Všetko o herných konzolách pre TV

Herné konzoly pre televízory Nestrácajte svoju popularitu, napriek vzniku všetkých nových smartfónov a osobných počítačov. S cieľom zabezpečiť príjemnú zábavu, Vyberte si televíznu konzolu, je potrebné poskytnúť niekoľko určitých faktorov.

Zvláštnosť

Herné konzoly pre televízor sú elektronické zariadenia, ktoré prenášajú obraz toho, čo sa deje veľká obrazovka. Správa televíznej konzoly sa vykonáva pomocou joysticks, gamesads, klávesnice, riadenia, pištole alebo iných gadgets.

TV Prefix je samostatná konzola, ktorá má svoje individuálne charakteristiky. To znamená, že rôzne modely tej istej značky môžu byť spravované inak, vykonajte príkazy alebo prenášajú obrázok.

O skutočnosti herná konzola môže byť dokonca nazývaný počítač s úzkou špecializáciou, Keďže táto malá box má procesor, pevný disk a pamäť. Niektoré moderné modely, okrem hier, vám umožňujú komunikovať s audio a video súbormi alebo dokonca pripojiť celosvetovú sieť.

Hry na použitie na konzole je možné načítať buď z externých médií alebo prostredníctvom vnútornej pamäte.

Čo sa stane?

Prehľad všetkých dostupných herných konzol nám umožňuje dospieť k záveru, že sú rozdelené do dvoch hlavných odrôd: Prenosné a stacionárne. Len rovnaké stacionárne už bolo zamýšľané na pripojenie k televízoru. Okrem, Každý rok sa objavujú všetky nové typy konzol, vybavené modernými gadgetmi: Modely so zbraňou pre LCD displej, s pohybom pohybu, s kolesom alebo pedálom. Tam sú tiež samostatné konzoly Pre digitálnu televíziu.

Prenosný

Prenosné konzoly nie sú určené pre žiadnu televíziu, ani pre počítač. Sú samostatným gadgetom, ktoré nevyžadujú ďalšie zariadenia. Takéto zariadenie má vlastnú obrazovku, reproduktory, ako aj vstavaný regulátor. Ak je to potrebné, Mimochodom, slúchadlá sú stále pripojené k nemu. Spravidla vám veľkosť kompaktného dizajnu dokonca umožňuje odstrániť ho na skladovanie vo vrecku.

Stacionárny

Stacionárne modely herných konzol vyžadujú obrazovku na výstup obraz. Môže byť ako televízor a počítačový monitor alebo dokonca projektor. Regulátory takýchto zariadení sú samostatné gadgets, ktoré môžu byť káblové aj bezdrôtové. Druhá možnosť je vhodnejšia pre pohybujúcich sa hráčov.

Najlepšie modely

Sony Playstation 4

Zvyčajne, Vedúce pozície moderných konzol zaberajú produkty spoločnosti Sony, Nintendo, Microsoft a NVIDIA. V top nevyhnutne Sony Playstation 4, Podľa väčšiny používateľov, ktorí sa považujú za najlepšiu televíznu konzolu poslednej generácie. V porovnaní s predchádzajúcimi verziami sa zlepšila nielen zrýchlenie hardvéru, ale aj vzhľadu. Technológia vytvorená v spojení s Bungie Developerom veľmi podobá hardvéru nainštalovaný na moderných počítačoch. Centrálny procesor sa skladá z dvoch modelov Quad-Core JAGUAR a grafický procesor má 18 čipov, čo umožňuje vykonávať 1,84 biliónov operácií za jednu sekundu.

Objem pevného disku je 500 GB a kapacita RAM je 8 GB. Maximálna šírka pásma RAM je 176 GB / s, čo je 16-násobok indikátorov PS3. Vstavaný audio modul Sony Playstation 4 umožňuje komunikovať v chate počas hry, rovnako ako vziať iné hry audio toky.

Konzola má možnosť pripojiť sa k internetu Wi-Fi, ako aj pripojenia Ethernet. K dispozícii je tiež schopnosť vytvoriť pripojenie Bluetooth. Zariadenie číta disky na formátovanie Blu-ray a sú vybavené dvomi portami USB 3.0. Video výstup sa vykonáva cez televízor HDMI.

Musíte pridať o funkcii pripojenia konzoly do účtu PlayStation Network, ktorý vám umožní nahrať nové hry. Herná konzola podporuje formáty MP3 a JPEG. Regulátor TouchPad má osvetlenie, vibrácie, konektory slúchadiel a pre microUSB. Malé nevýhody možno nazvať neschopnosť hrať na konzole hry uvoľnenej pre predchádzajúce verzie.

Predpona nemôže byť nazývaný rozpočet – rovnako ako licencovaná hra vhodná pre neho.

Xbox jeden

Ďalšia kvalitná televízna konzola je Xbox jeden, Vyvinutý spoločnosťou Microsoft. Inovácie tohto modelu ôsmej generácie zahŕňajú funkcie sociálnych sietí a schopnosť posielať video alebo screenshoty do služieb streamingu. Zariadenie sa môže pripojiť na stránky a video stanice. Ako centrálny proces AMD MODEL JAGUAR, vybavený dvoma modulmi Quad-Core, Frekvencia hodín je 1,75 GHz. Dvanásť počítačových grafických blokov procesorov vytvára špičkový výkon rovný 1,31 biliónom za sekundu.

Operačný systém zahŕňa 138 GB z celkového pevného disku, zatiaľ čo zvyšok je určený na skladovanie hier. Kapacita RAM je 8 GB. Xbox One prehráva video s rozlíšením 1080p a 720p. 4K Formát je možné prehrať, ale obraz bude škálovateľná na povolenie 1080p. Funkcia vnútornej kontroly hernej konzoly Môže nastaviť teplotu zariadenia pomocou zrýchlenia alebo spomalenia rýchlosti ventilátora. Nevýhodou herného zariadenia je vysoká cena – od 22 do 40 tisíc rubľov. Drahé disky s licencovanými hrami sú tiež drahé. Ďalší mínus môže byť nazývaný nemožnosť pripojenia konzoly na zastarané televízne modely.

Nintendo Wii U

Model Nintendo Wii U, vydané v roku 2012, dokonale sa zvládne s hraním HD-Quality Video. Takáto konzola sa odporúča pre rodinné použitie vrátane detí. Na Výhoda Modely zahŕňajú pohodlné joysticks, jednoduché rozhranie a prítomnosť vstavaného dotykového displeja. Hardvérový displej môže byť použitý samotný, ktorý robí prefix prenosnú alebo v kombinácii s TV. Centrálny proces je vyvinutý IBM.

Jednotka s trojzávitom Power PC-750 je vybavená 3 MB vnútornej pamäte a frekvencia triesok je 1,24 GHz. Grafický procesor, ktorý je vývojom AMD, pôsobí pri frekvencii 550 MHz. Vstavaná pamäť hernej konzoly má len 8 GB. Avšak, s pomocou karty SD, môže byť jeho objem zvýšený na 32 GB, zatiaľ čo externé USB nosiče cyklistiky – takmer až 2 TB. Kapacita RAM je 2 GB a jeho maximálna šírka pásma je 12,8 GB / s. Posledný indikátor je 20-krát vyšší ako šírka pásma predchádzajúceho modelu Wii. Konzola vybavená 4 porty USB 2.0, ako aj konektor pamäťovej karty. Zariadenie podporuje pripojenie Bluetooth. Obraz sa zobrazí cez kábel HDMI, je však možné použiť aj konektory RGB Scart alebo S-Video Scart. Prístup na internet je nemožný pre túto konzolu.

NVIDIA SHIRTH

Herná konzola NVIDIA Shield sa vzťahuje na ôsmej generácie. Napriek tomu, že predpona môže byť prenosná, je možné ho pripojiť k televízoru pomocou kábla HDMI. Zariadenie je vybavené procesorom Tegra 4. Zahrnuté dve analógové joysticks a d-pad s ovládacími tlačidlami. Výhodou modelu je schopnosť vytvárať, zobrazovať a odosielať streamovanie videa. Frekvencia hodinových hodín ARM je 1,9 GHz. Používa sa v kombinácii s štvorkolovým grafickým procesorom.

Kapacita vstavanej pamäte je 16 GB, plus je 2 GB pamäte v štíte. Pamäť konzoly sa dá zväčšiť pomocou karty microSD, ktorá dosiahne 64 GB. Vstavaný chladiaci systém prispieva k ekonomickému využívaniu elektriny. Počas prevádzky konzola vibruje a žiadny hluk. Je možné použiť pripojenia Wi-Fi a Bluetooth. Malé náklady na konzolu sú jeho veľké plus.

Dandy Junior 2

Samozrejme, že nie je možné spomenúť „nostaling“ konzoly DANDY A SEGA. Môže to byť napríklad Dandy Junior 2, vlastniť vstavanú pamäť sprevádzajúcu 195 hier, ako aj umožnenie získania dodatočných kaziet. Pripojenie k televízoru sa vykonáva pomocou AV konektora a kábla RCA. Vypúšťanie zariadenia je 8 bitov.

Dandy môže byť použitý na starej vzorovej televízie.

Sega Retro Genesis Modern

SEGA Retro Genesis Modern je cenovo dostupný a spravodlivo rozpočet. Jednoduché ovládacie zariadenie sa ľahko spojí aj na zastarané televízne modely. Pripojte sa však k monitoru počítača nebude schopný. Nevýhody môžu tiež zahŕňať kvalitnú grafiku, nízke hardvérové ​​vlastnosti a vzácny vzhľad nových hier. Je potrebné dodať, že SEGA vyrába konzoly na 8, 16, 32 a 128 bitov.

Ako si vybrať?

Vyberte si správnu hernú konzolu pre TV, Treba pochopiť, kým a v ktorých objeme sa použijú. Okrem toho je potrebné mať na pamäti, že výsledky hry sú najviac kvalitatívne reprodukované drahými modelmi, takže pre aktívne hry s maximálnym ponorením bude musieť darovať veľké množstvo. Avšak, ak je herná konzola nadobudnutá pre deti vo 3-6 rokoch, čo s jeho pomocou bude študovať čísla, farby a formuláre, je celkom možné obmedziť lacnú inštanciu s minimálnymi technickými charakteristikami. Ak je detská konzola navrhnutá pre starší vek, kvalita grafiky a zvuku by mala byť na najlepšej úrovni.

Navyše je potrebné Zohľadniť kapacitu pevného disku, objem parametrov RAM a procesora. Kapacita pevného disku sa líši od 20 GB do 1 TB. Čím vyšší je tento ukazovateľ, tým ťažšie hry sa môže vyrovnať s konzolou. V prípade potreby sa kapacita pevného disku zvýši pomocou dodatočného externého disku. Parametre procesora budú priamo závisieť od rýchlosti spracovaných informácií.

Pre časté a aktívne používanie konzoly budú vhodné modely s procesorom AMD.

Pokiaľ ide o RAM, tento ukazovateľ je zodpovedný za rýchlosť úloh, ako aj celková účinnosť konzoly. Väčší objem prevádzkového úložného zariadenia zaručuje lepšiu prevádzku. Veľkosť RAM v herných konzolách sa pohybuje od 1 do 12 GB. Nesmiete zabúdať, že by sa mal zakúpiť v súlade s existujúcim televízorom, ku ktorému bude zariadenie pripojené.

Chlapci od 3 do 6 rokov sa odporúčajú vybrať takéto konzoly ako Dendy, Sega alebo Gameboy. V prípade, že je dôležité, aby dieťa nielen hral, ​​ale aj študoval, je lepšie si vybrať analóg s klávesnicou.

Pre dieťa od 6 do 14 rokov bude vhodná konzola PSP, PlayStation Vita alebo Nintendo Wii. Pre dospelých hráčov sa odporúča užívať Sony Playstation 4 alebo Microsoft XBOX. Pre malý rozpočet vhodný NVIDIA SHIRTH.

Stojí za to pridať niekoľko slov a Na výber televízora na použitie hernej konzoly. Čím viac uhlopriečnou bude, tým realistickejšia bude ponorená do hry. Optimálne rozlíšenie obrazovky je 1080p. Získať drahé zariadenie s rozlíšením 2160R NO ZMLUVU, AKO POUŽÍVAŤ Sony Playstation 4 Pro.

Okrem toho je potrebné navigovať na modeli OLED-TV.

Spôsoby pripojenia

Herná konzola môže byť pripojená k televízoru Káblový a Bezdrôtový metódy. Záleží spravidla z modelu a od roku vydania.

Káblový

Konzola je spojená s káblovým spôsobom Drôty HDMI, USB, AV, SCART alebo RCA. Táto metóda je vybratá pri pripájaní starej televízie vybavenej „TULIP“, „Bell“ alebo AV konektorom.

Používanie konektora HDMI vám umožňuje prenos najvyššej kvality a je najvyhľadávanejšia možnosť, ako je USB kábel. Ak ho chcete pripojiť, stačí nájsť vhodné zásuvky a používať drôt s rovnakými koncami.

Kábel AV tiež prispieva k vysokokvalitnému prenosu. Kábel má 5 vchodov do pripojenia k televízoru, ako aj jednu zástrčku pre „Docking“ s konzolou. Pripojte AV kábel v súlade s farbami hniezd a zástrčiek. Nízka kvalita prenosu poskytuje RCA kábel. Kábel je tiež pripojený takým spôsobom, že farba zátky sa zhodovala s farbou hniezd. Ďalšou neúspešnou možnosťou je použitie Spojky SCART.

Je potrebné spomenúť, že káblové pripojenie sa vždy vykonáva, keď je konzola vypnutá a konzola.

Bezdrôtový

Ak chcete zapnúť televíznu konzolu bez použitia vodiča, musíte použiť Wi-Fi alebo pripojenie Bluetooth. Prehrávanie v tomto prípade sa stáva oveľa pohodlnejším, pretože užívateľ môže byť umiestnený na ľubovoľnom mieste bez ohľadu na dĺžku drôtu.

Ako nastaviť?

Nastavenie televíznej hernej konzoly je možné zobraziť na príklade Sony Playstation 4. Power na konzole sa nachádza nad pohonom medzi dvoma časťami puzdra: matné a lesklé. Keďže tlačidlo je dotyk, dostatočne ľahký dotyk pre spustenie konzoly. Najprv sa na obrazovke zobrazí logo Sony, ktoré sa zmení na požiadavku pre pripojenie regulátora. Prvýkrát budete musieť urobiť pomocou USB drôtu. Kliknutím na ľubovoľné tlačidlo regulátora môžete na obrazovke vidieť ponuku výberu jazyka. Potom môže byť joystick odpojený.

Treba tiež spomenúť Ak keď je gamepad odpojený od konzoly, prestane pracovať, potom to pravdepodobne dobíja. Uskutočňuje sa tiež pomocou kábla USB. Nastavenie priameho playstation začína výberom jazyka. V predvolenom nastavení je vždy vybratá angličtina. Ďalej sa predpona navrhuje pripojiť sa k internetu, pripojte fotoaparát PlayStation a vyberte dátum s časom.

Internetové pripojenie poskytuje kábel LAN alebo pomocou Wi-Fi. Väčšina hráčov uprednostňuje káblové pripojenie, pretože poskytuje rýchlejšie sťahovanie a zníženie ping v multiplayerových hrách. Po výbere typu pripojenia sa heslo zadá v prípade potreby. Nasledovalo, že je potrebné pripojiť fotoaparát, ak je všeobecne. V neprítomnosti jednoducho vyberie „Preskočiť“.

Hlavné nastavenie Končí výber časového pásma. Nastavenie hodín sa sám vyskytne pri pripájaní na internet, ale môžete ho implementovať a vlastníte vstup údajov. Ak chcete konfigurovať úspory energie, musíte vybrať časový interval, cez ktorý sa predpona vypne, ak sa nepoužíva. Ak konfigurujete konektory USB, môžete nabíjať joysticky, aj keď je konzola zakázaná. Konfigurácia pripojenia na Internet si môžete prevziať a inštalovať aktualizácie aj v pohotovostnom režime.

Povolenie PlayStation 4 Pripojte cez sieť, môžete konzolu aktivovať, fyzicky byť úplne odlišný. Použitie konzoly v tomto prípade bude možné Stringing Service. Po dokončení nastavenia musíte kliknúť na tlačidlo „Ďalej“ a prijať všetky licenčné zmluvy. Okrem toho stojí za to stiahnuť možné aktualizácie z obchodu PlayStation a spustiť ich stlačením tlačidla „UPDAPT“. Je pravdepodobné, že obrazovka bude v tomto okamihu tmavá.

Reštartovanie, predpona bude ponúkať na vytvorenie užívateľského profilu, nakonfigurujte súkromie a kúpu predplatného Playstation Plus.

V ďalšom videu nájdete podrobnú prehľad o hernej konzole Sony Playstation 4.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: