Všetko o kazetách tlačiarne

  V závislosti od technológie tlače môžu byť tlačové kazety laserové a atramentové. Zoznámte sa s vlastnosťami týchto zariadení, s ich výhodami, nevýhodami, pravidlami výberu a prevádzky.

  Čo to je?

  Tlačiareň je zariadenie na zobrazenie informácií o tlačených médiách, to znamená. V súčasnosti sú ľudia bez nich ťažko robiť – tlačiarne sú v domácnostiach, kanceláriách, vzdelávacích inštitúciách a iných organizáciách. Môžu byť maticou, atramentom a laserom.

  Komponenty, kde sa atrament alebo toner nazývajú kazety. Vyzerajú ako priestranné priestory bez toho, ktoré tlačiareň nefunguje. Princíp pôsobenia kazety sa líši v závislosti od typu tlačiarne.

  V Laserových modeloch kvôli nárazu laserom, elektrostatický obraz budúceho textu alebo obrazu ide na fotografiu a toner je priťahovaný špeciálnym otvorom. V procese otáčania sa toner bubna aplikuje na papier v rovnakej forme, v ktorom bol priťahovaný.

  V atramentovej tlačiarni sú inštalované bubnové kazety, mikrokonda atrament cez tlačovú hlavu. Používajú text alebo papier na papier so samostatnými bodmi.

  Medzi užívateľmi, oba typy tlačiarní sú v dopyte.

  Laser zároveň vyhrá rýchlosť tlače a atramentové – pokiaľ ide o kvalitu vytlačených obrázkov.

  Názory

  Čierna a biela

  Prvé kazety poskytnuté iba pre jedno oddelenie. V súlade s tým sa farba naliala do nej – čierna. Podobné zariadenia sa používajú v našich dňoch, dávajú jednoduché čiernobiele tesnenie.

  Zafarbený

  Keďže technológia vyvinula, priehradky sa stali čoraz viac, boli naplnené rôznymi farbivami. Napriek tomu je ich počet obmedzený, a nie všetky farby sú zastúpené v nich. Najmodernejšie modely farebných tlačiarní sú zmiešané s farbami z jednotlivých kaziet, aby bol papier, ktorý vykazuje požadovaný odtieň. Takéto kazety sa používajú v fotografickej tlačiarni.

  V súčasnosti boli najčastejšie kombinované kazety pre rôzne odtiene. Používajú sa na prácu s malými objemami tlače. Hlavnou výhodou takýchto modelov je ľahko udržiavaná. Priestor s farbivom a jednotkou tvorby obrazu tu je kombinovaná do jedného celého čísla, takže všetky atramenty sú umiestnené v jednom oddelení a viažu sa navzájom. Takýto model je v dopyte medzi vlastníkmi atramentových tlačiarní.

  V samostatných kazetách, kontajner tonera a riadiaci modul sú umiestnené oddelene od seba a v skutočnosti sú dve rôzne zariadenia. Výhoda takýchto modelov sa považuje za zmiernenie paliva. V kombinovaných výrobkoch, keď zničíte aj jednu nádobu s farbivom, je potrebné vymeniť celú kazetu.

  V prípade samostatných takýchto požiadaviek.

  Všetky kazety môžu byť vyplnené?

  Výber tlačiarne, treba si pripomenúť, že nie je každá kazeta ľahko vyplniť. Môže ohroziť vysoké výdavky neskôr. Výrobcovia tlačových zariadení veľmi rýchlo si uvedomili, že hlavné výdavky používateľov nie je kúpiť samotnú tlačiareň, ale jej prevádzku. Preto je cena zariadenia oveľa nižšia v porovnaní s cenami spotrebného materiálu. Používatelia teda využívajú odo dňa odmietnutia opakovane použiteľných kaziet a nekúpiť nové jednorazové.

  Preto Výrobcovia uprednostňujú výrobu takýchto modelov, ktorých doplnok je spojený s ťažkosťami. V prvom rade sa týka atramentových výrobkov. Cena priemernej kategórie v poradí je nižšia ako náklady na najlacnejšie laserové vybavenie. Tento rozdiel je však plne kompenzovaný problémami s tankovaním – ich spotrebný materiál sú drahé.

  Okrem toho je dostatok na oveľa menší počet stránok.

  V snahe naplniť kazetu s vlastnými rukami, vznikajú rôzne problémy:

  • Ak robíte prácu nesprávne, jediný zakúpený atrament v kazete sa jednoducho vysuší a tlačiareň prestane písanie;

  • Plnenie piateho je dosť špinavý proces, atrament bude rozdelený doslova z všade a špinavých všetkých predmetov v blízkosti;

  • Atramentová atramentová tlačiareň je životnosť, ak nemáte čas na ich strávenie, bude to vyhodené.

  Okrem toho budete musieť stráviť veľa času na vyzdvihnutie optimálneho tonera pre váš model Inkkenera. Môžete vykonať takú prácu sami, ale je lepšie zveriť ho skúseným majstrom alebo, ak hovoríme o spoločnosti, správcovi systému.

  Ak pracujete s tlačiarňou doma z prípadu prípadu, bude to výhodnejšie získať nové oficiálne kazety pre každý konkrétny model tlačového zariadenia.

  Ako si vybrať?

  V závislosti od typu kazety môžu byť tlačiarne originálne, dopĺňané a obnovené. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody.

  Originálne kazety sa predávajú v súbore s tlačiarňou. Odporúčajú výrobca. Neexistujú žiadne udržateľnosti – nie je situácia na rarity, keď je kazeta ešte drahšia ako celá tlačiareň. Okrem toho nemôžu mať najvyššiu kvalitu. Odborníci si vyberú kazety HP LaserJet Hewlett-Packard.

  Unavený – tieto kazety už boli použité. Po skončení atramentu bola nádoba opäť vyplnená. Tento proces je dosť komplikovaný, takéto diela sa vykonávajú v špeciálnych workshopoch.

  Obnovené – tieto kazety sú lacnejšie ako originálne. Predtým ich použili a našli chybu. Sú testované podľa konca, záver o možnosti opravy zariadení. Ak je rozpoznaná ako opravy, náplň využije. Ak môže stále pracovať, potom sa čistí, nahradí pokazených komponentov, dopĺňajú a predávame.

  Ako nahradiť?

  Pred inštaláciou novej kazety vo vnútri tlačiarne by ste mali stiahnuť staré. Urobte to ľahké, najmä pre ľudí, ktorí majú nejaké schopnosti pracovať s kancelárskymi zariadeniami. Ale ak je táto práca nová pre vás, dáva zmysel používať krok za krokom pokyny.

  Najprv musíte starostlivo otvoriť kryt tlačiarne a nájsť kazetu. Majte na pamäti, že niektoré detaily v procese tlače sú veľmi horúce, takže pri dotknutí prvkov je potrebné vziať opatrnosť.

  Potiahnite opatrne. Zvyčajne drží na špeciálnych svorkách, s ostrými pohybmi, ktoré ich môžete zlomiť.

  Po odstránení svoriek vytiahnite odstránenie alebo rukoväte na kazetu. Ak je zaseknutý, je lepšie kontaktovať servisné oddelenie, pretože akékoľvek silné pohyby budú najčastejšie viesť k poškodeniu techniky.

  Kazeta obsahuje veľa malých prvkov, zlyhanie niektorého z nich negatívne ovplyvní kvalitu tlače.

  Vo vnútri prvok náterových zvyškov môže byť veľmi rozmazaná a koža a okolité predmety. S cieľom udržať čistotu, použite odporúčania špecialistov.

  1. Pripravte si pracovisko vopred. Odstráňte všetky nepotrebné položky z tabuľky, povrch je chránený papierové listy alebo film.

  2. Posuňte rukávy, odstráňte všetky šperky z ruky, dajte na rukavice (môžete použiť polyetylén, gumené alebo zbytočné pletené).

  3. Dajte starú zásteru, alebo zakryte telo nepotrebným uterákom.

  4. Sledujte obrúsky na prevádzkové odstránenie farby, ktoré padli na kožu alebo oblečenie.

  5. Pripraviť rozpúšťadlo. Pomôže vám opláchnuť ruky, ak je sušený atramentom.

  6. A čo je najdôležitejšie – nemali by ste sa otočiť a pretrepte kazetu, aby ste skontrolovali objem zostávajúceho atramentu. Vedie k úniku malenia.

  Ako nahradiť?

  Najlepšie je zveriť kazetu s tankovaním špecialistom. Ale ak pevne v úmysle vykonávať túto prácu sami, potom budete potrebovať krok za krokom plán.

  Pre atramentovú tlačiareň

  Pripravte farbivo a injekčnú striekačku, aby ste ho zadali vo vnútri kazety.

  Naplňte nádrž injekčnej striekačky na vrchol piestu. Nie je potrebné ho naplniť na limit, inak sa farba začne vyliať.

  Položte na vonkajšom puzdre diery kazety. Do nej vložte ihlu z injekčnej striekačky a s elegantným hladkým pohybom, vyplňte zásobník atramentu.

  Všetko v otvorení kazety musia byť starostlivo uzavreté.

  Pre laserovú tlačiareň

  Polymerový prášok pre laserovú tlačiareň má toxicitu, takže je potrebné pred začatím práce na prípravu osobných ochranných prostriedkov.

  Odstráňte kazetu z puzdra tlačiarne, opatrne skontrolujte jeho povrch. Na hornom kryte je otvor pre tankovanie. Ak to nie je, potom môžete spaľovať malú dieru s elegantnou ihlou.

  Pomocou špeciálneho lievika nalejte toner do fotoaparátu, potom zatvorte otvor lepiacou páskou.

  Počet modelov zahŕňa použitie špeciálneho čipu na kazete.

  Nečitateľné zariadenia Program nerozpoznáva.

  Možné problémy

  A na záver sa zameriavame viac na hlavné problémy, ktoré majú majitelia tlačiarne často čelia.

  Ak si všimnete, že tlačiareň zapisuje medzery, potom sa atrament skončil v kazete. Takéto zariadenie podlieha tankovaniu.

  Podobne prichádzajú, keď sa objavia biele pruhy. Ich šírka a číslo sa môžu líšiť v závislosti od objemu atramentu v zásobníku.

  V niektorých prípadoch vznikajú chyby, v ktorých palice s atramentom nepomôže, ale iba zhoršuje pozíciu. Ak sa na okraji vytlačeného textu na okraji vytlačeného textu objaví tmavý pás na okraji vytlačeného textu, s najväčšou pravdepodobnosťou sa opotrebuje fotóbna inštalácia v kazete. To sa deje v dôsledku častého priechodu okrajov listu na jeho povrchu a ohrev fotosenzitívneho laku.

  Ak je táto kazeta kŕmená, pás bude viditeľný ešte silnejší. Okrem toho, to bude opakovať atrament, ktorý trávi mnohokrát, a zvýši opotrebenie pracovných prvkov tlačiarne v dôsledku vnútra farbiva. V tomto prípade, pred vykonaním tankovania, musíte znova vyčistiť zariadenie, znova resetovať a blikať. Takýto postup bol pomenovaný obnovením kazety.

  Ak sa zotavenie neuskutoční, náplň sa ďalej používa, potom sa nosí maximálna značka. Okrem obrovského prekročenia tonera vedie k znečisteniu tlačiarne a jeho konečné zlyhanie. Majte na pamäti, ak sa aplikuje na kazetu, už bola vykonaná postupom obnovy, podlieha likvidácii.

  Ak sa opakujúce riziká a čierne body objavia na výtlačku vo vzdialenosti asi 76 mm od seba, to znamená, že cudzie telo sa dostalo na fotosenzitívny bubon. Poškodil povrch laku a viedol k sklomu. Táto technika je možné obnoviť len, aj keď to bolo úplne nové. Je ľahšie varovať toto členenie. Ak to chcete urobiť, musíte použiť vysoko kvalitný papier, zabrániť spusteniu papierov do tlačiarne. A tiež nezachovávajte rastliny v blízkosti kancelárskych zariadení, pretože Zem z cache sa môže dostať do zariadenia a viesť k problémom.

  Pozreli sme sa na to, čo je kazety pre tlačiareň a povedal, aká je zásada ich akcie. Zistite, aký rozdiel v laserových a atramentových zariadeniach sa zastavil na vlastnostiach prevádzky kaziet, ich paliva a opravy. Skúsení majstri vám poradia, aby ste si kúpili vybavenie pre spoľahlivých výrobcov s označením a vysokým zdrojom – to vám pomôže pracovať s tlačiarňou bez porúch a problémov.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: