Všetko o hráčov médií

Každý deň Nové produkty sa objavujú na trhu gadget. Akonáhle sú súbory nahrané na disketách, potom sa objavili CD, potom – DVD a DVD-RW. Teraz najčastejšie používané flash disky a externé pevné disky, pretože je to vhodné a umožňuje vám prispôsobiť obrovské množstvo informácií na malom zariadení. Zariadenia na ich reprodukciu sa zmenili s modernizáciou dopravcov. Takže, objemné CD a DVD prehrávače zmenili kompaktné mediálne prehrávače.

Čo to je a prečo potrebujú?

Prehrávač médií je navrhnutý tak, aby prehrával súbory – audio, video alebo foto. Čím lepší ako model prehrávača médií, tým viac rozmanitých formátov súborov podporovaných. Ak je gadget jedným z najlepších vo svojej kategórii, potom premýšľajte o tom, či súbor má vôbec formát, nie je potrebné jednoducho vybrať a spustiť film, hudbu alebo prezeranie fotoalbumu.

Media Player je oveľa pohodlnejší ako akékoľvek iné podobné zariadenie, či už ide o DVD prehrávač alebo prehrávač Bluray.

Výhody sú medzi nasledujúcimi faktormi.

  • Doplnenie médií zbieranie sa teraz vyskytuje v čase rýchlejšie, ľahšie a, čo je dôležité, je to najlepšie možné. Môžete pridať digitálne fotografie, filmy a televízne programy, ako aj svoju obľúbenú hudbu.
  • Katalóg, a preto a vyhľadávanie správneho súboru sa stáva oveľa jednoduchším a pohodlnejším. Namiesto obrovského množstva DVD, ktoré zaberajú veľa miesta, celá kolekcia sa hodí na pare-trojlôžkové pevné disky, najmä preto, že sú vyrobené s rôznymi množstvami pamäte – 1 Terrabyate, 2 Terrabyate a ďalšie. To stačí umiestniť pôsobivú zbierku fotografií, hudby a filmov. Na jednom disku môžete kabnotiť fotografie, na strane druhej – hudba, na treťom filme, na štvrtom mieste – TV.
  • S výhradou bezpečnosti (nie k poklesu, neo poraziť, nepovplyvnené vody) pevné disky sú uložené na veľmi dlhú dobu. V porovnaní s CD a DVD, ktoré môžu poškodiť jednoduchý škrabanie, pevný disk v pevnom balení je oveľa spoľahlivejší.
  • Štartovacie súbory sa tiež stávajú pohodlnejší postup – nemusíte meniť disky, vložte ich do prehrávača, počkajte na stiahnutie. Celý proces je regulovaný štandardnými tlačidlami na diaľkovom ovládači.

Univerzálny mediálny prehrávač pracuje výrazne tichší ako pevný počítač, notebook alebo DVD prehrávač. Je viac kompaktný, má dva alebo tri vodiče, je ľahké zapnúť a vypnúť, je tiež ľahké ho ovládať.

Vďaka jednoduchému a zrozumiteľnému rozhraniu, každému a dôchodcovi, ďaleko od počítačov, a dieťa sa s ním zvládne.

Hlavné charakteristiky

Pripojenie Dokonca aj najjednoduchší prehrávač médií k televízoru z neho robí plnohodnotný multimediálny systém. Respektíve, Obyčajný televízor sa zmení na Smart TV, ktorá poskytuje viac funkcií na zobrazenie a počúvanie súborov. Ale aj „inteligentný“ TV po pripojení k nemu sa prehrávač médií stáva viac múdrejší – kvôli množstvu funkcií, ktoré získavajú v dôsledku symbiózy.

Každý prehrávač médií (ak hovoríme o moderných modeloch) je prístup na internet. To môže byť napríklad káblová metóda (cez štandardný ethernetový port) a bezdrôtový – pomocou technológie Wi-Fi. Prostredníctvom internetu môžete aktualizovať softvérový systém prehrávača médií, pridávať chybu a pridá nové funkcie.

Ak zariadenie podporuje online služby, funkcie budú ešte viac:

  • nielen prezeranie, ale aj načítanie videoklipov, filmov, televíznych relácií, fotografií, televíznych seriálov s fotografickými a video služby;
  • Prístup k internetovým rozhlasovým stanicám, online kanálom;
  • Zobraziť sociálne siete;
  • Stiahnite si fotografie, audio a video súbory vďaka správcovi preberania.

Niektoré modely hráčov vyžadujú inštaláciu špeciálnych programov.

Moderné modely prehrávača médií majú štandardný portový súbor – LAN, HDMI, USB, ako aj modul Wi-Fi. Takmer 90% produktov je vybavených kompozitným pripojením (tzv. Tulipom) a čítačkou kariet. Napriek tomu, že kvalita prenosu signálu prostredníctvom kompozitného spojenia nie je taká vysoká ako digitálna, ale k takému zariadeniu môže byť pripojený aj televízor Kinescope.

Takmer polovica prehrávača médií má optický zvukový výstup. Berúc do úvahy skutočnosť, že prístavy a káble sú inštalované veľmi pevne, tento prístav môže byť užitočný, pretože je narušený na rušenie. Približne 25% produktov je k dispozícii so schopnosťou pripojiť koaxiálny kábel, čo znamená základnú televíziu.

Preskúmanie druhov

Dve hlavné skupiny, ktoré sú rozdelené všetky prehrávače médií, sú stacionárne a prenosné. Druhá kategória má svojich vlastných fanúšikov a oponentov. V skutočnosti je to subjektívna voľba, pretože „plnenie“ nezávisí od mobility zariadenia. Väčšina mediálnych prehrávačov sú univerzálne – môžu byť pripojení k televízoru alebo počítačovému monitoru, majú vstavaný prehliadač, s ktorým si môžete prezrieť sociálne siete alebo sledovať internetové médiá.

Populárne modely

Na trhu je obrovské množstvo médií – od miniatúrne, ktoré sa nazývajú HDMI-palice, ktoré sa používajú, na plnohodnotné stacionárne štruktúry. V závislosti od veľkosti a funkcií je cena iná. Dajte nám prebývať na najobľúbenejších a kvalitatívnych kategóriách v každej z cenových a dimenzionálnych kategórií, to nie je hodnotenie v plnom zmysle slova, ale skôr, recenziu.

UPVEL UM-502TV

Vzťahuje sa na mini hráčov, je to tak malé, že z dôvodu televízneho puzdra nie je viditeľná. V takomto dizajne neexistujú žiadne nepríjemnosti – ak sú konektory nasmerované na stenu, a visí na neho, alebo sú namontované konektory, a nie je dostatok miesta na inštaláciu zariadenia. Navyše musíte poskytnúť jeden voľný port USB na pripojenie prijímača. Bezdrôtový ovládací panel bude fungovať od neho. Ale v súprave tohto zariadenia nie je žiadny prijímač alebo vzdialený. Musia nadobudnúť dodatočne. Ak nie je diaľkový ovládač zakúpený, kontrola prehrávača médií je možné prostredníctvom smartfónu alebo tabliet.

Kedy, Ak existuje ďalší neobývaný USB port, prehrávač je možný z neho. Ak nie je takýto port, budete potrebovať voľný výstup 220 volts, takže prehrávač môže byť napájaný kompletným sieťovým adaptérom. V diskusii HDMI-štýl je nainštalovaný operačný systém Android 4. Nepodporuje všetky formáty súborov. Ak nainštalujete softvérový prehrávač, môžete rozšíriť malé spektrum.

Užívatelia poznamenali, že požadovaná cena funkcií nestačí, ale nebráni mu zostať veľmi populárny vo svojom segmente trhu.

ICONBIT XDS1003DW

Má nielen veľký počet funkcií, ale aj štýlový dizajn – kombinácia zlata a účinok „čierneho skla“. Tento korpus bude potrebovať osobitnú starostlivosť – je možné ho utrieť len handričkou z mikrovlákna. V opačnom prípade bude lesk rýchlo stratiť svoj druh. Spínací panel produktu je štandardný, má všetky bežné porty, ako aj modul Wi-Fi. Strana zariadenia Existujú dva porty USB, Slot Cardrider, USB 3.0, s ktorým môžete pripojiť prehrávač a počítač, s prehrávačom s ohľadom na počítač bude disk.

A tu Hladina pevného disku je nepohodlná – v spodnej časti zariadenia a v súprave nie je žiadny pevný disk. S najväčšou pravdepodobnosťou sa predpokladá jednorazová inštalácia pevného disku. Korelácia „Cenovej kvality“ tohto zariadenia nie je zlá, veľa funkcií je dosť veľa, rozhranie je pochopiteľné a rýchle (vrátane siete), pohodlný ovládací panel. Zo minusov, môžete si všimnúť podporu nie všetky typy mediálnych súborov.

DUNE HD

Reprezentatívny pre hráč médií Lux Class, a to tak v kvalite aj cene (v priemere jeho hodnota kolíše o 17 000 rubľov.). Procesor pre zariadenie má vysoký výkon a softvér je jedným z najstabilnejších a funkčných. Hráč podporuje takmer všetky známe typy mediálnych súborov, vrátane Blu-ray 3D a FLAC, čo je veľká rarita. K dispozícii je miesto na inštaláciu interného pevného disku (ako laptop) na uloženie obsahu lokálne. Pevný disk nie je zahrnutý.

Prístup k internetu je možný pomocou káblového pripojenia (vo všetkých modeloch) a bezdrôtové (nie v každej modifikácii). Hráč môže pôsobiť ako externý disk, pre ktorý je nainštalovaný port s USB konektorom 3.0. Užívatelia poznamenali, že prehrávač médií prenáša dáta veľmi rýchlo, bez ohľadu na to, či je internet prenášaný alebo prostredníctvom počítača. Softvér dobre premyslený a stabilný. Hlavný mínus produktu je jeho vysoká cena, ale je to jeden spojený s televíznym prijímačom môže vytvoriť moderné domáce kino. Analógy pre neho, ak hovoríme o súbore funkcií a príležitostí, nie je.

DUNE HD BASE 3D

Ďalšia „duna“ nie je novinka, ale nestratí ich význam kvôli jedinečnosti niektorých parametrov. Toto je samotná „top“, ktorej kvalita nie je pochýb. Vo vnútri zariadenia je priestor na nastavenie štandardného pevného disku na niekoľko TB. Samotný disk nie je zahrnutý. Ale bez neho má produkt najširšie príležitosti, pretože má funkcie a pre káblovú, a pre bezdrôtové pripojenie k internetu, pretože existuje sieťový adaptér Ethernet a modul Wi-Fi.

Zariadenie funguje veľmi rýchlo. Softvér hráča je plne originálny, väčšinou domáci. Pracuje bez prerušenia, pohodlné a zrozumiteľné rozhranie vám umožňuje konfigurovať aj televízny stôl. Zariadenie môže byť synchronizované pomocou smartfónu a tabletu. Zvuk sa prehrá vo formáte HD, video je možné zobraziť v 3D formáte. Jedným z „supersil“ zariadenia sa dekóduje, ktorej kvalita je uvedená do absolútneho. To umožňuje sledovať filmy v rovnakej kvalite ako v kine. Ak vysoká cena nie je prekážkou, potom takýto prehrávač médií sa stane vynikajúcou akvizíciou.

Ako si vybrať?

Po prvé, musíte odpovedať na otázku, vyžaduje sa stacionárne alebo mobilné zariadenie. Ďalšia, výber závisí od množiny funkcií potrebných na prevádzku gadget. Čím viac formátov prehrávačských súborov by mali zachovať, tým viac „friselled“ potrebuje „náplň“, tým drahšie bude stáť.

Rozhranie

Jednoduché rozhranie – jeden z hlavných parametrov, ktoré určujú výber gadget. Nikto nechce sa ponoriť do zložitosti menu a piktogramy, ktoré sa zobrazia, keď je zariadenie zapnuté. Preto je jednoduchosť, že väčšina používateľov čaká na rozhranie prehrávača médií. Každý chce zahrnúť a okamžite pochopiť, kde sa posúva na film alebo počúvajte hudbu. Avšak, neexistuje žiadna taká vec ako „rôznorodé rozhrania“. Najlepšie je vybrať si prehrávač médií, ktorý bude pripojený k televízoru, ktorý má port HDMI a podporu pre povolenie HD pripravenosti a vyššie.

Ak je gadget vybavený digitálnym konektorom, potom bude kvalita video signálu vysoká a multikanálový zvuk na zobrazenie domáceho kina k projektoru bude jednoduchšie. Ak je obrázok médií vykonaný na základe chipset Cortex Arm, potom čistota zvuku nebude dokonalá.

Podporované formáty

Najmodernejší prehrávač médií podporuje štandardnú sadu formátov. Pre fotografie Toto je JPEG, pre Audio – WMA, MP3, WAV, AAC. Video súbory sa čítajú v BD-ISO, DVD-ISO, MKV, WOV, MP4, MPEG, AVI, DIVX, XVID, TS, VC-1.

Ak potrebujete podporu pre viac súborov, mali by ste preskúmať presne tie modely, ktoré ponúkajú podobné.

Kontrola

Všetky prehrávače médií môžu byť rozdelené do 2 skupín – tie, ktoré môžu byť ovládané pomocou diaľkového ovládača, a tie, ktoré sú okrem diaľkového ovládania, riadenia z iných zariadení – smartfón, tablet. Samozrejme, náklady na druhú mieru môžu byť o niečo vyššie, ale pre tých, ktorí sú vášniví a podporujú myšlienku „inteligentného domova“, je to skvelá možnosť kombinovať riadenie celej techniky v dome pomocou jedného zariadenia – telefón alebo tablet.

To možno urobiť pomocou špeciálnych aplikácií, ktoré závisia od ktorej značky a modelu z prehrávača médií a smartfónu. Môžete ovládať aj s hlasovým signálom, stačí správne nakonfigurovať pomôcky.

Podporné služby

Pre tých, ktorí plánujú pozerať sa na prehrávač médií, nielen stiahnutý do súborov zariadenia, ale aj online médiá, je veľmi dôležité, ktoré internetové služby zariadenie podporuje. Najprv je to, samozrejme, YouTube, Netflix, Hulu, IVI, OKKO, Google Play a ďalšie. Pred zakúpením zariadenia je lepšie zistiť.

4K ULTRA HD HD – povolenie stacionárneho prehrávača médií, ktorý poskytuje vysokokvalitný „obrázok“ na televíznej obrazovke. Je však potrebné vziať do úvahy nielen povolenie, ale aj prítomnosť rozhrania HDMI 2.0, len potom kvalita obrazu pomocou rozšírenej technológie Range – HDR – možno dosiahnuť.

Používateľská príručka

Príručka pre prehrávač médií je vždy dokončená na výrobok spravidla v 4 jazykoch (alebo viac). To má všeobecné informácie o zariadení, jeho komponentoch, úplnosti, princípe prevádzky a funkcie, ktoré vykonáva, a informácie o tom, ako ho pripojiť, nakonfigurovať do práce a zabezpečiť maximálnu účinnosť.

Pripojenie prehrávača médií sa vyžaduje v sekvencii, ktorá je opísaná v pokynoch. Okrem slovných pokynov existujú schémy a ilustrácie, na ktorých sa akcie, ktoré musí byť vizuálne preukázané, že je možné pripojiť a ovládať zariadenie. Ukázalo sa tiež, že výsledok musí užívateľ dosiahnuť, ak urobil všetky akcie správne.

Príručka nevyhnutne obsahuje informácie o bezpečnosti v procese zriaďovania a vykorisťovania, ako sa vyhnúť zraneniu a problémom, ako aj ako tieto problémy eliminujú.

Ak sa súbor obsahuje diaľkové ovládanie, znamená to, že pokyny majú podrobný opis všetkých svojich tlačidiel. Uistite sa, že máte informácie o nastavení rozhrania a všetkých hlavných funkcií zariadenia – z zobrazenia súborov pred vypnutím autorun. Pre každý typ súborov existuje podrobná príručka verbálneho a vizuálneho nastavenia a zobrazenia. Práca s internetovými médiami je tiež opísaná v jednej z častí.

V ďalšom videu čakáte na rozbalenie, začlenenie a recenziu hráča Dune HD Neo 4K.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: