Všetko o kilometroch kamier

Pri nákupe fotoaparátu, ktorý nepozná vzhľad zariadenia a kontroluje jeho fotografické vlastnosti. Ale to nie je najdôležitejšie vlastnosti. V prvom rade je potrebné skontrolovať opotrebenie (najazdené najazdené internými mechanizmami). To platí najmä pre použité fotoaparáty. Ale, bohužiaľ, aj v špecializovaných predajných miestach, predajcovia môžu produkovať použité prístroje pre nové. Niekde poklepaním na prípad, možno zmeniť niektoré detaily a najdôležitejšie – lepené ochranné nálepky. S vysoko kvalitnou rekonštrukciou nie je možné identifikovať rady pre starobu. Preto zostáva len na kontrolu najazdených kilometrov.

Čo to je?

Dizajn moderných kamier nemožno nazvať trvanlivý. Teleso zariadení môže byť popraskané náhodným poklesom z výšky ľudského rastu a vnútorného obsahu a hovoriť. Ak sa náhle objaví jeden z objednávky aspoň jeden detail, mechanické „telo“ fotoaparátu prestane pracovať. Dokonca aj minimálny rozklad rozbije jasnú sekvenciu akcií fotoaparátu. Preto výrobcovia odporúčajú prejavovať presnosť vzhľadom na fotoaparát, ani ho neodhadzujte na mäkký povrch.

Táto nuance operácie je známa všetkým, ale vedomosti o tom, ako otestovať najazdených kilometrov fotoaparátu, hovoria niekoľko. V tomto prípade hovoríme o zdrojovom zdroji. Uzávierka je prvok kamery, ktorá reguluje trvanie svetelného efektu na matricu. Keď stlačíte tlačidlo spúšte, nastane otvorenie mechanizmu, svetlo spadne, potom, čo je otvor zatvorený. Tento čas je zlomok sekundy.

Za to, čo je potrebné?

Indikátor kilometrov fotoaparátu (použitý zdroj uzávierky) poskytuje používateľom pochopiť, akú stavu je zariadenie. Tieto informácie umožňujú osobe zistiť, ako často sa prístroj používali bývalí majitelia. Rovnako založené na skúsenostiach špecialistov a milovníkov fotografií umenia, môžeme bezpečne povedať, že 50 tisíc aktivácií v zrkadlových kamier a 100 tisíc v profesionálnych komorách mechanizmu uzávierky so všetkými jeho zložkami začína dať nejaké poruchy. Napríklad zapečite alebo spustíte po niekoľkých sekundách.

Všeobecne platí, že znalosť kilometrov fotoaparátu potrebuje profesionálni fotografi, ktorí sú pripravení získať zariadenia nielen nové, ale aj starú vzorku. Nové modely zobrazia maximálne 25 mechanizmov uzávierky, zatiaľ čo pri konzumácii kamier môže tento indikátor prekročiť 10 tisíc. A ak sa fotoaparát používa veľmi často, potom je pravdepodobnosť veľká, že získané zariadenie sa čoskoro musí predložiť.

Pri posudzovaní stavu behu je dôležité zohľadniť v akých podmienkach fotoaparát fungoval. Metóda prevádzky je do značnej miery ovplyvnená mechanizmom fotoaparátu.

Zrkadlové modely s stráveným zdrojom v 200 tisíc používaných len v štúdiách, 90% lepšie ako zariadenia s menším počtom kilometrov prevádzkovaných na pouličných podmienkach.

Ako zistiť?

Ak chcete zistiť najazdených kilometrov fotoaparátu, musíte ísť do webovej stránky výrobcu zariadenia, nájsť požadovaný model a pozrite si jeho podrobné charakteristiky. Môžete tiež prejsť na špeciálne fóra, kde sú uvedené podrobné recenzie od držiteľov kamier rôznych modelov. Budú podrobnejšie hlásené, čo je schopný modelu fotoaparátu.

Ďalej sa navrhuje zoznámiť s metódami kontroly zdroja SCANT v kamerách od rôznych výrobcov. Ak chcete začať, zvážte komory najznámejších značiek vo fotoédiu: Nikon a Pentax. Samozrejme, že sú to rôzni výrobcovia, ale medzi nimi je niečo spoločné. Na údaje o údajoch značiek môžete vidieť zdroj SCANT v dátach EXIF, ktorý obsahuje každý rám. Existuje aj mnoho programov na kontrolu behu online. Stačí stiahnuť posledný rámec vyrobený.

Najobľúbenejší program je považovaný za príklad. Môže byť nainštalovaný na počítačoch so systémom Windows a Mac. Po inštalácii musíte otvoriť príkazový riadok, prejdite na typ Source_JPEG_FILE. Jpg, nájsť „počítadlo expozície“ a nahradiť Source_jpeg_file. Jpg na Názov rámu z fotoaparátu. Najčastejšie je názov rámčeka čísla, v ktorých je dátum vytvorenia obrazu a presný čas zašifrovaný. Po výmene na ploche obrazovky sa zobrazí okno s číslom označujúcim počtu vytvorených ventilov.

Určite uzávierka najazdených kilometrov na kamerách značky Canon sú oveľa zložitejšie. Ich systém nie je určený na zobrazenie použitého zdroja a programy na internete v tomto probléme nebudú môcť pomôcť. Existuje však niekoľko počítačových aplikácií, ktoré vám umožňujú získať podrobné informácie o kamerách Canon. Aplikácia Eosinfo bola vytvorená pre systém Windows, pre Mac OS, bol vyvinutý 40D Shutter Count Mini-Program. Ak chcete používať aplikácie, stačí pripojiť komoru k PC a aktivovať program.

Ďalšia metóda kontroly sa môže zdať veľmi ťažké. Je potrebné nájsť servisné stredisko tejto značky a diagnostikovať zariadenie tam. Avšak, overovací program špecialistov spôsobuje presnejšie informácie. Treťou metódou kontroly je inštalácia do firmvéru fotoaparátu Špeciálny program Magic Lantern. Nielenže poskytuje používateľovi informácie o behu uzávierky, ale tiež dáva komoru s mnohými ďalšími funkciami.

V komorách značiek Olympus a Panasonic zistite informácie o najazdených kilometroch. Všetky modely sú vybavené vstavaným vymenovaním počtu odhutkov. Len sa dostať do jeho menu nie je tak jednoduché. Budete musieť stlačiť niekoľko tlačidiel, ktoré môžu pripomenúť hráčom vstupu chit.

Aplikačná aktivačná sekvencia v olympus kamerách:

 1. aktivovať komoru;
 2. Otvorte oddelenie pamäťovej karty;
 3. Stlačte Play a OK v jednom okamihu;
 4. Stlačte volič v objednávke „hore, dole, vľavo a vpravo“;
 5. Stlačte tlačidlo spúšte;
 6. Kliknite na tlačidlo UP.

Sekvencia aktivácie aplikácie v Panasonic Chambers:

 1. Musíte vložiť pamäťovú kartu do zodpovedajúceho otvoru;
 2. Zapnite fotoaparát a zachytiť akýkoľvek rám;
 3. Zakázať kameru;
 4. Vyberte režim manuálneho použitia;
 5. Stlačte a podržte tlačidlo q v jednom okamihu. Menu / FN2, DISP / FN1 a šípka vpravo, vrátane kamery;
 6. Ďalej musíte stlačiť a podržať tlačidlá Q. Menu / fn2, menu / sada a „ľavá“ šípka;
 7. Po upnutí kombinácie na fotoaparáte vznikne dvojstranový displej histórie operácií;
 8. Tlačidlo DISP / FN1 prepína stránku ponuky informácií;
 9. Počet PWRCNT je počet inklúzií fotoaparátu, číslo SHTCNT je rýchlosť odozvy na uzávierku, číslo STBCNT je počet bodov flash;
 10. Ak sa chcete vrátiť do normálneho prevádzkového režimu, musíte vypnúť a povoliť komoru.

Kamery Sony sa tiež nelíšia jednoduchosť prezerania informácií o zdroji uzávierky. Ak chcete zobraziť tieto údaje, budú musieť používať bezplatné online programy. Užívatelia však všimli, že kontrola charakteristík fotoaparátu cez EXIPTOOL. To je práve kompatibilné, nie je to so všetkými modelmi kamier Sony.

Tipy pre špecialistov

Ak sa chcete naučiť najazdené kilometrov fotoaparátu, je dôležité zoznámiť sa s niektorými odporúčaniami profesionálnych fotografov a špecialistov na fotorestrakte. Po prvé, musíte starostlivo skontrolovať vzhľad fotoaparátu. A to sa vzťahuje len na zariadenia, používané, ale aj nové zariadenia.

Bohužiaľ, aj v špecializovaných predajných miestach je možné zakúpiť pod rúškom nového starej kamery, zrekonštruovaného modelu.

Prítomnosť škrabancov a odieraných na telo získaných kamier hovorí o svojej aktívnej prevádzke. ALE Prítomnosť čipov naznačuje, že predchádzajúci majitelia hodili a hodil zariadenie. S takými nedostatkami puzdra, pravdepodobnosť, že vnútorné „plnenie“ kamery funguje na poslednom SIP. Preto by sa mal zamietnuť nákup takýchto kamier. V opačnom prípade budete musieť investovať do opravy zariadenia, a to je najlacnejšie potešenie.

Po preskúmaní prípadu fotoaparátu musíte poznať jeho počet najazdených kilometrov. Ako už bolo uvedené, keď je rámec zachytený, spúšťací mechanizmus je spustený, ktorý po určitom množstve aktivácií zlyhá. Počet operácií tohto mechanizmu a je najazdených kilometrov fotoaparátu.

Môžete určiť rovnováhu zdroja uzávierky niekoľkými spôsobmi. Užívajte napríklad notebook na transakciu s prístupom na internet. Stiahnutím potrebného programu alebo jej nájdenie on-line, bude možné identifikovať úplné informácie o technických vlastnostiach fotoaparátu.

Ďalšia možnosť – skontrolujte údaje integrovaného merača kamery. Ak to chcete urobiť, stačí zapnúť fotoaparát, prejdite na režim fotografie a pozrite sa na dolný pravý uhol displeja. Tieto čísla označujú počet obrázkov zariadenia. Čím väčší je rozdiel medzi zdrojom uvedeným v frekvencii fotoaparátu a špecifikovaným počtom vytvorených rámov, tým lepšie. Hovoriť s jednoduchými slovami, s amatérskym streľbou stanoveným výrobcom, počet kilometrov bude čoskoro.

Ale tento spôsob testovania zdroja existuje niekoľko nuansy:

 • Zlyhanie systému provokujúce reset merača;
 • Predávajúci môže otáčať indikátor hackovaním systému fotoaparátu alebo nahradenie uzávierky.

Ako zistiť počet kilometrov fotoaparátu Canon, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: