Všetko o kamerách Zenit

Fotografické vybavenie zo značky „Zenit“ Mnohé roky sa používajú, počas ktorého sa neustále zlepšilo a stal sa modernejšími a vysoko kvalitnými. Podľa profesionálov sú zariadenia tejto značky nepochybne vstupujú do špičkových ratingov. Majú bohatú históriu, úžasné špecifikácie. Doteraz je táto technika zakúpená mnohými milencami a odborníkmi na výrobu retro shots a nielen. Zenit si zaslúžil skutočne náboženské zariadenie, ktoré je stále vo veľkom dopyte.

História

Od prvej verzie fotoaparátu pod značkou KMZ, mnoho rokov prešli. Predtým, technika vo veľkých množstvách išla do zahraničia, kde boli zrkadlové agregáty veľmi populárne. Od svojho vzhľadu, filmové zariadenia prešli mnohými zmenami. Pokiaľ ide o agregáty značky Zenit, sa stali predmetom obdivu pre domácich i zahraničných spotrebiteľov z viacerých dôvodov.

V koncom 70. rokov bol model Zenit-EM rozpoznaný ako najlepší fotoaparát, a to ako v ZSSR a mimo nej.

KMZ dostala prvú úlohu na uvoľnenie pokojného vybavenia v povojnovom čase. Výrobcovia začali robiť divadelné binokulárne, projekčné zariadenia, ako aj kamery. V roku 1947 bola v továrni vytvorená základňa, kde boli vyrobené nielen nástroje pre vedecký výskum, ale aj fotografické zariadenia. Prototyp série „Zenit“ sa stal agregátov „koke“, najprv vydali malé strany.

Skutočným príbehom tohto klasického fotografického zariadenia však začína od roku 1952, keď sa vývojári podarilo uvoľniť prvú zrkadlovú malú kameru. O tri roky neskôr, Zenit-C dostal synchronizovanú a vylepšenú uzávierku. Pri zdvíhaní uzávierky zrkadla v oboch kamieroch.

CMZ vyrobené zariadenia s telesom z hliníkovej zliatiny, čím sa zabezpečuje pevnosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Zariadenie bolo vyznačené obrazom GRAPPLY. V roku 1962 sa fotoaparát začal nosiť názov „ZENIT-ZM“. Séria bola vydaná v miliónoch kópií a išla na export. Nemecko dostalo objednávku na automatickú líniu strojov, vďaka ktorej bolo možné spracovať trupy na špeciálne technológie (používané na deväťdesiatych rokov).

  • „ZENIT-4“ sa stal pevnejším agregátom. Jeho hlavnou výhodou bola široká škála výňatkov, ktorá nie je tak ľahká nájsť v moderných zariadeniach. „Zenit“ tejto série bolo vybavené hľadáčikom a expozičným meračom. Piata verzia fotografického zariadenia tejto značky sa stala skutočným prielomom v oblasti nielen sovietskych, ale aj zahraničných fotografií. Zariadenie namontovalo elektrický pohon, ktorý bol privádzaný z vymeniteľnej batérie. Keď je mimo objednávky, stačilo stačilo vytvoriť pravidelnú náhradu.

  • „ZENIT-6“ – Niekoľko zjednodušených verzie značky, pretože došlo k obmedzenej funkcii. Ale najobľúbenejšia kamera, ktorá rýchlo rozdelila na celom svete miliónmi kópií, sa stal ZENIT-E. Tento prístroj absorboval najlepšie vlastnosti všetkých svojich predchodcov. Výrobcovia sa podarilo, aby vytvorili uzávierku, mali vstavaný expozičný meter. Všetky tieto a iné technologické vlastnosti priniesli modely svetového úspechu.
  • „ZENIT-E“ sa stal štandardom vysoko kvalitného vybavenia, o ktorých každý začiatočník a profesionálny fotograf. Veľký dopyt viedol k významnému rozšíreniu výroby KMZ. Päťdesiat rokov, kamery vydané pod značkou Zenit boli stále populárne. Dnes na trhu nájdete niekoľko rôznych zostáv tohto zariadenia. V zaujímavých skutočnostiach zahŕňajú skutočnosť, že kamery tejto značky sa opakovane stanú laureátami rôznych prémií, dostali pozitívnu spätnú väzbu od milovníkov a skutočných expertov. Zenit-E sa stal najobľúbenejším zrkadlom agregátom nielen na území ZSSR, ale po celom svete.

Celkový počet fotoaparátov vydaných asi pätnásť miliónov. Stará značka „Zenit“ zostáva moderná.

Hlavné charakteristiky

Klasický dizajn zariadenia je vyrobený z Hliníkové zbory, v ktorom je spodný kryt odstránený. V niektorých modeloch v prípade Miesto batérie. Použitie hliníkovej zliatiny zaisťuje spoľahlivosť jednotky, jeho pevnosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu. V takýchto kamerách je 35 milimmetrov filmov. Veľkosť rámu 24х36 mm, môžete použiť dvojvalcové kazety. Film je previnitý s hlavou, merač rámu je nastavený manuálne.

Mechanická uzávierka má výňatok od 1/25 do 1/500 s. Objektív môže byť upevnený na statív, pretože má závitové pripojenie. Obrazovka zaostrenia je vyrobená z matného skla, pentaprismismus nie je odstránený. S vývojom technológií a rastu dopytu po vybavení KMZ, návrh zariadenia prešiel radom zmien, vrátane nielen technických doplnkov, ale aj dizajnu. Napriek rôznorodosti modelov, všetky „zeniths“ podporujú jeden typ filmu. Je možné s nimi kompatibilné s cieľmi. Mnohé zariadenia sú vybavené ohniskovou uzávierkou.

Hlavná rozhodujúca charakteristika, ktorá priniesla úspech zenitových kamier, sa stal bežnými šošovkami „Helios-44“. Majú vynikajúcu spoľahlivosť a kvalitu. Je bezpečné povedať, že objektív je univerzálny, takže to môže strieľať krajiny, makro, portréty a t. D. Modely majú dodatočné príslušenstvo – kryt pásu, ktorý spoľahlivo chráni zariadenie pred nepriaznivými podmienkami a mechanickým poškodením.

Spoľahlivosť je jednou zo skutočných charakteristík, ktoré významne ovplyvnili úspech zenit kamier.

Zariadenia vydali pred päťdesiat rokmi, môžu byť použité dnes, ak boli použité na vykorisťovanie. Preto má zmysel učiť sa Odrody modelov značky, ich vlastnosti a charakteristiky nájsť pre seba a otmnaya filmová kamera.

Prehľad populárnych modelov

„ZENIT-3“ možno nájsť v dobrom stave, aj keď je vydaný v roku 1960. Tento model má zväčšené telo a samospúšť. Zváženie brány je potrebné použiť spúšť. Hmotnosť filmovej fotografie je malá, takže si ho môžete vziať so sebou. Taký vzácny fotoaparát je populárny medzi znalcami sovietskeho vybavenia, milovníkov filmov.

Ak chcete niečo modernejšie, môžete venovať pozornosť modelu 1988 „ZENIT 11“. Jedná sa o zrkadlový filmový fotoaparát, ktorý má tlakovú membránu. Zariadenie je kompaktné, ovládacie tlačidlá sú umiestnené rovnakým spôsobom ako v iných zariadeniach tejto značky. Indexový prst je ľahko stlačený na zostup, je tlačidlo pod ním, aby sa film prevrátil, hoci nemožno pozorovať okamžite kvôli malej veľkosti.

Kamery z Zenit priťahujú obrovské množstvo fotografov, ktorí vedia, aké sú získané prirodzené a atmosférické filmy.

Jednorazové zrkadlá

  • Táto kategória obsahuje zrkadlové prístroje „ZENIT-E“. Bol vyrobený až do roku 1986, ale dodnes možno nájsť na predaj za prijateľnú cenu. Typ filmu – 135. Zariadenie je kompaktné a vhodné na použitie. Zameranie možno konfigurovať manuálne. Rovnako ako väčšina zástupcov Zenit značky, tento model obsadil hliníkový zbor. Rámy sa považujú za mechanicky, existuje samospúšť, ako aj slot na inštaláciu zariadenia na statív. Model je dodávaný s krytom na popruh.

  • fotoaparát „ZENIT-TTL“ nie je menej populárny medzi fanúšikmi filmových obrázkov. Hlavné charakteristiky zahŕňajú výňatok, ktorý je nakonfigurovaný v manuálnom, automatických a dlhodobých režimoch. K dispozícii je mechanická samospúšť, hliníkový prípad, trvanlivý. Zariadenie je trochu ťažšie ako iné modely tohto výrobcu.
  • „Zenit je“ je malá formátovaná zrkadlová kamera, ktorá má manuálne nastavenie expozície. Uvoľnenie zariadenia skončilo v roku 1995. Medzi jeho hlavné funkcie patrí mechanická uzávierka a štandardná šošovka. Náklady záviseli od toho, ktoré objektív bol v konfigurácii, čo do značnej miery ovplyvnilo výber konkrétneho modelu. Modelová škála fotografických zariadení „Zenit“ je dostatočne široká, každá séria vlastnila vlastné vlastnosti a výhody.

Hmoty

  • V zrkadlovej full-rámovej kamere je prezentovaný v kompaktnom modeli „ZENIT-M“. Stojí za zmienku, že ide o prvý digitálny agregát ruskej produkcie pod slávnou značkou. Vzhľad sa líši od sovietskej optiky, ale zmena prešla technickou stranou. Toto je komora s rozsahom, ako dokazujú dvojfarebné defillas ďalšieho objektívu. Tento model vytvoril furoru medzi fanúšikmi fotografických zariadení.

Pod zadným vekom je pamäťová karta a batéria. Zariadenie má mikrofón, čo znamená, že môžete strieľať nielen fotografie, ale aj video. Vnútri prípadu je vyrobená z zliatiny horečnatej a mosadze, je tu ochrana proti vlhkosti. Sklo sklo chránené technológiou gorily glass. Dizajn zámerne urobil vintage na záchranu štýlu.

  • „ZENIT-AVTOMAT“ tiež spôsobuje veľký záujem. Hľadáčik zobrazí 95% rámu, je tu ohnisková opona, ktorá rýchlo funguje. Použitie statívu je možné z dôvodu prítomnosti závitu. Toto zariadenie je trochu ľahšie ako zvyšok, pretože panel v prípade je vyrobený z plastu. Ak hľadáte kompaktný fotoaparát, stojí za to zvážiť túto konkrétnu možnosť.

Ak chcete vyzdvihnúť techniku ​​na vytvorenie krásnych a vysoko kvalitných fotografií, musíte sa rozhodnúť o hlavnom Technické charakteristiky, Kto by mal mať agregátu, pričom zohľadní podmienky snímania. Každý výrobca ponúka bohatý výber kamier, ktoré prirodzene, ich charakteristické vlastnosti.

Pokiaľ ide o značku „ZENIT“, ktorá je vysoko cenená fanúšikmi vintage technológie, prvá vec, ktorú je potrebné rozhodnúť, čo a ako presne budete presne strieľať, to bude mať vplyv na výber objektívu.

Obrázky na filme sa získavajú atmosférickou a vysokou kvalitou, Preto mnohí fotografi milujú používať vo svojej práci nielen digitálne zariadenia. Prítomnosť manuálneho nastavenia v zariadení vám umožňuje nezávisle priviesť zaostrenie na objekt snímania, získanie požadovaného efektu.

Ak hovoríme o spoľahlivosti, je lepšie venovať pozornosť Zenitovi kamerám, ktoré boli prepustené až do roku 1980. Avšak, nové digitálne zariadenia, ktoré táto značka predstavovala, nie tak dávno, ktoré už spôsobili veľký záujem.

Treba pripomenúť, že ak sa už použila získaná technika, je potrebné ho starostlivo preskúmať pre poruchy a chyby.

Dôležitý skontrolovať agregát, uistite sa, že jeho integrita vonku aj vo vnútri. Solds musia byť pracovníkmi, aby to skontrolovali, môžete si vziať uzávierku. Ak sa pohybujú synchrónne, to znamená, že všetko je v poriadku. Objektív je odskrutkovaný proti smeru hodinových ručičiek, pomôže vám vedieť, aký stav je záclony.

Zenitis Bieloruské zhromaždenie niekedy doručí veľa problémov Vzhľadom na skutočnosť, že ich výroba pravidelne sa zapájali do študentov, ktorí priťahujú k montáži. Kvalita takýchto zariadení bola mierne znížená, takže stojí za to skontrolovať ich výkon. Poloha zrkadla musí byť rovnaká, a to ako v prevádzkovom režime fotoaparátu, ako aj v obvyklom. Ak zmení polohu, znamená to, že zariadenie nebude môcť zaostriť. Môžete skontrolovať prácu výňatok, uistite sa, že neexistuje žiadne zabavenie. Veľkou výhodou bude zdravie expozície, ktorá sa nachádza, ktorá sa nenachádza často v vintage modeloch „Zenith“.

Filmové kamery na tento deň zostávajú relevantné a prilákať milovníkov vysoko kvalitných ročníkov. Napriek tomu, že trh ponúka moderné modely takýchto zariadení, nie je možné poznamenať, že záujem o Zenit zostávajú tak vysoko ako predtým.

Video predstavuje prehľad o modeloch fotografických fotografií „ZENIT“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár