Všetko o frontálnych komorách

Dozvedieť sa o tom, čo je predná kamera, kde je v telefóne, chcú veľa milovníkov vysoko kvalitných selfie a tých, ktorí najprv premýšľať o akvizícii mobilných zariadení. Tento nástroj je skutočne užitočný pri vytváraní portrét a skupinových obrázkov, úplne nepostrádateľných pri vykonávaní grafických kariet. O tom, ako to funguje, kde sa zapne, čo robiť, ak zadná kamera nefunguje na telefóne, stojí za to sa dozvedieť viac detailov.

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Čo to je?

Vo väčšine smartfónov dnes nie je jeden nástroj na vytváranie obrázkov a videí, ale naraz dve. Základné alebo zadné sa nachádza na zadnom paneli. Predná kamera sa objavila v telefóne, nie okamžite a bol považovaný za pomocný prvok, ktorý si nezaslúži osobitnú pozornosť. Je to vždy na tej istej strane ako obrazovka, môže byť úplne skrytá pod sklom alebo mať zatiahnuteľný objektív zoomu. Vlastne, Čelné prostriedky, ktoré sa nachádza „tvár“ pre používateľa.

Nájdite prednú komoru je celkom jednoduchá. Vyzerá to ako malé oko v hornej časti puzdra, sa nachádza vedľa bezdrôtových komunikačných modulov a senzorov. Spočiatku boli frontálne kamery použité výlučne pre videohovory a nemali viac ako 0,3 mp.

S prekvitaním popularity sociálnych sietí a selfie, začali venovať oveľa viac pozornosti. Moderné úpravy tohto nástroja v smartfóne sú naozaj schopní veľa.

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Hlavné charakteristiky

V rámci všeobecného konceptu prednej kamery, existuje mnoho možností rozloženia pre tento prvok v skrini Smartphone. Je to veľmi malé, hľadá takmer bod na prednom paneli, alebo viditeľný, s priemerom 5-10 mm. Nedávno, vysoko populárne výtlačiteľné fotoaparáty – TAKÉ POUŽÍVAJÚCE ZNAČKY.

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

V moderných zariadeniach s netrafickým displejom sa fotoaparát nachádza pod obrazovkou. Je skryté priehľadné sklo – znižuje riziko na poškriabanie oka šošovky. Lepiaca kamera môže byť dvojitá alebo jednoduchá – prvý variant široký uhol, ktorý poskytuje väčší prehľad. Zaujímavé riešenie môže byť považované za multifunkčný model od spoločnosti SAMSUNG, v ktorom má zadná šošovka funkcia otáčania, môže byť nasmerovaná na používateľa alebo z neho.

Tam sú takzvané SELFFYPHÓNY, V KTORÉ JE NASTAVENÉ PREDNÉ KAMERY. Ich indikátory namiesto 0,3-5 MP môžu dosiahnuť 24 mp. Takéto vybavenie je zamerané na vytvorenie vysoko kvalitných vlastných fotografií, hlásení a živého vysielania na sociálnych sieťach.

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Medzi dôležité vlastnosti šošoviek na prednom paneli smartfónu môžu byť pridelené:

 • Povolenie – Čím vyššia je, že jasnejšie obrázky budú;
 • veľkosť clony alebo membrány;
 • pozorovací uhol;
 • Autofocus;
 • senzor – môže byť farba, monochromatický;
 • Podporné nahrávanie videa (indikátor 4K 60FPS je považovaný za najlepší);
 • prítomnosť digitálneho a optického stabilizačného modulu;
 • Funkčné ID na rozpoznanie tváre majiteľa.

Väčšina fotoaparátov predného typu v smartfónoch tej istej triedy sú podobné charakteristiky.

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Porovnanie s hlavnou komorou

Rozdiel medzi prednou časťou a hlavnými komorami smartfónu je naozaj nevyhnutný. Hlavné rozdiely sú v niektorých detailoch.

 1. Citlivosť matrice. V zadných kamier je 2-3 krát vyššia, čo výrazne zvyšuje detail a jasnosť obrázkov.
 2. Dostupnosť blesku. Pri predných nástrojoch na streľbu sú stále zriedkavé. V zadnom bleskom, dokonca aj v nízkonákladových modeloch smartfónov a počítačov tabletových počítačov.
 3. Znížené svetlá. Ak chcete vytvoriť dobré snímky Selfie alebo videokonferencie pomocou prednej komory, bude musieť použiť smerové svetelné zdroje.
 4. Dostupnosť Autofocusu. Je celkom zriedka používa v čelnej verzii, pretože vzdialenosť od subjektov je výrazne nižšia.
 5. Rozšírené funkcie. Zadné kamery sú vždy výrazne viac – od rozpoznávania úsmevov na priblíženie. Hoci zatiahnuteľné šošovky už majú pri frontálnom vykonávaní.

Všetky tieto momenty by mali zvážiť pri výbere nástroja na vytvorenie obrázkov. Porovnať funkčné dve kamery v jednom smartfóne je pomerne ťažké, pretože pred nimi sú úplne odlišné úlohy.

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Ako sa zapnúť?

V závislosti od typu mobilného prístroja sa zahrnutie prednej kamery uskutočňuje rôznymi spôsobmi. V prípade aktivácie modulu pripojenia videa je tento proces zvyčajne ovládaný automaticky, ale ak bola funkcia predtým vypnutá, bude musieť byť aktivovaná manuálne z obrazovky.

Pri vytváraní samoobslužných snímok na Android bude postup tiež definovaný. Zapnutie prednej komory, ktorú potrebujete:

 1. vykonajte odomknutie obrazovky;
 2. Otvorte aplikáciu fotoaparátu cez ikonu v zozname aplikácií alebo na pracovnej ploche;
 3. Nájdite ikonu zodpovednú za zmenu kamier – vyzerá ako kamera obklopená 2 šípkami;
 4. Stlačte tlačidlo, vyberte si dobrý uhol, nasnímajte obrázok.

Ak musíte aktivovať režim vytvárania frontálnych fotografií v iPhone X a ďalších zariadeniach Apple, musíte konať podľa podobnej schémy. Po otvorení aplikácie sa zariadenie automaticky zobrazí obrázok na obrazovke. Snímku môžete vykonať stlačením tlačidla spúšte. Kreslenie prsta na to, môžete urobiť sériu rámov. Ikona Zmeniť šošovky Tu je v dolnej časti displeja vpravo.

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Ako si vybrať?

Aby ste si vybrali smartfón s prednou kamerou správne, by sa zaostrenie nemalo poskytnúť počet MP. Medzi najdôležitejšie kritériá, môže sa rozlíšiť niekoľko charakteristík.

 1. Hodnota membrány. Môže byť odlišný – od f / 1.6 až F / 2.2. Posledná verzia clony alebo svetiel je vhodná na vytvorenie vysoko kvalitných fotografií v dennom svetle. Pre prevažne nočnú streľbu stojí za to zaplatiť fotoaparát s f / 2.0.
 2. Kvalita použitých šošoviek. Nemalo by mať zjavné skreslenie, zostať okolo.
 3. Prítomnosť v sade modulu predného fotoaparátu. Je potrebné, aby ste získali efekt bokeh, keď sa sníma.
 4. Typ zaostrenia. To môže byť kontrastné, najlacnejšie vykonávanie, ktoré nedáva príležitosť získať vysoko kvalitné obrázky pri zmene rozsahu. Aktívne zameranie funguje lepšie, jeho fázová možnosť je dobrá na dennom streľbe a vytváranie videa v pohybe. Najpresnejšou možnosťou je laser, ale jeho rozsah je obmedzený na rozsah 3-5 m.
 5. Prítomnosť stabilizátorov obrazu. Sú dôležité s REPORTAGE SHOUNTION, čím sa vytvorí video v reálnom čase. Optická stabilizácia je označená skratkou OIS, elektronické – EIS. Ak máte na výber, mali by ste uprednostniť prvú možnosť.
 6. možnosti. LED blesk Blesk, objektív zoomu, Autofocus pomáha vytvárať vysoko kvalitné fotografie v akýchkoľvek podmienkach.

Vzhľadom na tieto základné parametre môžete ľahko vybrať vhodný smartfón s prednou kamerou, aby ste vytvorili každodenné obrázky na portrétu.

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Možné problémy v práci

Ak predná kamera nefunguje v normálnom režime, dôvody vzhľadu problémov môžu byť. Napríklad, Na zariadení Apple a iné firmy pokrývajú kovové prvky môžu ovplyvniť prevádzku optického stabilizačného systému. Ak existujú ťažkosti so zameraním, stojí za to odstrániť externé príslušenstvo a pokúsiť sa vyskúšať. Not Shot Ochranná fólia alebo nečistoty sa môžu prekrývať s bleskom, alebo dokonca celé očné šošovky. V tomto prípade tiež urobia kvalitné obrázky.

Keď sa telefón predný fotoaparát nezapne, zobrazí čiernu obrazovku alebo uzavretý objektív spôsobený, s najväčšou pravdepodobnosťou, je zlyhanie. Ak reštartu nepomôže, zariadenie sa bude musieť na opravu.

Všetko o frontálnych komorách

Všetko o frontálnych komorách

Okrem toho možno v zozname spoločných porúch rozlíšiť iné situácie.

 1. Fotoaparát vypne obraz zrkadla. Ak sa to stane, zodpovedajúci režim je nainštalovaný v predvolenom smartfóne. Keď je fotoaparát zrkadlo, stačí len vypnúť. Option front snímania je deaktivovaná jednoduchým stlačením. Úspešné ukončenie operácie oznámi príslušný nápis na obrazovke.
 2. Fotoaparát narúša tvár. To sa deje pri používaní širokopáslovej šošovky. Čím bližšie k objektu k fotoaparátu, tým silnejšie sa nerovnováha bude viditeľná.
 3. Obraz bahna. V prípade predných kamier môže byť príčinou rozmazania rámu posunutie objektívu v prípade, prítomnosť škrabancov na ňom, poškriabanie. Niekedy šošovka je v tejto situácii strikovaná, pozícia pomôže čistiť. Po prvé, plocha objektívu je spracovaná mäkkou kefou, potom s bavlneným prútikom alebo špeciálnymi vankúšikmi mikrovlákna.

Všetky tieto problémy sú najčastejšie ľahko eliminované. Pri identifikácii komplexných porušení budete musieť kontaktovať servisné stredisko.

Všetko o frontálnych komorách

Prehľad prednej kamery v Lenovo Smartphone Zobraziť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár