ozdoby určite vyniknú v interiéri.

  Etnický v interiéri bol široko používaný.

  • Ako je nemožné, aby sa harmonické vyzerá vo veľkých súkromných domoch – tu je dostatočný priestor, ktorý pustil svoju fantáziu na vôli. Zvlášť tento štýl je harmonický, ak je splnená celá štruktúra.

  Kliknutie prahovej hodnoty takéhoto obydlia, osoba je okamžite ponorená do kultúry a tradícií zvoleného národa.

  • Ethnothematika možno použiť v apartmánoch. Avšak, tu by ste mali starostlivo zaobchádzať s výberom určitého smeru, vo veľkej miere závisí od počtu miestností a ich meraris. Niektoré odrody sa splnia aj v najmenších priestoroch, a iní potrebujú štvorce s veľkou metra.

  • Veľmi štýlový etnos vyzerá v kaviarňach, kluboch a reštauráciách. Takýto dekor interiéru umožňuje hosťom lepšie zoznámiť s zvykmi krajiny, núti návštevníkov, aby sa sem a viac.

  • A, samozrejme, etnické motívy sa optimálne upadajú do akejkoľvek tematickej inštitúcie. Napríklad v kúpeľných salónoch, obchode so suvenírmi alebo cestovným kancelárii.
  Prečítajte si viac  Všetko o kamennom paneli

  Funkcie konečnej úpravy

  Energia zahŕňa rôzne štytistiky, ktoré k nám prišli z národov, ktorí si zachovávajú svoju kultúru a identitu. Tento dekor je rozpoznateľný aj pre neinifikovaných ľudí, každý môže odlíšiť škandinávsky minimalizmus z africkej chuti alebo jemnej provence. Pri dokončovaní domov v endizile, priateľský archaický, unikátny miestnu chuť. V dekorácii priestorov sa odráža mentalita, kultúra a presvedčenie, aplikujú sa výtlačky pre konkrétny región.

  Podlaha

  Tam sú vlastnosti dokončovacie podlahy v rôznych predmetoch. Tak, Škandinávsky štýl predpokladá drevený alebo kamennú podlahu. Pri vytváraní japonskej alebo čínskej stylistiky musíte dodržiavať požiadavky minimalizmu – optimálna voľba bude umiestnenie rohoží na podlahe. Ale v africkom dizajne je lepšie použiť parkety, laminátové alebo textúrované dlaždice, ktoré môžu vytvoriť veľkolepé imitácia náteru dosky.

  Stien

  Nástenný dizajn Vo väčšine prípadov je založený na vytvorení vhodnej reliéf a textúry na zvislých povrchoch. Môžete to dosiahnuť pomocou textúrovanej alebo benátskej omietky. Vo väčšine domov v etnickom štýle steny sú len pozadie. Špeciálna chuť v obytných priestoroch prinášajú dekoratívne prvky, ktoré na nich zdvihnú – to môže byť japonskí fanúšikovia, rohy, africké masky, skiny, zbrane alebo obrázky s vidieckymi krajinami.

  Strop

  Pri implementácii štýlu chaty a provence je strop zvyčajne bieli alebo maľovaný svetelnou farbou. Bytový interiér v škandinávskom štýle zahŕňa masívne lúče, grécky smer diktuje stropný dizajn v kopule.

  Pri vytváraní amerického interiéru, osvetlenie hrá veľkú úlohu, hojnosť svietidiel a svietidiel je vítaný tu, čo vám umožní rozdeliť miestnosť do samostatných funkčných oblastí.

  Izba dekorácie a vybavenie

  Nábytok

  Banquette, pohreb, pohovka, jedálenský stôl, hrudník a ďalšie nábytkové predmety v etnických motívoch sú jedným z najznámejších a charakteristických prvkov, ktoré označujú dizajn patriaci do určitého smeru. Väčšina z produktov je vyrobená z prirodzeného poľa (borovica, dub, céder, bambus, orech) s prírodným tkanivovým čalúnením.

  V škandinávskom alebo anglickom štýle môžete vidieť železné kovanie – v tejto technike sa vykonávajú spätné zrkadlá kresiel, nohy stoličiek a tabuliek. Na spolupatriči do východnej a africkej kultúry bude hovoriť prútený nábytok av priestoroch v štýle provence, fasády a dvere nábytku budú umelo.

  Prečítajte si viac  Model Rad zrkadlových kamier Canon

  Textil

  Pri používaní textílií, jeden z nasledujúcich konceptov zvyčajne stelesňuje:

  • autentické etniky;
  • etnický mix;
  • etnodecor.

  Autentický etnický etnický predpokladá maximálnu imitáciu zvyku. V tomto prípade všetky textílie zohrávajú špeciálnu dekoratívnu úlohu, používa sa v obývacej izbe, spálni, v kuchyni a dokonca aj v kúpeľni.

  EthNomyx umožňuje vlastníkom miestnosti kombinovať niekoľko možností dekor z rôznych lokalít. Napríklad harmonicky kombinované v rámci hraníc jednej miestnosti národnej výšivky a keramiky manuálne maľovali. Takýto dekor bol rozšírený v africkom kontinente, ako aj v Ázii a Európe.

   Pri výbere tradičného etnického textilného v interiéri musia byť akcenty posunuté na použitie ľudových motívov, môže byť vyšívané alebo maľované obrusy, koberce a záclony na okná s národnou tlačou. Toto rozhodnutie bude stáť lacnejšie a jednoduchšie ako vytvorenie úplnej imitácie „od nuly“.

   Odtieň palety je jedinečná pre každý štýlový smer. Tak, v čínskom štýle, zlaté a šarlatové odtiene prevládajú, pre škandinávsky, sú v egyptskom dizajne charakterizované zadržiavané tóny mliečnych, hnedých a hnedých.

   Osvetlenie

   Ak chcete vytvoriť tematické osvetlenie v etnodecore, musíte najprv zamaskovať všetky šnúry a lampy. To nie je celkom harmonicky pozerá na obvod miestnosti. Ak vám priestor umožňuje visieť v miestnosti veľa originálnych nástenných prístrešok, harmonicky bude vyzerať tkané alebo textilné luster ručne vyrobené.

   V malých miestnostiach je preferencia lepšie dať imitáciu sviečok a svietnikov.

   Možnosti dekor

   Ako sme už spomenuli, ETHNOS v interiéri má mnoho odrôd, ktoré sa najprv prejavujú v prvkach dekor.

   Možno, že najviac exotický je africký dekor. Farebná paleta je typická pre povahu tohto pečeného kontinentu, prenáša hlavné odtiene zeme, neba, rastliny a zvieratá. Je dôležité, aby boli farby nevyhnutne teplé. Pre dizajn typické plnené zvieratá, rohy, pušky a iné lovecké doplnky. Objekty, ktoré boli priamo z Afriky, sú vo veľkom dopyte, alebo ich kópie sú vyšívané vankúše, rituálne masky alebo vonkajšie vázy. Paul v takýchto priestoroch sa zvyčajne pohybuje na kožu zvierat alebo farebný koberec.

   Ale japonský dizajn preferuje minimalistický interiér. Pre majiteľov malých domov a mestských bytov bude táto možnosť najlepším riešením. Všetok nábytok v tomto štýle by mal byť podhodnotený – to je hlavná charakteristika japonského dizajnu. Je žiaduce, aby bol vyrobený z bambusu alebo iných svetlých odrôd dreva. V palete kostry sa prevládajú mliečne, krémové a nosné odtiene, jasné farby červenej a čiernej sú relevantné len ako štýlové akcenty.

   Prečítajte si viac  Šedá podlaha v interiéri: Výhody, nevýhody a dokončovacie možnosti

   Typické interiérové ​​prvky sú špecifický tatami koberec, ako aj shirma alebo posuvný oddiel. A samozrejme, tieto priestory zdobia obrovské množstvo doplnkov, najčastejšie je to iquebbana, čajová súprava, odhalil ventilátor, ako aj vzory z hieroglyfov.

   Anglický štýl je charakterizovaný dôkladnosťou. Dominuje tu drevené pole a čalúnenie koženého nábytku. A proces tepla a rodinného komfortu v týchto majestátnych interiéroch prináša kockovaný plaidlo na stoličke, vázy z porcelánu, pruhovanej tapety a mäkké koberce na podlahe. Existuje mnoho farieb v dekor, najčastejšie ruže. Veľký význam sú miniatúrne dekoratívne prvky – figúrky, fotografie, maľby, vyšívané obrúsky a iné veci roztomilé duše.

   Neuveriteľne svetlé, bohaté a veselé je taliansky štýl. Ťažná paleta vydrží modrá, zelená a žltá odtiene v súlade s odtieňmi slnka, mora a olív.

   Dekorácia prevláda zeleninové a morské motívy, tu sú populárne s nažive kvety, kresby s morskými krajinami, ovocnými a muškami vázy.

   Medzi európskymi krajinami je najväčšia popularita Provence. Tento štýl je charakterizovaný obrazmi s obrazmi vidieckych krajín, figúrky pastierov a pastierov a vintage veci.

   Hrubá praktickosť je známa pre škandinávsky štýl. To nie je prekvapujúce, pretože si požičal z Vikingu, ktorý absolútne neexistoval žiadny podnik pre vynikajúce dekorácie priestorov. Pre takéto priestory sa vyznačuje použitím stropných nosníkov a dreveného poľa. A urobiť atmosféru živšie, používajte obrusy, prikrývky a podlahové stopy. Malé kvety v malých hrnci sa používajú aj ako dekorové prvky.

   Z amerického etnického štýlu, krajiny so všetkými atribútmi divokého západu, pripomínajúce kovboji a indiánov.

   Krásne príklady

   Etnický dekor v interiéri je reprezentovaný obrovským množstvom rôznych myšlienok dizajnov. Tu sú len niektoré z nich:

   • Anglicko s jeho konzervativizmu;

   • Provence južné Francúzsko;

   • Švajčiarska chata;

   • Ruské sibírske diery;

   • Lesný Bieloruský dom;

   • Ukrajinská chata;

   • Africké exotické;

   • Stredomorský;

   • Feng Shui prívrženci najčastejšie vybavte domy v čínskom alebo japonskom štýle.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: